Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (799. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bence de yaz-kış olarak ayrı ayrı kullanılmalı.
  • cmshn kullanıcısına yanıt
    Benim f30 tak diye gorunuyordu nasil olcAk hocam cok kesin soylemissiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Benim f30 tak diye gorunuyordu nasil olcAk hocam cok kesin soylemissiniz.
    F30'da da görünmüyor başka birşeyle karıştırıyorsunuz.
    Nasil gorunmuyor kullandigim seyi bilmiyormuyum spotfy’den direk ne acarsam album kapagi pat geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Nasil gorunmuyor kullandigim seyi bilmiyormuyum spotfy’den direk ne acarsam album kapagi pat geliyor?
    Yazacağınıza fotoğraf çekin de nasıl gözüküyormuş görelim
    Atında gorelim felan derken birseyi bilmiyorsunuz ama biliyormuş gibi davranıyorsunuz bu sattığım araç instagramimda olan bir hikayeden ekran goruntusu aldim size bu mesajdan sonra cevap vermiyeceğim.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• Bakın farklı şeylerden bahsediyoruz. Standart ekranda, Connecteddrive da alınmamışsa gözükmüyor. Fotoğraf paylaştığınız araç 40. yıl paketli NBT'li ve Connecteddrive hizmetleri de mevcut.
  • Hic bir sekilde kablo bagli degil sadece bt ve suanki aldigim arac nbt sisteminden cok daha geliskin arkadasin dedigide o bir yontemi varmi diye belki biryerde. Aktif ediliyordur diye konuyu uzatmamiza gerek yok.varsa mercedeslerde oyle bir yontem bilgisi olan paylasirsa seviniriz.

• Arkadaşlar 2015-2018 model W205 kasa C200d Amg araçların Kasko fiyatları ve Trafik Sigorta fiyatları ne kadar ???

Bu aracın Yedek Parça fiyatlarıda çok Tuzlu mu ???

Son olarak farzedelim bu Aracı aldık Yetkili Servisler çok pahalı bu yüzden Oto Sanayide tüm işlemleri yaptırmaya karar verdik, Her Oto Sanayide bu araçlardan anlayan iyi işinin Ehli ustalar bulup işimizi ucuza halledebilirmiyiz ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başpiskopos -- 9 Ekim 2018; 13:46:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • W205 araçlardaki kasis ve çukurlardan geçerken (özellikle asfalt kasislerden) arka sağ taraftan gelen lok ses (sanki bagajda bir kutu zıplaması gibi) sorunu yaşayıp çözüm bulan var mı? Çoğu kullanıcı eminim sesi farketmiyor bile ancak denediğim tüm araçlarda aynı ses mevcut. Ancak denediğim C180 Fasc. ve C180 Exclusive araçlarda kabul edilebilir seviyede iken kendi aracım C200d Amg'de ses beni rahatsız ediyor. Amortisörler garantiden değişti ama çözüm olmadı. Servis bu sorun ile gelen araç çok ve Almanya'dan çözüm bekleniyor diyor fakat bu kadar sürede sonuç çıkmadıysa pek ümidim yok. Hatta denediğim yeni makyajlı C200 4Matic AMG de bile aynı ses mevcuttu.
  • Başpiskopos kullanıcısına yanıt
    kasko için garanti bankasından fiyat teklifi almanızı öneririm...

yedek parça fiyatları, servis bakımları oldukça tozlu :) tercih meselesi.. oto sanayide de yaptırabilirsiniz en azında garanti süreci bittikten sonra

45000 bakım için 4000 tl bakım ücreti ödedim..

sol dikiz aynam a çarptılar kırıldı, 3450 tl karşı tarafa yaptırdım.. vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 10 Ekim 2018; 16:26:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: terdal

W205 araçlardaki kasis ve çukurlardan geçerken (özellikle asfalt kasislerden) arka sağ taraftan gelen lok ses (sanki bagajda bir kutu zıplaması gibi) sorunu yaşayıp çözüm bulan var mı? Çoğu kullanıcı eminim sesi farketmiyor bile ancak denediğim tüm araçlarda aynı ses mevcut. Ancak denediğim C180 Fasc. ve C180 Exclusive araçlarda kabul edilebilir seviyede iken kendi aracım C200d Amg'de ses beni rahatsız ediyor. Amortisörler garantiden değişti ama çözüm olmadı. Servis bu sorun ile gelen araç çok ve Almanya'dan çözüm bekleniyor diyor fakat bu kadar sürede sonuç çıkmadıysa pek ümidim yok. Hatta denediğim yeni makyajlı C200 4Matic AMG de bile aynı ses mevcuttu.
    var 2016 c200d aracımda.. servisten yeni çıktığı halde...

• quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Bluetooth teknolojisi böyle bir verinin aktarımını sağlayamıyor maalesef. Sadece Mercedes değil tüm otomobillerde BT üzerinden müzik çalarken albüm kapağı görünmez.

Alıntıları Göster
    Benim araçta da blutooth ile müzik dinlerken albüm kapağı görünmüyordu, ancak BMW nin connectivedrive paketini aldıktan sonra albüm kapağı görünmeye başladı ekranda,sonuç : "bütün otomobiller" tanımlamanız doğru değil maalesef..
    Ayrıca genellikle, iphone telefonlar, maalesef (maalesef diyorum, çünkü ben de bir android kullanıcısıyım) android telefonlara göre daha fazla destekleniyor çoğu firma tarafından, örneğin benim note 4, evvelce blutooth ile müzik dinlerken albüm kapağını araç ekranında gösteremiyorken, eşimin iphone 5 i ile müzik dinlerken (bluetooth üzerinden) albüm kapaklarını araç ekranında görebiliyorduk. Zaten sırf bu nedenle yeminim olmasına rağmen, yemini çiğneyeceğim ve bir dahaki telefonumu elma serisinden alacağım..Üzülerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Benim araçta da blutooth ile müzik dinlerken albüm kapağı görünmüyordu, ancak BMW nin connectivedrive paketini aldıktan sonra albüm kapağı görünmeye başladı ekranda,sonuç : "bütün otomobiller" tanımlamanız doğru değil maalesef..
    Ayrıca genellikle, iphone telefonlar, maalesef (maalesef diyorum, çünkü ben de bir android kullanıcısıyım) android telefonlara göre daha fazla destekleniyor çoğu firma tarafından, örneğin benim note 4, evvelce blutooth ile müzik dinlerken albüm kapağını araç ekranında gösteremiyorken, eşimin iphone 5 i ile müzik dinlerken (bluetooth üzerinden) albüm kapaklarını araç ekranında görebiliyorduk. Zaten sırf bu nedenle yeminim olmasına rağmen, yemini çiğneyeceğim ve bir dahaki telefonumu elma serisinden alacağım..Üzülerek..

Alıntıları Göster
    Ben teknolojinin çalışma sisteminden bahsediyorum. ConnectedDrive alındığında araç Spotify üzerinden kendisi albüm kapağı bilgisini ekliyor, Bluetooth üzerinden değil.

Şu cümle size ait sanırım : "Bakın farklı şeylerden bahsediyoruz. Standart ekranda, Connecteddrive da alınmamışsa gözükmüyor."

Benim aracım da standart ekran, Connective Drive satın ALMAZDAN önce benim samsung note 4 ile albüm kapağı görünemiyor da neden iphone 5 ile albüm kapağı görünüyor o zaman? Araç aynı araç, her iki telefon için de şartlar eşit yani extra bir yazılım HENÜZ ALINMAMIŞ, birinde albüm kapağı çıkıyor birinde çıkmıyor, o zaman sizce de sebebi bluetooth teknolojisinde değil de başka yerde aramak gerekmez mi?
    Her türlü mantıklı itiraza açığım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Bakın farklı şeylerden bahsediyoruz. Standart ekranda, Connecteddrive da alınmamışsa gözükmüyor. Fotoğraf paylaştığınız araç 40. yıl paketli NBT'li ve Connecteddrive hizmetleri de mevcut.
    BMW cilerin burda isi ne ya

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Eski bir w205 kullanıcısı olarak, yeni w205fl aracı dün yaklaşık 50 km kadar test ettim. Araç amg donanımlı. Benim eski w205 te amg donanım ancak konfor süspansiyondu. Süspansiyon olarak araç eskisinden çok daha başarılı olmuş. Yalnız yine de lok lok sesler arkada mevcut.

Özellikle şunu belirteyim, yeni 1.5 motor çok sesli çalışıyor

Bildiğin eski dizel motorlar gibi. 3000/4000 devir arası bildiğin zırlıyor. Rölantide de eskiye göre çok sesli. Rüzgar sesi de aynı kaldığı yerden devam ediyor. Malzeme kalitesi eskisiyle aynı. Hayalet ekran çok başarılı olmuş, araca süper uyumlu olmuş. Command ekran ve çalışma hızı, 360 kamera çok başarılı olmuş. Eskisine nazaran, park sensörleri çağ atlamış. Senkronizesi bu sefer çok iyi olmuş. Eski çiğliklerden, rüzgar sesi yalıtımı kalmış. 4 matic de çok zorlamazssanız anlayacağınız gibi hissettirmiyor. Zorlayınca, özellikle virajlarda iyi iş çıkartıyor. Fiyatlara yorum yapmıyorum, donanıma ve opsiyona göre değişir.

Bizim bildiğimiz süzülme modunda araç motoru stop ediyor, ve araç ile 150 km de bile gitseniz motor stop halinde. Biraz tedirgin ediyor açıkçası, ama araçtaki 48 voltluk motor diğer sistemler için güç sağlıyor. Direksiyon pompası klima pompası ve fren pompası araçtaki o elektrik motoru ile destekleniyor.

Eski w205 verilip alınır mı derseniz, bence değmez. Ama alan da kötü iş yapmış olmaz.

En belirgin hissettiğim, eski 156 bg motor şimdiki motordan çok çok Daha güçlü hissettiriyor. Özellikle 80/160 vs gibi hızlanmalarda daha iyi bence.
    Hocam bugün denk geldiğim şu alttaki videouyu izleyince sizin bu mesajınız aklıma geldi. Yeni C200'ün sürüş hissi, motoru ve önceki 1600 cc motorla kıyaslamak açısından sizinle aynı yorumu yapmış bu kişi.
    Yeni motorla ilgili esas handikapın maksimum torku 3000-4000 devir aralığında vermesi olduğunu söylüyor ve ekliyor önceki motorların 1200 devirde maksimum tork vermesi efsane özellikti diye. Maksimum tork 3000 devirde başladığı için zaten onu dengelesin diye alt devirleri o elektrik motoru ile desteklemişler diyor.

Adam makyajlı C kasayı gerçekten en detaylı en teknik anlatan videoyu çekmiş:
    https://www.youtube.com/watch?v=ALiO-kR2yo0

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Beyfendi duygularımın tercümanı olmuş. Çünkü burada uzun uzun yazmakla olmazdı, ki video bile neredeyse yarım saat sürmüş.

• 0’dan 4bin devire kadar kesintisiz 280nw tork var yeni motorda dikkatinizi cekerim.

• 
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.