Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1687. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Cagriozbkr Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16851686168716881689
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni W10 yüklü PC aldım. 1 TB harddisk var ben bunu ikiye bölerek temiz bir kurulum yapmak istiyorum. Fakat bende W10 CD-DVD' si yok bunu nasıl yapmam gerekiyor. Eski bilgisayarlara İSO kalıbıyla format atardım ama ben biraz eski de kaldım galiba. W10 başlı başına farklı geldi bana. PC' de Recovery bölümü var acaba W10 için format dosyaları orada mı ? Eskiden sıkça ve hızlıca formatlama işi yapardım. Uzun süre olduğundan ve yeni teknoloji olduğundan dolayı biraz bocaladım. Yani PC ile gelen orjinal W10 bozmak istemiyorum açıkçası. Yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Arkadaş ne güzel anlatmış neresi göreceli anlamadım ?
    Daha basit anlayacağın şekilde anlatıyorum, şimdi bilgisayarını araba farzet ve ram değişimini de aracın mesela debriyaj veya triger seti olarak düşün. Şimdi debriyaj veya triger setini değiştirince arabanın motor veya şase nosu değişiyor mu ?

Arabadan anlamam daha basit anlat dersen... Cep telefonunun bataryasını veya kapağını değişince imei nosu değişiyor mu ?

Ram ile lisansın hiç bir alakası yok. Format atabilirsin.

ben laptop 8.1 den windows10 geçmiştim sonra ssd almıştım o ssd windows10 kurdum sıfırdan etkinleşmemiştim microsft aradım bana key vermişti o şekilde etkinleşmişti
  • Ben Win10 indiricem ama WZT de son sürümde ve Media Tool da Pro-Home vs. seçenekler yok. Ben bunları indirdiğimde hangi sürümü indirmiş olurum?
  • Ridooo kullanıcısına yanıt
    İçinde ikisi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empire1530 -- 27 Aralık 2017; 18:11:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevizli.Lokum kullanıcısına yanıt
    Sorunuz çelişkilerle dolu ! Format atmak istiyorsunuz sonra da pc ile gelen win 10'u bozmak istemiyorum diyorsunuz? Bu nesacafe değil ki 2 si veya 3ü bir arada olsun ?

Yeni sistemlerde nasıl format atılacağı link de mevcut. Tavsiyem yeni pc olduğu için bir sürü gereksiz program vardır ve format atmanız sizin için daha iyi olur. Windows 10 format atarken son sürüm yerine (1709) stabil olan 1607 sürümü ile format atın.

https://forum.donanimhaber.com/w10-rs3-1709-windows-10-rehberi-resimli-anlatimlar-ipuclari--108566413

Bu linkden de özellik (yani son sürüme geçme) güncelleştirmelerini erteleyin.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-da-istedigimiz-guncellemeyi-secip-yukleme-veya-gizleme-ayari-nasil-yapilir--109035651

• quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: REcpSA

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: REcpSA

Windows 10'nun sürümlerinin Media Creation Tool(iso) microsoft resmi sitesinde bulamadım nerden bulabilirim?

ilk sayfada var

1703 sürümünü Media Creation Tool(iso) indrmek istedim.ama microsoft resmi sitede Media Creation Tool(iso) 1709 ait ,1703 sürümünün Media Creation Tool(iso) nerden olur onu sordum?

arkadaşın verdiği link orijinal iso içerir geçen gün bende oradan indirip kurdum güvenlidir. sana orayı verecektim de illa mediatool deyince ses etmedim

@fast-man ram eklemenin etkinleşmeyle alakası yok ssd yada hdd değiştirsen bile daha önce etkinleştirdiysen sorunsuz etkinleşir sonradan format atsan bile. hatta anakart değişince bile etkinleşir, nasıl mı? anakartı değiştirmeden önce Microsoft hesabınla oturum aç ve pcyi kapat sonra komple donanımı değiştirsen de eski donanımla açtığın hesabı yeni donanımla da açarsan ettkinleşir

bak böyle göreceli cevap olmaz daha önceden etkinleşti ama microsoft hesabı ile açmadım şimdi ram ekledim microsft hesabı ile açtım kapattım bilg format attım sorunsuz etkinleşirmi onu soruyorum

ne diyorsun sen kardeş daha net nasıl anlatılabilir ne görecesi yahu kafan mı güzel senin neyi anlamıyorsun? sorduğundan fazlasını anlattım anlamıyorsan o senin sorunun bak kardeşim türkçe yazıyorum 2 ssd 4 ram değiştirdim 1 de komple sistem hiç sorunsuz etkinleştirildi. sistem komple değiştirirsen yukarıda anlattığım şekilde yaparsan sorunsuz etkinleşir bunun nesi anlaşılmıyor çözemedim bak ben w7 den w8 e w8 den w8.1 e w8.1 den w10 a yükselerek geçtim ne micrasoftu aradım nede başka yeri işi doğru yaparsan sorunsuz etkinleşir

bak kardeşim ram ssd hdd psu kablo kasa dvd sürücü değiştirmenin etkinleştirmeye etkisi yoktur etkinleştirme kodu sadece anakarta yazılır ms tarafından ve sonradan format atarsan format sırasında etkinleştirme kodu girme yeri gelince geç dersin format bitip pc açılıp internete bağlanınca sistemin ms tarafından görülür ve otomatik etkinleştirilir bu kadar basit. yani bunun ram değişikliğiyle ilgisi yoktur bunu da anlamadıysan yapacak bir şey yok

• Arkadaşlar yarın pc ye temiz kurulum yapmayı düşünüyorum. Birkaç sorum olacak size yardımcı olursanız sevinirim.

1tb bir hard disk var bilgisayarımda. Kurulum yaparken C ve D şeklinde ikiye bölmemin bir yararı olur mu? Şimdiye kadar hep tek parça olarak kullandım. Bir sefer ikiye böldüm ama herşey Windows un da olduğu C kısmına yükleniyordu. İkiye böl derseniz oyunlar, programlar vs nasıl otomatik olarak ikinci kısma yüklenir yardımcı olursanız sevinirim.

Sanırım Windows un son sürümü yani 1709 sürümü sıkıntılı. Hangi sürümü kurmamı tavsiye edersiniz?

Eski bir sürümü kurarsam güncellemeleri kapatmam gerekir ama elimde driverlerimin olduğu bir dvd veya başka birşey yok ve internetten tek tek indirmem çok zor,yani Windows otomatik indirsin istiyorum. Eğer güncellemeleri kapatırsam driverler de kurulmaz siye düşünüyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ridooo kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar konusunda yazdıklarına istinaden söylüyorum bilgin çok zayıf ! Bu bilgilerle nasıl format atacaksın merak içerisindeyim ?
    Neyse gelelim sorularına,diski C ve D diye bölmen win 10 geçtiğin için ilerleyen zamanlarda bol bol format atmak durumunda kalacağın için sana çok büyük fayda sağlar. Oyunlar,programlar vs tabi ki windowsun olduğu diske kaydedilir ama indirme esnasında D diskine program ve oyunlar diye klasör açıp setup'ları buraya kaydedersen ilerde format atman garektiğinde tekrardan indirme ihtiyacın olmaz.

Sürüm olarak şu an en stabil olan 1607.
    Güncellemeleri kapatma konusunda da özellik yani sürüm yükseltme güncellemelerini kapatacaksın!
    Driver veya hata düzeltme güncellemelerini alırsın sıkıntı olmaz.
  • efebora06 kullanıcısına yanıt
    Pek bilgim yok doğrudur. Bilgisayarda ayarlarla vs. uğraşmam genelde.

Güncelleme konusunda da

Başlat > services.msc yazıp enter > Windows Update > Başlangıç Türü : Devre dışı + Hizmet türü : Durdur

Bu işlemi yaptığımda sadece özellik güncellemeleri mi kapanmış olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

2 güne bir güncelleştirme uyarısı geliyor. Ne zamandır 'ertele' diyorum. Bu güncelleştirme nasıl stabil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ghost0791 kullanıcısına yanıt
    Açılan linkin İLK mesajına göre geçmemek lazım.

https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-windows-10-deneyimi-icin-sac-guncellestirme-kanalini-kullanin-build-15063-786--124319355-16
    ne sorunuymuş bir de ben yaşasam yazacağım da
  • Auslogics BoostSpeed programı içerisinde Tweak Manager ile

Tweak Manager > System Security > Windows Defender
    User Tracking(Kullanıcı izleme)
    Application Rights(Uygulama izinleri)
    Location(Konum)

ayarlarının çoğunu kapatabilirsiniz hem verilerinizi başkasıyla paylaşmamış olursunuz hemde gereksiz yere internetiniz kullanılmaz.

Startup and Shutdown > Shutdown > Hibernation açıp kapatmak.

System > Windows Update > Disable automatic Windows Store app

Configure : Disable or Notify of update
    P2P usage : Disable

Search > Hepsi işaretli olsun.

Windows Slimmer ile gereksiz yer kaplayan WinSxS ve Güncelleme dosyalarını silip sistemden yer açmayı da unutmayın, W10 bu konuda çok can sıkıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Aralık 2017; 1:23:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Auslogics BoostSpeed programı içerisinde Tweak Manager ile

Tweak Manager > System Security > Windows Defender
    User Tracking(Kullanıcı izleme)
    Application Rights(Uygulama izinleri)
    Location(Konum)

ayarlarının çoğunu kapatabilirsiniz hem verilerinizi başkasıyla paylaşmamış olursunuz hemde gereksiz yere internetiniz kullanılmaz.

Startup and Shutdown > Shutdown > Hibernation açıp kapatmak.

System > Windows Update > Disable automatic Windows Store app

Configure : Disable or Notify of update
    P2P usage : Disable

Search > Hepsi işaretli olsun.

Windows Slimmer ile gereksiz yer kaplayan WinSxS ve Güncelleme dosyalarını silip sistemden yer açmayı da unutmayın, W10 bu konuda çok can sıkıcı.

işine yarayan olursa
    https://net-load.com/?s=Auslogics+BoostSpeed

Üstad bozmak istemiyorumdan kastım; şimdi bu W10 orjinal, yeni atacağım W10 yinw orjinal olacak mı? sormak istediğim buydu aslında yanlış sormuşum.
  • Cevizli.Lokum kullanıcısına yanıt
    Şu an hangi sürümünü kullanıyorsan (home,pro) aynı şekilde format atarsın, format esnasında ürün anahtarı istediğinde "bu adımı atla" deyip devam ettiğinde ve ilk internete bağlandığında orijinal lisansın aktifleşir.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Benim windows 10 sürümünden dolayı erteleme şansım yok :) Bende hiç sorun yaşamıyorum ama sanırım SSD kullanmamdan kaynaklı diye düşünüyorum.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • microsoftun öğrenciler için ücretsiz w10 education ı öğrendim

kullanan var mı?

Bir de o yerden sanırım w10 multiple editions da alınıyor. Bu nedir peki?

Hangisini ücretsiz sepete eklemem lazım?
  • 
Sayfa: önceki 16851686168716881689
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.