Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (804. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wp-bykrm

Konfigüratörde farkettim c180 için amg eklenmiş. Sanırım amg donanım için c200 zorunluluğu kaldırılmış.
    Fiyatlar ucunca alt seviyedeki secenekleri cogalttilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Bayiye uğradım, yeni c200d için 370 seviyelerine verebiliyoruz dediler. 330 seviyesinde bir fiyat alamadım.
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Yeni motoru canlı bulmayan ve 156 lık motoru isteyenler de vardı amg donanımla. Bu da bir etken bence.

• Mustafasd kullanıcısına yanıt
    Sıfır veya ikinci el araç alan arkadaşlara hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde kullanmayı hepimize nasip etsin.

Yukarıda zincir ile alakalı bir soru sormuştum ama sanırım ilgilenen olmamış.

Hem sorumu tekrarlayayım, hem de aracına ziebart tan taban ses yalıtımı yaptıran varmı diye sorayım dedim.

Bence arabalar sessiz lakin biraz alttan lastik sesi alıyor. Sanki bunu da bir nebze kesersek daha sessiz olacakmış gibi geldi.

Yapan veya yaptırmayı düşünen varsa yorum bekliyorum.

İyi forumlar...
    Kardes ben bir arac fabrikadan nasil ciktiysa oyle kullan biriyim hayatta sagina soluna mecbur kalmadikca elletmem cam filminde bile fitillere dokundurtmadan yaptim tabi bu tecrube daha once neyi sokturduysem kesin birsry olmustur yaptirdiginiz ustalar araca sizin verdiginiz degeri vermiyor.adama diyorsun burayi yaraladin ondan birsey olmaz diyor araba benim icin bir tutku ihtiyactan cok sizin yerinizde olsam hayatta yaptirmam bu arac boyle deyin binin taban halisi bence hayatta sokulmeZ yada dis taraftan ikinci bir yalitim yapilmaz.

Araç ses yalıtımı için Subigarage diye bir firma var. Otopark.com da görmüştüm. Clio’ya yalıtım yapmışlardı. İşlerini düzgün yapan kişilere benziyorlar. Daha önce bir kaç yerde de firma ile ilgili olumlu yorumlar okudum ancak Mercedes e yalıtım yapmışlar mıdır araştırmak lazım.

İlgili videoyu aşağıda paylaşıyorum.

https://www.otopark.com/2018/11/proje-ucan-hali-profesyonel-yalitim-yaptirmak-ne-kadar-fark-etti/

• quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Araç ses yalıtımı için Subigarage diye bir firma var. Otopark.com da görmüştüm. Clio’ya yalıtım yapmışlardı. İşlerini düzgün yapan kişilere benziyorlar. Daha önce bir kaç yerde de firma ile ilgili olumlu yorumlar okudum ancak Mercedes e yalıtım yapmışlar mıdır araştırmak lazım.

İlgili videoyu aşağıda paylaşıyorum.

https://www.otopark.com/2018/11/proje-ucan-hali-profesyonel-yalitim-yaptirmak-ne-kadar-fark-etti/
    Teşekkür ederim. o videoyu bende izledim.

Lakin dediğini gibi mercedese bu kadar ayrıntıya gerek var mı?

Artı fiyatları yüksek, fayda maliyet analizinde pek değeceğini zannetmiyorum.

Dönüşünüz için teşekkür ederim...

Nisan ayında c200d comfort paket araç kiralamıştım. Cam tavan yoktu. Yağmur yağıyordu ve sanki kafama yağıyor gibi hissettiriyordu.

Hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyemem çünkü maalesef mercedes de olsan cost reduction uygulanıyor ve bu durumu alt serilerde sonuna kadar hissediyorsunuz.

Bu sebeple de hiç şüpheniz olmasın yalıtım ile çok fark yaşarsınız. Benim önceki mesajımda söylemek istediğim ilgili firmanın mercedes parçalarını sökme takma tecrübesi olup olmadığı yöninde idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: inso

Bedava kaçırma hasar boya yok ise
    hocam şimdi gördüm mesajınızı, kaza boya yoktu. aracı aldım. yardımlarınız için teşekkür ederim
  • Arkadaslar yakın bir tanıdıgımda c180 var 2016 olması lazim ya da 2017 benzinli.

Araç 20 bin küsür km. De . Vitesi geç atma sorunu var.

Motor bagırmasına ragmen vitesi atmıyor geç atiyor. Servise gitmiş fakat normal demişler. Sport eco farketmiyor her türlü geç atıyor.

Basına böyle bişey gelen var mi yardimci olabilir misiniz tesekkürler

• Arkadaşlar dün düz yolda ilerlerken sarı renkli motor arıza lambası yandı, durana kadar vites düşüşlerinde özellikle 2 den 1 e geçerken vuruntulu şekilde düştü. Parkettim döndüğümde lamba sönmüştü ve araç normal ilerliyordu. Ne olur ne olmaz diye servise getirdim serviste garantisi doldu diye arıza tespit için 600 tl istedi.
    1- yaşadığım olay önemlimidir.
    2- servisin 600 tl istemesi normal mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Bu sorun maalesef kronik

Geçen aylarda da bahsetmiştim

Çoğu kez ıslık sesi gibi bir ses geliyor, sonrasında bu sorun oluyor

Arabayı biraz zorlayarak (yeni adı ile performanslı) kullansaydınız 100.000km’den önce bu sorunu yaşayacaktınız.

Çok geçmiş olsun
    aynen öyle öncesinden vıjjjtt gibi bir ses geldi hemen akabinde tak tak vurma sesi.

haklısınız garanti dahilindeyken aracı zorlasaydım o zaman bozulacaktı motor ve ücretsiz yapılacaktı.

arkadaşlar aracımı 2 hafta önce ilginç bir durum daha oldu bayii bana bugünkü kurda 47 bin tl gözüküyor demişti fakat almaya gittiğimde kur düşmüştü doğru ama fiyat 31.200 tl ye indi.

nasıl indi diye sorduğumda euro ve kendimiz düştük dediler bana mantıklı gelmedi çünkü euro düşüşü ile taş çatlsa 42 41 e düşüyordu.

her neyse ben cebimden ekstra para vererek turbomuda değiştirdim turbomda hiç birşey yoktu fakat turbonun parça kodu değişmiş haliyle değişmişken oda değişsin diye düşündüm eski turbomu aldım satıyorum ihtiyacı olan olursa yardımcı olurum.

120.000 bakımına 1.000 km kaldığı için bakımlarını yaptırdım bakım paketi alarak maliyetlerimi biraz daha ucuza çektim.

120.000 bakımda kayışlar ve gergi değişiyor, şanzıman yağı değişiyor.

aküm benim çok iyi durumdaydı ama 1 ay motor beklerken akü boşalmış dediler bide akü sattılar.

çarşamba günüde başka bayiide ses yalıtımlı ön yan camlar ve 4 adet çift kadife fitil taktırdım dahada güzel oldu tavsiye ederim fiyat işçilik kdv dahil 3.500 TL.

• dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Sonrasında 2bin devirdi geçmiyor araba ama kontağı kapatıp açtığınızda düzeliyor

Motora giden benzini ayarlayan C şeklinde bir parçada problem olmuştur

Adını şimdi hatırlayamadım, komik bir adı vardı😊

Özel serviste orjinalini 350 TL’ye değiştirdim.

4-5 yıl ve 120bin km’yi aşan kullanımlarda genelde bu arıza oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.tolgaaa -- 29 Aralık 2018; 22:17:48 >
  • Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun

Bakım İçin artık özel servislere gidiyorum ben

120.000 bakımı + arka fren balatalarını + biraz önce bahsettiğim motora benzin gitmesini sağlayan C şeklindeki parça değişimi: 3200TL’ye yaptırdım.

Bujiler: Bosch, Motor yağı: Mobil, fren balataları Alman malı yanlış hatırlamıyorsam “pgd” marka geri kalan tüm parçalar orijinal mercedes

• Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler, son durumu yazayım.
    Aracı özel servise götürdüm, bilgisayara bağlayıp hangi arıza kodu olduğuna baktılar, problem yakıt basıncının anlık düşmesiymiş. Bu problem kötü yakıttan yada yakıtın geçtiği borudan kaynaklanabilir dediler. Tekrarlarsa getirin diyip gönderdiler. 5 kuruşta vermedim çokta güzel ağırlandım.
    Adana mengerler bu kadar birşey için 600 tl istedi. Zaten sönmüş bir arıza lambasının neden yanıp söndüğünde bakmak için 600 tl istediler. Arıza tespitinin bir ücreti olmasına karşı değilim ama bunun makul bir meblağı olmalı adiliğin anlamı yok. Müşteri memnuniyeti bu mu servis anlayışı bu mu ?

Bana da önce kötü yakıta bağlı boru tıkanması gibi bir şeyler söylediler

Ama sorun devam ederse mutlaka yine özel servise götürün

Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Bana da önce kötü yakıta bağlı boru tıkanması gibi bir şeyler söylediler

Ama sorun devam ederse mutlaka yine özel servise götürün

Geçmiş olsun
    inşallah tekrarlamaz yakıtıda hep bilindik yerden alırım genelde shell arasıra po dan alırım.
    Geçmiş olsun. Mercedes Benz Türkiye ye mail atın bence. Benzer durumu bana yapsalardı bu şekilde yapardım.

• @dr.tolgaaa

ben sadece 105 bin bakımı özelde yaptırmıştım.

bence mercedes aracı olanlar özele gitmemeli ben çok pişman oldum.

eğer full bakımlarım yetkilide olsaydı 1 ay motor beklerken ikame mercedes araç verirlerdi.

şirkette araç fazla olduğu için şirket aracı kullandım ama herkes bu kadar şanslı olmayabilir.

ayrıca 31.200 tl motor ücreti ödedim son bakımımda yetkilide olsaydı belki hiç ödemeyecektim.

aracı 1 kere dahi olsa özel servise getirmek ömür boyu mobilo hizmeti kaybettiriyor.

@dermeister01

mengerler klasiği, ben aracımın ampulunü bile değiştirtmem mengerlere
  • Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, 2017 veya 2018 C 180 Amg almayı düşünüyorum. Mesajını görünce dehşete kapıldım resmen. Belirttiğin masraf dizel motor için mi yoksa benzinlide mi meydana geldi? 4000-5000 gibi rakamlar yetkili serviste zaten her durumda beklenen seviyeler ama 32 bin bariz can sıkar.

Edit: Aracınızın Dizel olduğunu gördüm. Oldum olası hazetmedim şu dizel arabalardan. Ben ikinci el benzinli bir C W205 alacak biri olmama rağmen huzursuz oldum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuerillaUnit -- 1 Ocak 2019; 17:5:57 >
  • 
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.