Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (628. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle aracınız hayırlı olsun.kazasız belasız kullanın.ötv artışı bugün resmi gazetede yayınlandı ve yasalaştı. oran ve ne zaman başlıyacağı belli değil. benim geçen antep bayisinden 165 bin e almaya gittiği dediğim c 180 amng beyazı arkadaş bugün aldı geldi. anteptede bir iki arkadaş bulmuş indirim için bastırmışlar ve 162 bine aldı geldi. 900 tl. sigorta .1600 tl kasko. hemde 90 bin kredi kullanmış 24 ay vadeli 3750 tl ödeyecek aylık. yanlız 400 tl masraf almışlar kredi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hundai ix35 klübü -- 24 Kasım 2016; 15:24:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_ozi

arkadaşlar merhaba;

2016 C 180 AMG PAKET 7 G-TRONİC SİYAH aracımı Kocaeli Mengerler' den 22.11.2016 tarihinde teslim aldım.Kur farkından kaynaklanan zam beklentisi, ötv zammı beklentisi ile aracın 01.01.2016 tarihinde bayide 210.000 TL net satış rakamına ulaşabileceği, 90.000 TL' lık Merceden Benz Finans 24 ay sıfır faiz kampanyası ve araca ait özellikler nedeni ile bu aracı tercih ettim. Aracımı 167.000 TL(+koltuk bel destek ekstralı) dan satın aldım, sonax boya koruması hediye ettiler ve sonaxta yapılacak olan sonax marka cam filmi uygulamasını ise 250 tl na yaptırabileceğimi ifade ettiler. Kocaeli Mengerler yetkili serviste orjinal ebatlarında continental marka kış lastiği montajı yaptırdım.(2.250 tl/6 taksit)

Arkadaşlar zaman zaman araç hakkında ayrıntılı bilgi sahibi arkadaşlardan destek rica edebilirim.

araç geçmişim;

-clio 2005
    -scenic 2006 gümüş
    -passat 1.4 tsi dsg 2008 refleks gümüş
    -passat 2.0 tdi dsg 2010 beyaz
    -audi a3 1.6 tdi ambition sportback s tronic 2012 beyaz
    -bmw 1.18i joy zf8 otm şanzıman 2015 siyah (pert ettim)
    -bmw 1.16d joy zf8 otm şanzıman 2016 siyah
    -mercedes c 180 AMG 7g-tronic 2016 siyah

-bmw 1 i pert ettikten sonra kiralık c200d, bmw 3 170 hp vb araçlar kullandım...test etme şansım oldu...

c 180 ilk izlenimler;

-motor şanzıman uyumu (bmw'ye kıyas ile) vasat/geçişleri net biçimde hissediyorsunuz...
    -sport modda kullanıyorum, motor tepkileri ve hızlanma süreleri gayet başarılı...
    -mercedesin marka imajı yüksek...
    -premium/kalite algısı hissi üst düzeyde...
    -sürüş dinamikleri/yer tutuş/viraj performansı üst düzeyde...
    -yakıt: 300 tl ile depo doluyor, ilk depo bittiğinde şehir içi kullanım verilerimi bu mesaja ekleyeceğim...
    -keşfedemediğim özellikleri var, eklemeler yapacağım...

öneri ve desteğiniz olursa paylaşır iseniz sevinirim. kazasız belasız sürüşler dilerim. sevgilerimle...

edit: uzun süredir mesaj yazmıyordum, resim yükleyemedim/nasıl yükleneceği hk. yardımcı olursanız sevinirim.

hayırlı olsun bende de siyah fascination c180 var. siyah bu arabaya çok karizma katıyor aldıktan sonra herkes iyi ki siyah almışsın dedi

• Kızım gelmiş, beni bekliyor :))
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: corova

Kızım gelmiş, beni bekliyor :))
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU

çok güzel Allah nazardan korusun burmester da olsaymış tam olurmuş.

özellikle ben müziksever birisi olarak burmester olmasını çok isterdim çünkü c180 ses sistemi gerçekten vasat beni hayal kırıklığına uğrattı ix 35 imle aynı kalitede,2006 focus ghia mdaki sony nin çok çok gerisinde diyebilirim. müziğe önem veren arkadaşlar mutlaka burmester ekletsin diyecem ama bu piyasada standart araç bulmak bile mucize

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: corova

Kızım gelmiş, beni bekliyor :))

çok güzel Allah nazardan korusun burmester da olsaymış tam olurmuş.

özellikle ben müziksever birisi olarak burmester olmasını çok isterdim çünkü c180 ses sistemi gerçekten vasat beni hayal kırıklığına uğrattı ix 35 imle aynı kalitede,2006 focus ghia mdaki sony nin çok çok gerisinde diyebilirim. müziğe önem veren arkadaşlar mutlaka burmester ekletsin diyecem ama bu piyasada standart araç bulmak bile mucize

Hocam Burmaster için bütün bayileri aradım sordum, ama yoktu maalesef. Nasip artık

• Geri görüş kamerası devreye girdiğinde önce parlak beyaz bir hal alıyor ve sonra renkler oturuyor, sizde de aynımı?
  • yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Normal

• cyberfrs C kullanıcısına yanıt
    Selam resimleri paylaşıyorum 2.el bir araç için gayet parlak ve albenili buldum. Seramiğin etkisi olsa gerek diye düşündüm. telefondan deniyorum dilerim başarılı olurum resim konusunda[simage][/simage]

• askerbatur A kullanıcısına yanıt
    ışığın açısına göre buz mavisi gibi görünen elmas gümüşü bu sanırım, hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin
  • hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    bu aynı dedelerimizin evdeki televizyon kumandasını kaplamasına benzetiyorum ben.... sıfır arabayı alır almaz bi şeylerle kaplatmak bana da mantıklı gelmiyor... bineceğim 3-4 sene onda da 3-5 taş eziği olsun benden sonraki daha iyi arabaya binsin diye mi kaplatacağım :)
  • hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    bugünkü internet gazetelerinde benim anladığım kadarıyla ötv nin 60 a çıktığı yazıyor.ne kadar doğru bilmiyorum.sallama haberde olabilir.
  • Otv oranlari belli oldu, peki 1600cc den kucuk ham fiyati 70.000 tl den yuksek arabalarin otv orani ne oldu? Butun markalarin fiyat listeleri guncelleniyor..
  • yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    daha önce %45 olan oran %60 olmuş
  • Mercedes ve BMW 1.6 motorlarda %10.3 luk bir fiyat artisi olacak.

• bizim araçların ham fiyatı 99 bin di galiba o zaman % 60 lık vergiye tabi olacağız ve vergi boyutu olarak %15 lik bir zam a tekabül ediyor. dolar kurunda artışla sanırım % 17-18 lik bir zam gelecek gibi duruyor.

o zaman 171 bin liste fiyatı olan araçlarımız sanırım 200 bin tl liste fiyatı olarak sunulur.indirimle 190 a bırakılır. inanılmaz fahiş bir artış. arabalarımıza gözümüz gibi bakmamız lazım.

benim gibi araç alıp yırtanlara tekrar hayırlı olsun beklemede kalanlara geçmiş olsun Allah alma gücü nasip etsin
  • Gumrukte bekleyen aracim vardi.Bu ay sonuna kadar fatura kesilmesi bekleniyordu.Simdi ben ne yapayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygunen -- 25 Kasım 2016; 11:48:58 >
  • Ayrıntılar şurada yazıyor:http://www.ntv.com.tr/galeri/ekonomi/otvde-neler-degisti-ozel-tuketim-vergisi-hangi-arabada-kac-para-olacak,bvG6jIFaeUWKMHikBuFrWg/o6jQ2s2wZUWeUr1Opm3pag

ÖTV matrahı (vergisiz çıplak fiyatı) 70 bin lirayı aşanlarda yeni ötv oranı yüzde 60 olarak belirlendi. Yüzde 45'ten yüzde 60'a çıkması aracın satış fiyatında yüzde 15 değil yüzde 10 artış anlamına gelir.

Daha önce aracın çıplak fiyatını 1.71 ile çarpıyorduk satış fiyatını bulmak için (yüzde 45 ötv + yüzde 18 kdv)
    Şimdi çıplak fiyatı 1.88 ile çarpacağız (yüzde 60 ötv + yüzde 18 kdv)
    Bu satış fiyatında yüzde 10 artış anlamına gelir.

Buna dolar euro artışı da eklenince araç fiyatları yüzde 15'e yakın artış olur gibi....

Resmi gazetede yayınlandığı için şu andan itibaren hiçbir firma eski usule göre fatura kesemez. O yüzden bugün faturası kesilecek bütün araçların fiyatı yeni yüksek fiyattan olacak. Şu an hiçbir markanın fiyat listesine ulaşılmıyor zaten, hepsi güncelleme yapıyor kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 25 Kasım 2016; 11:20:5 >

• fatura kesmiyorlar bizim arkadaşta kaldı öyle. araba gümrükten bayiye gelmemişti daha.

• Az önce Ankara Koluman'daydım. ÖTV'siz araç alma hakkımı c200d den yana kullanmıştım. Dün kredimin çıktığını bugün imzaya gelmemi söylemişlerdi. Ama tam bir hayal kırıklığı oldu. Vergi dairesinin şu an itibariyle hiç bir işleme onay vermediğini, sistemin kapalı olduğunu söylediler. Orada kaldığım süre içinde çok sayıda iptal işlemi gerçekleşti bu arada.

ÖTV siz araç alma hakkında da değişiklikler olabileceğini de söylediler. Anlayacağınız treni kaçırdık gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinkilci -- 25 Kasım 2016; 11:32:22 >
  • bende ikinci el 2016 5700km c200 d amg ile aranıza katıldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.