Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (629. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de yeni katıldım ama sizden birgün önce de olsa hoşgeldiniz diyebilirim sanırım. Tam zamanında aldık sanırım 2.el de fark edecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • askerbatur A kullanıcısına yanıt
    Evet katılıyorum size sizin aracınızda hayırlı olsun Samsun kolomandan az önce 208bin fiyat verdiler sıfır araç için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murlek -- 25 Kasım 2016; 12:09:52 >
  • Mercedes fiyat listesini güncellemiş:http://fiyat.mercedes-benz.com.tr/c-serisi-sedan

C180 Style: 153.717 TL
    C180 Fasc: 189.137 TL
    C180 AMG: 193.662 TL

C200d Style: 173.579 TL
    C200d Fasc: 212.089 TL
    C200d AMG: 217.386 TL

Euro artışı daha yansıtılmadı fiyatlara, onlarla daha da artacaktır.

Edit: Bu arada hep eleştirilen dizel fiyat farkı daha da artmış doğal olarak, 23.000 TL benzinli ve dizel arasındaki fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 25 Kasım 2016; 12:51:38 >
  • Aynı durumdayım. Aracım geldi bugün fatura kestirecektim. Şu an kalan para üzerinden hiç bir işlem yapamıyorum

• ohhh suyundan da koyy..... 90 lı yıllara döndük bi kesim için sıfır araba hayal.... bi 2000 motora geçemedim ona yanarım :) :) daha da zor geçerim artık :)
  • Arkadaşlar;

Maslak oto sanayi civarında tavsiye edebileceğiniz cam ve kaput filmi için bir firma/usta var mıdır?
  • 2. el fiyatlarının artmamasını sağlıyacağız diyorlardı. nasıl engelliyecekler merak ediyorum.
    son 1 aydır falan bayideki satış temsilcilerinin burunlarından kıl aldırmamaları ve telefonda bile cevap vermeme durumları bu artışlardan sonra ne olacak bi bakalım. kesin eskisi gibi arayıp şu arabayı almak isyiyorum dediğinde telefon numaranı alıp devamlı aramaya başlarlar.satışların çok düşeceğini tahmin ediyorum. fakat fiyatlara alışınca normale biner araba satışları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

2. el fiyatlarının artmamasını sağlıyacağız diyorlardı. nasıl engelliyecekler merak ediyorum.
    son 1 aydır falan bayideki satış temsilcilerinin burunlarından kıl aldırmamaları ve telefonda bile cevap vermeme durumları bu artışlardan sonra ne olacak bi bakalım. kesin eskisi gibi arayıp şu arabayı almak isyiyorum dediğinde telefon numaranı alıp devamlı aramaya başlarlar.satışların çok düşeceğini tahmin ediyorum. fakat fiyatlara alışınca normale biner araba satışları.

2. El fiyatlarıni belirleyen tek kriter var memlekette o da sifir araba fiyatı. Yani öyle bir şey imkansız. İkinci El fiyatının artmasını engellemek diye bir şey olamaz. Sıfırı neyse ona göre kendiliğinden konumlanir fiyatlar.
    Akla mantığa aykırı bundan başkası.

• Keske oranlar ilk sızdırıldığı gibi olsaydı. Motor hacmi sacmalıgı buyuk oranda biterdi. Ama vergi kaybını göze alamadılar. Ben bir kac yıl içinde tekrar ötv değişikliği bekliyorum. Sacma bşr sistem oldu yine.

• Araba 200 km ye geldi 15 lt altına daha inmedi
    Rodajdan sonra mı iner Acaba? C200d sahipleri yardımcı olabilir mi?

• Bence bir sıkıntı var 15 lt fazla, benim 1600 km oldu 6 lt civarı ortalama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de fazla. Soğuk motorla 2-3km arası sürüş mü yapıyorsunuz ?

• Nihayet iki hafta sonra Almanya'yadan
    Lambda sensörleri geldi,
    Dün takıldı aracıma kavuştum,

Yalnız böyle her parça için iki hafta beklenecekse
    Kullanıcılar için sıkıntı olur,

Mercedes en azından arıza olasılığı yüksek olan
    Parçalarda stok bulundurmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: murlek

bende ikinci el 2016 5700km c200 d amg ile aranıza katıldım

sakıncası yoksa kaça aldınız. bu arada tam zamanında almışsınız. hayırlı olsun
  • EmreKaanYksl kullanıcısına yanıt
    15 LT' de bir anormallik var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

bizim araçların ham fiyatı 99 bin di galiba o zaman % 60 lık vergiye tabi olacağız ve vergi boyutu olarak %15 lik bir zam a tekabül ediyor. dolar kurunda artışla sanırım % 17-18 lik bir zam gelecek gibi duruyor.

o zaman 171 bin liste fiyatı olan araçlarımız sanırım 200 bin tl liste fiyatı olarak sunulur.indirimle 190 a bırakılır. inanılmaz fahiş bir artış. arabalarımıza gözümüz gibi bakmamız lazım.

benim gibi araç alıp yırtanlara tekrar hayırlı olsun beklemede kalanlara geçmiş olsun Allah alma gücü nasip etsin

190 195 bin TL den sifir araclari satacaklar, arac satisi % 40 dusecek takribi, burunlarindan kil aldirmayan bayilerde durum degisecek, potansiyel musterinin pesinde dolanacak.

Ikinci el araclar 175 180 binden ilana cikacak, ama satilmayacak bu fiyatlardan.

Bu OTV oranlarindan tek karli cikabilecek olan Devlet olacak gibi görünüyor.

Fiyatlarin artmasi zincirleme olarak diger sektorlere de yansiyacak.

Maalesef 2017 yili kotu bir yil olacak hepimiz acisindan.

• çok sürmez 2017 model yılı heyecanıyla ona da alışırlar. bir zamanlar ötv yüzde 37, 2000 cc ye kadar 60 tı. şimdi 1.6 lar da yüzde 60. hatta 2017 model ler daha zamlı gelir diyerek 10 gün sonra son araçlarıda alan çıkar.
    devlet dese ki kardeşim 40000 tl ye kadar ham fiyatı olan araçlarda ötv 30, 70000 e kadar 45- sonrası 60 olacak. tamam yerli üretim araçları ve düşük gelirli aileleri destekliyor.
    fakat burada düşük gelir gurubunu desteklemek yok sadece parası olup aslında dünyada lüx olmayan ama bizim insanımıza lüx gelen premium araçlar gözetilerek vergisi arttırılmıştır.
    e200 ün fiyatı listede 101 bin tl haliyle %110 ötv var. mercedes bunu 99900 yapsa yüzde 100 lük dilime girerek 20000 tl ye yakın fiyat avantajı sunmuş olur. listeleri buna göre ayarlamaları lazım.
  • ersinkilci E kullanıcısına yanıt
    benimde sizin gibi ötv siz alma hakkım var. ben resmi gazeteyi , ilgili siteleri inceledim. ötv siz alımlar için bir değişiklik yok şimdilik. fakat yarın bir gün ötv siz alımları yüzde 45 lik orana sokup yani cıplak fiyatı 40 bin geçen araç alamazsınız derlerse bilemiyorum. bu konuda bayilerin şu an için dediği bilgilere inanmayın. ve bu konuda bir gelişme olursa bilgilendirirseniz sevinirim.
  • bu 40 bin sınırı 40 bin 70 bin sınırı neye göre artacak. bu oranlar ne zamana kadar geçerli. hiç bir açıklama falan yok. misal şu döviz kuru artışı yansıyınca 40 binlik araç 45 bin olacak. araç almaya gidiyorsun alacağın araç belli fakat arac donanımlı olsun deyince vergi yükseliyor. örnek olarak toyata prius 1.33 ünü 45 vergi ile alabiliyorsun . priusun belkide 8-10 çeşit donanımlısı var. 1.33 olanından başkasını alamıyorsun. belki döviz artışı ila onuda alamayacaksın.bu çıkan yasa bence çok eksik çok. bu işi ötv ile değilde mtv ila yapsalar daha iyiydi bence. aracın kasko değerine göre falan. 60 binlik aracın mtv side 1000 tl. 200 bin lik aracın mtv side 1000 tl. adam zaten 200 binlik araç alırken 60 binlik aracın 3 katı ötv ödüyor. aynı oranda yüzde 45 ötv alıyoruz lafı çok mantıksız.bu ötv işi bence çok yürümez çok yakındada değişir.

• 
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.