Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1942. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
622
Favori
1.760.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19401941194219431944
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay oldu hala Asus dizüstü için güncelleme gelmedi. 2 aydır bu ekran çıkıyor karşıma

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    hocam storeda girmiyor kesin bu dwsyi kullandigimdandir bide shutup10 kullandim ama orda ben storeyi kaldirmamistim sadece bazi uygulamalari kaldirmistim

skype hesabima desktop uygulamasindan giriyorum toplantilar gruplar sohbetler gozukmuyor skype webde de ayni ama telefondan giriyorum gozukuyor cok sacma yav sonucda serverden cekiyor onlari dediginiz gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

2004 sürümüne sistemi yükselttikten sonra gerek Hags gereksede sürümün diğer özelliklerini bir süre test ettim.Elbette testleri kullanıcı bazında 3.parti programlar aracılığıyla yaptım.Sistemimi genelde oyun ve multimedia üzerine kullanıyorum.Bu nedenle performansını bildiğim oyunlarda ve benchmark testlerinde Hags açık/kapalı latency ve frametime testlerini gözlemledim ve bunların sonucunda bu özelliğin henüz bir faydasının olmadığını Hags açıkken işletim sistemi çekirdek dosyaları kaynaklı Latency değerlerinin yükseldiğini(LatencyMon ve Dpc Latency Checker üzerinden kontrol ettim) ve oyunlarda ortalama 2 fps kadar bir kaybın olduğunu gözlemledim.Ayrıca sistemim önceki Windows sürümünde 7/24 kararlı bir şekilde çalışırken 2004 sonrası birkaç kez mavi ekrana düştü.Hatalar sırasında işlemcinin gereğinden fazla anormal bir güç tüketimine ulaştığını(ek 20 W kadar daha fazla güç tüketiyordu) ve bu nedenle kararsızlaştığını gözlemledim.Normalde hiç bir hata almadığım sistem 2004 sonrası açıkcası oldukça kararsızlaştı.Gerek işlemci gereksede ekran kartı sıcaklıklarında ortam sıcaklıklarında bir yükselme yokken gözle görülür bir artış oluştu.Bu nedenle temiz kurulumla 1909 sürümünü geri yükledim ve hiç bir hata olmadan oldukça kararlı bir şekilde kullanmaya devam ediyorum.2004 sürümü kendi deneyimlerim ve diğer forumlarda gözlemlediğim kadarıyla gerek günlük kullanım gereksede oyunlarda çok stabil bir sürüm değil ve bugün yayınlanan yeni ekran kartı sürücüsünde dahi Hags açıkken oluşan çökme sorunlarının düzeltilecekler listesinde olması ayrıca güncellemenin henüz ulaşmadığı cihazların olması gibi sorunlar zaten bu sürümün kararlılık konusundaki sorununa işaret ediyor.

Bu nedenle 2004 sürümünü şu an için kesinlikle önermiyorum.Hags vs için boşuna güncellemeyin hiç bir etkisi yok.Eğer 2004 sürümü güncelleştirmelerle kararlı bir hale gelirse o zaman geçilmesi çok daha iyi olur.Mevcut haliyle Beta aşamasında dahi olduğunu düşünmüyorum.
    Ben her zaman MSMG toolkit ile bir önceki sürümü hazırlayıp kullanıyorum kafam rahat. :) Programlarla birlikte SSD'de 20GB yer kaplıyor toolkit artık zorunlu Win 10 default kullanılmayacak kadar şişti hafifletmek lazım.

• bundan 2 ay önce 2004 sürümünde kablosuz logitech game padı tanıtamıyordum bu sorun hala devam ediyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

bundan 2 ay önce 2004 sürümünde kablosuz logitech game padı tanıtamıyordum bu sorun hala devam ediyormu
    Evet maalesef devam ediyor.
  • umut**24** U kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim . Yüklesem yine geri dönecektim boş boşuna birsürü uğraş olacaktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamün aleyküm isoma göre hangi güncelleme indirebilirim msu olarakWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • 2004 sürümünden bir önceki sürüm olan 1909 a geçiş yaptığım günden beri hiç bir sorun olmadan oldukça performanslı ve hatasız bir kullanım mevcut,2004 sürümü ister kendi isonuzu oluşturun istersenizde yükledikten sonra işletim sistemini kullanımınıza göre optimize edin şu an stabil bir sürüm değil,standart kullanım için çok fazla bir sorun oluşturmaz ama sistemini overclock ile birlikte her zaman yüksek performansta kullanmayı düşünenler bu sürümden kesinlikle uzak durmalılar.Çeşitli forumlarda gözlemlediğim kullanıcı deneyimleride benzer bir duruma işaret ediyor.Hags açıkken oluşan mavi ekran sorunları,oyunlardaki çökmeler ve günlük kullanımda dahi var olan çeşitli sorunlar bu sürümde rapor edilen ortak sorunlardan sadece birkaçı,Windows 10 u ilk sürümünden itibaren kullanan birisi olarak ilk kez 2004 sürümünde bu tür bir durumla karşılaştım ve çok sayıda stabilite testi sonucunda 2004 sürümünün kesinlikle kararlı bir çalışmaya sahip olmadığını söyleyebilirim.

• Bir süredir ses problemleri yaşıyorum. dxdiag aracılığıyla ses cihazlarına baktım. Hoparlör;
    - Hoparlör (2- High Definition Audio Device) olarak geçiyor.
    - Hardware ID de HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_10250511&REV_1001.

Driver nereden bulabilirim (şu anki driver versiyonu 10.0.19041.264 (English))?

Bu arada kulaklık takınca ses düzgün geliyor. Hoparlörden çıkan ses cızırtılı, bir garip. Durup dururken oldu. Nedenini de anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Bir süredir ses problemleri yaşıyorum. dxdiag aracılığıyla ses cihazlarına baktım. Hoparlör;
    - Hoparlör (2- High Definition Audio Device) olarak geçiyor.
    - Hardware ID de HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_10250511&REV_1001.

Driver nereden bulabilirim (şu anki driver versiyonu 10.0.19041.264 (English))?

Bu arada kulaklık takınca ses düzgün geliyor. Hoparlörden çıkan ses cızırtılı, bir garip. Durup dururken oldu. Nedenini de anlamadım.
    Driver Booster (iobit)

• mahferer kullanıcısına yanıt
    Driver ı güncel görüyor sanırım. Herhangi bir güncelleme gerektiğini söylemedi.
  • w10 bu ayki kalite güncelleştirmeleri henüz yayınlanmadı değil mi?
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Yarın saat 20:00'da yayınlanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Yarın saat 20:00'da yayınlanacak.
    Kaliteden kastınız, performans güncellemesi gibi bir şey mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

w10 bu ayki kalite güncelleştirmeleri henüz yayınlanmadı değil mi?
    Daha tüm bilgisayarlara win10 2004 güncellemesi gelmeden bir de kalite güncellemesi mi yayınlayacaklar. Microsoft'a ne desem boş artık.

2 aydır win10 2004 güncellemesi bekliyorum Asus dizüstü bilgisayarıma.
  • Lenovo pentium n3450 işlemcili 4 gb ram notebook'a 1 ay evvel geldi, hp i5 8 gb ram notebook'a hâlâ gelmedi, ben de iso indirdim sanal olarak mount edip yükseltiyorum, bu ne saçmalık ya.. driver bulma konusunda driver booster en iyisi bu arada..

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    banada gelmedi ama dert edilecek bir şey değil hatta gelir gibi oldu sonra hata verdi update illa geçmek isteyen upgrade değilde sıfırdan temiz kurulum ile bence geçebilir hatta daha da iyi olur. ama bence en az 6 ay bekleyin derim çünkü absürt hatalarla karşılaşabilirsiniz ne olur ne olmaz şu an en stabil sürüm 1903 ve 1909 bende bir müddet devam ederim eylül ekim gibi 2004'e geçerim diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

banada gelmedi ama dert edilecek bir şey değil hatta gelir gibi oldu sonra hata verdi update illa geçmek isteyen upgrade değilde sıfırdan temiz kurulum ile bence geçebilir hatta daha da iyi olur. ama bence en az 6 ay bekleyin derim çünkü absürt hatalarla karşılaşabilirsiniz ne olur ne olmaz şu an en stabil sürüm 1903 ve 1909 bende bir müddet devam ederim eylül ekim gibi 2004'e geçerim diye düşünüyorum.
    Hocam ben mecburiyetten dert ediyorum çünkü 1909 son güncellemelerini kurduktan sonra Wifi de sıkıntı yaşamaya başladım. Öncekilere geri dönsen bile sıkıntı devam ediyor. 2004 gelince o sorun geçer ümidiyle bekliyorum. Şuan diz üstü bilgisayarımda TP-Link antenli bir alıcı kullanmak zorunda kalıyorum bağlantım kopmasın diye.

• Bir umut bluetooth mouse olayını çözmüşlerdir diye yaptım güncellemeyi ama aynı sorun devam ediyor.
  • Şaka mı bu 1903 için güncelleme diyor.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Benim Asus Dizüstü pc de 1903 kurulu görünüyor bu arada 2 aydır her gün güncellemeleri denetliyorum ve hiç güncelleme bulmuyordu. Bugün güncelleme buldu ama 1903 güncellemesi diyor. Ben pc 1909 güncellemesi kurmuştum ama pc de 1903 kurulu görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 19401941194219431944
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.