Şimdi Ara

W10 2004 (20H1) | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mcanozen Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (8 Mobil) - 3 Masaüstü9 Mobil1 Android
38.413
Cevap
654
Favori
1.381.105
Tıklama
Popüler Konular listesinde 22. Sırada  bugün en iyi #3
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> W10 2004 (20H1) | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları [ANA KONU]
Giriş
    14660 Mesaj

evet çıktı alt linkten MediaCreationTool 1909 indirip onunla güncelleyebilirsin yada isoyu indirip format atabilirsinhttps://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Kasım 2019; 12:46:46 >
    |
    |
    fast-man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yarbay
    4380 Mesaj

1909 18363.476
    |
    |
    MaRQuE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben 1909 isosunu adguard sitesinden indirdim. Yanlış hatırlamıyorsam 418 sürüm ile geldi. Galiba sen farklı bir yerden indirdin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

1909 18363.476
    sürüm doğru
    |
    |
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yarbay
    4380 Mesaj

windows güncelleme yerine düşmüştü, ordan güncelledim ben.
    |
    |

Tamam, ben sıfırdan format atmıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

|
    |

evet
    |
    |
    Kaizer Soze kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    235 Mesaj
    Gençler bu son sürüme güncellediğimden beri MİCROSOFT EDGE dışında chrome opera vs kullanamıyorum. İnternete girmiyor. Microsoftun edgesiyle giriyorum sorunsuz açıyor herşeyi. Çözümü var mı bunun yoksa eski sürümlere format atcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

chrome opera kaldırıp tekrar kurup deneyin olmadı sıfırdan kurmadıysanız sıfırdan kurup deneyin
    |
    |
    Döngü10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    294 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Belo Betty

Böyle işletim sistemin ben taa gelmişini geçmişini ...
    Arkadaş çıldıracağım, son yapıyı güzelce çektim, el değmemiş orjinal. tüm hdd biçimledim ki hata almıyayım. Güzelce kurdum sonuç;

Denetim masası- "sabait dik oluştur ve biçimlendir" uygulamasın "kullanıcı güvenliğiniz için engellendi" diyor.

Hesap admin hesabı UAC kapalı, herşeyi kapattım sistemden defender'i bile kazıdım yok . Dsik bölümleme yapacagım olmuyor.

Hayır ne diye Windows 10 denen garabete bulaşıyorum. Allah'ın belası işletim sistemi.
    Sabahtan beri analarına avratlarına sövmekten helak oldum, gecem heba oldu bu şeyettiğimin 10'u yüzünden
    Hayır kafasızlık bende .Ulan gül gibi çalışan sistemi bozup, ne diye bu ... ettiğim sistemine geçiyorum ki

Bu işi nasıl hallederiz arkadaşlar

Not: SSD 'ye kurulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKINOKS -- 13 Kasım 2019; 19:16:57 >
    quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

chrome opera kaldırıp tekrar kurup deneyin olmadı sıfırdan kurmadıysanız sıfırdan kurup deneyin
    Benimki 1903dü biraz önce 1909 yaptım düzeldi çok teşekkürler Microsoft

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Kaliteli bir kullanım için sisteme fazla müdahale etmemekte fayda var, malesef olan bu, adamlar öyle bir dizayn etmişlerki her birşeyi bir yerlere bağlamışlar. İsoyu NTlite ile kazırken dikkatimi yeterince celp etti, o yüzden fazla müdehalede bulunmadan kurulum yaptım ve yeterince iyi oldu.

Laptopu ufaklık kırdı döktü, tam linux tarafına bir göz atacaktım, ara sıra değişiklik zihin sağlığımıza iyi gelecek aksi takdirde kafayı sıyırmamak elde değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 13 Kasım 2019; 21:28:55 >
    |
    |
    Belo Betty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    Belo Betty

quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Kaliteli bir kullanım için sisteme fazla müdahale etmemekte fayda var, malesef olan bu, adamlar öyle bir dizayn etmişlerki her birşeyi bir yerlere bağlamışlar. İsoyu NTlite ile kazırken dikkatimi yeterince celp etti, o yüzden fazla müdehalede bulunmadan kurulum yaptım ve yeterince iyi oldu.

Laptopu ufaklık kırdı döktü, tam linux tarafına bir göz atacaktım, ara sıra değişiklik zihin sağlığımıza iyi gelecek aksi takdirde kafayı sıyırmamak elde değil .
    Delirdim hocam akşam akşam.
    Aslında ben ltsc kullanıyordum 1 yılı aşkındır. Ama netflix, msn uygulamaları kendi açımdan zaruri olunca store sürümü yükleyeyim dedim .Zaten yasal keyimde vardı.

İyi dedik güzel, önce penceredeki arama çubugunun çalışmadıgını farkettim, google araştırmasıyla onu hallettik derken, bu sefer uac hatasına yakalandık. Uac seviyesi en düşük olmasına rağmen ona buna engel koyuyor, denemediğim yöntem kalmadı en sonuna oluşturdugum kullanıcıyı komple silip yendiden kullanıcı oluşuturdum, tam çözdüm derken bu sefer "store " hatası ile karşılaştım "internet yok" hatası veriyordu.

Bunada tüm çözümleri denedim, vatandaşın birisi oturmuş magaza sorunu için 17 dakikalık video çekmiş kendisine teşekkür ediyorum o sayede çözdüm.

Şahsıma munasır olur anlarım, nerdeyse her teknoloji sitelerinde bu sıkıntılar aynısı yada benzeri yaşanmış. Konuların kimisi 2015 yılında, yani Wİn10 piyasaya çıktığından beri var

10 kişididen 1'ne isabet ediyor oda sen oluyorsun hadi çık işin içinden.

Linux'a gelince

Kubuntu son sürümü kurdum. 2007 yılından bu yana linux dağıtım kurdum, kullandım. Uzun süre ara vermiştim çözülemeyen sıkıntıları falan vardı.

ama 19.10 ile bu sefer olmuş.

Kurdum , usul usul çalışıyor, güncellemelerini de yaptım mis gibi.Çok eleştirdiğim grub uefi sorununu nihayet halletmişler. Stabilite konusunda Windows sürümlerinin gerisindeydi linux dağıtımları. Ancak Windows 10'u donunda sallandırır.

Gerçekten çok memnun kaldım. Helal olsun çok iyi işçilik yapmışlar. Kde ise çok stabil olmuş yağ gibi akıyor. Biryandan milyar dolarlık şirket , tüm donanım üreticileri emirlerinde, bir yandan geliri ancak bağışçılar olan donanım sürücülerini bile binbir ayak sürüyerek çıkartan firmaların oldugu linux dünyası. Stabilite konusunda Windows 10'u tokat manyağı yapıyorsa bu işte büyük yanlışlık var demektir.
    Az önce kapatıp, tekrar Windows 10 yapısına geçtim. Bir kaç program var onuda yükleyip bırakacam. Uğraşılmaz bu hergeleyle.

Bu sistem adam olmaz hocam. İflah olmaz bu Windows 10
    Şuan bu halde bırakıyorum, yarın akşam Kubuntu'ya programları yükler oyun ve ofis harici açmam bunu

• Yarbay
    2473 Mesaj
    Gereksiz ama beni dusunduren bir soru soracagim win 10 1909 kurdum kurdugumda gorev cubugu siyah olarak basladi normalde temiz formatda beyaz olarak gelmesi gerekmiyor muydu .418 surumu

Tg adguard miydi ordan indirdim.

İndirdigim.surumde bi seylik olmasinda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2353 Mesaj

2 ay gibi bir sürede 60 format attım, en az 10 tanesi uygulamaları silip sadece mağaza kalsın diye uğraştığım-hazırladığım iso'ları denerken oldu, virtualbox lazım olmaz bir iki sefer dener hallederim diye düşünürken SSD ömründen ömürler gitti, heralde 13 terabyte veri yazılmış üstüne, henüz 16 ay oldu alalı.

Verilerin çoğu adam gibi hatasız windows kurulumu yapabilmek içindi.Beynimin enerjisi tükendi saçma sapalak salak sorunlarla boğuşurken.

Neyse ki bütün vaktimi buna harcamıyorum da zihin sağlığım zarar görmüyor, yoksa tımarhanede kendi işletim sistemimi yazdıracaklar bana.

Bakalım laptopu tamir etme bahanesiyle bir hafta kadar ara verdim, flex kablo sipariş geçtim kendim tamir ediyorum laptopu. Ufaklık sağolsun kafamı dinliyorum.

Peki hangi linux sürümü tavsiye edersiniz, konuyu da fazla meşgul etmeden sormuş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 13 Kasım 2019; 23:9:34 >
    |
    |
    Belo Betty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Media Sözlük
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,169
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.