Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (789. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.187.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim dizel araç geldi sabah teslim alıyorum türkiyedki 1.sıra dizel aracı aldım
    320 tl
    metalik boya ekstra
    jan 19 ekstra
  • aladdin46 A kullanıcısına yanıt
    Sizin araçla beraber gelen bayi stoklarına araç var mı acaba?
    Hazır 3-5 opsiyonlu araç getirdiler mi acaba?
    Bilginiz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hayirli olsun hocam benim aracta 27.28 gibi teslim olcak 19 jant deneyimini yalitimini kullaninca paylasirsan sevinirim ozellikle jant benim aracta 19 merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mazaik M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Mazaik,

Oncelikle tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin.

AMG paketi haricinde hicbir ek donanim almadim. Metalik boya farki bile yok. Liste fiyatı 317.900 olan araci meslek indirimi falan derken 297ye kadar dusurebildim ancak. Aslında butçem A serisi icindi ama kur farkından dolayi piyango vurdu. Biraz kur farkından, biraz ben butcemi yukselttim derken C serisine gecme imkanim oldu Allah'a sukur.

Yalniz bayi iyi bir zammın bayram sonrasinda beklendigini, su anda kur hareketliliginin biraz da olsa belirlenmsinin beklendigini soyledi. Dizel araclar su anda gumrukte ama bayram tatilinden dolayi da anca Eylul bası gumruk islemlerinin bitecegini belirtiyorlar. O zamana kadar da zam riski oldugu icin Dizel dusundugum halde almaya karar verdigim tarihte bekleme riskini goze alamadim.

Yeni AMG paketi ile gelen onemli donanimlari sayarsam,
    İki bolgeli Panaromik Cam sunroof
    Ambiyans Aydınlatma
    Hafızalı ve ısıtmalı yolcu koltugu (bacak destegi dahil)
    Hafıza Paketi (Surucu koltugu, dıs aynalar, direksiyon kolonu)
    Park Paketi
    Ayna paketi
    10,25 Hayalet ana gosterge
    12.3 Digital ek gosterge
    Fren destekli Hız sabitleyici
    Artico deri
    EQ Boost (C200 4MATİK icin)
    Sattik Led Farlar

yalnız bir arkadasimiz dikkat etmis ozelden de yazmis. Yeni modellerin hcibirinde touchpad koymamıslar. Seyrettigim avrupa da cekilmis test videolarinda vardi. Turkiyeye touchpad olmadan geliyor. Bir turk videosunda touchpad kalktı yerine arkadaki alan touchpad oldu diyordu ama ne kadar dogru ben de bilmiyorum henuz. O videoya cok guvenemedim cunku hafizali koltuklara da opsionel demis. Hafizali koltuklar surucu ve yolcu icin paket dahilinde aslında.

https://www.youtube.com/watch?v=O6mktrzr-Cs

Arac içi ve dışı aynen fotograflardaki gibidir.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Hayırlı olsun. Kazasiz belasiz binersiniz insallah. Çok şanslısınız. Bayram oncesi imkansiz diyorlardi bana. Dizel araci alan ilk ve bu fiyattan alan tek kişi olabilirsiniz sanirim ))
  • VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz cumartesi günü 19” jant, burmester, gece paketi ve metalik boya donanımlı aracı Ankara mengerlerde test ettim. Fiyat 309k idi. Yanlış hatırlamıyorsam 303k ya kadar iniyordu.

1.5 benzinli motor fena değildi. 2km lik bozuk asfaltlı yolda 19” Jant beklediğimden konforlu geldi.

Aracın ekranı çok şık olmuş. Yeni direksiyon ve gösterge paneli ile albenisi çok artmış. Ben çok beğendim.

İç döşemeler de taba renk deriydi. Dış renk metalik mavi ile çok uyumlu olmuş yalnız araç 120 km/h dan sonra rüzgar sesi alıyor.

Bir de arka koltuklardan trim sesleri geldi.

Alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Güzel günlerde, kazasız sürüşler diliyorum.

Zamların eylül ayında 7-8 puan geleceğini ifade atmişti satış müdürü arkadaş. Zamlı fiyatlar ile alınması bir hayli güçleşecek.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim

• medarv M kullanıcısına yanıt
    Touch pad opsiyonda geliyor artık benim aracta var birde simdiki siparislerde hayalet ekran vermiyorlar tedarikten dolayi iyi bir secim olmus golf bile 220 bin bandinda olan piyasada boyle bir atac almak nokta atisi.

• VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    Tedarikten dolayı hayalet ekran gelmemesini biraz garipsedim. Insallah altında baska bir problem yoktur.

bence baska iki sebep olabilir;
    1. hayalet ekranlarda teknik bir sorun çıktı giderene kadar ara verdiler (insallah kendi acimdan oyle degildir)
    2. Fiyatlar cok yukselecek diye hayalet ekrani standart donanimdan cikarip fiyat yukseltmeden aynı fiyat bantinda devam etmeye calisacaklar.

Bakalım gorecegiz.
  • merhaba arkadaşlar. yedek lastik için jant ölçüsü neydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aladdin46

benim dizel araç geldi sabah teslim alıyorum türkiyedki 1.sıra dizel aracı aldım
    320 tl
    metalik boya ekstra
    jan 19 ekstra
    Hangi bayi acaba paylaşır mısınız. Ben de bayram öncesi şansımı deneyeyim.
  • medarv M kullanıcısına yanıt
    Oyle bir sorun olsaydi avrupada onemli yerlerede vermezlerdi sadece turkiye ve ve bir kac ulkeye gondermiyceklermis benim tahminim konfirigasyon acilinca extra para istiyceklet.

• Arkadaşlar dün araçtan garip bir ses duydum belkide normalidir bilmiyorum. Araçla uzun yolda giderken araçta 4 yetişkin ve valizler felan var yani dolu araç. Sıcaklı 32-36 arası. Bu arada aracım C180. Yaklaşık 90-110 ya da 120 km/h arasında ve özellikle yokuş tırmanırken gaza yüklendiğimde kesik kesik bir uğultu ya da vınlama gibi bir ses gelmeye başladı. Ayağımı gazdan çekince ses gidiyor basınca tekrar geliyor. Fan uğultusu gibi vınn vınnnn diye geliyordu ses. Bir parça zorlanıyor ya da bozuldu bozulacakmış gibi geldi bana.

Bu sesle ilgili tecrübesi ya da bilgisi olan var mı ?

Devir daim ya da fanla ilgili sorun mu var acaba ?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: brksvr

Arkadaşlar dün araçtan garip bir ses duydum belkide normalidir bilmiyorum. Araçla uzun yolda giderken araçta 4 yetişkin ve valizler felan var yani dolu araç. Sıcaklı 32-36 arası. Bu arada aracım C180. Yaklaşık 90-110 ya da 120 km/h arasında ve özellikle yokuş tırmanırken gaza yüklendiğimde kesik kesik bir uğultu ya da vınlama gibi bir ses gelmeye başladı. Ayağımı gazdan çekince ses gidiyor basınca tekrar geliyor. Fan uğultusu gibi vınn vınnnn diye geliyordu ses. Bir parça zorlanıyor ya da bozuldu bozulacakmış gibi geldi bana.

Bu sesle ilgili tecrübesi ya da bilgisi olan var mı ?

Devir daim ya da fanla ilgili sorun mu var acaba ?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Benim de araç C180. Araç dolu ya da boşken bu tür yolculuk çok yaptım ama en ufak ses duymadım hafif motor sesi dışında. Bana normak değil gibi geldi.

• brksvr B kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Bu sese benzeyen (gaza bastıkça gelen fan ya da tıslama gibi uğultu sesi) benim araçta aldığım ilk günden beri vardı. Hatta ses motor çalışmazken de gaza bastıkça geliyordu!! (bunu deneyin derim, eğer duyduğunuz ses motor kapalıyken gaza bastığınızda da geliyorsa sorun büyük ihtimalle bendeki sorundur.)

1 ay sonra servise gittiğimde epey uğraştırdılar beni ikna etmek için - "yok öyle bir ses, siz kafaya takıyorsunuz" diye. En son sesi kabul ettiler ve "bu modellerde bu ses gelir" dediler ve bende kayış attı :) Neyse, serviste yaklaşık 50 araç vardı, dedim "3 tane C180 benzinli getirin, aynı ses bu 3 araçtan herhangi birinde de varsa kabul edeceğim" dedim.

3 araç denedik - tabii ses yok. Neyse 2-3 hafta uğraştıktan sonra "intercooler arızalıymış, Almanydan istedik, gelince garantiden değiştireceğiz" dediler. Parça değişince ses tabii kesildi. (aslında orada da bir muamma var - bir usta "intercooler sağlammış, onu gövdeye monte ederken plastik ses sönümlendiricileri takılmamış", diğer usta "intercooler bozuktu, onu değiştirdik ve ses kesildi" dedi. İşlem listesinde parça değişmiş görünüyor ancak lastik takozlardan emin değilim ...

Servise mutlaka gidin ve kontrol ettirin.

İyi bayramlar.

• Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Öncelikle aracı şimdi denedim motor kapalı be kontak açıkken uğultu ya da fan sesi gibi kesik kesik gelen bir ses duyamadım. Bahsettiğiniz sorunla ilgili değil heralde.

Bende ki ses uzun yolda 80-90 dan sonra gaza basınca sanki bir parça dönmekte zorlanıyor ve kesik kesik uğultu sesi çıkarıyordu. Hava rüzgarlıyfı acaba alttan gelen rüzgar sesi mi uğultu yaptı anlamadım.

• C200d araç satışının yasaklanması sebebiyle araç sahiplerinin mercedese dava açabileceği konuşuluyor, bu konuda bilgisi olan varmı

• yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Avrupa dahil binlerce C200d var. Hangi biri dava açıpta kazanacak ki.
    Bence zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar arabamın 3. bakımı yani 45bin bakımı geldi. servis fiyatları çok değişken ve pahalı dışarıda yaptırsammı diye de düşünüyorum yakın zamanda 3. bakımı yaptıran var mı? nerede kaça yaptırdınız yazabilir misiniz?
  • yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Acamazlar mercedes o arabalari geri cagirdi guncelledi emisyon meselesi yuzunden. Hicbir sey olmaz.

• 
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.