Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: plextor Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
16.877
Cevap
189
Favori
1.046.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1065
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 478
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (478 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3930 mesaj) Mobil (6901 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    1594 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bimmerfan

sizce 170 hplik 320 ed nin yanında biraz hantal kalmıyormu bu araç?

Rodajda dahi 210-215km'ye rahatça çıkan normalde 230u rahat gören 0-100hızlanması 8-9sn olan bir aracı sanırım kimse elle tutulur bir mazeret gösterebilip de hantal olarak nitelendirmez. Çok değil 7-8 sene öncesinde sunulan spor araçların bile 0-100'leri 7-8 saniye civarıydı. Eğer otobanda 250km'nin altına düşmeden sürekli seyretmem lazım ya da sürekli sağlam araçlarla denk gelip drag yapıyorum demiyorsanız heran her koşulda ara hızlanmalar olsun, sollamalar olsun, otoban seyri olsun bu motor her anlamda yeterli. Öyle emelleriniz varsa da zaten iki durum için de C kasa yanlış seçim (ikinci durum için C63 alınır ama uzun yolda o hızlarda konforlu seyir için daha lüks bir sedan daha doğru bir seçim olur). Aynı cc'deki diğer alternatifler karşılaştırılır tartışılır ama onun da yeri bu başlık değil. Özetle bu kasa için bu güçte bir motor herkes için oldukça yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 20 Ocak 2015; 15:03:59 >

• Çavuş
    69 Mesaj
    ejlover hocam verdığiniz bilgiler için cok teşekkürler anahtar pili için hemen yapıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: esmf

Merhaba,
    Aylardır karar verememiş bir takipçi olarak birkaç sorum olacak.
    AMG pakete ek olarak akıllı ışık sistemi, ve kör nokta yardım sistemi ekleterek sipariş vermeyi düşünüyorum. Sizin bu eklentiler konusunda olmazsa olmaz dediğiniz var mı? Tavsiyelerinizi almak isterim.

Şimdiden çok teşekkürler

Ek : Bir iki sorum daha olacak. Radyoda favorikanal velirleyemiyormuyuz? Mesela 10 favori kanal gibi? Bir videoda olmuyormuş dediler sizlere sormak istedim

Bu soru çok defa soruldu, bana kalırsa bu aracın olmazsa olmaz diye bir şeyi yok, çünkü bu tamamen tercih meselesi, kimine göre akıllı led, başkasına göre burmester, bir diğerine göre airmatic en önemli opsiyon olabiliyor. eğer diğer tüm opsiyonları eleyip sadece akıllı ışık ve kör nokta opsiyonları aklınıza takıldıysa yardımcı olması için şunları söyleyebilirim;

LED Akıllı ışık sistemi anladığım kadarıyla W204 kasadan geçiş yapan arkadaşların önem verdiği bir özellik çünkü beklentiler yüksek. (Yanılmıyorsam W204'te akıllı ışık sistemi (xenon) standarttı.) Ancak şunu söylemeliyim ki statik LED farlar bile diğer bir çok markanın Xenon far sisteminden daha başarılı. En çok yağmurlu havalardaki aydınlatma performansı şaşırttı beni. Normalde farlarım yanıyor mu acaba diyeceğiniz ıslak yollarda belirgin bir aydınlatma sağlıyor. Bazı arkadaşlar da farların dışarıdan görünümünü daha çok beğendiği için akıllı LED seçiyor. Ancak konu işlevsellikse bence akıllı Led olmazsa olmaz değil. Eğer karanlık şehirlerarası yollarda sık sık yolculuk yapıyorsanız o zaman daha çok önem kazanıyor bu opsiyon.

Kör nokta uyarı sistemi bana göre hiç gerekli olmayan bir özellik, ama sizin sürüşünüze göre önemli olabilir bu da tercih meselesi. Bunun yerine daha çok işinize yarayacak opsiyonlar seçilebilir diye düşünüyorum. Bir çok kullanıcı kör nokta uyarısını dikkat dağıtıcı bulup devre dışı bırakabiliyor. Devre dışı kalacaksa para verip almanın ne anlamı var. Ayrıca ikinci elde özellikle aranan bir özellik değil.

Radyolarda 10 değil sanırım 100 tane favori girebiliyorsunuz, touchpad veya yuvarlak kontrol dan sırasıyla geçebiliyorsunuz. Ama birden fazla favori listesi mümkün değil. Araçta numerik tuşlar olmadığından bu favorilere tek düğmeyle erişilemiyor sadece. Ancak bir kere alıştığınızda o numaraların gereksiz kalabalık ve alaturka olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluetooth81 -- 20 Ocak 2015; 21:31:05 >
    |
    |

• Teğmen
    105 Mesaj
    Arkadaşlar bir konu hakkında sizlerin fikirlerini merak ediyorum.
    Alacağım arabanın iç döşeme ve tavan rengi konusunda yardımlarınızı istiyorum.
    Öncelikle alacağım araç dizel avantgarde c serisi olacak.

Koltukları artico deri düşünüyorum.Konsol rengide piyano siyahı sıkıntılı olduğu için (çizilme ve toz yüzünden) koyu kahverengi ıhlamur ağacından ahşap süsleme olacak.Siyah alırsam tavanı siyah yapmam için 1000 küsür tl ek ücret oluyor , koltuklar siyah olur tavan gri olursa ek ücret olmuyor ancak bence iç uyumda olmuyor o zaman.

Bej renk koltuklara bej renk tavan ücretsiz , aynı şekilde kristal grisi içinde tavan renginden ücret alınmıyor.

Önceki aracım kumaş kristal grisi koltuk ve tavan döşemesiydi bu yüzden lekelerden çok çektim su bile leke bırakıyordu.

Sizlere sorum döşeme seçimi nasıl olmalı bej ve kristal grisi artico deride yine lekelerle çok uğraşır mıyım ?
    |
    |

• Teğmen
    128 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: husam20

Arkadaşlar bir konu hakkında sizlerin fikirlerini merak ediyorum.
    Alacağım arabanın iç döşeme ve tavan rengi konusunda yardımlarınızı istiyorum.
    Öncelikle alacağım araç dizel avantgarde c serisi olacak.

Koltukları artico deri düşünüyorum.Konsol rengide piyano siyahı sıkıntılı olduğu için (çizilme ve toz yüzünden) koyu kahverengi ıhlamur ağacından ahşap süsleme olacak.Siyah alırsam tavanı siyah yapmam için 1000 küsür tl ek ücret oluyor , koltuklar siyah olur tavan gri olursa ek ücret olmuyor ancak bence iç uyumda olmuyor o zaman.

Bej renk koltuklara bej renk tavan ücretsiz , aynı şekilde kristal grisi içinde tavan renginden ücret alınmıyor.

Önceki aracım kumaş kristal grisi koltuk ve tavan döşemesiydi bu yüzden lekelerden çok çektim su bile leke bırakıyordu.

Sizlere sorum döşeme seçimi nasıl olmalı bej ve kristal grisi artico deride yine lekelerle çok uğraşır mıyım ?

Önceki aracım bej suni deri koltukluydu, satarken 200.000+ km de olmasına rağmen koltuklar ufak tefek aşınmalar haricinde yeni gibiydi. Suni deri kolaylıkla temizlenebilen ve doğru ürünlerle temizlendiği zaman kolaylıkla yeni görünümü kazanabilen bir döşemedir. Bu yüzden eğer açık renk seviyorsanız bej artico deri seçmekten kaçınmayın. Ayrıca ikinci elde de tercih edilen bir renktir bej deri. Tavan döşemeleri ise elinizle dokunup durmadıkça, aracınızı sürekli açık pencerelerle kullanmıyorsanız, sigara içmiyorsanız kolaylıkla kirlenmeyecektir.

Kahverengi orta konsolla bej deri koltuğun uyumu mükemmel olacaktır. Kristal grisi döşemede hem alt konsol (torpidonun olduğu kısım) siyah oluyor hem de kahverengi orta konsolla uyumsuz olur bu yüzden tercih etmeyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluetooth81 -- 20 Ocak 2015; 21:11:03 >

• Teğmen
    105 Mesaj

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Bej olursa siyaha göre daha ferah bir iç mekan olacağını düşünüyorum bende hem ahşap konsola da daha uygun duruyor dediğiniz gibi.Beni endişelendiren sürekli leke olup olmayacağıydı onuda açıklamışsınız.
    bluetooth81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Trim ve rüzgar sesini çok takan biriyim. Sürücü kapısından 100km ve sonrası hızlarda belirgin rüzgar sesi alıyor. Ön konsolda yerini tam bulamadığım bir yerden hafîf bozuk yollarda ritmik bir titreşim sesi geliyor. Benzer seslerden şikayetçi olan ve çözüm önerisi olan varmı? Servise gitsem muhtemelen çözemeyecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ek olarak;

C nin zerafeti, şıklığı ve karismasının yanında, 3 serisini verebileceği tek şey ancak beygir gücü olabilir.
    |
    |
    ejlover kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Istemeyerek te olsa 2014 w205 exlusive Siyah. Ici ipek bej. 7bin km de 11. Ay cikisli antalyada olan aracimi satiyorum. Bir kac mesaj onceki bir arkadasin yazdigi gibi w204 amg den bu araca gecis yaptim. Yakitindan herseyinden inanilmaz memnunum fakat alirken satis temsilcisinin adaptif far deyip satmasi daha sonrasinda olmamasi, eklenemeyen bir ozellik oldugunu bugun aksam uzeri ogrendikten sonra ve uzun yol asiri fazla yaptigimdan, aksamlari bu farlar bana yeterli gelmediginden satiyorum. Arac haftada bir en az antalya-isparta-burdur-antalya ve bir kac kez kemer ve manavgat bolgelrrine gitiginden km biraz yuksek ama bana gore normal. Bu aracin ederi degeri nedir sizce? Daha ilana koymadim 149bin e aldjm ve 3bin komple seramik koruma, ic koruma, full cam film ve on full kaput koruma filmini mercedes benz hastalya bayisinde yaptirdim.

|
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1758 Mesaj

Benim;

5.25ia 0-100 8,9sn,
    5.30ia 7,6 sn,
    5.30 da 7,5 sn,
    Subaru Outback 3.0R 8,5 sn,
    Subaru Forester 2.5 Turbo 7,6 sn,
    Mazda RX-8 6,4 sn
    Honda Accord 2,4 9,0 sn
    Mazda MX-5 8,9 sn

idi.

Mercedes C180 ise 8,5 sn. BMW 3.20ied 7,6 sn.

Evet BMW 3 serisi daha hızlı, bu kesin. Hissedilecek kadar mı? Evet! Ama Mercedes'e hantal demek çok yanlış bir değerlendirme olur. Burada değerlendirme hızlı/hantal olarak değil, birisi daha hızlı diye yapılmalı.

Daha önce size mi yazmıştım? Biz çok fazla Siyah ve beyaz olarak değerlendiren bir toplumuz. Grinin tonları olduğunu ve renklerin beğenilerinin de kişilere göre değiştiğini ihmal ediyoruz.

Biraz uzunca ifade ettim ama kesinlikle görüşünüze katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtutun -- 21 Ocak 2015; 12:25:32 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ejlover

Orijinalden alıntı: esmf

Merhaba,
    Aylardır karar verememiş bir takipçi olarak birkaç sorum olacak.
    AMG pakete ek olarak akıllı ışık sistemi, ve kör nokta yardım sistemi ekleterek sipariş vermeyi düşünüyorum. Sizin bu eklentiler konusunda olmazsa olmaz dediğiniz var mı? Tavsiyelerinizi almak isterim.

Şimdiden çok teşekkürler

Ek : Bir iki sorum daha olacak. Radyoda favorikanal velirleyemiyormuyuz? Mesela 10 favori kanal gibi? Bir videoda olmuyormuş dediler sizlere sormak istedim

Aracı tek kişi kullanmayacaksanız hafızalı koltuk paketi almanızı öneririm.

|
    |
    sahibinden de adaptif far satan biri var alsak uyarmi acaba aslinda cok onemli degil goruntusu hosuma gidiyor

ejlover kardesim verdigin bilgilerden dolayi tesekkur ederim

|
    |

Çok katılmıyorum. Karizma tek bir sebeple meydana gelen bir durum değil. C serisinin karizması, lüks imajı, salon beyefendilerini andıran şıklığından geliyor. 3 serisinin ise şehirli olmakla birlikte dinamik ve sportif bir karizması var. Örneğin Subaru kullanıcısı tanıdığım bir çok arkadaşım için, Subaru markasının karizması hiç bir araçta yok. Onun arazi yetenekleri, çamur ve taşları savura savura giden imajından geliyor karizması...

Özetle hem C sınıfı, hem de 3 serisi karizmatik araçlardır. Sadece karizmaları farklı konulardadır. Bir örnek vereyim tam anlaşılması için; C180'in 3.20i'ye geçilmesi onun karizmasını çizmez, çünkü karizması bu konu ile alakalı değildir. Ama 3.20i geçilirse bu onun karizmasını çizer. Mercedes 3 serisinden iç mekanda 1 tık kaliteliyse, bu 3 serisinin karizmasını çizmez ama tersi C sınıfının karizmasını çizer.

Sizin örneğinizden yola çıkarak 136 bg 3.16i'nin beygir gücü 20 bg aşağıda olduğu halde sportif ve dinamik karizması C sınıfından yüksektir.

M paketli bir 3 serisi Usain Bolt tarzı bir adamı yansıtırken, AMG paketli bir C sınıfı spor takım elbise giymiş dinamik bir iş adamını yansıtır.

Yine Luxury Line paketli bir 3 serisi ceket, gravat ile kot veya kanvas pantolon giyen bir kişiyi yansıtırken, Fascination veya Elegance paketli bir C sınıfı pırıl pırıl makosen ayakkabılı ve jilet gibi takım elbiseli bir kişiyi yansıtır.

Tabi ben yukarıda biraz da esprili örnekler ile açıklamaya çalıştım. Ama özetle; bir aracın sizin beğenilerinize uyması, diğerinin karizmatik olmadığı anlamına gelmez.
    rome kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1594 Mesaj

O kadar nokta atışı örnekler ki her kelimesine katılarak tebrik ediyorum; daha güzel açıklanamazdı
    Bahsedilenler: mtutun

Hocam gerçekten harika örneklerle açıklamışsınız.Bu kadar güzel anlatılamazdı
    |
    |
    mtutun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Renault ta mercedes motoru olsa prestijdir ama mercedeste renault motoru büyük prestij kaybıdır.
    Şimdi diyeceksiniz ki renault iyi motor yapıyor. Ne olursa olsun benim düşüncem değişmez. Mercedesi mercedes yapan yıllardır bilinen motor sorunsuzluğudur.
    Motor bir aracın beynidir. Bu nedenle ben psa motorlu bmw lere bile karşıyım. Bu benim şahsi düşüncemdir.

BMW sizi duymuş olacak ki, yeni 1.5 benzinli turbo ve 1.5 dizel turbo makinalarını tamamen kendi dizayn etti ve üretiyor.

Ancak şu anki 1.6 turbo benzinli BMW motorları PSA tam olarak değil, ortak dizayn ve PSA üretimi. Örneğin motor bloğu dizaynı PSA'nın önceki nesillerinden alınmışken, motor kapağı BMW önceki nesillerden alınma. Aynı zamanda BMW'nin patentli yakıt besleme ve sübap yönetim sistemi (valvetronic'e de sahip)

Mercedes'in kullandığı motor ise, sadece motor yazılımı Mercedes'in isteklerine göre biraz farklılaştırılmış bir Renault motoru.

Bu teknik açıklamaları yaptıktan sonra size katılmadığımı da ifade edeyim. Fransızlar gerçekten dizel makinalarda iyiler ve motorlarını sadece Mercedes değil, birçok marka kullanıyor. Özellikle motor hacmine göre vergilendirilen pazarlara Mercedes modellerinin yaygın olarak ve fizibıl imalat ve satış maliyetleriyle girmesi için bu tip global teknoloji birliktelikleri çok önemli. Tabi ki görüşünüze saygı duyuyorum, bu durum sizin için önemliyse bize buna saygı duymak kalıyor. Ama toplamda (yanlış değilsem) 1.65 milyon civarında otomobil üreten bir marka için de her pazara hitap etmeyen, küçük adet satış yapılacak makinaların hepsini üretmek ekonomik olmayabiliyor. Şimdi düşünün bir süre önce 1.6 motorlu Mercedes mi? diyen çok kişi vardı. Eğer olmasaydı, bu forumdan kaç kişi C180 sahibi olurdu?

Bence aldığımız ürünün hangi parçasının kimin tarafından üretildiğinden çok, toplam olarak sundukları günümüz global piyasasında daha önemlidir.

Düşünsenize şimdi bu Renault yapımı 1.6 dizel makine olmazsa, 1.5 dizel 3 serisi çıkınca C sınıfı satışları ne olur?

Bir de ilginç bir soru yöneltmek isterim; Eğer Mercedes kendi imalatı olan 7G-Tronic plus yerine C180'de ZF yapımı 8HP şanzımanı kullanmaya karar verse, görüşünüz ne olurdu?
    |
    |
    otodr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5147 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

BMW sizi duymuş olacak ki, yeni 1.5 benzinli turbo ve 1.5 dizel turbo makinalarını tamamen kendi dizayn etti ve üretiyor.

Ancak şu anki 1.6 turbo benzinli BMW motorları PSA tam olarak değil, ortak dizayn ve PSA üretimi. Örneğin motor bloğu dizaynı PSA'nın önceki nesillerinden alınmışken, motor kapağı BMW önceki nesillerden alınma. Aynı zamanda BMW'nin patentli yakıt besleme ve sübap yönetim sistemi (valvetronic'e de sahip)

Mercedes'in kullandığı motor ise, sadece motor yazılımı Mercedes'in isteklerine göre biraz farklılaştırılmış bir Renault motoru.

Bu teknik açıklamaları yaptıktan sonra size katılmadığımı da ifade edeyim. Fransızlar gerçekten dizel makinalarda iyiler ve motorlarını sadece Mercedes değil, birçok marka kullanıyor. Özellikle motor hacmine göre vergilendirilen pazarlara Mercedes modellerinin yaygın olarak ve fizibıl imalat ve satış maliyetleriyle girmesi için bu tip global teknoloji birliktelikleri çok önemli. Tabi ki görüşünüze saygı duyuyorum, bu durum sizin için önemliyse bize buna saygı duymak kalıyor. Ama toplamda (yanlış değilsem) 1.65 milyon civarında otomobil üreten bir marka için de her pazara hitap etmeyen, küçük adet satış yapılacak makinaların hepsini üretmek ekonomik olmayabiliyor. Şimdi düşünün bir süre önce 1.6 motorlu Mercedes mi? diyen çok kişi vardı. Eğer olmasaydı, bu forumdan kaç kişi C180 sahibi olurdu?

Bence aldığımız ürünün hangi parçasının kimin tarafından üretildiğinden çok, toplam olarak sundukları günümüz global piyasasında daha önemlidir.

Düşünsenize şimdi bu Renault yapımı 1.6 dizel makine olmazsa, 1.5 dizel 3 serisi çıkınca C sınıfı satışları ne olur?

Bir de ilginç bir soru yöneltmek isterim; Eğer Mercedes kendi imalatı olan 7G-Tronic plus yerine C180'de ZF yapımı 8HP şanzımanı kullanmaya karar verse, görüşünüz ne olurdu?

Peki benim W204 FL'nin (makyajlı 1.8 cc CGİ) motoru ne motoru? Yani Peugeot mu Renault mu Dacia mı? Bilmek isterim doğrusu!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır!" M.K.ATATÜRK
    |INTEL i7 6700k 4,00@4,00 Gunluk|.| ASUS Maximus Hero VIII Z170 Anakart|.| GSKİLL TridentZ2x8Gb DRR4 3200Mhz|.| MSI GTX980ti Golden Edition 6GB |.| SAMSUNG 950 pro m.2 SSD 256 Gb|. | SAMSUNG 850 EVO 120 Gb|. | OCZ Vertex2 100 Gb|. |SAMSUNG 250 GB SATA2 8 MB|.|SAMSUNG 250 GB SATA2 8 MB|.|SEAGATE 320 GB SATA2 8 MB|.| ANTEC Nineteen Hundred Kasa|.|THERMALTAKE Toughpower QFan 750W|.|Cooling By SILVERSTONE Tundra TD03-E|.| PHILIPS 238C4Q IPS|. |Daily LOGITECH V450 Nano|.|Gamer LOGITECH G9|.| PSP 3004 Gran Tourismo|. | PS3 350 Gb|.| PHILIPS 46PFL9705|. ||SAMSUNG NX300|.| SAMSUNG [color=black

• Binbaşı
    1758 Mesaj

Mercedes Benz üretimi.
    |
    |
    finansmen1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
Bebek Oyunları
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,625
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.