Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1920. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erdm6 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
622
Favori
1.760.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19181919192019211922
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Formatla kurulumu hak eden bir sürüm olmuş.

Hafta sonu bir format atacağım.
  • tam da yeni format atmıştım. 1909 dayım.
    msgm toolkit ile modifiye ettiğim bir isoyla geçtim 1-2 hafta önce.

şimdi güncellersem (format atmadan)
    muhtemelen ram kullanımı artacak, oyunlar aptallaşacak, disable ettiğim sistem zımbırtıları gelecek vs.

işe yarar bir özellik var mı güncellemede ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

an itibariyle başlıyorum formata umarım yedeklemeyi unuttuğum bir şey yoktur
    Hahaha mutlaka bir şey unutulur.

Bu arada yukarıdaki gibi yaptığımda UEFI olarak sorunsuz kuruldu, gerçekten de cihaza göre sürücü sorunları var 2004 yapısında.

Üsttekinin kısaca mantığı şu, önce eski sürümle format atıyorsunuz, kurulum bittikten sonra masaüstü gelmeden önceki ayarda 2004'ü kendisi kuruyor ve öyle başlıyor, mesela masaüstü beyaz temayla geldi normalde hep koyu gelir falan, baktığımda şuan 2004 olduğunu gördüm.

Barlarda hala sorun var ama, ses aç kapat veya o tarz scroll olaylarında lag oluyor, buradaki abide durumu farketmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=nASrHMpGYlw&feature=youtu.be&t=185

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Malesef linktekileri harfiyyen yapmama rağmen boot dosyasını oluşturmak için GPT imiş benim disk MBR diye bir hata veriyor yani olmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terms kullanıcısına yanıt
    @b3rzah'nin dediği gibi bir ISO hazırlayabilirsiniz o zaman
  • bi ara kurayım bende. niye 2 tane win10 konusu var bu forumda
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    bu videoda gösterilen başlat ayarını ben yaptığımda değişiklik olmuyor, yeni dosya gezgini falan da yok. sizde yeni dosya gezgini var mı?
    ssd kullanıyorum dolayısıyla pratikte fazla bir fark yaşamadım. şu an daha smooth ve bir tık daha hızlı ve tepkimeleri daha iyi aslında ama yeni sürümden dolayıdır diye düşünüyorum. pro'ya kıyasla hiç bir eksiklik hissetmedim. oyun oynayan birisi olmadığım için fps farkı var mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 28 Mayıs 2020; 16:35:13 >
    tekrardan indirdim media creation da usb yi sectim. sonra usb den kurulum yaptım uefi olarak
  • formatı attım her şeyi kurdum kendi ayarlarımı yaptım ve sonuç olarak yine hiç bir değişiklik fark edemedim her sürüm aynı geliyor bana
  • Tamam, tekrar Usb' den kurmak en mantıklısı oldu teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • windows update gelişmiş secenekler ilginç olmus. sadece güncellemeleri duraklat seçeneği mevcut. önceki sürümlerde güvenlik ve yeni eklenen özelikler diye iki ayrı seçenek geliyordu
    bu durumda 6 ay sonra cıkacak yeni versiyonu zorunlu olarak mı yukletecek bize
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• Windows 10 Otomatik Driver Güncellemesini Kapatmak

Şahsi görüşüm eğer güncel sürücülerinizi elinizde ve kendiniz yüklemeyi biliyorsanız bu işi Windows'a bırakmayın! Bilgisayarı kurarken internet bağlantısını koparın, ethernet bağlı ise çekin, her şeyi kendiniz hallettikten sonra takın yoksa internete saldırıp ne var ne yok her şeyi otomatik indiriyor, bu da istenmeyen olumsuz sonuçlara yol açabiliyor, dikkat!

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem ayarları > Donanım > Aygıt yükleme > HAYIR

Microsoft Tarafından Onaylanmış 2004 Sorunları(Dikkatli olun)

https://www.windowslatest.com/2020/05/28/windows-10-may-2020-update-issues/

@Holisticmax

1060 var bu ayar yok, nasıl olmaz aklım almıyor.

https://www.windowslatest.com/2020/05/27/windows-10-may-2020-update-gets-intel-and-nvidia-gpu-drivers/

446.14 ile getirdiğini söylüyor, yüklü zaten bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Mayıs 2020; 19:4:25 >

Dev Driver kurup dener misin? 450.99 du galiba
    https://developer.nvidia.com/directx

Henüz kendim test ermedim. Bir test görüntüsü idi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 28 Mayıs 2020; 19:3:18 >
  • Her zamanki gibi teknolojideki TC terörü devam ediyormuş, gene geriden geliyoruz.

Nvidia İngiltereye sayfası 27 Mayıs'ta yeni sürümü eklemiş, TR'de yeller esiyor.

TR sürümü 518MB
    GB sürümü 534MB ve isminin sonunda "DCH" eki var.

446.14-desktop-win10-64bit-international-dch-whql

https://www.nvidia.com/en-gb/drivers/results/160004/

Not:WDDM 2.7'yi kademeli olarak veriyormuş 1060 var bende şuan 2.6 kuruldu, ilerideki güncellemelerde getirecekmiş ama sürümde DCH gelmiş en yeni modellere vermişlerdir diye düşünüyorum 2X serisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Mayıs 2020; 19:39:59 >

Hic Türkçe takip etmem Türkçe sürüm kullanmam. Deneyin bakalım :)

• windows iso tool ile usb ye indirip, kurulumu yaptım. ayarlamalar yapmak biraz zaman aldı, arkaplanı kapatmak, xbox, telefonunuz, one drive, paint 3d..vs gibi programları tek tek kaldırdım. ekran kartımı kendi yükledi ama eski sürümü yükledi. creative ses kartımı tanımadı ama olsun bi şekilde driverı bulduk yükledik.

gereksiz uygulamaları silmek için ccleaner uygulamasını kullanın, gereksiz gördüğünüz tüm uygulamaları silin. sadece xbox un 4 kalem uygulamasını sildim. sadece gereksiz programları silmek için kullanın, işlemi yapın ve programı kaldırın. çünkü ccleaner satıldı, eskisi kadar masum bir program değil.

herhangi bir sorunla karşılaşmadım. eğer bir oyun açtığınızda sizden mağazaya bağlanmayı isterse, windows ayarlarından xbox çubuğunu falan devredışı bırakın..
    https://mega.nz/folder/fE8nQTxa#fn0tg2awqjYlglXo2PExNA

burdakileri deneyeceğiz bugün.
  • 
Sayfa: önceki 19181919192019211922
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.