Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (631. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.187.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Ocak 2015 te C 180 Coupe için 2 yıllık 3000 tl ye Mercedes yıldızım kasko yaptırmıştım. Bakalım bu yıl yenilemede ne teklif edecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • illiustr kullanıcısına yanıt
    Avantgarde 146 ya anlasmistim fakat otv den dolayi liste fiyati 173 indirimli diyati 161 oldu.Su anda 154 e birakiyorlar ve ayrica sifir faiz var

• merhaba arkadaşlar. kayınpeder 2. el 2016 c200d aldı.araca baktım çok beğendim ama arka park sensöründe ses çok sonra geliyor yaklaştıktan sonra. neredeyse çarpıyodum son anda durdum. sesi nesneyi algılamaya başladığı anda başlatma gibi ayarı varmı. normalde diğer araçlarda engeli görür görmez ötmeye başlıyordu. bunun bir ayarı varmı acaba.
  • Geçmiş olsun.
    Bende de c204 var. İlk aldığımda araç çok iyi yol tutuyordu. Bugünlerde ise çok sert frenlemede abs, hızlı girdiğim virajlarda esp devreye girmeye başladı. Havaların soğumasına ve lastiğin yaz lastiği olması dolayısıyla sertleşmesine bağlıyorum bu durumu. Üzerindeki lastikler 2014 Haziran üretimi olması lazım. Henüz 27000 km de ama yine de söylediğim sebeplerden dolayı artık daha tedbirli kullanıyorum açıkçası.
    Siz de lastik basıncını kontrol edin ve tedbirli sürün lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Geçmiş olsun.
    Bende de c204 var. İlk aldığımda araç çok iyi yol tutuyordu. Bugünlerde ise çok sert frenlemede abs, hızlı girdiğim virajlarda esp devreye girmeye başladı. Havaların soğumasına ve lastiğin yaz lastiği olması dolayısıyla sertleşmesine bağlıyorum bu durumu. Üzerindeki lastikler 2014 Haziran üretimi olması lazım. Henüz 27000 km de ama yine de söylediğim sebeplerden dolayı artık daha tedbirli kullanıyorum açıkçası.
    Siz de lastik basıncını kontrol edin ve tedbirli sürün lütfen.

Size garanti veririm lastiklerden,
    Yaz lastiklerinin kışın özellikle arkadan itişli araçlarda
    Tolere'si çok daha azdır,
    Lastikleri iyi yol tutan kışlıklarla değiştirmek tek çözüm.

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim delirtti beni:)

• Aytron A kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. İkinci araçta kışlık lastik var. Kışın 3-4 aylık dönem için lastik masrafına girmek istemediğim için aracı sadece iyi havalarda kullanmaya çalışıyorum. İkinci aracımız olmasa yaz lastiği ile idare edilmez.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam , araçta kışlık lastikler var kumho markasının ama nedense göbekte , virajlarda sürekli kayıyor.önceden araç gerek fren , gerekse yol tutuşda daha iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: nokiacı1453

teşekkürler hocam , araçta kışlık lastikler var kumho markasının ama nedense göbekte , virajlarda sürekli kayıyor.önceden araç gerek fren , gerekse yol tutuşda daha iyiydi.

Yürüyen aksam kontrolü ve özellikle amortisör
    Kontrolü yaptırın, Yoksa aracın sebepsiz ve
    durduk yere yol tutuşu bozulmaz.

• mercedesin almanya satış sitesine baktım. c 180 dizeller 7 vites, c 180 benzinliler 9 vites olarak satılıyor. bence bayilerin ellerindeki c 180 benziniler tükenince türkiyeyede 9 vites olarak gelecek. sizce 9 olması yakıta ve performansa ne etkisi olur. birde almanya satış fiyatları 30 bin euro civarı. ötvden önce bizde 180 bin civarında. hala az vergi alıyoruz diye 200 bine çıkartıyorlar.
  • hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    Bir de şu var almanya da adam maaşını euro üzerinden alıyor:) asgari ücret 1300 euro gibi yani standartları arabalara bakarak çok yüksek, bide sağolsunlar vergi üstüne vergi!

• 9 vitesin gelmesi subat ortasi diyorlar. Cunku 2017 model olacakmis liste fiyati min200 olacakmis. 9 vitesin uzun yolda etkisi olur. Yakiti 5 litreye dusurebilir. Istanbul trafiginde 9. Vitesi gormesi zor.
    Bayilere 4% icin bilgi gelmis ama ellerinde arac olmadigi icin pek takmiyorlar. 164'e anlastigim arabayi tescil dahil 173'e veriyorlar. Kasko 3300, trafik 1350.

• -arkadaşlar benim kumandanın pili 2 ayda bir bitiyor bu normalmidir yahu? servise söyledim normal diyorlar öyle şeymi olur yahu, 2 ayda bir pilmi bitermiş!!

- ayrıca araçta bir aksiyon varmış, tüm c serilerinde bir parça değiştiriliyomuş yakıt ile ilgili,geçen gün start-stop çalşmıyordu onun için bıraktıpımda böyle bir parça var rutin değiştiriyıruz dedi değiştirin dedim... birde yazılım güncellemesi varmış onuda yaptılar.

- arabanın bir yerinden bir ses geliyormuş servis elemanları test ederken farketmiş ne alakaysa sunroof un çıtası kırılmış... onuda sipariş geçtiler garantiden değişecek...

- tablet ekrandan stabilize yollarda gelen cızırtı sesini daha önce götürmüştüm çözdük demişlerdi,çözememişlerdi bu seferde söyledim yaptılarmı henüz test edemedim. bu sorunu yaşıyan varmı aranızda? takıntı haline geldi bende arabadan keyif alamıyorum bu ses yüzünden....

-rüzgar sesi çok alıyor dedim, akustik camla değiştirin dedim dikkate bile almadılar diyebilirim, bu konu ile ilgili ne yapabilirim mercedes türkiyeye mail atsam işe yararmı dersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: askerbatur

Basıyaorum ama fılkırtmıyor sadece silecekler çalışıyor. Su da doldurdum bozuk mu acaba hay allah

ilk defa su fışkırtmayı denediğimde ben de tereddüte düşmüştüm. Basıyorum basıyorum su gelmiyor, meğersem araba sıfır olduğu için daha arabanın fıskiye hortumları boşmuş. 4-5 saniye basılı tutun su gelir. Aslında fabrikadayken banttan çıktığında silecekleri fıskiyeyi filan kalite kontrol amaçlı denemeleri gerekiyor
  • c180 amg başlangıç 193 k olmuş hey maşallah
  • drserti D kullanıcısına yanıt
    Benim c180 fasc anahtarsız giriş olmadığı için kumanda pili 1 yildir bitmedi (sadece anahtarsız çalıştırma var). Sanırım sizinki anahtarsız giriş var o yüzden erken bitiyor. Ama yine de 2 ayda bir pil bitmesi son derece tuhaf, 2 ayda bir pil değişimi ile ugrasilir mi?
    Eski Renault aracımda anahtarsız giriş, anahtarsız çalıştırma ikisi de vardı ama pili 1 buçuk 2 yıla yakın gidiyordu.
    2 ayda bitmesi normal demişler ama hakkaten normal mi bir emin olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehtopcu

9 vitesin gelmesi subat ortasi diyorlar. Cunku 2017 model olacakmis liste fiyati min200 olacakmis. 9 vitesin uzun yolda etkisi olur. Yakiti 5 litreye dusurebilir. Istanbul trafiginde 9. Vitesi gormesi zor.
    Bayilere 4% icin bilgi gelmis ama ellerinde arac olmadigi icin pek takmiyorlar. 164'e anlastigim arabayi tescil dahil 173'e veriyorlar. Kasko 3300, trafik 1350.

Vites dısında baska degisiklikler mi var ki fiyat minimum 200 olsun. 7G/9G fiyatı cok farklı degil

• Anahtarsız çalıştırma olan araçlara anahtarsız giriş ilavesi yapılabidiği yazıyor yabancı forumlarda, yaptıran var mı aramızda?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • drserti D kullanıcısına yanıt
    2 ayda kumandanın pilinin bittiğinin normal olduğunu söyleyen servis gitsin kendini 10 uncu kattan atsın. öyle şeymi olur. siz bence aracınızın başka problemi olduğunda o servise götürmeyin. şimdiki aracımda anahtarsız girişte ,anahtarsız çalıştırmada var. 4. yıl sonunda pil bitti ve değiştirdim.
  • madblood45 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yok, gelecek ay servise bakıma götürünce soracağım - yazılımla oluyorsa sesi açtıracağım.

Bu surum Audio 20 nin bir sıkıtısıymış. Ekranda 5 sarı + 2 kırmızı çizgi var. Her biri 15-20 cm ölçüyor. Sarılarda ses yok, son 2 kırmızıda ses geliyor ve ben de aynı nedenden arabamın arkasını sürttüm :((
  • 
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.