Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (807. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    W205 te xenon far hiç olmadı, baz modelde halojen, diğerlerinde led var.
    Mercekmiş gibi görünüyor ama led
    Evet adaptif led iki mercek
    Sadece adaptifte asistanlar var, her anlamda en iyi far adaptif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

W205 te xenon far hiç olmadı, baz modelde halojen, diğerlerinde led var.
    Mercekmiş gibi görünüyor ama led
    Evet adaptif led iki mercek
    Sadece adaptifte asistanlar var, her anlamda en iyi far adaptif.
    Üstad cvb için teşekkür ederim.

Biraz kafam karıştı.

Mercekmiş gibi görünüyor ama LED yazmışsınız, sonra adaptif iki mercek yazmışsınız.

Adaptifte bixenon daki gibi iki mercekli LED mi var, yoksa ne adaptifte nede diğerinde mercek yok sadece görüntü amaçlı mercekmiş gibi görünen parça mı var.

f30 led farlarda hiç mercek yok, w205 de onun gibi, hiç mercek yok sadece görüntü mü öyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Teşekkür ederim cvb için.

Bir kaç sorum daha olacak

1- Şuan w205 kasada bixenon yok mu o zaman, tamamen LED fara mı geçti

2- Tekli olan statik led ile çiftli olan adaptif led, her ikisinde mercek varmı ? Yani bunlar Bixenon daki gibi mercek mi yoksa gerçek mercek değilde öyleymiş gibi bir görünüm mü veriyor

3- Statik LED lerde kısalar mercekli uzunlar merceksiz, adaptif led her ikiside mercekli doğru mu ?

4- viraja göre direksiyon çevirinde hangisi sağ sol yapıyor, hangisinde otomatik uzun far asistanı var, sadece adaptif olanda mı ?

5- Aydınlatma konusunda, yani karşının gözünü almadan en iyi menzili hangisi veriyor,

Alıntıları Göster
    1. doğru sadece LED
    2. doğru mercek var
    3. doğru statik'te uzunlar merceksiz
    4. direksiyonlar dönmüyor diye hatırlıyorum statik olan ama viraj dönüş farları olabilir ek olarak. adaptif viraj içini de aydınlatıyor.
    5. tabii ki adaptif

• quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

1. doğru sadece LED
    2. doğru mercek var
    3. doğru statik'te uzunlar merceksiz
    4. direksiyonlar dönmüyor diye hatırlıyorum statik olan ama viraj dönüş farları olabilir ek olarak. adaptif viraj içini de aydınlatıyor.
    5. tabii ki adaptif

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim,

Mercekten dolayı aydınlatma f30 led lere göre kat ve kat iyidir o zaman. f30 da mercek yok, led ler sanki tofaşa takılmış çakma zenon gibi oluyor, çok dağılıyor ışık, karşıdan bakınca aşırı parlak bir ışık var ama araç içine binince standar bir halojenden bir iki tık daha iyi aydınlatıyor ama kesinlikle mercekli zenonun yanından geçemez. F30 da LED farlar gerçekten çok kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Çok teşekkür ederim,

Mercekten dolayı aydınlatma f30 led lere göre kat ve kat iyidir o zaman. f30 da mercek yok, led ler sanki tofaşa takılmış çakma zenon gibi oluyor, çok dağılıyor ışık, karşıdan bakınca aşırı parlak bir ışık var ama araç içine binince standar bir halojenden bir iki tık daha iyi aydınlatıyor ama kesinlikle mercekli zenonun yanından geçemez. F30 da LED farlar gerçekten çok kötü.

Alıntıları Göster
    Evet maalesef F30 LCI'da mercek yok. Dediğiniz gibi LED'lerin performansı da maalesef vasat. Makyajsız kasanın farları çok çok daha iyiydi.

• cmshn kullanıcısına yanıt
    Buna katiliyorum. Yagmurda f30 led far performansi sanki biraz daha dusuyor. Eski BMW mercekli farlar daha iyi bir aydinlatma sagliyor gibiydi. Ya da bana oyle geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutluthegreat

Buna katiliyorum. Yagmurda f30 led far performansi sanki biraz daha dusuyor. Eski BMW mercekli farlar daha iyi bir aydinlatma sagliyor gibiydi. Ya da bana oyle geliyor.
    Hayır yanlışınız YOK,

makyajsız kasanın bixenon farları çok çok daha başarılı, makyaj sonrası gelen LED ler rezalet ötesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Evet maalesef F30 LCI'da mercek yok. Dediğiniz gibi LED'lerin performansı da maalesef vasat. Makyajsız kasanın farları çok çok daha iyiydi.

Alıntıları Göster
    Bende şuan makyajlı f30 var, daha önce kullandığım ve kısa farlarında mercek olan c - b sınıfı araçların kısa farları daha iyi.

Bixenon yada xenon değiller sadece mercek var ama kısalarda f30 LED den daha iyi.

Gece yolculuğa çıkamaz oldum, kısalarla önümü göremiyorum birde gözü çok yoruyor.

Kısa LED farlar çok kötü, f30 un standart eski tip halojenlerinden tek farkı beyaz ışık vermesi ve halojenden biraz daha ileriyi aydınlatması ama öyle aman aman bi fark yok, adamlar resmen halojen farlara led ampül takıp göndermişler

10 üzerinden puan verecek olursak,

makyajsız kasa bixenonlar 10 üzerinden 8
    Makyajlı kasa LED ler 10 üzerinden 4
    Makyajsız kasa eski halojenler 10 üzerinden 3

Kısalarda benim için durum bu, uzunlarda sıkıntı yok ama f30 LED leri kısa farda çok kötü benim için, heleki makyajsız kasanın mercekli xenonlarından sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 17 Ocak 2019; 16:1:33 >

• Kısaları rezalet, uzunda sıkıntı yok,

Kısalar fazla uzağa gitmiyor, mercek olmadığı için olsa gerek ışık çok dağılıyor ve bunu yola yansıtamıyor, farları az kaldırınca bu sefer karşıyı çok rahatsız ediyor ama kaldırsamda aydınlattığı mesafe çok değişmiyor.

Uzunlarına lafım yok, gayet iyi ama kısalar benim için rezalet, heleki makyajsız kasadaki bixenonlardan sonra.
  • efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    Konuyu anlamadim f30 ‘dan mi bahsediyorsunuz yoksa makyajli c den mi ben c anladim geri sildim mesaji eger f30 diyorsaniz sifir 40.yil vardi gercekten baya dusukdu aydinlatmasi ama c icin diyorsaniz ayni fikirde degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Mercedes me uygulaması bugun hizmete kapandi uzaktan arac calistirma arac bilgileri kapi kiliti felan baya isime yariyordu yazık oldu btk buradanda para koparma pesinde doymadilar.

Aynen ben de aynı sorunu yaşıyorum btk'ya ne yahu benim aracımı uzaktan kontrolüm?

Bu konuda bir gelişme olursa başlıkta paylaşabilir misiniz, mercedes imei kaydı yaparsa yeniden açılabilirmiş aldığım kadarıyla, böyle bir girişim var mı?

Yalnız mercedes adapter isminde bir uygulamayı hayata geçirmiş bunda sim card falan mı var acaba telefon ile iletişime geçmesi için?

Mercedes bize aracı satarken bu uygulamanın çalışacağını vaad etti şimdi kapanması hiç doğru değil, daha bir sene yeni oldu biz alalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 17 Ocak 2019; 17:20:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Konuyu anlamadim f30 ‘dan mi bahsediyorsunuz yoksa makyajli c den mi ben c anladim geri sildim mesaji eger f30 diyorsaniz sifir 40.yil vardi gercekten baya dusukdu aydinlatmasi ama c icin diyorsaniz ayni fikirde degilim
    f30 dan bahsediyorum.

f30 lci kasadaki ledler kısalarda çok kötü. uzunda sıkıntı yok ama kısalar vasat.

Far yükseklik ayarıyla düzeldi o konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Far yükseklik ayarıyla düzeldi o konu.
    Anlamadım, düzeldi derken nasıl düzeldi.

Ben far yükseklik ayarı ile baya uğraştım. Her gün azar azar yukarı kaldırdım, bir seviyeye gelince herkes sellektör atmaya başladı ama o seviyedeyken bile çok çok iyi değildi. Eh işte idare eder ayarındaydı ama sellektör attıkları için az bi biktar geri düşürdüm,

Şuanki seviyede sellektör yemiyorum ama aydınlatmadanda memnun değilim açıkçası.
    Güzel bir serviste ayarlattırın onun makinesi var. Bende Bi xenon vardı ona rağmen led in aydınlatması kesinlikle daha güzeldi

• 7 ileri ile 9 ileri arasında sürüşte konfor da geçişlerde salınımlarda ve yakıtta fark vsr mı bilen biri bilgi verirse çok sevinirim

• daha aktif oldugu icin burada sormak istedim

yeni kasa A da, sesli komutlar calisiyor mu? (sunroof ac, su radyoyu ac gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

7 ileri ile 9 ileri arasında sürüşte konfor da geçişlerde salınımlarda ve yakıtta fark vsr mı bilen biri bilgi verirse çok sevinirim
    Kullanmadım ama forumda ve youtube'da yapılan yorumlar şöyle:
    - 9 ileri daha fazla yakıyor (fark aşırı olmaz).
    - Sürüş olarak 9 ileri çok hafif daha iyi gibi. Büyük bir fark yok ama. Zaten 7 ileri de çok çok iyi özellikle benzinli motorda.
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Evet çalışıyor, bu komutların verildiği ve uygulandığı videolar izledim YouTube da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daha once forumda geçti mi bilmiyorum ama iş bankasinin mercedes card diye bir kredi kartı var. Başvurdum ve kullanmaya başladim. Dizanı guzel ve prestijli. Daha onemlisi PO'da 300TL ye kadar kasaya gitmeden benzin alabiliyorsunuz. Ve anında %5 indirimi var. Yani 300TL de 15 TL. Hesaba direk 285TL yansıyor. Puan falan degil yani. Fena indirim sayılmaz. Sasi numarasi ile kartınızı eşliyorlar. Mercedes sahibi olmayan kişilere vermiyorlar.

Yalnız bilgilendirme sayfasindan okudugum kadarıyla bir takvim yılı içerisinde azami 2100TL benzin indiriminden faydalanabilir diyor. yani toplamda bir yilda 105 TL indirim yapıyorlar diye anliyorum.

Detaylı bilgi icinhttps://www.maximiles.com.tr/TR/mercedescard/mercedescard-ayricaliklari/indirim-ayricaliklari/Sayfalar/indirim-ayricaliklari.aspx adresine bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.