Şimdi Ara

W10 2004 (20H1) | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: B.Alpin Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (6 Mobil) - 8 Masaüstü6 Mobil
38.539
Cevap
649
Favori
1.387.676
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> W10 2004 (20H1) | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları [ANA KONU]
Giriş
    667 Mesaj
    Windows 10 2004 surumu neden yayınlanmıyor resmi olarak ya?! Nisan sonu diyolarda Mayıs bitti hala yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdiozgor -- 19 Mayıs 2020; 19:14:6 >

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

beyler selamlar. windows 10 1809 sürümünü kullanıyorum yaklaşık 2 senedir. kendi kendine sürüm yükseltmiyor zamanında bi ayar yaptım ama hatırlamıyorum güncellemesinde zaten. 120gb ssd kullanıyordum 240gb lık ssd aldım yeni windows kurmak istiyorum ama 1909 (19h2) yaani son sürüm yüklemek istiyorum ama sanki problemli gibi okduugum kadarıyla. gerçektende problemlimidir ?
    1909 uzak durun derim. Sorun yaşamayanların sayısı azdır. Sebep olduğu sorunları saymakla bitmez. Aynı anda olmuyor hiç biri zaten aynı anda olsa kafayı yedirir. Bir güncelleme ile bir sorun düzelse bu defa başka sorun geliyor. Bir de sorunlar öyle hemen başlamıyor da. Mesela bir güncelleme geliyor bakıyorsun hiç sorun yok. Adamlara aferin demeye başlıyorsun tak 15-20 gün sonra sorun patlak veriyor.

Bir ara bilerek 15-20 gün sonra sorun çıkacak şekilde güncelleme geliştirdiklerini bile düşündüğüm oldu. Çünkü standart şekilde her güncellemeden 15-20 gün sonra sorun ortaya çıkıyordu son 2-3 güncellemeye kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Mayıs 2020; 19:41:7 >
    |
    |

• Yarbay
    4353 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

beyler selamlar. windows 10 1809 sürümünü kullanıyorum yaklaşık 2 senedir. kendi kendine sürüm yükseltmiyor zamanında bi ayar yaptım ama hatırlamıyorum güncellemesinde zaten. 120gb ssd kullanıyordum 240gb lık ssd aldım yeni windows kurmak istiyorum ama 1909 (19h2) yaani son sürüm yüklemek istiyorum ama sanki problemli gibi okduugum kadarıyla. gerçektende problemlimidir ?
    şans işi diyelim. ben öyle büyük sorunlar yaşamadım eski bir donanımım olduğu halde. bir fan sorunum vardı, anakarttan silent moduna aldım tekrardan sorun çözüldü.

temiz kurulum yaparsan, driverleri doğru kurup korsan yazılım ve oyun yüklemezsen sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

ben sürüm atlamalarında muhakkak son çıkan iso yu çeker, usb ye rufusla yazdırır, usb ile temiz format atarım. sen de böyle yapacaksan öneririm. denersin.
    |
    |

• Yüzbaşı
    667 Mesaj
    Resmi olarak 2004 sürümü çıkınca temiz kurulum yapın. Tek bir sorun yaşamayacaksınız. Kesinlikle şuanki deneme 2004 sürümünü kurmayın. Bekleyin resmi sürümü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2418 Mesaj

6 ayda bir format mı atıyorsunuz yani?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    erdiozgor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
  • Yarbay
    5412 Mesaj
    Sistemi yeni topladım . Home ya da pro arasında oyun açısından bir farkı var mı ? Yok diye biliyorum fakat yine de tecrübe eden arkadaşlara sormak istedim

iPhone 8 plus / Amd Ryzen 5 2600 / GSKILL 16GB RipjawsV Red DDR4 3000MHz / MSI RADEON RX 5600 XT MECH OC 6GB GDDR6 192Bit / MSI B450M-A PRO MAX B450 AM4 AMD Ryzen DDR4 4133MHz (O.C.) / TOSHIBA OCZ 480GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD / XIGMATEK BEAST 4 x RGB FANLI X-POWER 650W 80PLUS / Seagate One Touch 500 GB SSD / Samsung LU28E590DS/UF 4K 60 Hz 1 Ms 370 Nit / ASUS VA27EHE 75Hz 5Ms IPS / Razer Elecktra V2 / Logitech G402 / Rampage KB-R18 Myth Mekanik / LG Sk1
  • Binbaşı
    1180 Mesaj
    ozaman 2004 sürümünü beklicez. 2-3 kere niyetlendim 1909 h2 ye ama konuları okuyunca hep vazgeçtim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: soygar

Yeni edge'yi kullan
    https://www.microsoft.com/tr-tr/edge eklentilerde var içinde

Alıntıları Göster
    dediğiniz uyguladım. Gerçekten chroma göre daha çok sekme açabilidim. Teşekkürler

Pro kullanıyordum Home ‘a geçiş yaptım fark olduğunu hissettim diyebilirim ve uzun araştırmalarım sonucunda pronun şirketler için tasarlanmış olduğunu ve gereksiz yere bir çok uygulamanın çalıştığını fark ettim. Kesinlikle home öneririm

|
    |
    Anthropomancy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    667 Mesaj

Büyük güncelleme çıktığı zaman her zaman temiz kurulum yaparım iPhone kullandığım telefon dahil

|
    |
    srvngrc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    667 Mesaj

Dostum ben de bekliyorum. Nisan sonu demişlerdi ama mayıs bitecek hala yok

|
    |
    Gwynbleidd. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    246 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erdiozgor

Dostum ben de bekliyorum. Nisan sonu demişlerdi ama mayıs bitecek hala yok
    Şimdiye kadar hep Pro sürümü kullandım artık bende Home sürümünü denemek istiyorum daha hafif olabilir, Yeni sürümün 28 Mayıs'ta resmi olarak dağıtılacağı söyleniyor Aslında bu sürümde en büyük yenilik WDDM 2.7 update desteği olacak Grafik ayarlarına bu özellik gelecek Şuan bu destek var fakat nvidia 450.82 sürüm driveri beta aşamasında yani her türlü hatayı alabilirsiniz
    https://www.techpowerup.com/265897/nvidia-pushes-out-directx-12-ultimate-developer-preview-driver-450-82
    |
    |

• Yüzbaşı
    614 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

dediğiniz uyguladım. Gerçekten chroma göre daha çok sekme açabilidim. Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Microsoft ilk defa işe yarar bir uygulama çıkardı,Nazar deymesin.
    |
    |

mükemmel tepki

|
    |
    srvngrc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mayıs sonunda dağıtımına başlanacak denmişti.
    |
    |

Mayis sonu geldi yok hala:)

|
    |
    JackTim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    72450 Mesaj
    Bu nasıl forum ya, resmen bildirim gelmiyor arkadaşlar, unutuyorum burayı.

Sanırım herkes resmi 2004 sürümünü bekliyor:))

|
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    72450 Mesaj

Yeni aldığım bir Wifi adaptörü yüzünden W10 yüklemek zorunda kaldım bu aralar bana yapışabilirsiniz sorularla.

2004 yükledim az önce kasılıyordu acayip, sesi açıp kısarken bile takıla takıla gidiyordu hemen sildim 1909'a döndüm, hem kurulurken tam UEFI olarak olmadı zaten anakart simgesi gelmedi, sanırım oynanmış bir sürümdü.

Resmi olarak gelsin de bakarız ama boşuna W10'dan uzak durmuyormuşum, gene bir sürü saçmalık, izinler, kendi kendine bir ton uygulama güncellemesi, arka planda iş yapması, lanet defender'ı vs.

Bu aralar burada aktifim yani.

Yakında da söylediğim adaptörün incelemesi gelecek.

ahanda geldi

TP-Link ARCHER TX3000E Wi-Fi 6 & BLUETOOTH 5.0 PCIe ADAPTÖR İNCELEMESİ (TR'DE İLK VE TEK)

https://forum.donanimhaber.com/tp-link-archer-tx3000e-wi-fi-6-bluetooth-5-0-pcie-adaptor-incelemesi-tr-de-ilk-ve-tek--143633480

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 24 Mayıs 2020; 3:33:18 >
    |
    |

Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.