Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.186.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ben arabanızı değil satmaktan vazgeçerseniz müşterinizi yollayın demiştim :)

umarım ülkemiz için en hayırlısı olur bu referandum sonrası, herkesin derin nefes almaya ihtiyacı var.
  • Biraz off-topic olacak ama şu an W205 kullananların fikrini merak ediyorum, SUV kullananlarınızın yorumu nedir bu araç türü hakkında? Binek araçlara göre nasıl karşılaştırırsınız? Aracı aldığım dönem GLK ilgimi çekmişti ancak eski teknolojisi ve demode iç mekanı nedeniyle vazgeçmiştim.
  • kingjeremythewicked K kullanıcısına yanıt
    yeğenimde 2400 motorlu kia sorento var. o arabayı kullandığımda normalde hayatta en keyif aldığım şey olan araba kullanmaktan soğuyorum. yol tutuşu sıfır,motoruna göre aldığım performans eh işte. kimileri yüksekte olmayı seviyor araba kullanırken ama bendede tam tersi yere yakı olunca çok daha keyifli oluyor, yolu hissediyorsunuz. kolay kolay suv kullanacağımı sanmıyorum.
  • kingjeremythewicked K kullanıcısına yanıt
    Eşimin Kuga'sı var, onuda sıklıkla kullanıyorum, araçlar gerçekten çok farklı, yüksek oturma pozisyonunda olduğunuz için Kuga'da trafiğe daha hakimsiniz, dönüş açılarını daha rahat hesap edebiliyorsunuz, iniş binişler kesinlikle daha rahat, eşim benim C'ye her bindiğinde "iki büklüm inip biniyorum" diye söylenir. daha yüksek yapısı nedeniyle neredeyse sınırsız baş mesafesi var ve tabiki daha ferah bir iç mekana sahip, dezavantaj olarak şu söylenebilir, yüksek aerodinamik katsayı, yapısı gereği biraz daha fazla rüzgar sesi, yerden yüksek olduğu için alttan daha fazla hava geçişi ve sportiflikten uzak sürüş pozisyonu. Yalnız C için şunu söylemem gerekiyor 3.20'den sonra araca bu kadar alışabileceğimi zannetmiyordum, araç bana kesinlikle "hitap" ediyor ve gerçekten memnunum, ama daha büyük bir araç ihtiyacından dolayı E yada 5 ile değiştireceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. 2015 c180 aracımın klima soğutmasından hiç memnun değilim. Yetkili bir servise gittim daha test bile etmeden klima gazı 300tl gibi muhabbete girdiler. Ben klima gazının durduk yere neden biteceğini anlamıyorum kaldı ki yaz kış klima kullanan bir insan olduğum halde. Ayrıca sistemde bir kaçak varsa vs yine de garantili bir araçta biz neden yararlanamıyoruz onu da anlayamıyorum. Başına daha önce böyle birşey gelen var mı? Be yapmam lazım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enrico

Arkadaşlar merhaba. 2015 c180 aracımın klima soğutmasından hiç memnun değilim. Yetkili bir servise gittim daha test bile etmeden klima gazı 300tl gibi muhabbete girdiler. Ben klima gazının durduk yere neden biteceğini anlamıyorum kaldı ki yaz kış klima kullanan bir insan olduğum halde. Ayrıca sistemde bir kaçak varsa vs yine de garantili bir araçta biz neden yararlanamıyoruz onu da anlayamıyorum. Başına daha önce böyle birşey gelen var mı? Be yapmam lazım?

Klima kaçağı genelde garantiye girmez.Taş vs gelip zarar vermiş olabilir.Öyle olmasa bile öyle olmuş derler.İşin kötüsü tespit işi de zor.İşaretli gaz basıp kaçağı tespit edip ya onaracaklar ya da klima radyatörü değişecek.SOnra yine gaz basacaklar serviste baya maliyetli olur.2015 model araçta klima iyi soğutmuyorsa %90 kaçak vardır bana göre.Yoksa 5-6 sene gitmesi lazım hiç yoktan.
  • Kışlık lastikler ile "yuvarlanma sesi" gibi bir ses geliyordu bariz şekilde, özellikle hafif inişlerde arabayı salınca düşük hızlarda daha belli oluyordu. Yazlık lastiğe geçince kesildi.
  • Foruma bakıyorum da herkes anasının, dedesinin. ninesinin, kedisinin üzerine ötv siz araç almış gibi geldi bana. Sanırım bu devlete vergi veren birkaç kerizden biriyim elhamdülillah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otodr

Foruma bakıyorum da herkes anasının, dedesinin. ninesinin, kedisinin üzerine ötv siz araç almış gibi geldi bana. Sanırım bu devlete vergi veren birkaç kerizden biriyim elhamdülillah.

Sanki biraz yanlış bir katigorize oldu.Ötv'siz araç alanların tamamını bu kategoriye sokmanız biraz ağır oldu sanki.Bu cümleniz insanları incitebilir.Daha dikkatli kelimeler kullansak daha şık olur diye düşünüyorum.Herkes bir şekilde devletine vergisini ödüyor,müsterih olun.Allah şükrünüzü artırsın.

• Bugün 2016 2.300 km. C200d, Standart Fascination, 0 gibi pırıl pırıl aracımı 186.500 liraya verdim, Babam emekli, arabasını kullanmıyor, onu kullanacağım bir süre, makyajlı C180'e 9g ile 184 beygirlik bir motordan söz ediliyor, onu bekleyeceğim yada yeni A5'e bakacağım, Hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: z4a6m5a2n8

quote:

Foruma bakıyorum da herkes anasının, dedesinin. ninesinin, kedisinin üzerine ötv siz araç almış gibi geldi bana. Sanırım bu devlete vergi veren birkaç kerizden biriyim elhamdülillah.

Sanki biraz yanlış bir katigorize oldu.Ötv'siz araç alanların tamamını bu kategoriye sokmanız biraz ağır oldu sanki.Bu cümleniz insanları incitebilir.Daha dikkatli kelimeler kullansak daha şık olur diye düşünüyorum.Herkes bir şekilde devletine vergisini ödüyor,müsterih olun.Allah şükrünüzü artırsın.

Kardeşim bunda hata devletin. Adamları burdan izliyoruz. Elbette belirli bir engeli olan kişi bundan faydalansın.Ancak adamlar işin okunu çıkarıyor. O paketi de ekleyeyim bu paketi de ekleyeyim.Nasılsa vergi yok müzik sistemi de ekleyeyim.Kardeşim engel ile müzik sisteminin ne alakası var. Aslında kanun sadece engelli kişi için kullanılabileceğini belirtirken vatandaş hiç görmediği dedesi, ninesi veya başka şehirdeki anne babası için bile engelli aracı alıyor.Sonra da diyorsunuz ki bunlar azınlıkta. Kusura bakma ama benim söylediğim itham değil bmw ve mercedesteki satış müdürleri tarafından verilen bilgi. Yani engelli araçlarının % 80 i usulsüz alınıyor.

• quote:

quote:

quote:

Kardeşim bunda hata devletin. Adamları burdan izliyoruz. Elbette belirli bir engeli olan kişi bundan faydalansın.Ancak adamlar işin okunu çıkarıyor. O paketi de ekleyeyim bu paketi de ekleyeyim.Nasılsa vergi yok müzik sistemi de ekleyeyim.Kardeşim engel ile müzik sisteminin ne alakası var. Aslında kanun sadece engelli kişi için kullanılabileceğini belirtirken vatandaş hiç görmediği dedesi, ninesi veya başka şehirdeki anne babası için bile engelli aracı alıyor.Sonra da diyorsunuz ki bunlar azınlıkta. Kusura bakma ama benim söylediğim itham değil bmw ve mercedesteki satış müdürleri tarafından verilen bilgi. Yani engelli araçlarının % 80 i usulsüz alınıyor.

Tam onu yazacaktım ki sen yazmışsın hocam. Kimse darılmasın benim de garibime giden engelli aracına indirim olması değil, olsun ama bir fiyat bandındaki araca kadar olsun. Yoksa adam engelli aracı alıyorum diyor ama koltuk plus, müzik plus, far plus, otonom sürüş plus envaiçeşit donanımla aracı 300bin+ fiyata çıkarıyor nasıl olsa vergi yok diye, bu kadar donanımın bir anlamı da yok, özürle falan bir ilgisi de yok. Neyse kimse darılmasın yanlış anlamasın görüşümüzü yazdık...
  • Engelli olmayi mi kiskaniyorsunuz? Devletin aldigi fahis vergileri elestirmek gerekirken %90 engelli raporu olan birinin hakkini elestirmek ilginc olmus. Bu sekilde arac alanlar anne baba kardes gibi yakin akrabalarinin uzerine aliyor ve zaten %90 engelli raporu olan biri hayatin sillesini yemis demektir ogluna kardesine bir iyiligi dokunuyor iste kendi hakkini ona devrediyor .Bunu bile kiskanacak kadar fesat misiniz ? Elinizden gelse arac almak icin bobreginizi cikarip engelli raporu alacaksiniz herhalde? Ben saglikliyim Allaha sukur, evet arac alirken verdigim vergi cok ama sirf bu yuzden cok kotu durumda olan bir insana taninmis hakki onun kardesinin vs kullanmasini kiskanmam aksine onlar icin sevinirim. Hangi ara bu kadar insanliginizi kaybettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 14 Nisan 2017; 23:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Engelli olmayi mi kiskaniyorsunuz? Devletin aldigi fahis vergileri elestirmek gerekirken %90 engelli raporu olan birinin hakkini elestirmek ilginc olmus. Bu sekilde arac alanlar anne baba kardes gibi yakin akrabalarinin uzerine aliyor ve zaten %90 engelli raporu olan biri hayatin sillesini yemis demektir ogluna kardesine bir iyiligi dokunuyor iste kendi hakkini ona devrediyor .Bunu bile kiskanacak kadar fesat misiniz ? Elinizden gelse arac almak icin bobreginizi cikarip engelli raporu alacaksiniz herhalde? Ben saglikliyim Allaha sukur, evet arac alirken verdigim vergi cok ama sirf bu yuzden cok kotu durumda olan bir insana taninmis hakki onun kardesinin vs kullanmasini kiskanmam aksine onlar icin sevinirim. Hangi ara bu kadar insanliginizi kaybettiniz?

Devletimizin çaktığı kazığı güzelce hazmediyoruz;ancak bunu hazmedemiyoruz,ilginç!Sadece insanlığımızı kaybetsek yine iyi!

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

quote:

quote:

Tam onu yazacaktım ki sen yazmışsın hocam. Kimse darılmasın benim de garibime giden engelli aracına indirim olması değil, olsun ama bir fiyat bandındaki araca kadar olsun. Yoksa adam engelli aracı alıyorum diyor ama koltuk plus, müzik plus, far plus, otonom sürüş plus envaiçeşit donanımla aracı 300bin+ fiyata çıkarıyor nasıl olsa vergi yok diye, bu kadar donanımın bir anlamı da yok, özürle falan bir ilgisi de yok. Neyse kimse darılmasın yanlış anlamasın görüşümüzü yazdık...

Mantıklı ve hakça olan uygulama, standard donanımlı araç ve/veya engel türü ile ilgili donanım gerektiren araç fiyatlarına yapılan indirim olmalıdır. Ekstra donanımların engelli oluşu ile bir ilgisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Granditaday

Bugün 2016 2.300 km. C200d, Standart Fascination, 0 gibi pırıl pırıl aracımı 186.500 liraya verdim, Babam emekli, arabasını kullanmıyor, onu kullanacağım bir süre, makyajlı C180'e 9g ile 184 beygirlik bir motordan söz ediliyor, onu bekleyeceğim yada yeni A5'e bakacağım, Hayırlısı.

Siz daha yeni almıştınız, biraz sıkıntılarınız vardı araçla ilgili sanırım, satış nedeniniz araçlamı ilgili?..

• Greentime G kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında C serisi çok başarılı, sessiz, iyi yol tutan, yüksek hızlarda çizgisini hiç bozmayan, çok kaliteli bir işçilik ve malzeme kalitesi olan bir araç, ama bu dizel beni pek sarmadı diyelim, yoksa yine C almak bu sefer benzinli olarak hep aklımda olan bir seçenek.

• Granditaday G kullanıcısına yanıt
    Evet şu anda muadil olarak fazla araç yok, benzinli düşünüyorsanız ya C, ya 3.20 (artık anca ikinci el alabilirsiniz) A4, A5. Bu son ikisinide önden çekiş diye düşünmezseniz C ve 3.20'den başka seçenek kalmıyor.

• Greentime G kullanıcısına yanıt
    3.20 hiç düşünmüyorum Greentime hocam. Yakın arkadaşımda var. Evet motor şanzıman çok iyi ama başka hiçbirşeyi yok bana göre, aracın hepsi motor şanzımandan ibaret değilki, iç tasarımı çok demode, 80 lerin aracı gibi, C den daha sesli, C nin direksiyonu bence daha iyi, yüksek hızda gezme problemi bildiriliyor, iç aksamdan trim sesleri bildiriliyor, bazı araçlarda direksiyon titreme sorunu var, hold yok, otomatik park yok, bunlar C'de style'da bile var, yol tutuş çok iyi, ama C ninde yol tutuşu iyi. İç mekan, kalite görsellik ve işçilik açısından C uzak ara daha iyi. Dediğim gibi motor şanzıman kusursuz ama bana göre başka bir artısı yok.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Kimse engelli olmayi kiskanmaz.Devletin vergilerine herkesin isyani var.Ama biz isyan ederken vergisiz olarak yapilan islemlerde dozunda olmali.Bu kontrol edilmeli ve ona gore yasalar iyilestirilmeli

Su andaki mevcut yasaları engelli indirimiyle cogu kisi kotuye kullaniyor

Ve bunada itiraz eden herkes nedense engelli dusmani oluyor

Neden 1.6 uzerinde engelli indirimi yok?

Cunkü daha uzeri doz aşımı olarak düşünülmüş

Pekala şu anda 100k uzerinde de bir doz aşımı olmuyormu?

• 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.