Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1554. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
622
Favori
1.760.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15521553155415551556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

iki bilgisayarımda da %98.1'de hata veriyor.
  • Şöyle garip bir güncelleme gelmiş aynı kodu taşıyor.

14393.1066 hala is derlemesi.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Güncellemeleri geciktirerek alıyorum.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • Burada tartışılmış ve iki adet kayıt defteri anahtarı silinerek sorun çözülmüş

Genel bir sorun gibi gözüküyor.

Windows 10: Creators update component store shows corruption but unable to repair

@Equris, KB3150513 güncelleştirmesinin tekrar güncellenmiş hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 3 Mayıs 2017; 13:42:26 >
  • 22-02 tarihleri arasında .net framework 3.5 sürümü etkinleştirdiysen güncelleme yapmak için microsoftun en son çıkardığı güncelleme sürümünü yeniden indirererek içerisinden .net framework 3.5 güncelliyor bu yüzden orada iki tane gözüküyor. .net framework 3.5 için ayrıca bir güncelleme paketi yok en son dağıtılan güncelleme neyse onun içerisinden çekip güncelliyor.

Bu bilgiyide bir yerde bulamazsın tecrübeye sabittir
  • Programsız Bilgisayarı Zaman Ayarlı Kapatma Resimli Anlatım

Gece 02:00 - 08:00 arası artık kotaya yansımayacak olması üzerine bilgisayarı indirmeye bırakanlar için eklendi.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

4.Mesaj Çok Yararlı Uygulamalar, Faydalı Bilgiler 'in altında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 3 Mayıs 2017; 14:28:18 >

• Virüs olup olmadığını bilmemekle beraber Malwarebytes Anti-Malware önerebilirim.

PUP büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 3 Mayıs 2017; 14:45:2 >
  • Teşekkürler hocam dediğiniz programı deneyeceğim. Format attım bugün ama bu Com Surrogate görev yöneticisinde hala görünüyor. Umarım zararlı birşey değildir. Biraz araştırdım virüs diyen var değil diyen var çözemedim ben de ne olduğunu.
  • Önemli değil. Gerçek zamanlı koumalarını kapatın. Protection ayarlarındaki "Scan for rootkits" seçeneğini açın.

Bana fazla tehlikeli gibi gelmedi açıkcası:https://www.technopat.net/sosyal/konu/com-surrogate-dllhost-exe-virues-mue.269505/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 3 Mayıs 2017; 15:50:45 >
  • Arkadaşlar bu windows 10 pro nun son güncellenmiş halinin iso su varmı acaba nerden bulabilirim konuda mı kaçırdım göremedim
  • Acaba windows 10 pronun son güncellenmiş halinin isosu varmı temiz kurulum yapıcamda konuda göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: another2

Acaba windows 10 pronun son güncellenmiş halinin isosu varmı temiz kurulum yapıcamda konuda göremedim

İlk sayfada olabilir mi acaba ?
  • Arkadaşlar bilen, bilmeyen bir yardım lütfen. Ben bittim tükendim, 10 gündür. Creators update ile uğraşmaktan ömrümden ömür gitti.

Yaşadığım sorunlar nedeniyle temiz kurulum yaptım.

Temiz kurulum yapmadan önce durduk yere kilitleniyor ve hiçbir komuta cevap vermiyordu....

Temiz kurulum yaptım ve bütün drive ırları yükledim. Şimdi oyun açtığım zaman, win tuşuna basarsam kilitleniyor, tab ctrl tuşuna bssarsam kilitleniyor....

Mahvoldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de görev yöneticisi aşırı yavaş açılıp kapanıyor 2 kere acronis ile yedeğime döndüm

windows 7-8-8.1 hatta xp kullanırken bile böyle sürekli sorun yaratan bir windowsum olmamıştı. hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Burada tartışılmış ve iki adet kayıt defteri anahtarı silinerek sorun çözülmüş

Genel bir sorun gibi gözüküyor.

Windows 10: Creators update component store shows corruption but unable to repair

@Equris, KB3150513 güncelleştirmesinin tekrar güncellenmiş hali

Herhalde birşey yapmama gerek yok değil mi? Bir sonraki güncellemede sorun kendiliğinden çözülür sanırım zaten kullanımımı etkileyen birşeyde görmedim açıkçası:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Şöyle garip bir güncelleme gelmiş aynı kodu taşıyor.

14393.1066 hala is derlemesi.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Güncellemeleri geciktirerek alıyorum.

Aynı güncelleştirmeyi bende almışım.

• Arkadaşlar bilen, bilmeyen bir yardım lütfen. Ben bittim tükendim, 10 gündür. Creators update ile uğraşmaktan ömrümden ömür gitti.

Önce yükseltme aldım, baktım donuyor. Kilitleniyor...

Yaşadığım sorunlar nedeniyle temiz kurulum yaptım.

Temiz kurulum yapmadan önce durduk yere kilitleniyor ve hiçbir komuta cevap vermiyordu....

Temiz kurulum yaptım ve bütün drive ırları yükledim. Şimdi oyun açtığım zaman, win tuşuna basarsam kilitleniyor, tab ctrl tuşuna bssarsam kilitleniyor....

Mahvoldum

Bu sorunu yaşayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 7 ye helal olsun pazar payında %48,5 ile zirvede Windows 10 %26,28 ile 2. sırada.
    https://www.netmarketshare.com/
  • Windows 7'nin zirvesi yanlış hatırlamıyorsam %60 civarıydı. %47'lerin üstünde direniyor Windows 7. Birkaç sene sonra tam tersi olur bence durumun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 3 Mayıs 2017; 23:11:36 >
  • Geçen sene bu zamanlar pazar payı %47,82 imiş. Son 1 senedir bu seviyelerde. Bence bir süre daha zirvedeki yerini korur. Windowsun gelmiş geçmiş en kararlı ve en iyi işletim sistemidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatihvize -- 3 Mayıs 2017; 23:21:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Programsız Bilgisayarı Zaman Ayarlı Kapatma Resimli Anlatım

Gece 02:00 - 08:00 arası artık kotaya yansımayacak olması üzerine bilgisayarı indirmeye bırakanlar için eklendi.

4.Mesaj Çok Yararlı Uygulamalar, Faydalı Bilgiler 'in altında.

Mesajınıza ek bilgi ekliyorum arada sırada bunu yapmanızda fayda var.

Bilindiği üzere Win 8.1 ve 10 kullanırken bilgisayarı kapat dediğinizde hızlı başlayabilmesi için bir nevi yarı hazırda bekletme kullanıyor ve bilgisayarı tam kapatmıyor. Bilgisayar kapalı iken USB portlara takılı bir akıllı telefon hala şarj olmaya devam edebilmesi bunun bir örneği hatta mousenin tiklerinden birine tıkladığınızda optik sensörün kırmızı ışınının yandığını göreceksiz buda bilgisayarınız kapalıyken ufakta olsa enerji sömürdüğünün ikinci göstergesi..

Peki Win 8.1 ve 10'u nasıl tam kapatacağız.

1-Hızlı başlatma özelliğiniz kapatarak

i: Güç seçeneklerine girin ve güç düğmesinin yapacaklarını seçin bölümünden hızlı başlat kısmındaki kutucuğu temizleyin. PCye reset attın.

ii: Benim önerim ise komut istemini kullanmak. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve konsola powercfg /hibernate off yazın entere basın ve PCye reset atın. Güç seneçeneklerinden hızlı başlat bölümünü komple yok olmasını bu komutla salıyorsunuz. Tekrar aktif edebilmek için komuttaki off kısmını on ile değiştirin.

2-Mesajla alakalı bölüm ile bilgisatarı tam kapatalım.

Bunu yapabilmek için komut istemide kullanılır ama daha pratik olması için masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve tıpkı yeni klasör oluşturur gibi yeni kısayol oluşturun. Konum bölümüne shutdown -s -t 0 yazın ve ileriye tıklayın sonrasında bir başlık ekleyin örneğim tam kapatma. Bilgisayarı ne zaman tam kapatmak istiyorsanız bu oluşturduğunuz kısayola çift tıklayın.

Win 7 ve önceki sürümlerde hızlı başlatma özelliği yoktur.

edit.

powercfg /hibernate off komutunu kullandığınızda sistemde ekli olan fiziksel ram miktarının %75 civarı kadar diskinizde yer açıldığını da fark edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-AKBAL -- 4 Mayıs 2017; 21:9:57 >

• 
Sayfa: önceki 15521553155415551556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.