Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1936. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rufusla uefi sorunu çözüldü mü sırf bunun çözülmesi için bekletiyorum formatı.
  • Bu donanım hızlandırmalı cpu tam olarak ne yapıyor performans artırıyor ama neyden feragat ediyoruz? Ve ne zaman stabil sürüm gelecek bir bilgi var mı ?
  • Bazı dizüstü modellerine 2004 gelmiş ama Asus modellere hala gelmedi bu 2004.
  • Lenoovo ideapad 100 15ibde i3 e de henüz güncelleme gelmedi...
    Bu microsoft un kafası başka çalışıyor...
    Yiyemeyeceği haltı neye çıkarıyor anlayamadım.
    İşin garibi güncelleme yardımcısından bile indiremiyor...
    Kedi gibiler
    kafalarına göre takılıyorlar....
  • Bu windows güncellemeleri dışında dizüstü bilgisayarımdan çok şikayetçi değilim ama Asus gibi bir markaya yakışmıyor Asus GL753 gibi bir üründe belli dönemlerde klavye tuşlarının yerinden çıkması. Daha önce S ve L tuşları çıkmıştı 1 sene sonrada Q ve W üstün denk gelen 2 rakamı çıktı. Taktım ama tekrar çıkacak gibi duruyor. S ve L ise geri takamadım. Tuşların arka tarafında diş var. Onlar kırılıyor zamanla nedense. S ve L garanti süresi devam ederlerken çıktı ama serviss sadece İstanbul da var ve kargo ile göndermek istemedim. Bir de tuşların bu şekilde yerinden çıkması kullanıcı hatası sayılıyormuş. İşin saçma tarafı pek çok marka tuş temin ederken Asus tuş temin etmek yerine komple klavye değiştiriyormuş oda 1.5 sene önce 285 TL di. Bu arada Asus o tuşları istese temin edebilir. Altı üstü üzerinde harf ve rakam yazan plastik kara bir parça.

Netten araştırdım yabancı 3 site dizüstü bilgisayarlar için tuş temin ediyor. Fakat stoklarında GL753 klavyesi tuşları kalmamış. Bir de 3 tane alsan bir klavye parasına denk geliyor. Klavyenin gövdeye monte kısımların tek bir sorun bile yok. Yani Asus'un temin etmesi gereken alt tarafı parmağımızın temas ettiği parçayı temin etmek.

• Windows 10 Home Sürümüne Yerel Grup İlkesi Düzenleyisini (gpedit.msc) Ekleme

Gpedit_Etkinleştirici.bat İndir

Dosyayı indirip, sağ tuş Yönetici olarak Çalıştır > kendisi dosyaları indirip kuracak, Press Any key deyince enter'a bas kapat.

Başlat > gpedit.msc yaz, hayırlı olsun.
  • corsair ll120 led var 3x, 1 ledin yarısı yanıyor diğer 2 led sorunsuz. oyuna girdiğimde yük altındayken led e ışık geliyor düzeliyor. bu windows ile alakalı olabilir mi?
  • up
  • kmesne kullanıcısına yanıt
    Gpu olarak düzeltip google'a yazabilirsin.

Bayadır konuştuk bunu, birkaç sayfa gerilere bakabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Gece ışığı özelliğini çalıştıramıyorum, açık görünüyor ama işlevsel değil. Kapatılamıyor da, akşam saat 8'den sonra aktif olması için ayarlıyorum ama nafile.

Acaba farkında olmadan bir servis mi kapttım diye tüm servisleri kontrol ettim fakat ilişkili bir servis bulamadım.

En son Auslogics BoostSpeed 11 yazılımını yüklemiştim, otomatik ayarlarda kullanıyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Teşekkür ederim.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• arkadaşlar 2004 güncellemesinden sonra durduk yere bazen cmd açılıp kapanıyor oyun oynarken falan.Sizce neden olabilir.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Dahili gpu ya görüntü veriyor olabilir işlemci öyleyse monitörü ankarta takmayı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan1026

arkadaşlar 2004 güncellemesinden sonra durduk yere bazen cmd açılıp kapanıyor oyun oynarken falan.Sizce neden olabilir.
    Arkaplandaki ve bilgisayar başlarken açılan programları kontrol et. Uyumsuz donanım yada cok eski program kullanıyorsan onları yeni sürümüne geçir.

Temiz kurulum yapmanı öneririm.

• Size özelden yazdım. Sorunu tam anlatamamışım. Sorunun olduğu bilgisayar masaüstü bir bilgisayar. 2004 güncelleştirmesi sonrası düzgün bir şekilde bilgisayar açıldı. Framework güncelleştirmesini de yapmış. Güncelleştirme sonrası Bios ve sonrasındaki açılış ekranları gözükmüyor. Sonrasında windows hazırlanıyor,bilgisayarı kapatmayın %35 yazısı çıkıyor. Resetleniyor aynı döngü sürekli devam ediyor. Bios ve boot ayarlarına girmeyi de başaramadık. Başarabilseydik format deneyecektim o da olmadı. Teşekkürler.

Sorun çözüldü gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 24 Haziran 2020; 11:24:32 >
  • Media Creation Tool 2004 ile format atsam uefi olur mu? USB 3.0 üzerinden yapıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 24 Haziran 2020; 3:39:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mokıta

Media Creation Tool 2004 ile format atsam uefi olur mu? USB 3.0 üzerinden yapıcam
    Windows rufus ile uefi modunda usb bellek e yazın.
    Windows yüklenirken uefi modunda yüklenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin kamer

Windows rufus ile uefi modunda usb bellek e yazın.
    Windows yüklenirken uefi modunda yüklenir.

Alıntıları Göster
    Windows'un son sürümünde Rufus de sıkıntı olduğu yazılmış konuda o yüzden bu tercihe yöneldim. Rufus düzeldiyse öyle yapayım, bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mokıta

Windows'un son sürümünde Rufus de sıkıntı olduğu yazılmış konuda o yüzden bu tercihe yöneldim. Rufus düzeldiyse öyle yapayım, bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    Ben Rufus ile ortama 15 gün önce formatladım ve bir problem ile karşılaşmadım

• Mokıta kullanıcısına yanıt
    Bu sorunlar olduğubda rufus 3.10 idi, geçen güncelleme geldi 3.11 oldu, acelem olduğundan okuyamadım bir dizi değişiklik vardı belki düzelmiştir ama sorun windowstan dedik biz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mokıta kullanıcısına yanıt
    Rufus ta sıkıntı yok. Kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.