Şimdi Ara

'W124' Kasa Sahibi Olanlar & Sevenler & Meraklıları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
12
Favori
204.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş 87 model 124 kasa mersedes aracım için bagaj kapağındaki 260 E yazısı arıyorum... biligi olan lütfen bilgilendirsin
  • bucakli kullanıcısına yanıt
    teşekürler arkadaşım
  • arkadaşlar ilginize mercedes w124 kasa w202 kasa ve diğer kasalara ait parçalar mevcuttur elimde istediğiniz parçayı yarı fiyatına temin ederim
  • Arkadasim acaba elinizde hangi parcalar var w124 200 e icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sene önce sattım. 12 yıl boyunca kullandım. 1987 300D emektar. kalbim sizinle
  • İki araç kendime ait.
  • bugün hala w124 alınır mı arkadaşlar
    94-95 düşünüyorum ama yolda kalma korkusu çok ağır basıyor
    geçen hafif kazalı 1 tane kaçırdım, 94 e-200,
    ve henüz 140 bindeydi araç, 13 bine vermişler
  • Çok güzel araba. Şarap gibi aynen. Alınır mı diyenler bence almasınlar. Çünkü para harcamaktan çekiniyorlar anlaşılan. Bu arabaya para harcamaktan çekinmeyeceksin. Bir tane temiz düşürüp eğer sorunu varsa her tarafını adam gibi yaptıracaksın ve keyfine bineceksin. Parayı esirgemeyeceksin. Hatta 90 modelin tüpsüz olanını alacaksın. İşte o zaman daha çok uzun yıllar hizmet eder kullanıcısına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 21 Nisan 2014; 21:20:02 >
  • arkadaşlar 1988 200 e pazarlığım var şahısla takasa giricem 1998 reno motor laguna verecem üstede 2000 alıcam alım satımada karışmıcam.aracta sunroof var pako yok.parça boyalı hidrolik direksiyonlu.konsolda catlak yok döşemelrde deforme yok dıştanda gayet diri.260000 de ben arabamı daha önce 12000 liraya almıştım yani mantıken bana 10000 liraya gelmiş olucak sizce alayımmı bu arabayı ayrıca manel vites ve klima yok arabada sizce ne yapayım araba lacivert
  • otomatik ten şaşma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cengaver 1 kardeşim.Bence gözü kapalı alın.Tabiki temiz olanını ve lpg takılmamışını.Kim demiş LPG ile km.de 1tl yakıyor,diye.Ben lpg takılmamışını aldım ve bende taktırmadım.Şehir içi 14 litreyi geçemedim.Alet 320.700km.de ve hala mermi gibi.Uzun yolda 100-120 km/s sürat aralığında 8 lt. yakıyor.Benzin 5tl desek ş.içi 70kr. ş.dışı 40krş yakıyor.Araçta ABS,otomatik klima deri döşe,elektrikli koltuk ayarı,elektrikli diresiyon ayarı elektrikli ve ısıtmslı aynalar,elektrikli arka perde ve koltuk başlıkları,elektrikli açılır tavan,hız sabitleme far yükseklik ayarı var.21 yıl önce bunları yapmışlar.Şimdi neler vardır düşünemiyorum.Afyondayım,araç siyah ve 34 xxx 34 plaka.İlginç bir saygınlığı var.Polis kontrolünde ilk soru: ruhsatlı silahınız varmı oluyor.Bence temizinden 93modeli m111 (136hp) olanından ve daha üst model 94-95 model alın.Kesinlikle pişman olmazsınız.selamlar....
  • Kral sahnede :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

bugün hala w124 alınır mı arkadaşlar
    94-95 düşünüyorum ama yolda kalma korkusu çok ağır basıyor
    geçen hafif kazalı 1 tane kaçırdım, 94 e-200,
    ve henüz 140 bindeydi araç, 13 bine vermişler

Benim 92 200E çoğu sıfır arabayı asfalta kazıyor siz diyorsunuz ki yolda kalma korkusu! Geçin efendim bunları. Yıldızın yaşı kaç olursa olsun hiç bir zaman sönmez parıltısı.
  • Arkadaşlar değerli yorumlarınıza teşekkürler,

ancak 2000 yılında 1988 230E miz vardı, o yüzden aşinayın mercedes kullanımına,
    ancak her ne kadar bakım yaptırsak da sorun çıkartdı, sorun çıksın çözeriz ama yolda kalmayalım maksat
    2 sene kullandık ve 2 kere yolda kaldık, senede 1 yani, o rezilliği yaşaması kötü gerçekten
    O yüzden 12 yıllık araçla o performansı yaşadık şimdi 20 yıllık araç korkutuyor tabii.

Her ne kadar iyi bakılan araç olsa bile, sorun çıkartma konusunda 0 yerli bir araç olamayacağı muhakkak.
    Yoksa bakımından korkmuyoruz, o konfora sahip olunca bakımına 3-5 fazlasını veririz.

Ama 14 litre benzin çok uzak bir rakam abiler, temiz az kmli benzinli alıp gaz taktırmak veya
    az kmli bir gazlı bulmak daha mantıklı geliyor.
    Çünkü benzinle bu arabayı kullanmak ticari bir intihar olur benim durumumda:)

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

Arkadaşlar değerli yorumlarınıza teşekkürler,

ancak 2000 yılında 1988 230E miz vardı, o yüzden aşinayın mercedes kullanımına,
    ancak her ne kadar bakım yaptırsak da sorun çıkartdı, sorun çıksın çözeriz ama yolda kalmayalım maksat
    2 sene kullandık ve 2 kere yolda kaldık, senede 1 yani, o rezilliği yaşaması kötü gerçekten
    O yüzden 12 yıllık araçla o performansı yaşadık şimdi 20 yıllık araç korkutuyor tabii.

Her ne kadar iyi bakılan araç olsa bile, sorun çıkartma konusunda 0 yerli bir araç olamayacağı muhakkak.
    Yoksa bakımından korkmuyoruz, o konfora sahip olunca bakımına 3-5 fazlasını veririz.

Ama 14 litre benzin çok uzak bir rakam abiler, temiz az kmli benzinli alıp gaz taktırmak veya
    az kmli bir gazlı bulmak daha mantıklı geliyor.
    Çünkü benzinle bu arabayı kullanmak ticari bir intihar olur benim durumumda:)

Saygılarımla
    quote:

Ben buna katılmıyorum. Şöyle söyleyeyim. Bende 1994 Mazda 323 Sedan var. Bu araba yaklaşık 14 senedir bende. Şu an tam 20 yıllık bir araç ve bir kez bile yolda kalmadım bununla. Bana sıfır yerli üretim bir araç versinler o araca güvenerek uzun yola gitmem ama kendi 20 senelik arabamla yolda kalmayacağımdan adım gibi emin olarak giderim. Kaldı ki biz burada sıfırı zamanında bu Mazda arabaya göre kat kat pahalı satılmış Mercedesten bahsediyoruz. Yani ben 20 senelik Mazda ile sanayiye uğramıyorsam ve yolda kalmıyorsam 25 senelik bakımları düzgün yapılmış önceki sahipleri tarafından adam gibi kullanılmış bir Mercedes neden bıraksın ki? Burada bakımı düzgün yapılmaktan kastım aslında arabanın kim tarafından ve nasıl kullanılmış olduğu önemli. Örnek vereyim sizin şimdi satın alacağınız 20 senelik bir araç acaba kaç kişinin elinden geçti ve ne şartlarda kullanıldı? Benim 20 senelik aracım 14 senedir sadece ben tarafından kullanıldı ve hiçbir bakımı ihmal edilmedi. O yüzdendir ki bununla bir kez bile yolda kalmış değilim. Burada söylemek istediğim şey aracın kim tarafından nasıl ve ne şekilde kullanıldığıdır. Yoksa 10 kişinin elinden geçmiş ne idüğü belirsiz araba Mercedes'de olsa sorun oluşturabilir tabii. Benzin tüketimi konusunda katılıyorum. Yalnız şunu da söylemek isterim. Ben bu arabaya yani Mazda'ya 14 sene benzinle bindim ve hiç LPG taktırtmadım. Ne zaman arabaya LPG takıldı o zaman araba sapıtmaya LPG ayar problemleri oluşturmaya ve tek marşta çalışmama gibi saçmalıklara başladı. Ayrıca benim bildiğim bu Mercedes 200E lerin karbüratörlü olanları LPG ile uyumsuzdur. Bu arabalara LPG taktırılırsa problem olması kesindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

quote:

Ben buna katılmıyorum. Şöyle söyleyeyim. Bende 1994 Mazda 323 Sedan var. Bu araba yaklaşık 14 senedir bende. Şu an tam 20 yıllık bir araç ve bir kez bile yolda kalmadım bununla. Bana sıfır yerli üretim bir araç versinler o araca güvenerek uzun yola gitmem ama kendi 20 senelik arabamla yolda kalmayacağımdan adım gibi emin olarak giderim. Kaldı ki biz burada sıfırı zamanında bu Mazda arabaya göre kat kat pahalı satılmış Mercedesten bahsediyoruz. Yani ben 20 senelik Mazda ile sanayiye uğramıyorsam ve yolda kalmıyorsam 25 senelik bakımları düzgün yapılmış önceki sahipleri tarafından adam gibi kullanılmış bir Mercedes neden bıraksın ki? Burada bakımı düzgün yapılmaktan kastım aslında arabanın kim tarafından ve nasıl kullanılmış olduğu önemli. Örnek vereyim sizin şimdi satın alacağınız 20 senelik bir araç acaba kaç kişinin elinden geçti ve ne şartlarda kullanıldı? Benim 20 senelik aracım 14 senedir sadece ben tarafından kullanıldı ve hiçbir bakımı ihmal edilmedi. O yüzdendir ki bununla bir kez bile yolda kalmış değilim. Burada söylemek istediğim şey aracın kim tarafından nasıl ve ne şekilde kullanıldığıdır. Yoksa 10 kişinin elinden geçmiş ne idüğü belirsiz araba Mercedes'de olsa sorun oluşturabilir tabii. Benzin tüketimi konusunda katılıyorum. Yalnız şunu da söylemek isterim. Ben bu arabaya yani Mazda'ya 14 sene benzinle bindim ve hiç LPG taktırtmadım. Ne zaman arabaya LPG takıldı o zaman araba sapıtmaya LPG ayar problemleri oluşturmaya ve tek marşta çalışmama gibi saçmalıklara başladı. Ayrıca benim bildiğim bu Mercedes 200E lerin karbüratörlü olanları LPG ile uyumsuzdur. Bu arabalara LPG taktırılırsa problem olması kesindir.

Geçen gün bir tanesi 1 aylık Linea ile takas etmek istedi. Adam daha önceden 200E varmış. O keyfi bunda bulamadım diye anlatmaya başladı bir baktım 37 dakika telefonda konuşmuşuz. Gaz pedalı ayagınızın altında yaktırmak size kalmış 200E ile 60 kuruş E200 ile 50 55 kuruşu çok rahat görüyorum benzinde.
  • Herkese iyi forumlar. Bizde de 95 model 200 diesel var. Diğer arabamı sattığımdan çok fazla kullanmadığım aracımi İstanbul'a getirip arada kullanmayı planlıyorum. İki sorum var, aracın üstünde hala orijinal teyp duruyor. Değiştirmek istiyorum ama orjinalinin de bozulmasını istemiyorum, siz nasıl kullanıyorsunuz? Ne önerirsiniz? Bir de araç orijinal 240.000 de manuel ve çok hantal. Araç iki senedir bizde, gidişi hariç mükemmel. Artık şüphelenmeye başladım, bir arızası mı var diye. Bu araçlardan anlayan biri var mı bir göstersem? Bu şekilde kullanmak hele İstanbul'da gerçekten zor olacak. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.w124 kasada kullanılan 4 silindir M601 kodlu dizel motorlar malesef hantaldır aşırı bir performans beklemek özelliklede yeni nesil dizel motorlar ile karşılaştırıldığında yanlış olur ancak. birçok araçta yapılan yanlış müdahaleler araçları tamamen çekilmez hale getiriyor.
    örnek vermek gerekirse mazot pompa ayarı veya hava vakum sistemindeki yanlışlıklar v.s. v.s.

• Buda benim beyaz meleğim.
    W124 87 230E
    Bizde 4 ay kalmasına rağmen çok anılarımız geçti beyaz melekle
    Orjinal 136.000'de aracımızı kısa bir süre önce sattık
    Pişmanmıyız evet çok pişmanız şuan c-max var 1.6 TDCİ 2005 model.
    İnanın 2005 araba o 87 Mercedesin yerini tutmuyor.
    Hatta ben Beyaz melekten sonra c-max'i hiç sürmedim.
    Babam çok verdi ama sürmedim Mercedes ayrı bi zevkti :)
    W124 alıcak arkadaşlar alın pişman olmassınız :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.