Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (546. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

Orijinalden alıntı: geng

Arkadaşlar bugün aracımı Antares Avm'de yıkattım. Yıkama ücreti 35 TL cilalı yıkama, normal yıkama 30 TL, Ankarada piyasa 20 TL, bilemedin 25 TL dir en fazla. Aracı yıkatmadan önce dükkan sahibi sizi karşılıyor, plakanızı yazıyor, size fiş veriyor ücretin yazılı olduğu, araç yıkandıktan sonra siz fişi teslim edip ödemeyi yapıyorsunuz, buraya kadar her şey normal.Arabayı teslim almaya gittiğinizde size anahtarı dükkan sahibi değil, yıkamayı yapan eleman veriyor, abi arabanın şurasını yıkadım, burasını da yıkadım falan filan diyor, niyet belli, bahşiş vermeye zorluyor, vermeyince de arkandan konuşuyor, yüzünü ekşitiyor falan filan

Bahşiş vermedim, zaten 35 TL para ödüyorum, dükkan sahibi işçinin hakkını vermiyorsa ben niye veriyorum ki, ücretleri makul tutsunlar, verelim 3-5 TL, ya da 30-35 TL istiyorsan yıkama ücreti; beni işçiyle muhatap etme, ver işçinin hakkını. Ben zaten 30- 35 TL ödeme yapmışım, hizmetin karşılığını ödemişim, işletmeler kendi ödemesi gereken parayı müşteriye yıktığı için işine geliyor bu durum.

Ben bahşiş vermiyorum artık ya da sık gittiğim işletmelerde nadiren veriyorum, çok sık gezen, çok fazla mekan bilen biriyim, eskiden verirdim en kötü 5 TL, şimdi vermiyorum artık, kafam daha rahat, işverenin vermediği parayı neden ben veriyorum diye düşünüyorum, bahşiş olayından rahatsız olmaya başladım, paylaşayım dedim,

Siz ne düşüyorsunuz bu konuda ?

Ben de aslen Ankaralıyım, Antaresi de iyi bilirim. Normalde bahşiş verilir de alınır da normal birşey ama işyeri sahibinin koyduğu fazla fiyat ve muhtemelen bahşiş hakkındaki düşüncesi hatta işciyi alırken bahşişten bahsederek maaşını ona gçre belirlemesi gibi bahsettiğiniz faktörler düşünülünce haksız değilsiniz yorumunuzda... İnsan bazen versem mi vermesem mi şaşırıyor.

Aynen öyle, işçinin hakkını vermiyor, bahşişden şu kadar kalır diyor, niye biz ödüyoruz bunu, bana mantıksız geldiği için paylaştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de almaya karar verdim. Ürünü alan arkadaşlarınız internetten mi alıyorlar? Biliyorsanız link paylaşabilir misiniz? Sahte ürüne denk gelmeyelim. Ben de bakım değil sadece koruyucu arıyorum koltuklar için. Genelde 2 haftada bir nemli bez ile siliyorum koltukları, üzerlerindeki ufak lekeler de hemen kayboluyor. Bu ürün sayesinde bu durumu geciktiririz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bizim torpido soğutmalı değilmi ben bir bilgi bulamadım da?ayrica soğutmuyor su an.

• Hocam benim ürüne bir itirazım yok.
    Zaten güzel bir ürün olduğunu yazdım, tek itirazım ürünün temizlenmiş yüzeye uygulanması konusundaydı, zaten siz de sonradan yazmışsınız.
  • drserti D kullanıcısına yanıt
    Bazı renklerde isimden ne olduğunu anlamak münkün, örneğin kırmızı renkte artico yok ama grilerde ve siyahlarda aynı isimli hem gerçek deri hemde artico deri var.
    Kristal gri de böyle, hem articosu hemde gerçek deri olanı var.
    Sizin aracınızda gerçek deri varsa en iyi siz bilirsiniz.
    Gerçek deri varsa ekte bir resim var, parça kodu ile.
    Touchped konusuna gelince yazlımla düzelir ama madem serviste akrabanız var, yenileme şansınız da var. Önce yazılımla deniyorlar, sonra düzelmezse genelde düzelir
    yada eski müşteri ise) yeniliyorlar. Aklınızda olsun.

• Yolcu koltuğundan gelen tıkırtı sesi dolayısıyla "net sayı veriyorum" 7 kere servise gittim.
    Bu ses kemer tokasını aşağı doğru bastırdığımda ya da koltuğu en alt seviyeye indirdiğim zaman kesiliyor.

7. son gidişimde bu sorun dolayısıyla aracım bütün gün serviste kaldı, alt kızak mekanizması komple değiştirilmiş. 15 gün oldu eskisine benzer sesi ara ara tekrar almaya başladım.
    Araç özellikle asfalt çatlamış, vibrasyona sebep olan yollarda giderken (titreşim halindeyken) bu sesi yapıyor.
    Benzer sesi duyan, çözen, çözmeye uğraşan arkadaşlar var mı?
  • ne idugu mechul bi mod benim hicbir yazi olmayan mesajimi silmiş, biri de terbiyesiz terbiyesiz bişi yazmiş yaş baş diye, o da silinmiş kim goremiyorum, ne yazildiğini da sadece ilk cumleye boyle girmis mal mal, ama buraya gelip yaşim da yasim diyenler belli zaten.
    onlara dogu kullturundeki yaşa gore saygi bekledikleri bi yer varsa forumlarda yok su arabanin su kodu bu kodu bunu ben bilirim diye forumlarda fink atmaktansa torunlariyla vakit gecirmelerini oneririm, tabi torunlari avrupada ya da kolejlerdeyse bu yas olayını yapamaz, burda millete kastirirlar muhtemelen.
    moderator terbiyesizliğiyle, internetin espri diline yasim da yasim diyen moca koca adamların kompleksiyle ugrasamiycam. cok kalite bi adam donanimhaberde zaten takilmaz, yasindan temellendirerek saygi kompleksi ve dogu kulturu baskisi kusanlar bilsin. foruma elveda diyorum bu yuzden.

• ne idugu mechul bi mod benim hicbir yazi olmayan mesajimi silmiş, biri de terbiyesiz terbiyesiz bişi yazmiş yaş baş diye, o da silinmiş kim goremiyorum, ne yazildiğini da sadece ilk cumleye boyle girmis mal mal, ama buraya gelip yaşim da yasim diyenler belli zaten.
    onlara dogu kullturundeki yaşa gore saygi bekledikleri bi yer varsa forumlarda yok su arabanin su kodu bu kodu bunu ben bilirim diye forumlarda fink atmaktansa torunlariyla vakit gecirmelerini oneririm, tabi torunlari avrupada ya da kolejlerdeyse bu yas olayını yapamaz, burda millete kastirirlar muhtemelen.
    moderator terbiyesizliğiyle, internetin espri diline yasim da yasim diyen moca koca adamların kompleksiyle ugrasamiycam. cok kalite bi adam donanimhaberde zaten takilmaz, yasindan temellendirerek saygi kompleksi ve dogu kulturu baskisi kusanlar bilsin. foruma elveda diyorum bu yuzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

ne idugu mechul bi mod benim hicbir yazi olmayan mesajimi silmiş, biri de terbiyesiz terbiyesiz bişi yazmiş yaş baş diye, o da silinmiş kim goremiyorum, ne yazildiğini da sadece ilk cumleye boyle girmis mal mal, ama buraya gelip yaşim da yasim diyenler belli zaten.

Kızgınlıkla yazdığınız mesajınızı gençliğinize veriyorum.Zira çok kaliteli adamlar zaten bu foruma takılmaz sözünüzü,size iade ediyorum.Kaliteniz,bu cümlemizle ortaya çıkmış oluyor.Yolunuz açık olsun.

• orhansen O kullanıcısına yanıt
    Sanırım koltuğun kodu 4368 idi,bunun karşılığını bulamadım. Aldığım arkadaş kristal grisi artico gri demişti yanlız geçen sene 9700 tl koltuklar için ödediğini söylemişti, konfigüratörden 10.000 tl lik koltuk donanımını seçtiğimde arabamdaki koltuğun aynısı olmuştu. Artico ise sanırım bu kadar oara etmrmesi lazım?

Touchpad için aynen dediğiniz gibi yazılımla düzelttiler,ki hiç yazılımla düzeleceğine ihtimal vermiyordum ama şuan gayet iyi çalışıyor,olurda tekrar ederse bu sorun değiştirilmesini isteyeceğim.

Cevaplarınız için çok teşekkürler.

• Arabanın kitapçığında her 1000 km de 0,8 lt yağ tüketir diyor. Bu mantıkşa 6-7 bin km de arabada yağ kalmaması lazım? Çok ilginç geldi bana.

• Size iyi yolculuklar

• quote:

Orijinalden alıntı: orhansen

Gyeon leather coat çok güzel bir ürün ama,
    Gerçek deri içindir. artico deri, gerçek deri değildir.
    Ürün güzel bir koruyucudur ama temizleyici değildir, öncelikle temizleyici ile derilerin temizlenmesini tavsiye eder.
    Temizlemeden uygularsanız bir daha zor temizlersiniz.
    Ve umarım sizin arkadaşınızın artico derilii E250 sinde koltuk soğutma yoktu.

Merhabalar. Gyeon leather coat ürününü nerden alabilirim acaba? Dakota deri benim aracım kırmızı renk. Bunun haricinde nasıl bir bakım yapmalıyım?. Aracı bir iki güne kadar teslim alacağım. Teşekkürler şimdiden...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Size anlatırken aferin işini iyi yapmışsın diyip geçseydiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: elfmariachi

quote:

Orijinalden alıntı: orhansen

Gyeon leather coat çok güzel bir ürün ama,
    Gerçek deri içindir. artico deri, gerçek deri değildir.
    Ürün güzel bir koruyucudur ama temizleyici değildir, öncelikle temizleyici ile derilerin temizlenmesini tavsiye eder.
    Temizlemeden uygularsanız bir daha zor temizlersiniz.
    Ve umarım sizin arkadaşınızın artico derilii E250 sinde koltuk soğutma yoktu.

Merhabalar. Gyeon leather coat ürününü nerden alabilirim acaba? Dakota deri benim aracım kırmızı renk. Bunun haricinde nasıl bir bakım yapmalıyım?. Aracı bir iki güne kadar teslim alacağım. Teşekkürler şimdiden...

Hocam ürün linki:
    http://www.detailingdukkani.com/urun/gyeon-leather-coat-q2-deri-bakim-ve-koruma-urunu--400ml_1461.aspx

Ayrıca ara ara aşağı linkteki ürünü de kullanarak derinizi temizleyebilirsiniz:

http://www.detailingdukkani.com/urun/meguiars-gold-class-deri-yuzeyi-temizleme-mendili---25-adet_5935.aspx

• Çok teşekkürler çok faydalı oldu.

• Aracım 2015 Nisan çıkışlı C200 amg. Ön konsol deri mi plastik mi? Temizlemek için deri temizleyici ürün mü kullanmalıyım, torpido bakım sütü felan mı? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gursel07

Aracım 2015 Nisan çıkışlı C200 amg. Ön konsol deri mi plastik mi? Temizlemek için deri temizleyici ürün mü kullanmalıyım, torpido bakım sütü felan mı? Teşekkürler.

Deri ya da plastik olduğunu öğrenin.Deriyse gliptone deri temizleyicisi ile temizleyip gyeon leather coat ile korumaya alabilirsiniz.Eğer plastikse apc tarzı genel temşzleyicilerle temizleyip Atas plak2 ürünü ile parlak veya isteğe göre mat bir görünüm elde edebilirsiniz.Hem besler hem tozlanmayı geciktirir hem de kolay temizlenmesini sağlar.Ancak alacağınız apc genel temizleyicinin seyreltme oranlarını mutlaka dikkate alın.

• Sizce mat mı parlak mı daha iyi olur? Piano black kaplama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gursel07

Sizce mat mı parlak mı daha iyi olur? Piano black kaplama.

Piano black'e sakın bir şey sürmeyin.Sadece hafif nemli bol tüylü mikrofiber bezle hafifçe silin.Sadece torpido kısmına şayet deri değilse süt yapın.Ben parlak seviyorum mesela.Deri temizliği içinse bir adet hiç kullanılmamış gliptone leather cleaner var.Türkiye'de zor bulursunuz.İsterseniz benden alabilirsiniz.Ben aracım için aldım ancak aracımın gelmesi en az bir ay sürer.Sizin işinizi görür.İletişim:05055188825

• 
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.