Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (619. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.187.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar koca forumda hiç airmatic süspansiyon ekleten veya böyle w205 kullanan yok mu? Merak ettim çok fark ediyor mu? Bir de fiyatı ne kadardı?
    C kasaya eklemeye değer mi?

Yakınımda E250 airmatic var ve memnun konfordan ama airmatik olmayanı kullanmadigi için farkı bilemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Sanırım sesli arama için Carplay olması gerekiyor. En azından ben öyle biliyorum.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jatha -- 14 Kasım 2016; 11:25:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Arkadaşlar koca forumda hiç airmatic süspansiyon ekleten veya böyle w205 kullanan yok mu? Merak ettim çok fark ediyor mu? Bir de fiyatı ne kadardı?

Yakınımda E250 airmatic var ve memnun konfordan ama airmatik olmayanı kullanmadigi için farkı bilemiyor.

airmatik iyi güzelde, pek uzun ömürlü değilmiş ve arızası garantiye girmiyormuş. tamiri de bayağı yüksekmiş. tavsiye etmiyorlar. konfor seviyorsan konforlu süspansiyon al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atitrend

quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Arkadaşlar koca forumda hiç airmatic süspansiyon ekleten veya böyle w205 kullanan yok mu? Merak ettim çok fark ediyor mu? Bir de fiyatı ne kadardı?

airmatik iyi güzelde, pek uzun ömürlü değilmiş ve arızası garantiye girmiyormuş. tamiri de bayağı yüksekmiş. tavsiye etmiyorlar. konfor seviyorsan konforlu süspansiyon al.

+1
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Maalesef bazı özelliklerde ix35'i arayabilirsiniz😌

• darkcald kullanıcısına yanıt
    her araca direk 90 kredi vermiyorlar. araç değerinin yarısının 10 fazlası
  • atitrend A kullanıcısına yanıt
    Yok ben zaten yeni aldım aracı geçen sene. Meraktan sordum sadece.
    Yalnız bir arabanın orjinal parçası nasıl garantiye girmez aklım almadı. Düşünün airmatic dışında garantiye girmeyen hiçbir parça hiçbir markada duymadık.
    Gerçi şu da var hadi diyelim garantiye girse bile 2-3 sene sonra her parça gibi bu da garanti dışı kalacak. Diğer parçaların en kralı belki 3-5 bin TL ile yaptirilabilirken airmatic belki 20bin Tl masraf çıkarıyor bilmiyorum... Ondan öyle diyor olabilirler.

• Jatha kullanıcısına yanıt
    Telefonda Carplay var ben denedim bağlanmıyor. Command almak mı gerekiyor anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

% 74 banada gerçekçi gelmiyor. zaten bakan da bu rakamı yalanladı.

bu arada bugün ankara da trafiksiz ortamda sakin kullanımda 8 litre yaktığını gördüm. almadan önce bana söylenen miktarda buydu ama trafiğe yakalanırsan yada performanslı sürersen 9,5-10 arasına rahat çıkyor.

tecrübeli arkadaşlar bluetooth bağlantısının sesli arama özelliği var mı mesela eşimi ara diyip arayabiliyormuyuz ?

iphone siri özelliğini kullanabilirsin bunun için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Maalesef bazı özelliklerde ix35'i arayabilirsiniz&#128524;

evet öyle oluyor özellikle anahtarsız girişi çok arıyorum.

birde arabadan inince balata kokusu alıyorum ben mi agresif kullanıyorum yoksa balatalar çabuk mu eriyor. çabuk bittiğini forumda okumuştum ama koku olayını okumamıştım.
  • Style pakette park sensörü yok sanırım araştırdığımda gördüğüm kadarıyla? Bu yüzden vazgeçtim aslında. Park sensörü sonradan takılabiliyor mudur?
  • cafcufff C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

özel mesaj ile cevapladım.
  • Arkadaşlar mrb, foruma yeni katıldım. Bende c180 ve c200d arasında git-gel yaşıyorum. 1 yılda sınırları zorlasam maksimum 20000 km yaparım. Ağırlık şehir içi kullanımım olur ve antalya da yaşıyorum. kendi hesabıma göre c180 9 l/100 km ve c200d 7 l/100 km tüketim miktarlarına göre yıllık 10000, 15000, 20000 km yol yaptığımı varsayaraktan 13, 9 ve 7 yılda 19000 tl lik iki araç arasındaki fiyat farkını kapattığını buldum. ( doğru hesapladığımı düşünerekten :)
    Bu arada geçen hafta c180 amg için 165000 tl, c200d amg için 184000 tl fiyat almıştım halen geçerli ise tabi !
    Bu tür d sınıf bir araca ilk defa bineceğim için biraz tecrübelerinize ihtiyacım var, sizce hangisini almalıyım ? ( bu hesaba göre benzinli düşünüyorum, ama gönlümden dizel geçiyor )

Saygılarımla.
  • benzinliyi bilmem ama benim c200d 8 lt tüketiyor. ağırlıklı şehir içi kısa mesafe. şehir dışı fazla yakmıyor zaten.
  • Anladığım kadarıyla artık bayiler Fascination ve AMG için 164-165 bin TL fiyat çekiyorlar ve indirim yapmıyorlar.

Geçen hafta verildiği gibi 160 bin fiyat alabilen ve stok bulabilen var mı bugünlerde ?
  • salih merc S kullanıcısına yanıt
    Yılda 20.000 KM az degil hocam.
    Dizel alın, ben de diğer arkadaş gibi genelde şehir içi kullanıyorum, dikkat edersem 6.5 LT yakıyor, eğer agresif kullanırsam 7,7 LT' ye kadar yükseliyor. (Şehir İçi)
    Benzinlide şehir içi 10 LT' den aşağısını unutun.
    Hayırlı olsun.

• 12 yıldır dizel araç kullanıyorum. Tercihi yine dizelden yana kullandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: salih merc

Arkadaşlar mrb, foruma yeni katıldım. Bende c180 ve c200d arasında git-gel yaşıyorum. 1 yılda sınırları zorlasam maksimum 20000 km yaparım. Ağırlık şehir içi kullanımım olur ve antalya da yaşıyorum. kendi hesabıma göre c180 9 l/100 km ve c200d 7 l/100 km tüketim miktarlarına göre yıllık 10000, 15000, 20000 km yol yaptığımı varsayaraktan 13, 9 ve 7 yılda 19000 tl lik iki araç arasındaki fiyat farkını kapattığını buldum. ( doğru hesapladığımı düşünerekten :)
    Bu arada geçen hafta c180 amg için 165000 tl, c200d amg için 184000 tl fiyat almıştım halen geçerli ise tabi !
    Bu tür d sınıf bir araca ilk defa bineceğim için biraz tecrübelerinize ihtiyacım var, sizce hangisini almalıyım ? ( bu hesaba göre benzinli düşünüyorum, ama gönlümden dizel geçiyor )

Saygılarımla.

Tabiki hakiki Mercedes motorlu C180 almalısınız.

Böyle lüks bir arabadan keyif almak gerekir.

• salih merc S kullanıcısına yanıt
    Sonuçta ikisinde iyi araç
    Ama bu dizel motor ile ilgili ilk başlarda yağ eksiltme gibi kronikleşmiş sorunlar vardı, motorla ilgili güncellemeler geldi ama bu seferde performans problemi olabiliyor ( tabi bu kişisel bir algı)
    İki aracıda test edin bence içinizin ısındığına alın
    Benim aracım 70bin km geçti, son 50bin km'nin ortalaması 8,3lt (yakacak diye esirgemem, performanslı kullanırım)

• 
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.