Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (779. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasinozkan

Fiyat listelerinde dizel C yok!
    bütün Türkiyede dizel c satışları durdu. makyajlılar gelene kadarda olmayacak bence mantıklı hareket belliki sorunlarla başetmekten sıkıldılar.

bu arada satışlar çok kötüymüş. benim aracın sıfırını sordum 300 mü ve dedi 315 mi dedi ben mi yanlış anladım, fiyat listesine bakmaya korkıuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

bütün Türkiyede dizel c satışları durdu. makyajlılar gelene kadarda olmayacak bence mantıklı hareket belliki sorunlarla başetmekten sıkıldılar.

bu arada satışlar çok kötüymüş. benim aracın sıfırını sordum 300 mü ve dedi 315 mi dedi ben mi yanlış anladım, fiyat listesine bakmaya korkıuyorum.

Alıntıları Göster
    Boşuna teori üretip kendinizi yormayın. W205 2014 yılında c180 ve c220d olarak piyasaya çıktı. 1600cc dizel ailesi 2015'te tüm avrupada satılmaya başladı.

Dolayısıyla makyajlı seridede C180-C200-C220d ve amerikada C300 olmak üzere ön planda olması normal.

• resmi site, fiyat listesi güncelleniyor diyor. 3-5 bin koyacaklar sanırım. yazık...
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Amerikadan ithal edilen araçların fiyatını revize ediyorlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bencede sorunlardan bunaldilar artik bende aman turboya bir sey olacak diye korkmaktan arabadan keyif alamiyorum ki araba 2016 aralik cikisli ekimde aldim 10 bin km de sifir gibi ara ara araba tam gaz halinde iken gaz yemiyor kesiliyor tekrardan duzeliyor gotursem mi bilemedim garantisi suruyor arabanin

• quote:

Orijinalden alıntı: savyola133

Bencede sorunlardan bunaldilar artik bende aman turboya bir sey olacak diye korkmaktan arabadan keyif alamiyorum ki araba 2016 aralik cikisli ekimde aldim 10 bin km de sifir gibi ara ara araba tam gaz halinde iken gaz yemiyor kesiliyor tekrardan duzeliyor gotursem mi bilemedim garantisi suruyor arabanin
    birden gaza basıyorsanız turbo nun devreye girmesi için gereken tepkime süresini hissediyor olabilirsiniz. ben ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum. tabi sizin bahsettiğiniz nasıl bir kesilme onu sürerek hissetmek lazım.
  • Araç yetkili servislerine yakın zamanda yüksek zam mı geldi yoksa bana mı öyle geliyor? 15.000 km de standart yağ-filtreler için 1300 tl gibi bir ücret ödemiştik. 30.000 de balatalar ile 2 katına çıktı bunu anlıyorum ancak 45.000 de ne balata ne karbon filtresi değişmezken yalnızca yağ-filtreler için 2500 civarı fiyat veriliyor. Kurdan dolayı standart bakımlar 2 katına mı çıktı acaba? Yeni bir aracıda özel servise götürmek hiç istemiyorum. Hem orjinal parça kullanmadıklarından hemde Ankara da %99 u dolandırıcı olduğu için.
    Bu arada ön ve arka balata için ortalama işçilik dahil 1500 tl gibi bir ücret ödeniyor. Yaptıracak olanların bilgisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 5 Temmuz 2018; 15:6:58 >
    Araba gazda iken 1-2 saniye hirt hirt gibi bir ses geliyor kaliyor araba acayip korkutucu bir kac kere oldu napicagimi sasirdim 1-2 saniye suruyor hemen sonra araba normal rutine devam ediyor bence turbodan kaynakli gibi garantisi bitmeden turbo icin goturmek gerekli mi acaba eger turbo komple degisirse garantiden araba da deger kaybi oluyor mu bizim kasalarda

• quote:

Araba gazda iken 1-2 saniye hirt hirt gibi bir ses geliyor kaliyor araba acayip korkutucu bir kac kere oldu napicagimi sasirdim 1-2 saniye suruyor hemen sonra araba normal rutine devam ediyor bence turbodan kaynakli gibi garantisi bitmeden turbo icin goturmek gerekli mi acaba eger turbo komple degisirse garantiden araba da deger kaybi oluyor mu bizim kasalarda
    Mercedes değil ama insignia şirket aracımda benzer sorunu yaşadım. Öyle kısa süreler gaz almıyordu. Sonra o süreler uzadı. Servide görürdüm turbo hortumu patlamış dediler. Bence servise göstermekte fayda var.

• quote:

ses gelmesi biraz sıradışı bir durum bence garantisi bitmeden kesinlike kontrol ettirin, kontrol ettirmenin bir zararı olmaz. sıkıntısı varsa garantiden değişsin 2. el edeğer kaybından önemli. çünkü garantiden sonra sıkıntı çıkarırsa hem 2. el kaybı hemde tamir maliyeti girer. ki 2. el de çok da değer kaybettirecek bir durum değil bu
  • Merhabalar, şu an bir 420d grancoupe kullanıcısıyım. Aracım yaklaşık 45 bin km civarlarında, çevresinde ufak tefek vuruklar var bir an önce elimden çıkarıp ; W205 C180 coupe almayı düşünüyorum. İkinci el fiyatlarına biraz göz attım düşük kmliler 270-280 bin TL civarlarında. Bu foruma yazma sebebim ise sizin düşüncelerinizi öğrenmek. Sizce mantıklı bir seçim olur mu? Daha önce hiç Mercedes kullanmadım. W205 C180 coupe'yi önerir misiniz? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler...
  • ardaucuncu A kullanıcısına yanıt
    Performans takıntınız yoksa C180 Coupe çok güzel bir araç. Gayet mantıklı bir seçim olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhabalar 1 aylik aracn arkasini kaldirima carptik. amg arac. tampondaki siyah serit kismimin bir mandali kirildi digerleri cikti ve icime gomuldu. elimle cektim cikardim yerine taktim. ama süslü egsoz kapagi ile tamponun baglantisi kesildi ve geri vitese taktigimda surekli cok yaklastin seklinde otuyo. araci servise goturmeliyim demi. hic bir yere gidip sormayım. iki uc tane de 1 er cmlik boya cizihi var. buna naparlar boya yaptirmamaliyim ama cizikler gorunmesin diye ne yapmak lazim. egsozlarin oldugi tampon kismini degistirmek mi lazim. masraf cok cikar mi kaskoluk vi durum mudur

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• Makyajlı yeni C-Klasse video incelemesi:

https://youtu.be/UI7Als4o8uA

Sanırım 1 ay sonra Türkiye'de bayilerde olacak.

degisimin sebebi nedir?

hem performans asiri dusecek, hem yakit asiri artacak, satin alirken cepten fark cikacak mi bilmiyorum tabi
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Değişimin sebebini şöyle açıklayayım ; Aracı eskiden kullanırken aldığım zevki artık almıyorum. Eskisi gibi iyi hissettirmiyor bana. Bir sonraki arabamda başka bir marka denemek istedim. Daha önce ne Mercedes ne de Audi kullanmadım ama BMW'yi tatmış oldum. Araç seçerken de gözüme en hoş gözüken aklıma da en çok yatan W205 C180 Coupe oldu. Aracın hem dış görünüşü hem de iç dizaynı çokça ilgimi çekti. Sadece performans konusunda biraz kafamda soru işaretleri var onları da en yakın zamanda test sürüşü randevusu alarak gidermeyi düşünüyorum. Uzun lafın kısası ; yeni denizlere yelken açmak istiyorum. Satın alırken de cepten fark çıkmayacak hatta sanırsam fark cepte kalacak.
    karar senin tabi ama surus zevki anlaminda hayal kirikligina ugrayacagini dusunuyorum
    c180 in ici ve disi guzel evet ama performans ve surus zevkinde 420d ye yaklasamaz

yakittan hic bahsetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaucuncu

Değişimin sebebini şöyle açıklayayım ; Aracı eskiden kullanırken aldığım zevki artık almıyorum. Eskisi gibi iyi hissettirmiyor bana. Bir sonraki arabamda başka bir marka denemek istedim. Daha önce ne Mercedes ne de Audi kullanmadım ama BMW'yi tatmış oldum. Araç seçerken de gözüme en hoş gözüken aklıma da en çok yatan W205 C180 Coupe oldu. Aracın hem dış görünüşü hem de iç dizaynı çokça ilgimi çekti. Sadece performans konusunda biraz kafamda soru işaretleri var onları da en yakın zamanda test sürüşü randevusu alarak gidermeyi düşünüyorum. Uzun lafın kısası ; yeni denizlere yelken açmak istiyorum. Satın alırken de cepten fark çıkmayacak hatta sanırsam fark cepte kalacak.
    Ciddi performans düşücek diyenleri aldırmayın çoğu c200d kullanıcısı gayette güzel gidiyor araba, benzinli araba sonuçta yüksek devir çevirmenin keyfi başkadır 2 çıkışlı egzos sistemi var motor ve egzos sesi seviyorsanız hoşunuza gideceğini düşünüyorum test edince göreceksinizdir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l3ytrapper -- 8 Temmuz 2018; 3:4:24 >

• l3ytrapper L kullanıcısına yanıt
    1.6LT 156 HP benzinli motor ile 2.0LT hacimli torku hissettiren 190HP’lik dizel motoru aynı kefeye koyuyorsanız birşey demiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 8 Temmuz 2018; 13:17:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaucuncu

alabiliyorsan ya e coupe al ya da arabanı değiştirme sadece sıkıldığın için yanlış tercih yapma

• 
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.