Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (809. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 807808809810811
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: certac

Selamlar
    Mercedes tecrübem 2015 yılında ikinci el az km de aldıgım BSerisi AMG ile oldu.Açıkçası ondan sonrada mercedes den soğumuş birisi olarak yazıyorum.Zira yaşımdan dolayı Adana civarlarında at arabasında binmiş birisi olarak bu aracın at arabasından ,AMG oluşundan mı bilemiyorum, hallice oluşu beni soğutmuştu.
    Ondan sonra geçenlerde yeni c200d-160hp amg kullandım.Sanırım mercedes E serisi altındaki araçlarını pek önemsemiyor.Kızabilirsiniz ama bu araçlar dışarıdan aşırı bir ses alıyor.
    C serisi AMG olmasına rağmen süspansiyonlarında ki sertliği gidermiş gözüküyor,Audi-BMW-Opel-Ford-Peugeot-Skoda-VW-Volvo-Fiat kullanmış birisi olarak son kararım bu C serileri kesinlikle dışarıda ki sesi içeri sızdırma konusunda çok sıkıntılı.Motor ya da yol sesi değil kastım.Dışarıda trafik,olan biten,vb sesler konusuunda çok kötü....
    Münferit bir olaydan dolayı araç direkt değerlendirilmez.

Akustik paketi opsiyonu satın alırsanız, ön cam ve ön yan camlar farklı gelecek. Bu sayede ses problemi iyileşecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba engelli ötv indirimi ile c serisi alınabiliyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Kızacak bir şey yok hocam. Mercedes in en çok şikayet edilen sorunlarından biri ses özellikle rüzgar sesi. Öyle münferit filan da değil C serisinin kronik sorunudur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Insignia harika dimi? Çin malı multimedyası baya başarılı. 1 karış sunroof? Daha saymayayım...

• theimperial T kullanıcısına yanıt
    Yaşınız kaç bilmiyorum ama verdiğiniz cevaptan biraz tahmin edebiliyorum. Konu İnsignia ve Mercedes karşılaştırması değil konu rüzgar sesi ve foruma biraz bakarsanız onlarca kişinin şikayeti olduğunu görürsünüz. Siz bile ek paket alınarak iyileşiyor yazmışsınız. Hal böyleyken bu soruna münferit olay denemez. Önce tutarlı olalım derim.

• xigris X kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Servis değişecek dedi. Ancak ellerinde ön cam olmadığını (almanyadan gelmiyormuş, üretiminde bir gecikme varmış) söylediler. Bir de yaza doğru yaptırırsanız daha iyi olur dediler... Verim alabildiniz mi cam değişiminden sonra? Genelde çok başarılı bir işlem değil diye biliyorum...
  • ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Yanıt verip konulmaya çalıştığını theimperial kullanıcısını bloklamanızı tavsiye ederim. Tek amacı buraları birbirine katmak ...
  • mcksy kullanıcısına yanıt
    Memnuniyetle 😀 teşekkürler bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

Teşekkür ederim. Servis değişecek dedi. Ancak ellerinde ön cam olmadığını (almanyadan gelmiyormuş, üretiminde bir gecikme varmış) söylediler. Bir de yaza doğru yaptırırsanız daha iyi olur dediler... Verim alabildiniz mi cam değişiminden sonra? Genelde çok başarılı bir işlem değil diye biliyorum...
    Valla iki değişimde de bir sıkıntı yaşamadım,iç ve dışta herhangi bir deformasyon da görmedim ancak bu camlar çok hassas herhalde geçenlerde ufak bir taş gene geldi cama ve hafif bir çizik yaptı. ilk değişimde rüzgar sesinden de şikayet etmiştim o zaman ön camları da akustik camla değişti ve bayağı fark etti şikayeti olanlar için yazıyom ücretsiz değişim yapmışlardı
  • xigris X kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkür ederim.

Cama gelen taş bende de çok küçüktü ama oldukça hızlı geldi. 1 cm uzunluğunda bir çatlak oluştu ama her geçen gün biraz daha büyüyor .. Neyse artık Mart Nisan gibi yaptıracağım.

Bu arada ön sol-sağ camlarımı 2016 da ücretsiz olarak akustiklerle değiştirmiştim ama direk ön camda değişim yapılmadı. Şimdi değiştirirken ön camın da akustiği mi takılacak?
  • Bugün ankara kolumana uğradım. 2018 c200 4 matic FL için fiyat teklifi aldım.
    373000 TL

• meyegen M kullanıcısına yanıt
    Opsiyonlari nelerdi yoksa baz amg paketmi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: meyegen

Bugün ankara kolumana uğradım. 2018 c200 4 matic FL için fiyat teklifi aldım.
    373000 TL
    oha ne oldu fiyatlar.dövizin artması vergilerin cok olması ne hale getirdi.
  • VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    Exclusive paket

• quote:

Orijinalden alıntı: meyegen

Bugün ankara kolumana uğradım. 2018 c200 4 matic FL için fiyat teklifi aldım.
    373000 TL
    O fiyata 2018 e180 amg alınır dolu

• meyegen M kullanıcısına yanıt
    Benim arac amg burmaster,19 ich jantlar,kablosuz sarj,dokunmatik tuch pad,anahtarsız giris cikis,eller serbest bagaj nekadar derler tahmininizce.

• VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    Bayiden araç alırken fiyatlar malum, ama aracınızı bayiye satmak isteyin, yada ne kadar eder bir sorun, sıfırından en az 150/160k tl zararına fiyat verirler. Hatta alamayız derler.

• mcksy kullanıcısına yanıt
    ön cam orjinaliyle aynı değiştiler bildiğim kadarıyla, akustik sadece ön kapı camları değişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

C200d ler sorunluydu C180 sorunsuz. Ilk uretimlerde vardi biraz problem 9g liler yeni uretim.
    Arkadaşlar kulaktan duyma bilgilerle böyle ortamlarda yazıyorsunuz sonra millet gerçek sanıyor. Türkiyede c200d zaten satış rekorlar kırmış. Eğer genel bir sorun varsa servislerden c200d'ler sokaklara taşar bu haberlere bile çıkar. Her bakım için yetkili servise gittiğimde öyle yatana dizel c serilerini falan görmüyorum bunlar hayal ürünü !

bizzat sorun yaşayan 1 kişiyle karşılaştım o arkadaşımızda zaten bu ortamdada bilgilendirme yaptı. Garanti kapsamı sona ermiş ve 100.000km üstü bir araç. Bildiğim kadarıyla tam olarak arıza kaynağıda bilnmiyor, kısmen iyi niyet garantisinde ücretin büyük kısmı karşılanmış.

Zaten kronik arıza dediğimiz şey kendisini 100.000 km'den sonra değil ilk 1-2 yılda belli eder !

Özetle 50000 tane satmış arabadan 500-1000 tane sorunlu olursa göze batabilir ama aynı araç 5000 tane satmış olsa zaten 50-100 tanesi sorunlu olur piyasada bu kadar az sayıda araç duyulmayacağından araç sorunsuz olmuş olur. Bazılarının anlayışı bu..!

Ayrıca bu motor nissan renault çeşitli modellerde milyonlarca satmış mercedesin kendi imal ettiği motordanda çok satmış kullanılmış rüştünü ispatlamış motordur.

Bazı arkadaşların işine gelince mercedes mühendisleri en iyisini bilir işine gelmeyince başka markanın motorunu koydular, sanki Almanyada bakkalda yaptılar bunu. Yine aynı mühendislik ekibi yaptı revizyon ve adaptasyon işlerini !!

Buradan bir kez daha tekrarda edeyim bu motor Türkiye içinde özel falan yapılmadı. Buda büyük ekran satan mercedesçi forumdakilerin salladığı yalanlardan sadece biri. Bizzat Avrupada 1.6 dizel c serilerinin satıldığını binildiğini görüyorum hatta c180d'de var !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 16 Şubat 2019; 22:10:15 >

• YEY Y kullanıcısına yanıt
    Senin daha 40 firin ekmek yemen lazim
    Mercedes bu motoru kullandigina pisman oldu. Emisyon sorunu yuzunden geri çağırmalar oldu mesela. 700 bin aractan bahsediliyor. Turkiyedeki satislari da durduruldu bu yuzden. Mercedes in kendi motorundan fazla mi satmis. Atma recep atma. Motor cok basarili olsa zaten ureticisi reno bile kullanmayi birakmazdi. Mercedes kendi motoruna gecti reno sifirdan yeni motor cikardi 1750cc hacimli. Git baskasina konus belki yutturursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 16 Şubat 2019; 23:31:1 >
  • 
Sayfa: önceki 807808809810811
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.