Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.878
Cevap
190
Favori
1.048.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1065
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 478
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 191
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (478 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3931 mesaj) Mobil (6901 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    128 Mesaj

Hocam, hangi bayi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    certac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    34 Mesaj
    Yeni C200 d'yi aylar öncesinde zaten stoklamışlardı. Biara yol üzeri geçerken Kocaeli mengerlere uğramıştım bayinin yanında büyük bir otopark var onlarca satışa çıkarılmamış yeni c200d vardı. Benim şahsi fikrim artık benzin ve mazot fiyatı arasında neredeyse hiç bir fark yok. Ayrıca araç sürekli gürültülü çalışıyor ben ikisinide uzun süreli test ettim benim tercihim c200 4 matic oldu. Tabi bu kişiden kişiye göre değişir motor sesini seven varsa rahatsız etmeyebilir hepimizin kulağı aynı oranda sesde almıyor bu da bir etken. Fakat beni son derece rahatsız etmişti aralıksız bir motor gürültüsüyle İstanbul trafiğini çekmeye niyetim yoktu.

4matic'de normal günlük sürüşlerinizde alt devirlerde hibrit motor desteğiyle çalıştığı için motor sesi neredeyse hiç yok, yüksek hızlarda devirli kullanırsanız bir miktar kabine ses giriyor fakat yüksek hızda gazdan ayağınızı çektiğinizde süzülme moduna girdiği için yine motor sesi rahatsızlık duyacağınız seviyelerde olmuyor ama aşırı agresif sürmeyi seviyorsanız ani devir yükselttiğinizde bu araçta da ses tabiki duyuyorsunuz ama c200 d deki kadar değil.

Performansından ve yol tutuşundan son derece memnunum yüzümü güldürdü diyebilrim. Ama bu performansı yüzünüzü güldürecek şekilde almak için gaz pedalıyla biraz pratik ve sport + modunda olmanız şart. Aracın diğer sevdiğim tarafı ise sakin ve 120'ye kadar olan günlük süratlerde mercedes konforunu hissettiriyor. Her ne kadar yalıtımı çok başarılı olmasada genel olarak bu limitlerdeki kullanımda sessiz. Virajlı yolları çok sever oldum 4 çeker farkını bariz ortaya koyuyor. Yağışlı havalarda onlarca su birikintisinden yüksek süratle geçtim hiç tedirginlik yaşatmıyor. İçime sinmeyen beni soğutan tek tarafı yüksek süratlare çıktığınız zaman başlıyor. Makyaj öncesi gibi rüzgar sesi ciddi şekilde mevcut yüksel limitlerde yalıtımdan beklediğiniz kaliteyii vermiyor. Bu kadar güzel bir araça hiç yakıştıramadığım bir sorun maalesef. Bakalım servis çözülüneceğini söyledi Pazartesi götüreceğim. Diğer bir hoşuma gitmeyen tarafı vitesleri yükseltirken hissettirmiyor fakat düşürürken özellikle 3 den 2 ye geçerken zaman zaman hissettiriyor. Eski bir bmw kullanıcı olarak zf vites geçişlerini hiç hissettirmiyordu bu konuda açık ara zf önde.

Yakıt tükemim 4.679km de ortalama hız 49km tüketim 8,8 L
    Mercedes me görüntüsünüde paylaşıyorum. İstanbul'da ikamet ediyorum trafiğe giriyorum, zaman zaman otobanda 180-200km hızla performanslı sürüşlerimde oldu. Sorularınız varsa fırsat buldukça yanıtlamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adore06 -- 15 Aralık 2018; 1:27:38 >

• Binbaşı
    1253 Mesaj

Bende c200 4 matic sahibi biri olarak soyluyorum gercekten cok sessiz ve konforlu bir aracki benim aracim 19 jant olmasina ragmen konforlu onceki atacim f30 40.yil idi.

4 matic olayina gelince ne gerek var diyenler vardi bende bunlar arasindaydim ama kullandikca verdigi guveni ust limitlere ciktigimda yola yapisma tren gibi gidiyor bence muthis bir sistem.ruzgar sesi bende yok ama siparis verilirken burmasterla beraber yalitim sistemli verilmisti rahatsiz eden bir ruzgar sesi yok diye bilirim son diyecegim sey ise iyiki almisim sizde gule gule kullanin.

|
    |
    adore06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    34 Mesaj

Teşekkür ederim sizde güle güle kullanın almadan önce yorumlarınız bana referans olmuştu benimde en son aracım 2017 Ağustos üretim 3.18i edition sport line vardı her ne kadar temmuz öncesi üretimlere göre direksiyon ve konforu arttırılmış versiyonu olsada yeni C açık ara çok daha konforlu ve 3'e göre daha sessiz 3'te hem yol sesi hem lastik sesi hem rüzgar sesi beni uzun yolda baya bir üzüyordu.

Siz şansızlıymışsınız ben çok aradım akustik konfor paketli bir araç fakat içi taba renk dışıda selenit grisi arıyordum tam istediğim konfigürasyonda maalesef bulamadım. Sadece Kocaeli mengerlerde ikinci el bulmuştum ama şirket olduğu için yıl sonu ötv düşürdüğümden mecburen sıfır almak zorundaydım. Benim aldığım zaman 2 ay önceydi kur çok yükselmişti özel sipariş geçmek istedim comand, şerit takip v.s olsun diye ama bu kur dalgalanmasında özel sipariş geçmek mantıklı olmaz dediler bende eldekilere mecburen razı oldum. Serviste büyük ihtimal yan cam akustik camlar ile değişecek fakat ön cam değişmeyecek artık ne kadar bastırabilirsek rüzgar sesini kar gözüyle bakıyorum. Birde eksi olarak carplay'e otomatik bağlanmaması pek hoşuma gitmiyor o konuda Bmw 3.18i'de telefonu cebimden hiç çıkarmadan bağlanıyordu carplay'e. Bu araçta sürekli kolçakta telefonumu unutuyorum hala alışımadım. Bluetooh var ama farketmişsinizdir sesi kablolu kadar iyi ve net aktarmıyor tarifik durumunuda sürekli takip ettiğim için google nav.'da açık oluyor o yüzden sürekli tak çıkar biraz yoruyor.

Bu arada yeni araç alacaklar için bir not daha ekleyim yeni C200 d ile 4 matic'in süspansiyonu tam olarak aynı değil 4matic'lerde yükseltilmiş süspansiyon var showroom'a almaya gidenler dikkat etsin c200 d daha alcak c200 4 matic de daha yüksek olduğunu fark edecekler. Görüntü olarak basık araç her zaman bana daha estetik görünüyor fakat araç yere yakın oldukça yol seside yükselecek ve konfor biraz daha düşecektir. Konfor ve sessizlik arıyorsanız tercihiniz 4 matic'den yana olmasını tavsiye ederim 4 çeker olduğu için yol tutuşunuda zaten hayran kalmamak elde değil. Alacak arkadaşlar bu hususlarıda göz önünde bulundursun iki aracıda test etmeden karar vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adore06 -- 15 Aralık 2018; 3:11:11 >
    |
    |
    VoLTySoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1253 Mesaj

Ben bluetooth ile dinliyorum spotyf ile ama car play kablolu baglandigi icin hic ugrasmiyorum baglamaya belki bir yontemi vardir kablosuz carplay’e baglanmasinin.

|
    |
  • Onbaşı
    34 Mesaj

Bazen üşendiğim zaman bende öyle yapıyorum ama iş ile ev arası haftada en az 3 gün yoğun trafiğe giriyorum mecburen anlık tarifk bilgisine göre navigasyon yönlendirmesine ihtiyacım oluyor. Ben bu durumdan baya sıkıldığım için uzun süre araştırdım yurtdışı forumlarına filanda baktım ama bir çözüm göremedim kataloğuda okudum fakat usb haricinde farklı bir şey göremedim usb'de de dikkat ettiysenizseniz carplay'e bağlantısı için ayrı bir yer ayırmışlar usb bağlantısı üzerinde ikon var ben henüz bir çözüm yolu bulamadım ama denk gelir bir çözüm yolu bulabilirsem paylaşırım.
    |
    |
    VoLTySoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1253 Mesaj

Sevinirim bende arastiriyorum bulursam.

|
    |
  • Yüzbaşı
    707 Mesaj
    Konfigüratörde farkettim c180 için amg eklenmiş. Sanırım amg donanım için c200 zorunluluğu kaldırılmış.

• Teğmen
    195 Mesaj
    Merhaba

W205 120.000km C180 Fascination aracımı Sport A4 1,4 TFSI ile değiştirmeyi planlıyorum

Sizce Mercedes ‘i arar mıyım?

Teşekkür ederim

• Yüzbaşı
    348 Mesaj

Yenilik, değişiklik iyidir.

|
    |
    dr.tolgaaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    17028 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: wp-bykrm

Konfigüratörde farkettim c180 için amg eklenmiş. Sanırım amg donanım için c200 zorunluluğu kaldırılmış.
    Fiyatlar ucunca alt seviyedeki secenekleri cogalttilar.

• Onbaşı
    35 Mesaj

Bayiye uğradım, yeni c200d için 370 seviyelerine verebiliyoruz dediler. 330 seviyesinde bir fiyat alamadım.
    |
    |
    certac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    707 Mesaj

Yeni motoru canlı bulmayan ve 156 lık motoru isteyenler de vardı amg donanımla. Bu da bir etken bence.

|
    |
    haberelectro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    770 Mesaj

Sıfır veya ikinci el araç alan arkadaşlara hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde kullanmayı hepimize nasip etsin.

Yukarıda zincir ile alakalı bir soru sormuştum ama sanırım ilgilenen olmamış.

Hem sorumu tekrarlayayım, hem de aracına ziebart tan taban ses yalıtımı yaptıran varmı diye sorayım dedim.

Bence arabalar sessiz lakin biraz alttan lastik sesi alıyor. Sanki bunu da bir nebze kesersek daha sessiz olacakmış gibi geldi.

Yapan veya yaptırmayı düşünen varsa yorum bekliyorum.

İyi forumlar...
    |
    |
    Mustafasd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1253 Mesaj

Kardes ben bir arac fabrikadan nasil ciktiysa oyle kullan biriyim hayatta sagina soluna mecbur kalmadikca elletmem cam filminde bile fitillere dokundurtmadan yaptim tabi bu tecrube daha once neyi sokturduysem kesin birsry olmustur yaptirdiginiz ustalar araca sizin verdiginiz degeri vermiyor.adama diyorsun burayi yaraladin ondan birsey olmaz diyor araba benim icin bir tutku ihtiyactan cok sizin yerinizde olsam hayatta yaptirmam bu arac boyle deyin binin taban halisi bence hayatta sokulmeZ yada dis taraftan ikinci bir yalitim yapilmaz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    702 Mesaj

Araç ses yalıtımı için Subigarage diye bir firma var. Otopark.com da görmüştüm. Clio’ya yalıtım yapmışlardı. İşlerini düzgün yapan kişilere benziyorlar. Daha önce bir kaç yerde de firma ile ilgili olumlu yorumlar okudum ancak Mercedes e yalıtım yapmışlar mıdır araştırmak lazım.

İlgili videoyu aşağıda paylaşıyorum.

https://www.otopark.com/2018/11/proje-ucan-hali-profesyonel-yalitim-yaptirmak-ne-kadar-fark-etti/

|
    |
  • Yüzbaşı
    770 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Araç ses yalıtımı için Subigarage diye bir firma var. Otopark.com da görmüştüm. Clio’ya yalıtım yapmışlardı. İşlerini düzgün yapan kişilere benziyorlar. Daha önce bir kaç yerde de firma ile ilgili olumlu yorumlar okudum ancak Mercedes e yalıtım yapmışlar mıdır araştırmak lazım.

İlgili videoyu aşağıda paylaşıyorum.

https://www.otopark.com/2018/11/proje-ucan-hali-profesyonel-yalitim-yaptirmak-ne-kadar-fark-etti/
    Teşekkür ederim. o videoyu bende izledim.

Lakin dediğini gibi mercedese bu kadar ayrıntıya gerek var mı?

Artı fiyatları yüksek, fayda maliyet analizinde pek değeceğini zannetmiyorum.

Dönüşünüz için teşekkür ederim...

• Yüzbaşı
    702 Mesaj

Nisan ayında c200d comfort paket araç kiralamıştım. Cam tavan yoktu. Yağmur yağıyordu ve sanki kafama yağıyor gibi hissettiriyordu.

Hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyemem çünkü maalesef mercedes de olsan cost reduction uygulanıyor ve bu durumu alt serilerde sonuna kadar hissediyorsunuz.

Bu sebeple de hiç şüpheniz olmasın yalıtım ile çok fark yaşarsınız. Benim önceki mesajımda söylemek istediğim ilgili firmanın mercedes parçalarını sökme takma tecrübesi olup olmadığı yöninde idi.

|
    |
  • Teğmen
    206 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nizipliyim

Bedava kaçırma hasar boya yok ise
    hocam şimdi gördüm mesajınızı, kaza boya yoktu. aracı aldım. yardımlarınız için teşekkür ederim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    830 Mesaj
    Arkadaslar yakın bir tanıdıgımda c180 var 2016 olması lazim ya da 2017 benzinli.

Araç 20 bin küsür km. De . Vitesi geç atma sorunu var.

Motor bagırmasına ragmen vitesi atmıyor geç atiyor. Servise gitmiş fakat normal demişler. Sport eco farketmiyor her türlü geç atıyor.

Basına böyle bişey gelen var mi yardimci olabilir misiniz tesekkürler

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,594
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.