Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drfad

Ya benim araç balans filan 2 kere yapıldı. Yine 110 120 civarında direksiyonu titriyor. Ama kesinlikle bakansla ilgili değil bence. Her zaman olmuyo ve net bir hız sınırı yok. Mekanik bişey gibi.
    Varmı böyle şikayeti olup devam eden

Benim böyle bir şikayetim olmadı şimdiye kadar ancak bu durumu mb servisini mi 2 kere balans yaparak çözmeye çalıştı? Derin bir çukura vs girdiyseniz belki bununla ilgili bir kontrol yapılması gerekiyordur. Servisten yardım aldıysanız sanırım tecrübe etmeyenler yardım edemez malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • digitalunix D kullanıcısına yanıt
    Benimkisi 2014 kasim cikisli avantgarde benzinli

• Arkadaşlar herkes COMFORT modda mı kullanıyor aracını? ECONOMY modda kullanan var mı?
    Comfort modda sakin kullanmakla ekonomi modda sakin kullanmak arasında yakıt tüketimi açısından fark olur mu?
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Bulundugun yere gore degisiyor. Mesela istanbulda genelde spor modda kullanmakta fayda var. Trafigin olmadigi yerlerde eco modu daha az tuketim degerlerini yakalarken trafigin yogun oldugu yerlerde eco ile kullanmaya calisirsaniz spor ya da comfordan daha cok yakabilirsiniz. Gaz tepkileri bayagi degisiyor modlar arasinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutcan -- 8 Eylül 2015; 11:01:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Arkadaşlar herkes COMFORT modda mı kullanıyor aracını? ECONOMY modda kullanan var mı?
    Comfort modda sakin kullanmakla ekonomi modda sakin kullanmak arasında yakıt tüketimi açısından fark olur mu?

Herkes sürüş karakterine ve yol şartlarına göre ayarlıyor. Economy mod tam bir işkence, gaz pedalı çok sağır oluyor, hemen vites atıyor. ani hızlanma talebiniz olmayacaksa tercih edebilirisiniz. özellikle yokuşlarda bu modda kalkış yapmak sabır istiyor, araç ağır, yürek dayanmıyor. Başlarda devamlı Comfort modda kullanıyordum. Şimdi ise ruh halime göre değişiyor. Bazen Comfort çoğu zaman da Sport mod. Sport+ çok elzem değil. devir saati çıldırıyor. VW DSGlerin S modundaki gibi oluyor araç. yakıt tüketimi açısından; her iki araçta da (benzin/dizel) turbo olduğunu biliyoruz. turbonun devre girdiği devir civarında arabayı kulanırsanız yakıt konusunda bir sıkıntı çıkmaz. yakıt tasarrufunda önemli olan; sakin hızlanmak, sakin frenleme yapmak ve aracın optimum hızında ve kendi ağırlığında salınmasına imkan verecek şekilde gazlamaktır. ancak bunu yaparken aracın ağırlığını düşünmelisiniz. istediğiniz hıza ulaşmak için, ne kadar mesafede, ne kadar gaza basmalısınız olayın matematiği budur. Örneğin şehiriçinde 1600kgluk aracı hiç durdurmayacak şekilde ne kadar tempolu gazlarsanız o kadar az yakarsınız. ECO modda bu zor, çünkü pedal sağır, araç ağır.

Not: Öncelikle yukardaki yazıma yorumunuzda; dizel olsa aynı yakar demişsiniz, ama aracım zaten dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulbas -- 8 Eylül 2015; 11:39:56 >

• arkadaşlar sd kart alıp navigasyonu aktif etme konuları geçmiş, standart c200d amg araca bu sd kartı alıp direk taktığımızda navigasyonumuz oluyor mu? yoksa siparişte navigasyon hazılığı gibi bişey eklememiz mi gerekiyordu?
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Evet oluyor.
    Kartı takıp navigasyon tuşuna basmanız yeterli oluyor.
    Navigasyon hazırlığı standart olarak aracın üzerinde geliyor zaten.
    Bana bayi tarafından gönderilen sipariş mektubundaki yazı bu şekilde: 355 Garmin® MAP PILOT ön hazırlığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Evet oluyor.
    Kartı takıp navigasyon tuşuna basmanız yeterli oluyor.
    Navigasyon hazırlığı standart olarak aracın üzerinde geliyor zaten.
    Bana bayi tarafından gönderilen sipariş mektubundaki yazı bu şekilde: 355 Garmin® MAP PILOT ön hazırlığı

Bu durumda mp3'ler için sdkart girişi kalmıyor değil mi? Sadece USB girişleri kalıyor mp3'lere..
  • Merhabalar, şu 3 soruya cevap arıyorum;

1- Son bir kaç gündür 2014 model yeni kasa C180 Fascination aracımda aracımı her açıp içine oturduğumda, gösterge ekranın şu uyarı mesajı görünmekte;

Bu mesaj dışında aracın çalışmasında hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

Sorun nedir? Çözümü var mıdır yoksa servise mi göstermeliyim?

2- Sürüş halinde iken öndeki araca çok yaklaştığınızda gösterge ekranında çıkan uyarı ışığı, nadiren boş yolda giderken, önümde hiç araç yokken de yanıp uyarı sinyali veriyor. Bu kendi kendine yanma durumu sensörün hassaslığından, kirli olmasından mı kaynaklıdır?

3- Navigasyon için ille de bazı arkadaşların linkini paylaştığı SD kartlardan mı almak gerekmektedir? Acaba biz normal bir SD karta bu yazılımı kendimiz indirip yüklesek aynı işi görmez mi?

Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler.

Evet.
    Sadece USB girişleri kalıyor.
  • araçlar 6000 tl zam yemiş :( kurlar daha fazla yükselmese bari..
  • ofbekar O kullanıcısına yanıt
    hocam akü ile ilgili bir sıkıntı varmış gibi gözüküyor, aracın da dediği gibi kullanım kılavuzunu açıp işaretin ne anlama geldiğine bir bakın derim.

2) Genelde sensörler kirlendiğinde farazi uyarılar verebiliyorlar. özellikle öndeki sensörlerde çok yaşanan bir durum. bir arıza olduğunu düşünmüyorum.
    3) bende bu durumu çok araştırıyorum ancak yabancı forumlarda dahi kopyalamayla bu işi çözebilen yok. Garmin in en başarılı olduğu konunun bu olduğunu söylüyorlar, yazılımlarını çok iyi koruyorlar.
  • tcoRED T kullanıcısına yanıt
    Şimdi bu garmin ilk defa araca takılınca araçla eşleşiyor ve bir kod üretiyor deniliyor, peki hiç bir araca takılmamış bir sd kartı kopyalasak birebir ve iki araçta da denesek farklı kodlar üretip aktif olur mu acaba?

• digitalunix D kullanıcısına yanıt
    Yabanci forumlarda okuduklarima dayanarak, cok sey denemisler. En son sd card icine entegre, eslesmeyi saglayan kodu degistirmeye calisan vardi.

Anladigim kadariyla, sd cardlarin icinde CID denilen bir kodlama sistemi var. Haritalar kartlara yuklenirken bu CID sifrelemesine uygun bir sifrelemeye sahip olarak yukleniyor. Kart sisteme takilinca, yazilimsal, donanimsal ve gps uzerinden verify ediliyor.

Yani siz baska karta kopyalasaniz bile CID verifikasyonu saglanamadigi icin sistem calismiyor.
    Yabanci forumlarda bunu kirmaya veya degistirmeye calisanlar var ama basarili olabilen yokmus. Ozellikle garminin yillardir bu sistemle programlarini korudugunu soyluyorlar..

• Arkadaşlar bu fotoğraftaki gösterge nasıl yorumlanıyor hiç bilmiyorum, anlatabilecek olan var mı?
    Yeşil renkler ne anlama geliyor, bazen kenarda bazen ortadaki yuvarlakta yeşil oluyor, ikisi ne anlama geliyor?
    Pedal, terkerlek ve terazi ne anlama geliyor?
    http://postimg.org/image/hapgm15az/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 8 Eylül 2015; 22:44:00 >
    Bahsi gecen gosterde eco gostergesi. Amaci araci ekonomik ve verimli kullanmanizi saglamak.

1) gaz pedali isareti, pedali optimum kullanip kullanmadiginizi gosterir. Yolun egimine veya aracin yuk durumuna gore pedala dogru miktarda basip basmadiginizi anlarsiniz. Yol sartlarina gore gazi dogru dozlarsaniz pedal ucgeni yesile calar, eger siyahsa pedal dozlamaniz yol sartlarina gore uygun degildir.

2) tekerlek isareti, ayaginizi gazdan cekip kendi ataleti ile hareket ederken yesile calar. Anlik tuketim gostergesindeki "charge" kismiyla senkron calisir aslinda.
    3) terazi isareti, kullanim esnasinda dengeli surusu gosterir. Duz bir yolda ani gaz ve frenleme dengeli surus degildir ornegin.

cevrelerinde yer alan yesil bar lar, start itibariyle bu onergelere nekadar uygun kullanip kullanmadiginizi gosterir.

En alttaki bonus mesafe ise start itibariyle verimli kullanimla nekadar mesafe kazandiginizi gosterir.

• quote:

Ya benim araç balans filan 2 kere yapıldı. Yine 110 120 civarında direksiyonu titriyor. Ama kesinlikle bakansla ilgili değil bence. Her zaman olmuyo ve net bir hız sınırı yok. Mekanik bişey gibi.

Yokmu direksiyonu titreyen.??

• quote:

Orijinalden alıntı: sulbas

quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Arkadaşlar herkes COMFORT modda mı kullanıyor aracını? ECONOMY modda kullanan var mı?

Herkes sürüş karakterine ve yol şartlarına göre ayarlıyor. Economy mod tam bir işkence, gaz pedalı çok sağır oluyor, hemen vites atıyor. ani hızlanma talebiniz olmayacaksa tercih edebilirisiniz. özellikle yokuşlarda bu modda kalkış yapmak sabır istiyor, araç ağır, yürek dayanmıyor. Başlarda devamlı Comfort modda kullanıyordum. Şimdi ise ruh halime göre değişiyor. Bazen Comfort çoğu zaman da Sport mod. Sport+ çok elzem değil. devir saati çıldırıyor. VW DSGlerin S modundaki gibi oluyor araç. yakıt tüketimi açısından; her iki araçta da (benzin/dizel) turbo olduğunu biliyoruz. turbonun devre girdiği devir civarında arabayı kulanırsanız yakıt konusunda bir sıkıntı çıkmaz. yakıt tasarrufunda önemli olan; sakin hızlanmak, sakin frenleme yapmak ve aracın optimum hızında ve kendi ağırlığında salınmasına imkan verecek şekilde gazlamaktır. ancak bunu yaparken aracın ağırlığını düşünmelisiniz. istediğiniz hıza ulaşmak için, ne kadar mesafede, ne kadar gaza basmalısınız olayın matematiği budur. Örneğin şehiriçinde 1600kgluk aracı hiç durdurmayacak şekilde ne kadar tempolu gazlarsanız o kadar az yakarsınız. ECO modda bu zor, çünkü pedal sağır, araç ağır.

Not: Öncelikle yukardaki yazıma yorumunuzda; dizel olsa aynı yakar demişsiniz, ama aracım zaten dizel

Şu dizel motor teknolojisini icad eden kimse Allah gani gani rahmet eylesin

• quote:

quote:

Yokmu direksiyonu titreyen.??

240 a kadar sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: tcoRED

Bahsi gecen gosterde eco gostergesi. Amaci araci ekonomik ve verimli kullanmanizi saglamak.

1) gaz pedali isareti, pedali optimum kullanip kullanmadiginizi gosterir. Yolun egimine veya aracin yuk durumuna gore pedala dogru miktarda basip basmadiginizi anlarsiniz. Yol sartlarina gore gazi dogru dozlarsaniz pedal ucgeni yesile calar, eger siyahsa pedal dozlamaniz yol sartlarina gore uygun degildir.

2) tekerlek isareti, ayaginizi gazdan cekip kendi ataleti ile hareket ederken yesile calar. Anlik tuketim gostergesindeki "charge" kismiyla senkron calisir aslinda.
    3) terazi isareti, kullanim esnasinda dengeli surusu gosterir. Duz bir yolda ani gaz ve frenleme dengeli surus degildir ornegin.

cevrelerinde yer alan yesil bar lar, start itibariyle bu onergelere nekadar uygun kullanip kullanmadiginizi gosterir.

En alttaki bonus mesafe ise start itibariyle verimli kullanimla nekadar mesafe kazandiginizi gosterir.

Mükemmel açıklamışsınız, teşekkürler. Bu göstergeyi gözleyeceğim bugün.

• 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.