Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (240. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.187.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var

Şöyle özetleyeyim.2009 model c 180 sahibiyim ve artık aracımı yenilemeyi düşünüyorum.Aracı aldığım bayiye yaklaşık 3 ay önce gittim ,kafamda dizel CLA AMG almak vardı.Arabanın dış görünüşü bence çok güzel ancak içi beni birtürlü tatmin etmediği için hep kafamda soru işaretleri vardı.Bir yandan da w205 i kesiyordum ancak o zmn için dizel seçeneği olmadığı için düşünmüyordum.Şimdi ise CLA dan tamamen vazgeçtim ve C serisi dizel düşünüyorum.

Satış elemanına benim 2009 model aracımı kaça alacaklarını sordum aracı inceledikten sonra 65 000 tl vereceklerini artı %5 indirim ile bana CLA AMG verebileceklerini söylediler ama sonra ben vazgeçtiğimi ve dizel c 180 almak istediğimi söyledim.Oda bana araçların fiyatlarının belli olmadığını araçların ne zmn geleceklerinin belli olmadığını ve dolayısıylada indirim oranlarının belli olmadığını bu şartlarda da benim aracımı alamayacaklarını söylediler , araçlar gelince tekrar haber verelim dediler.

Benim sizden tavsiye isteyeceğim konuya gelelim.Dizel c serisi ni mali nedenlerimden dolayı yaz aylarından önce almam çok zor.Benim c 180 aracım satacağım için garajda üstü örtülü bir şekilde hiç kıpırdamadan duruyor.125 000 km yakın bir km si var o yuzden aracı kullanmıyorum.Yaza kadar sizce aracımın değeri ne kadar değişir ? Sizce ne yapmalıyım aracımı hemen satmalımıyım yoksa yaza kadar durmasında bir sıkıntı yokmu ?Siz ne yapardınız ?

(Bu arada dizel c serisi için bütçem 160 000 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam20 -- 10 Ocak 2015; 0:51:10 >

• beyler cevaplar icin sagolun usb den dinliycem o zaman bide navigasyon icin cozum bulundumu bilginiz varmi ? ip radio yu calistiramadim oda calissa fena olmazdi aracin gidisi cok iyi yol tutusu verdigin konfor cok cok iyi Bmw yi secmedigime cok memnunum vites gecisleri gayet akici onceki audi dsg aracima gore herhangi bir eksik fark gormedim almaya dusunenlere kesiblikle oneririm anahtarsiz calistirmaya alisamadim bi turlu arabayi kapatmadan kac defa indim arabadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Gamemaster_ -- 10 Ocak 2015; 1:32:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni C serisi ile kar macerası yaşayan oldumu
    Ben Ankarada sorun yaşamadım. Michelin run flat kış lastiği taktırmıştım.
    Diğer kullanıcılardan sorun yaşayan oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvolki3

Yeni C serisi ile kar macerası yaşayan oldumu

Bende kış lasitği ile istanbuldaki karda her yere girdim çıktım. Bir sorun olmadı. Yalnızca arkadan çekişli olduğundan dik ve buz tutmuş bir rampayı çıkarken zorlandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

quote:

Orijinalden alıntı: Hawk18

quote:

Orijinalden alıntı: rome

Forum genelinde, araç yorumları, teknik bilgiler ve öneriler yerine karşılaştırmalar üst seviyede. 3 serisi bitti şimdide passat başladı. En sonunda linea'ya kadar gideriz heralde.

Bu nasıl bir yaklaşım anlayamadım. Forum burası. Teknik bilgi, öneri vs olacak tabiki ama diğer araçlarla karşılaştırmada olacak elbette. Bu bütün diğer araç forumlarında da böyledir. Gidin passat forumuna 100 yerde c180 kelimesi geçiyordur.

Passat kullanmış biri olarak başka forumlarda Mercedes konuşulması kadar doğal bir şey yok ama burda Passat konuşulmaz. Allah sıkıntı vermesin ama burdaki kimse nakit ihtiyacı dışında Passat'a binmez. Lütfen yanlış anlaşılmasın ben hiç bir arabayı küçümsemiyorum.

Konuyu uzatmak istemiyorum ancak size katılmadığımı da belirtmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: drvolki3

Yeni C serisi ile kar macerası yaşayan oldumu

Bridgestone runflat kış lastiği taktırdım. Bu kış safranboludayım. Heryer Yokuş ve daha yolu açan veya çalışan tek Belediye aracı görmedim. Hanım'ın golf7'sine kaldık. Arabayı yerinden kıpırdatamıyorum:(

• quote:

Orijinalden alıntı: husam20

Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var

Şöyle özetleyeyim.2009 model c 180 sahibiyim ve artık aracımı yenilemeyi düşünüyorum.Aracı aldığım bayiye yaklaşık 3 ay önce gittim ,kafamda dizel CLA AMG almak vardı.Arabanın dış görünüşü bence çok güzel ancak içi beni birtürlü tatmin etmediği için hep kafamda soru işaretleri vardı.Bir yandan da w205 i kesiyordum ancak o zmn için dizel seçeneği olmadığı için düşünmüyordum.Şimdi ise CLA dan tamamen vazgeçtim ve C serisi dizel düşünüyorum.

Satış elemanına benim 2009 model aracımı kaça alacaklarını sordum aracı inceledikten sonra 65 000 tl vereceklerini artı %5 indirim ile bana CLA AMG verebileceklerini söylediler ama sonra ben vazgeçtiğimi ve dizel c 180 almak istediğimi söyledim.Oda bana araçların fiyatlarının belli olmadığını araçların ne zmn geleceklerinin belli olmadığını ve dolayısıylada indirim oranlarının belli olmadığını bu şartlarda da benim aracımı alamayacaklarını söylediler , araçlar gelince tekrar haber verelim dediler.

Benim sizden tavsiye isteyeceğim konuya gelelim.Dizel c serisi ni mali nedenlerimden dolayı yaz aylarından önce almam çok zor.Benim c 180 aracım satacağım için garajda üstü örtülü bir şekilde hiç kıpırdamadan duruyor.125 000 km yakın bir km si var o yuzden aracı kullanmıyorum.Yaza kadar sizce aracımın değeri ne kadar değişir ? Sizce ne yapmalıyım aracımı hemen satmalımıyım yoksa yaza kadar durmasında bir sıkıntı yokmu ?Siz ne yapardınız ?

(Bu arada dizel c serisi için bütçem 160 000 tl)

yeni c serisi cla yı ve eski c serisini resmen bitirdi. bence hemen aracınızı satın durdukça değer kaybeder. 2-3 ay sonra dizellerde piyasada görünmeye başlayınca zaten darbe üstüne darbe...normal şartlar altında aracın durdukça değerini muhafaza etmesi diye bir olay yok literatürde

• dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Şöyle bir site var http://tr.sellanycar.com/ arkadaşlar.Bir fikri olan var mı acaba .Benim c 180 nime 66 000 tl fiyat biçtiler.Nedir ne değildir bilgisi olan varmı acaba ?
  • Hocam aracınızın normal şartlarda 70000 civarı olduğunu düşünüyorum ama bunu artı eksi etkileyen faktörler var tabiki , bence siz sahibinden de veya başka yollarla kendiniz satın tez zamanda , yeni kasası çıkmış bir aracın eski kasası zamanla değer kaybeder kanımca. Genede şahsi fikrimdir etki edip olabilecek kötü Bi durumda kulaklarımı çınlatmayın

• arkadasim annesinin engelli raporu adina otv indirimli arac almak istiyor. Allah korusun annesi oldugunde yakin akrabalarinin yada kardeslerinin bizimde aracda payimiz var demesinden korkuyor. Araci kendi uzerine yada bi belge uzerine arkadasin kendi ismini yazdirmasi gibi bir sey oluyor mu?
    iyi gunler...

• fettah kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tavsiyen için.

Aracı 2009 da ötv indirim ile 85 000 tl ye almıştım , daha doğrusu annem almış haberim olmadan ve en donanımsız kasasını almış.Araç herhangi bir kaza geçirmedi ve düzenli olarak servise gitti , şimdi 125 000 km ye yaklaştı ve kanımca satma zamanı geldi.Bende aracı bir an önce elden çıkartmaya çalışıyorum ama bir türlü değerini bilemiyorum.Değerini öğrendiğim an koyacam sahibindene.Benim aracıma yakın araçlara baktım biraz 68500 tl ye koyan var 65 000 tl ye koyan var 60 000tl ye koyanda var. çok kararsızım.
  • husam20 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Kasım ayında neredeyse sıfır ayarında 5000km de 2010 C180 en baz modeli olan bir aracı bir 78k ya alıyordum. Sonrasında satıcı 80k fiyat istedi e almaktan vazgeçmiştim. Muhtemelen sizin aracınız da 70k eder diye tahmin ediyorum. Tabiki bu isler nasip kısmet isi. Umarım gönlünüzden gecen rakama satabilir ve dilediğiniz aracı alabilirsiniz.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Bir iki yerle konuşup aracı bu hafta internete koymayı düşünüyorum bakalım.Dediğiniz biraz nasip kısmet şans işi.Umarım iyi bir rakama satarım ve yeni dizel c serime biraz daha yaklaşırım
  • Degerli dh kullanicilari,,,,

Uzun zamandir bende paylasimlarinizi ilgiyke begeni ile takip ediyorum.paylasimlariniz ve arac alacak insalari tecrubelerinizle bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.

Sizlerin fikirlerine cok onem vermekteyim o yuzden almayi dusundugum aracla ilgili sizden olumlu olumsuz fikirlerini paylasmanizi rica edecegim.

C200 blutec dizel arac almayi planliyorum.araci konfigurasyonda fulledim.donanimli olmayan araclardan yana degilim sahsen.ve konfigure ettigim c200 dizel 220.000 civari bir rakama geliyor.
    Lakin benim yegenime ait yuzde 92 ile kullanabilecegim bir engelli raporumuz var.bu gune kadar bu hakkimizi hic kullanmadik.ve otv indirimden faydalanarak bu araci almayi dudunuyorum.engelli indiriminden dogan kullanma haklarina haklarina hakimim.araci 5 yil degil en az yeni kasasi cikana kadar kullanacagim.
    Sizce otv indirimli boylesi yuksek fiyatli dolu bir arac degermi degmezmi.
    Simdiden tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: adarderun30

Degerli dh kullanicilari,,,,

Uzun zamandir bende paylasimlarinizi ilgiyke begeni ile takip ediyorum.paylasimlariniz ve arac alacak insalari tecrubelerinizle bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.

Sizlerin fikirlerine cok onem vermekteyim o yuzden almayi dusundugum aracla ilgili sizden olumlu olumsuz fikirlerini paylasmanizi rica edecegim.

C200 blutec dizel arac almayi planliyorum.araci konfigurasyonda fulledim.donanimli olmayan araclardan yana degilim sahsen.ve konfigure ettigim c200 dizel 220.000 civari bir rakama geliyor.
    Lakin benim yegenime ait yuzde 92 ile kullanabilecegim bir engelli raporumuz var.bu gune kadar bu hakkimizi hic kullanmadik.ve otv indirimden faydalanarak bu araci almayi dudunuyorum.engelli indiriminden dogan kullanma haklarina haklarina hakimim.araci 5 yil degil en az yeni kasasi cikana kadar kullanacagim.
    Sizce otv indirimli boylesi yuksek fiyatli dolu bir arac degermi degmezmi.
    Simdiden tesekkur ederim

Otv indirimi ve satis konusunda cok bir fikrim yok fakat aldiginiz donanimlari cok zarar ederek satarsiniz normalde.Bence AMG alip cok onemli seyler varsa ekleyin derim.

• Ilginize tesekkur ederim.zaten bildiginiz gibi aracin fiyati suan 170 bin gibi bir rakam.arac amg fakat ic doseme siyahi bigucu buldugumda bej doseme olarak sectim.
    Otv indirimi ile alacagim icin 5 yil boyunca satamiyorum ki zaten bende yeni kasa cikana kadar allah kaza bela vermezse satmayi dusunmuyorum.dizel secmemin sebebi ise yillik ortalama 30bin km yapmamdir.
    Suan bir octavia rs dizel kullaniyorum.premium olarak bu ilk aracim olacak kismetse.
    Az once arai tekrar konfigure ettim 215.660 tl cikti.
    Aslinda aracta ekledigim opsiyinlar bir aracta olmasini bekledigim ekipmanlar.
    Online mb konfigurasyon kodu :M547221
    Siparisle aliniyormu bilmiyorum.ama simdiden kaporu verip yaza kadar beklemyi dusunuyorum.

Cvbiniz icin tekrar tesekkur ederim.

• Ksk_kaan bey

Yazdigim online kodu yuklemyi unuttugumdan kaydedilmemis.
    Tekrar yaptim.kod: M0487822

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adarderun30 -- 11 Ocak 2015; 1:44:33 >
  • Arkadaşlar beyaz c180 amg aracımı kar muhalefeti nedeniyle henüz bayiden teslim alamadım.
    İsteyene aracı bayiden sıfır olarak teslim alacak şekilde satabilirim. Detayları telde görüşebiliriz.Biliyorsunuz ki şu anda hiçbir bayide sıfır amg araç yok.
  • adarderun30 A kullanıcısına yanıt
    Fuzuli olarak ekleyeceğiniz donanımlar size zarar ettirir. Zaten dizel otomatikten ötürü kar oranı çok yüksek. 200.000 lü fiyatlara çıkınca e serisi, 5 serisi almak daha mantıklı olur. Gerçi onlarda kasa değiştirecek.

Ben şuan alacak olsam amg+led+burnmaster yeterli olurdu. Aracı birden fazla kişi kullanacaksa hafıza paketide alınabilir.

• Cvbiniz icin tesekkur ederim.size hak veriyorum.ben 34 yasindayim e ve 5 serileri bana biraz fazla gelir ki her ikisindede dizel yok dizel olmasi oneceligim.ayrica 215 bin liraya gelen c dizel amg arac otv indirimi ile zaten 170 bine geliyor mevcut fiyatlarla.bende zaten bu araci 5 yil boyunca otv engelli raporundan dolayi satamiyorum ki yeni kasasi cikana kadar kullanacagim allah izin verirsem.

yani ozetle zaten mevcut c200 dizel amg 170 bin lira benim alacagim 215 binliralik full opsiyonlu amg c 200 de bana otv indiriminden dolayi yine 170 binliraya geliyor.5 yil dahada kasa degismez.yinede yanlismi yaparim diyorsunuz.
    Tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.