Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim güncelleştirmeleri eklediğim ISO ile format bi de bakalım.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-en-guncel-iso-dosyalari-rs1-14393-2007-gdr-rs2-15063-850-gdr-rs3-16299-98-gdr-x64--129552449
  • Hocam tekrar merhabalar. Program kaldırırken temiz kurulum yapabilmek ve sistemin temiz kalmasını sağlamak için kayıt defterinden girdi silme alışkanlığım var Windows'un yeni versiyonlarında, kayıt defterinden "Google" ve alt girdilerini (Chrome) silmekte sıkıntı yaşıyorum. Daha önce böyle bir sorun yoktu ve siliniyordu. Bir kaç aydır böyle bir sıkıntı yaşıyorum. İzinlerle oyna diyor nette ama onunla da bir sonuç elde edemedim. Sanırım Windows'un "Browser Core" olayı, bazı şeyleri kendi kafasına göre korumaya alıyormuş. Bir çözümünüz var mı, bulabilir miyiz? Teşekkürler.

• preview insider programına katıldım windowsun yayınlanmamış sürümlerine güncelleyeceğim, sizce çok sıkıntı çıkarır mı kullanan var mı ?
  • Ryzen1200 kullanıcısına yanıt
    hemen iptal et
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilkoc

hemen iptal et

bişey olmaz güncel sürüm her zaman iyidir
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Bu tür işlemleri el ile değilde revo uninstaller programı ile yapmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 31 Ocak 2018; 20:48:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    hocam konuyla alakasız ama belki bilirsiniz diye soruyorum ;
    chrome son sürüm güncelledikten sonra ,eğer başka bir sekmede gmail açık olursa ,fare imleci birkaç saniyede bir bir şey indiriyormuş gibi dönüyor (sanki video dolarken olduğu gibi ama bunda sadece bir tur atıyor)

sizlerde böyle bir sorun var mı ,hiç dikkat ettiniz mi ?
  • Yeni format attım, driver'ları yükledim özellikle de chrome ve edge'e girerken ''kernel security check failure'' hatası alıyorum. Sorun ne olabilir acaba?
    Sistemim imzamdaki gibidir
  • education kullananlar memnun musunuz?
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Ağ bağlantınızı ne ile sağlıyorsunuz? Usb stick dongle ise veya windows 7 sürücüsü kurylduysa yapıyor.

Hatanın nedeni ise sürücü imzalı bir aygıtın uyku moduna geçmesi/kapanması ile sistem çekirdeğinin denetim yapamaması.

Minidump dosyasını pastebin vs bir servise atarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle yardım etme çabanız için teşekkür ederim hocam. Yaptıklarımı diyeyim size ; 1703 den 1709 versiyonuna geçirdim windows'u, intel gigabit ethernet driver'ını kaldırdım otomatik kurdurdum, ekran kartı driver'ını sildim yeniden yükledim, bütün güncellemeleri yaptım. Java vs eklentileri kurdum.
    Yaklaşık 5 saattir açık ve çok şükür bir şey yok şimdilik. scannow yaptım ve son olarak Windows bellek tanılama yaptım bir sorun çıkmadı. Bu sorun için önce ekran kartı driver'ını eski haline döndürün sonra da ağ bağdaştırıcınıza da sürücüye geri dönün işlemi yapın diyorlar. Hepsini yaptım bekliyorum şimdi. Anakartımın Ethernet kartı intel I211 gigabit network olarak gösteriyor.
    Ama sitesinden uygun driver indirmeme rağmen kabul etmedi nedense
    Edit: Bu arada bende minidump dosyası vardı şimdi yok. Neden acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 31 Ocak 2018; 16:11:12 >
  • Bana guncelleme gecen hafta geldı. 1703 ve 1709 guncellemelerınden once 30 sanıyenın altında acılan pc sımdı 1 dk da acılıyor. Zaten 1703 guncellemesınden sonra bazı usb donanımlarını tanımadı. Tekrardan drıver ındırıp kurmak zorunda kaldım. Wındows 10 efsane olma yolunda gıderken boyle sacma bır guncellemeye ne gerek vardı? Bır sey duzgun gıdıyorsa bırak oyle kalsın. Icıne s...cmanın bır mantıgı yok. Bu guncellemeyle ne degıstı ben anlamadım?? Dosyaları ındırmesı, kurması 4 - 5 saat surdu. O arada 5 kere wındows 10 kurardım.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Google Chrome kullanmıyorum kardeşim. Opera tarayıcı kullanıyorum.
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Disk temizleme yaptıysanız silinmiştir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• January 31, 2018—KB4058258 (OS Build 16299.214) hızır reyis gibi yetişti

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

Addresses a compatibility issue where colors are distorted when the system is connected to displays that support wide color gamut.
    Addresses a condition where a second monitor that is connected to legacy AMD display adapters flashes after waking from sleep.
    Addresses issue that causes delays when switching keyboard languages using Alt+Shift.
    Addresses compatibility issues when rendering certain closed captions or subtitle formats during video playback.
    Addresses issue where the Microsoft Edge Allow Extension Group Policy for the disabled state was not working.
    Provides additional protections for 32-bit (x86) versions of Windows 10, version 1709.
    Resolves the issue reported by some customers on a small subset of older AMD processors where the processor entered an unbootable state after installing January 3, 2018—KB4056892 (OS Build 16299.192).

• ploff kullanıcısına yanıt
    aynen 1709 ile düzgün olan yerlerini de bozdular
    güncelleme dediğin iyileştirmeler sağlar ,bunlar iyi olanı da bozuyor nedense ?
  • Arkadaşlar merhaba. Lenovo G510 dizüstü bilgisayarimin anakarti islemcisi ekran karti yanmıştı. Bilgisayarcı da benim hdd ve ramlerim ile bana başka bir dizüstü bilgisayar kurdu. Icindeki parcalardan sadece hdd ve ram önceki bilgisayara ait. Diğerleri hepsi yeni. Şimdi bu bilgisayara eski windows 10 lisansli ürünü kurup kullanabilirmiyim ? Önceki bilgisayarimda e posta ile giriş yapmıştım ve serial kodunu kaydetmistim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissMacHoOo

Arkadaşlar merhaba. Lenovo G510 dizüstü bilgisayarimin anakarti islemcisi ekran karti yanmıştı. Bilgisayarcı da benim hdd ve ramlerim ile bana başka bir dizüstü bilgisayar kurdu. Icindeki parcalardan sadece hdd ve ram önceki bilgisayara ait. Diğerleri hepsi yeni. Şimdi bu bilgisayara eski windows 10 lisansli ürünü kurup kullanabilirmiyim ? Önceki bilgisayarimda e posta ile giriş yapmıştım ve serial kodunu kaydetmistim.

Eğer OEM key ise anakart değiştiği için olmaz diye biliyorum. Retail key ise olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras

quote:

Orijinalden alıntı: MissMacHoOo

Arkadaşlar merhaba. Lenovo G510 dizüstü bilgisayarimin anakarti islemcisi ekran karti yanmıştı. Bilgisayarcı da benim hdd ve ramlerim ile bana başka bir dizüstü bilgisayar kurdu. Icindeki parcalardan sadece hdd ve ram önceki bilgisayara ait. Diğerleri hepsi yeni. Şimdi bu bilgisayara eski windows 10 lisansli ürünü kurup kullanabilirmiyim ? Önceki bilgisayarimda e posta ile giriş yapmıştım ve serial kodunu kaydetmistim.

Eğer OEM key ise anakart değiştiği için olmaz diye biliyorum. Retail key ise olabilir.

OEM key hocam. Forumlarda gördüğüm kadarıyla e postayla giriş yapınca etkileşiyor demişlerdi. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bilgisayarı yaptırdığım yer de bilgisayara Win 10 Pro kurmuş ve lisanslı gözüküyor. Acaba buna güncelleme yapsam lisansı silinir mi ? Sürümü baya eski çünkü.

• 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.