Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (241. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adarderun30

Cvbiniz icin tesekkur ederim.size hak veriyorum.ben 34 yasindayim e ve 5 serileri bana biraz fazla gelir ki her ikisindede dizel yok dizel olmasi oneceligim.ayrica 215 bin liraya gelen c dizel amg arac otv indirimi ile zaten 170 bine geliyor mevcut fiyatlarla.bende zaten bu araci 5 yil boyunca otv engelli raporundan dolayi satamiyorum ki yeni kasasi cikana kadar kullanacagim allah izin verirsem.

yani ozetle zaten mevcut c200 dizel amg 170 bin lira benim alacagim 215 binliralik full opsiyonlu amg c 200 de bana otv indiriminden dolayi yine 170 binliraya geliyor.5 yil dahada kasa degismez.yinede yanlismi yaparim diyorsunuz.
    Tesekkur ederim

o şekilde düşünmeyin engelli indirimi dolayısıyla sizin alacağınız bütün 215 bin lik araçlar 170 bine denk gelecek sonuçta siz 215 bine c klas sınıf bir araba almış olacaksınız ve bencede 215 bine bu araç alınmaz. o paraya sınıf atlarsınız yaşınızda 24 değil yani 34, 5-6 yıl sonra 39 40 olucak

• resmen küçük s coupe ya insanın aklını çeliyor
  • Bu paralara bmw 5 almanızı tavsiye ederim, mercedese kafayı takmadıysanız bmw 5 in c kasadan çok daha iyi olduğunu göreceksiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Dizel almak arkadaşın önceliği, 1.6 motor olması ise kanunen zorunluluğu...
  • Arkadaslar heppinize ayri ayri tesekkur ederim.

Acikcasi mb fanatigi degilim.aksine bir skoda rs ve volvo fanatigiyim ve suan mevcut aracim octavia rs dizel 2.0 motor.5 serisi tabiki c den cok daha iyi neticede e sinifi bir arac.ama hem eskidi hem 1.6 dizeli yok.
    ayrica engelli raporundan dolayi zaten 1.6 cc ustune cikamiyorum kanunen.yoksa bmw x3 te 1.6 motor kullaniyor ve suv.ama cok yakar.
    Acikcasi kafam karisti biraz.herbirinizinde yazdiklari yerinde fikirler
  • adarderun30 A kullanıcısına yanıt
    Orta yol olarak en makbulu c200 dizel amg + gerekli bir kaç opsiyon olur. Birde direk konfigurator fiyatını baz almayın. Dizellerde indirim yapmıyorlar mı hiç ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drvolki3 D kullanıcısına yanıt
    Araç park yapmış bekliyor; vw golf ile karda kışta devam... Kış lastiği taktıramadan ani yakalandık kara. Lastikler goodyear ug8 bayi beni bekliyor karlar eriyince gidecez umarım.
  • Arkadaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum, öncellikle herkese katkılarından dolayı teşşekürler.
    320i ed 316 i m derken, C 200 BlueTEC AMG 7 ileri otomatik ön siparişini verdim.
    bir kaç sorum olacak

1. 1.6 136hp 300 nm 0-100km :10,2 sn sizce bu performans tatmin eder mi (çok hız arayan biri değilim, ama yeri geldiğinde aracın iyi kaçmasını isterim)
    2. M4164782 , olmazsa olmaz dedğiniz bir özellik var mı eklemem gereken
    3. araçtaki motor, manuellerdeki bu renault dci ile aynı mı

Herkese şimdidien katkıları için teşşekürler.
  • jackspirr J kullanıcısına yanıt
    1-Sizde benim gibi hız aramıyorsunuz :) aracın torku gayet yeterli olacaktır buda sollama sırasında yada ani hızlanmanız gereken bir durumda tahminimce aracı atik yapar ve size yeter bence.Tabi araç eco modda olursa hızlanması biraz daha geç olur spor modu istediğiniz ivmelenmeyi size sağlar kanımca.

2-Benim görüşüm bütçeniz el veriyorsa önce piyano siyahı döşemeyi değiştirin çoğu araç sahibi piyano siyahı döşemenin çok kolay çizildiğini daha doğrusu çiziklerin daha belli olduğunu söylüyor.Sonra burmester ses sistemini ekleyin (müzik dinlemeyi seviyorsanız) birde hafıza paketi (elektirikli ayarlanabilir koltuklar ve bel desteği ekleniyor) işinizi görür.Ancak öncelik güvenlik derseniz güvenlik paketlerini ekleyiniz.Birde aracı konforlu süspansiyon olarak sipariş ederseniz bence türkiye yollarına daha uygun olur.

3-Aynı denemez.Bi yerde okuduğumu aktararayım mercedes motoru renault dan alıyor ancak üstünde bir takım işlemlerden sonra araçlara yerleştiriyor.Ayrıca o motor çok güzel bir motor bence.Şöyle düşünün koskoca mercedes renault dan motor alıyorsa vardır bir bildiği kendilerini riske etmezler bence.

Benimde size bir sorum olacak hangi bayiyi aradıysam bana araçların fiyatlarının belli olmadığını daha siparişe açık olmadığını söylediler.Acaba size bir fiyat verdiler mi ?Araç şu zamanda teslim olur gibi birşey söylediler mi ?

• adarderun30 A kullanıcısına yanıt
    Eğer otv siz alırsanız minimum 5 yıl kullanmanız gerekiyor ki satış temsilcimin söylediğine göre 2 yıl sonra ufak dokunuşlu değişiklikler 2020 civarıda kasa komple değişecekmiş , bu arada benim tahminim 3 yıl civarı şanzımandada bi değişiklik olur.

• jackspirr J kullanıcısına yanıt
    1. Yüksek tork normal kullanıcıları rahatlıkla tatmin edecektir. Aynı motor Nissan Qashqai ve X-trail tarafından da kullanılıyor. Test aracını kullanarak bir ön fikir alabilirsiniz.
    2. Burada sizin öncelikleriniz ve ayırdığınız bütçe önemli. Bir de aracı kaç sene kullanmayı planlıyorsunuz? 10 sene derseniz ve bütçede sıkıntı yoksa doldurun derim. Ama bütçe sınırdaysa Akıllı Led ekleyin bence olmazsa olmaz.
    3. Bu motorun çok az değişiklikle türevleri Renault ve Nissan tarafından kullanılıyor;

2011- Renault Scenic
    2011- Nissan Qashqai
    2012- Renault Megane
    2013- Renault Fluence
    2014- Mercedes C Class

Bildiğim kadarıyla Renault bu motorlu araçları daha ülkemize getirmedi.
    Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_R-Type_engine

• kim ne derse desin bu renault motoru hem teknik veri olarak hemde kalite olarak mercedese yakışmıyor zaten mercedes motorun ömrünü uzatmak için tork sayısını düşürdü ve bazı parçaları değiştirdi.
    tamamen üretim maliyetlerini düşürmek için alınmış bir karar ilerde ucuz etin yahnisi durumu oluşmaz umarım sonuçta dacia ile mercedesin kalbinde aynı motor olucak.
    mercedes dizel motor alıcaksa bunu almanlardan yada japonlardan alması lazımdı.
  • 75 beygirlik sanderomla kafa tutarım herkese
  • Mercedes cla 180 dizel ve c 200 dizel Araçların motoru RENAULT... Gerçek Mercedes değil. Boşuna 2 katı fiyat vermeyin. Yarı fiyatına full Renault araç ALIN. Mercedesin Benzinli motorları gerçek Mercedes kalitesi. Mercedes otomobillerde dış Görüntüsü ön, arka, yan taraf CLA 200 AMG birinci. On kişiye sorun 9 U CLA mükemmel diyor. Yeni C 180 AMG nin iç kısmı CLA dan iyi. Genç orta yaş ve kendini genç hisseden sportif Sürücüler CLA 200 AMG yİ tercih ediyor. Orta yaş üzeri C 180 i tercih ediyor. Zevk meselesi.

• cok keyifli

• quote:

Orijinalden alıntı: husam20

1-Sizde benim gibi hız aramıyorsunuz :) aracın torku gayet yeterli olacaktır buda sollama sırasında yada ani hızlanmanız gereken bir durumda tahminimce aracı atik yapar ve size yeter bence.Tabi araç eco modda olursa hızlanması biraz daha geç olur spor modu istediğiniz ivmelenmeyi size sağlar kanımca.

2-Benim görüşüm bütçeniz el veriyorsa önce piyano siyahı döşemeyi değiştirin çoğu araç sahibi piyano siyahı döşemenin çok kolay çizildiğini daha doğrusu çiziklerin daha belli olduğunu söylüyor.Sonra burmester ses sistemini ekleyin (müzik dinlemeyi seviyorsanız) birde hafıza paketi (elektirikli ayarlanabilir koltuklar ve bel desteği ekleniyor) işinizi görür.Ancak öncelik güvenlik derseniz güvenlik paketlerini ekleyiniz.Birde aracı konforlu süspansiyon olarak sipariş ederseniz bence türkiye yollarına daha uygun olur.

3-Aynı denemez.Bi yerde okuduğumu aktararayım mercedes motoru renault dan alıyor ancak üstünde bir takım işlemlerden sonra araçlara yerleştiriyor.Ayrıca o motor çok güzel bir motor bence.Şöyle düşünün koskoca mercedes renault dan motor alıyorsa vardır bir bildiği kendilerini riske etmezler bence.

Benimde size bir sorum olacak hangi bayiyi aradıysam bana araçların fiyatlarının belli olmadığını daha siparişe açık olmadığını söylediler.Acaba size bir fiyat verdiler mi ?Araç şu zamanda teslim olur gibi birşey söylediler mi ?

Verdiğiniz bilgiler için çok teşşekür ederim.
    Ben Trabzon hassyodan sordum. Şubatın 2-3.haftası bekleniyor dendi. Arkadaşım orada çalışıyor. Fiyat konusunda tam net bir fiyat alamadım ama 3 aşağa 5 yukarı şu anki sitedeki fiyatlara benzer olur diyorlar.

• bu keyles go da anahtarla kapilari illa acmamizmi gerekiyo anahtari zaten elime alip kapilari actiktan sonra biraz sacma olmus hic anahtari cikarmadan yaklastigimda otomatik kapilara dokununca acilmasi lazim kapilarin arti bide araba calisirken anahtari alip arabadan uzaklasiyorum araba banamisin demiyo hala calisiyor ? kapliari acip iceri girdikten sonra zaten elimde anahtar olmus oluyo bide onu arabada biyere koymak zorunda kaliyorum diger turlu start stop buton u sokup oraya anahtari sokmakta cok sacma oluyo bu araba icin umarim yanildigim noktalar vardir son olarak ip radio yu calistirabilen oldumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: nuri sinanoğlu

Mercedes cla 180 dizel ve c 200 dizel Araçların motoru RENAULT... Gerçek Mercedes değil. Boşuna 2 katı fiyat vermeyin. Yarı fiyatına full Renault araç ALIN. Mercedesin Benzinli motorları gerçek Mercedes kalitesi. Mercedes otomobillerde dış Görüntüsü ön, arka, yan taraf CLA 200 AMG birinci. On kişiye sorun 9 U CLA mükemmel diyor. Yeni C 180 AMG nin iç kısmı CLA dan iyi. Genç orta yaş ve kendini genç hisseden sportif Sürücüler CLA 200 AMG yİ tercih ediyor. Orta yaş üzeri C 180 i tercih ediyor. Zevk meselesi.

Koreli SSang Yong u ele alırsak, zamanında Mersedes motoru kullanmıştı know how'ı mercedes sağlamıştı. Yaptığınız analize göre, mercedes motorlu Ssang alırsam yarı fiyatına Mercedesmi almış olurum ?
    renault'un yaptığı motorları küçümsemeyin. otomobilden F1e, kamyondan ağır sanayiye kadar geniş motor gamı olan ender firmalardandır.

• Aslında ssanyong alanlar daha çok mercedes motoru var diye yani yarı mercedes olduğu için almışlardı. Sizin mantıkla renaukt motorlu mercedes aracı yarı renault olduğu için alması gerekiyor insanların.

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.