Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
16.644
Cevap
191
Favori
984.697
Tıklama
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 15 saat 5 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

kesin gelcek acaba nezaman gelcek 1 ocak 2017 diyorlar bazı yorumlar.bakalım ne zaman olcak.
    |
    |
    corova kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    nasıl bir devlet adamlığı,nasıl bir bakanlık yapmaktır,

50 bin lira vergisiz fiyatı olan bir aracın
    Vergisi 35.550 lira,

102 bin lira vergisiz fiyatı olan C180 Amg'nin
    Vergisi 72.522 lira,

Yani ben C180 Amg alırken devlete
    72.522 lira veriyorum,

Yani devlete'de bir Opel Astra 1.4 150 bg
    Otomatik Enjoy alıyorum,

Devlet şimdi diyorki
    "Kardeşim kendine C180 Amg alıyorsun
    bana Astra alıyorsun,
    Olmaz, bir C180 Amg'de bana alacaksın"

Resmen devletin söylediği budur.

Gerçi onları C180 kesmez,
    Onlar Mercedes Maybach'den aşağısına binmezler
    Zatı muhteremler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytron -- 17 Kasım 2016; 12:58:23 >

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

cevap veren arkadaşlara teşekkürler.üç aşağı beş yukarı şimdiki aracım kadar yakacak anladığım kadarıyla bende bu rakamlara razıyım zaten. şu ana kadarda hayatımda ne dizel nede tüplü araç aldım. hep benzin, benzin.
    bundan daha önemlisi biraz önce ötv düzenlemesi meclisten geçti yasalaştı yarın birgünde resmi gazetede yayınlanır bu iş biter. yanlız bi oran yok . oranları arttırma yetkisi bakanlar kuruluna verilmiş

eğer mülayim kullanırsanız daha az yakar, benim gibi dayanamayıp performanslı kullanırsanız daha fazla yada aynı yakar.ama daha fazla yakmayacağına emin olabilirsiniz...
    bu aracın en büyük özelliği ; ekonomi yapmak isterseniz ekonomi, performans isterseniz performans vermesi. yakıt olayına artık daha fazla takılmayın ix 35 ile ilgili başka kıyas aklınıza geliyorsa söyleyin ben cevaplarım..

birde c180 fascination şuan 161-162 bin civarı satılıyor sanırım eğer ötv % 64 olur veya %74 olursa kaça çıkar bunun hesabını yapacak arkadaş var mı ?

Eskiden yüzde 45 ötv olan aracın çıplak fiyatını 1.7 ile çarparak satış fiyatıni buluyorduk. %45 ötv x %18 kdv = yüzde 70 eder mantığı.

Şimdi yeni vergi yüzde 64 olursa çıplak fiyatı 1.93 ile carpinsa satış fiyatı çıkacak ortaya.
    Ötv yüzde 74 olursa 2.05 ile çarpmak gerekecek çıplak fiyatı

C180 fasc çıplak fiyat 100 tl civarı olduğuna göre yeni fiyat 193 veya 205 bin TL olacak ustteki vergi oranlarina göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ersinkilci

1 saat önce Ankara Koluman'daydım. Satış temsilcisine ben oradayken "şu an itibariyle ikinci bir talimat gelene kadar tüm satışları durdurun" diye telefon geldi.

Bu her an yasa çıkabilir anlamına geliyor belli.

|
    |
    Yerli üretimi teşvik için diyorlarsa sıkıysa yerlinin ötvsini sıfırlasınlarda görelim nasıl bir anlayışa sahip olduklarını.Hikaye okumasınlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

cevap veren arkadaşlara teşekkürler.üç aşağı beş yukarı şimdiki aracım kadar yakacak anladığım kadarıyla bende bu rakamlara razıyım zaten. şu ana kadarda hayatımda ne dizel nede tüplü araç aldım. hep benzin, benzin.
    bundan daha önemlisi biraz önce ötv düzenlemesi meclisten geçti yasalaştı yarın birgünde resmi gazetede yayınlanır bu iş biter. yanlız bi oran yok . oranları arttırma yetkisi bakanlar kuruluna verilmiş

eğer mülayim kullanırsanız daha az yakar, benim gibi dayanamayıp performanslı kullanırsanız daha fazla yada aynı yakar.ama daha fazla yakmayacağına emin olabilirsiniz...
    bu aracın en büyük özelliği ; ekonomi yapmak isterseniz ekonomi, performans isterseniz performans vermesi. yakıt olayına artık daha fazla takılmayın ix 35 ile ilgili başka kıyas aklınıza geliyorsa söyleyin ben cevaplarım..

birde c180 fascination şuan 161-162 bin civarı satılıyor sanırım eğer ötv % 64 olur veya %74 olursa kaça çıkar bunun hesabını yapacak arkadaş var mı ?

Eskiden yüzde 45 ötv olan aracın çıplak fiyatını 1.7 ile çarparak satış fiyatıni buluyorduk. %45 ötv x %18 kdv = yüzde 70 eder mantığı.

Şimdi yeni vergi yüzde 64 olursa çıplak fiyatı 1.93 ile carpinsa satış fiyatı çıkacak ortaya.
    Ötv yüzde 74 olursa 2.05 ile çarpmak gerekecek çıplak fiyatı

C180 fasc çıplak fiyat 100 tl civarı olduğuna göre yeni fiyat 193 veya 205 bin TL olacak ustteki vergi oranlarina göre.

Teşekkürler
    |
    |

• Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 15 saat 5 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

|
    |
    Aytron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mercedes A 180 Style 7G-DCT 122 BG 110.100 TL’den 132.850 TL‘ye
    Mercedes C 180 Style 7G-TRONIC 156 BG 139.400 TL’den 167.900 TL‘ye,

BMW 118i Pure 136 BG Otomatik 103.000 TL’den 124.280 TL‘ye,
    BMW 520i Sedan Pure 170 BG Otomatik 179.000 TL’den 215.448 TL‘ye çıkmış olacak.
    |
    |
  • Binbaşı
    1365 Mesaj
    quote:

1 saat önce Ankara Koluman'daydım. Satış temsilcisine ben oradayken "şu an itibariyle ikinci bir talimat gelene kadar tüm satışları durdurun" diye telefon geldi.

Niye boyle bir sey desinler ki?

Birincisi bunu demeleri 4077 no'lu kanuna gore "satistan kacinma" sucuna girer, elindeki ve liste fiyati olan seyi satmamazlik edemez, sikayetiniz oldugu takdirde cezasi vardir.

Ikincisi, OTV zammi ile bu adamlarin cebine giren para degismeyecek, hatta surumu dusunurseniz azalacak. Bugun 5 tl'ye satip 2 TL kar elde etme sansi varken, neden yarin gene 2 tl kazanacagi halde 7 tl'ye satamama riskine girsin?

E, devletin de ana bayilere "sakin araba satmayin ki, biz vergi zammi yapalim, sonra yaparsiniz, vergi toplariz" diyecek hali yok. Yani deseler sasirmam da yuh artik o kadar da degildir.

Bu vergi artisinin gelecegi muhakkak da bu bahsettiginiz olayin onla alakasi oldugunu sanmiyorum.

• Er
    10 Mesaj
    Arkadaşlar mrb,
    Bugün c200d AMG aracımın siparişini verdim. 1 haftaya geleceğini söylediler, almaya niyetli olan arkadaşlar acele etsin derim.

Orijinalden alıntı: iasonion

quote:

Niye boyle bir sey desinler ki?

Birincisi bunu demeleri 4077 no'lu kanuna gore "satistan kacinma" sucuna girer, elindeki ve liste fiyati olan seyi satmamazlik edemez, sikayetiniz oldugu takdirde cezasi vardir.

Ikincisi, OTV zammi ile bu adamlarin cebine giren para degismeyecek, hatta surumu dusunurseniz azalacak. Bugun 5 tl'ye satip 2 TL kar elde etme sansi varken, neden yarin gene 2 tl kazanacagi halde 7 tl'ye satamama riskine girsin?

E, devletin de ana bayilere "sakin araba satmayin ki, biz vergi zammi yapalim, sonra yaparsiniz, vergi toplariz" diyecek hali yok. Yani deseler sasirmam da yuh artik o kadar da degildir.

Bu vergi artisinin gelecegi muhakkak da bu bahsettiginiz olayin onla alakasi oldugunu sanmiyorum.

Niye öyle bir şey dediklerini onlara sormak lazım ama mutlaka kendilerince bir sebebi vardır.

Dediğiniz gibi ötv zammı ile ilgili olduğunu ben de düşünmüyorum. Muhtemelen dövizdeki artışı fiyatlara yansıtacaklar.

Bu arada bahsettiğiniz kanunun da ülkede ki pek çok kanun gibi pratikte uygulanabilir bir kanun olduğunu sanmıyorum.
    |
    |

• Yüzbaşı
    265 Mesaj
    bu cıplak fiyatı 55 bin üstüne zam gelecek, ötv 45 den 74 e gelecek rakamları bence afaki rakamlar. bunların arttırılma ve azaltma yetkisi bakanlar kuruluna verildi. oturacak konuşacaklar belkide 55 bin değilde misal olarak 85 bin üstü olacak. 74 ötv değilde 85 olacak. diyecekler.bu işin kararını bakanlar kurulunda verilecek. meclisten artış oranları netleşerek çıksa idi bu rakamlar net rakamlar diyebilirdik. ama ötv den dolayı ve kur artışından zamların geleceği kesin. bu rakamları gazetelerin ekonomi bölümünden sorumlu ve araba sayfalarını hazırlayan gazetecinin yazdığı rakamlar. kaynak ne desen bunu yazan gazetecilere şaşırır kalırlar. net bir kaynak gösteremezler.ha onlarda haklılar bi rakamlar yazmalılar internete ve gazetelere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hundai ix35 klübü -- 17 Kasım 2016; 23:42:3 >
    |
    |
    |
    |

Hocam nerden aldınız bir de ne kadara anlaştınız hayırlı uğurlu olsun

|
    |
    salih merc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba;

C200 için kaput filmi bakıyorum. Forumlardan araştırdığım kadarıyla ventureshield markanın en iyisi olduğunu söylüyorlar. Birkaç yerden fiyat aldım en uygun yer 1100 t.l. peşin istedi. Bu markayı daha önce kullanan veya daha uygun bir yere yaptıran oldu mu?
    |
    |
    |
    |
    MERCEDES W205 C200D AMG-PASSAT 1.4 TSI DSG TUNGSTEN GRİ CONFORTLİNE-salcano ng650 26 md-samsung S6-samsung NOTE 5 -samsung 46 F7000-samsung 55UHK7500-samsung 32b652-ASUS k53s -acer aspire 5920- fujifilm 2980-PS4 BLACK.
  • Yüzbaşı
    948 Mesaj
    ÖTV muhabbeti mercedes,audi,bmw de ki satışları patlatmış durumda, koluman 2.el çalışanları bile satışlara yetişemiyorlar.. bir anda çok hızlandı satışlar...
    |
    |

Bugun ben bayideyken mudur gelip satis danismanlarina bilgi verdi, kredisi gelmemis bile olsa tum araclarin odemelerini yapin diye. Sanirim haftasonu kur farki yansitacak mercedes. BMW zaten sabit kuru 3.35'e cekmisti.

Allah almaya calisip hala ugrasanlara yardim etsin. Umarim herkesin isi rast gider.

Orijinalden alıntı: EfficientDynamics

Benim faturam da az once kesildi. C180 AMG teslim alacagiz hayirlisi ile. Allah sabir versin bayii calisanlarina bu saatlere kadar calisiyorlar.

Bugun ben bayideyken mudur gelip satis danismanlarina bilgi verdi, kredisi gelmemis bile olsa tum araclarin odemelerini yapin diye. Sanirim haftasonu kur farki yansitacak mercedes. BMW zaten sabit kuru 3.35'e cekmisti.

Allah almaya calisip hala ugrasanlara yardim etsin. Umarim herkesin isi rast gider.

sattıkları her araç başına pirim alıyorlar. emin olun babalarının hayrına çalışmıyorlar. satmak için de her türlü yalanı söyleyen st ler var. tabi bunların arasında da gayet düzgün st ler de var. haklarını yemeyelim.
    |
    |
    MERCEDES W205 C200D AMG-PASSAT 1.4 TSI DSG TUNGSTEN GRİ CONFORTLİNE-salcano ng650 26 md-samsung S6-samsung NOTE 5 -samsung 46 F7000-samsung 55UHK7500-samsung 32b652-ASUS k53s -acer aspire 5920- fujifilm 2980-PS4 BLACK.
HızlıCevap
Reklamlar
üniversite
haberler
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.