Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1882. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
622
Favori
1.760.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18801881188218831884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• media creation tool ile yazdığım usb ile temiz kurulum yapabilir miyim?
  • Kaizer Soze kullanıcısına yanıt
    evet
  • Gençler bu son sürüme güncellediğimden beri MİCROSOFT EDGE dışında chrome opera vs kullanamıyorum. İnternete girmiyor. Microsoftun edgesiyle giriyorum sorunsuz açıyor herşeyi. Çözümü var mı bunun yoksa eski sürümlere format atcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 1909 18363.476 sürüme geçtim. Gayet sorunsuz geçiş yaptım. Şu an için bir sorun yok.
  • Döngü10 kullanıcısına yanıt
    chrome opera kaldırıp tekrar kurup deneyin olmadı sıfırdan kurmadıysanız sıfırdan kurup deneyin
  • Böyle işletim sistemin ben taa gelmişini geçmişini ...
    Arkadaş çıldıracağım, son yapıyı güzelce çektim, el değmemiş orjinal. tüm hdd biçimledim ki hata almıyayım. Güzelce kurdum sonuç;

Denetim masası- "sabait dik oluştur ve biçimlendir" uygulamasın "kullanıcı güvenliğiniz için engellendi" diyor.

Hesap admin hesabı UAC kapalı, herşeyi kapattım sistemden defender'i bile kazıdım yok . Dsik bölümleme yapacagım olmuyor.

Hayır ne diye Windows 10 denen garabete bulaşıyorum. Allah'ın belası işletim sistemi.
    Sabahtan beri analarına avratlarına sövmekten helak oldum, gecem heba oldu bu şeyettiğimin 10'u yüzünden
    Hayır kafasızlık bende .Ulan gül gibi çalışan sistemi bozup, ne diye bu ... ettiğim sistemine geçiyorum ki

Bu işi nasıl hallederiz arkadaşlar

Not: SSD 'ye kurulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 13 Kasım 2019; 19:16:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

chrome opera kaldırıp tekrar kurup deneyin olmadı sıfırdan kurmadıysanız sıfırdan kurup deneyin
    Benimki 1903dü biraz önce 1909 yaptım düzeldi çok teşekkürler Microsoft

• 1909 sürüm sanıyorum ki oyunlarda iyi performans veriyor FPS artışı olacağını bir yerde okumuştum ama windows buna nasıl katkı sunuyor pek anlamadım.
  • Belo Betty kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir kullanım için sisteme fazla müdahale etmemekte fayda var, malesef olan bu, adamlar öyle bir dizayn etmişlerki her birşeyi bir yerlere bağlamışlar. İsoyu NTlite ile kazırken dikkatimi yeterince celp etti, o yüzden fazla müdehalede bulunmadan kurulum yaptım ve yeterince iyi oldu.

Laptopu ufaklık kırdı döktü, tam linux tarafına bir göz atacaktım, ara sıra değişiklik zihin sağlığımıza iyi gelecek aksi takdirde kafayı sıyırmamak elde değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 13 Kasım 2019; 21:28:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Kaliteli bir kullanım için sisteme fazla müdahale etmemekte fayda var, malesef olan bu, adamlar öyle bir dizayn etmişlerki her birşeyi bir yerlere bağlamışlar. İsoyu NTlite ile kazırken dikkatimi yeterince celp etti, o yüzden fazla müdehalede bulunmadan kurulum yaptım ve yeterince iyi oldu.

Laptopu ufaklık kırdı döktü, tam linux tarafına bir göz atacaktım, ara sıra değişiklik zihin sağlığımıza iyi gelecek aksi takdirde kafayı sıyırmamak elde değil .
    Delirdim hocam akşam akşam.
    Aslında ben ltsc kullanıyordum 1 yılı aşkındır. Ama netflix, msn uygulamaları kendi açımdan zaruri olunca store sürümü yükleyeyim dedim .Zaten yasal keyimde vardı.

İyi dedik güzel, önce penceredeki arama çubugunun çalışmadıgını farkettim, google araştırmasıyla onu hallettik derken, bu sefer uac hatasına yakalandık. Uac seviyesi en düşük olmasına rağmen ona buna engel koyuyor, denemediğim yöntem kalmadı en sonuna oluşturdugum kullanıcıyı komple silip yendiden kullanıcı oluşuturdum, tam çözdüm derken bu sefer "store " hatası ile karşılaştım "internet yok" hatası veriyordu.

Bunada tüm çözümleri denedim, vatandaşın birisi oturmuş magaza sorunu için 17 dakikalık video çekmiş kendisine teşekkür ediyorum o sayede çözdüm.

Şahsıma munasır olur anlarım, nerdeyse her teknoloji sitelerinde bu sıkıntılar aynısı yada benzeri yaşanmış. Konuların kimisi 2015 yılında, yani Wİn10 piyasaya çıktığından beri var

10 kişididen 1'ne isabet ediyor oda sen oluyorsun hadi çık işin içinden.

Linux'a gelince

Kubuntu son sürümü kurdum. 2007 yılından bu yana linux dağıtım kurdum, kullandım. Uzun süre ara vermiştim çözülemeyen sıkıntıları falan vardı.

ama 19.10 ile bu sefer olmuş.

Kurdum , usul usul çalışıyor, güncellemelerini de yaptım mis gibi.Çok eleştirdiğim grub uefi sorununu nihayet halletmişler. Stabilite konusunda Windows sürümlerinin gerisindeydi linux dağıtımları. Ancak Windows 10'u donunda sallandırır.

Gerçekten çok memnun kaldım. Helal olsun çok iyi işçilik yapmışlar. Kde ise çok stabil olmuş yağ gibi akıyor. Biryandan milyar dolarlık şirket , tüm donanım üreticileri emirlerinde, bir yandan geliri ancak bağışçılar olan donanım sürücülerini bile binbir ayak sürüyerek çıkartan firmaların oldugu linux dünyası. Stabilite konusunda Windows 10'u tokat manyağı yapıyorsa bu işte büyük yanlışlık var demektir.
    Az önce kapatıp, tekrar Windows 10 yapısına geçtim. Bir kaç program var onuda yükleyip bırakacam. Uğraşılmaz bu hergeleyle.

Bu sistem adam olmaz hocam. İflah olmaz bu Windows 10
    Şuan bu halde bırakıyorum, yarın akşam Kubuntu'ya programları yükler oyun ve ofis harici açmam bunuWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• Gereksiz ama beni dusunduren bir soru soracagim win 10 1909 kurdum kurdugumda gorev cubugu siyah olarak basladi normalde temiz formatda beyaz olarak gelmesi gerekmiyor muydu .418 surumu

Tg adguard miydi ordan indirdim.

İndirdigim.surumde bi seylik olmasinda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Belo Betty kullanıcısına yanıt
    2 ay gibi bir sürede 60 format attım, en az 10 tanesi uygulamaları silip sadece mağaza kalsın diye uğraştığım-hazırladığım iso'ları denerken oldu, virtualbox lazım olmaz bir iki sefer dener hallederim diye düşünürken SSD ömründen ömürler gitti, heralde 13 terabyte veri yazılmış üstüne, henüz 16 ay oldu alalı.

Verilerin çoğu adam gibi hatasız windows kurulumu yapabilmek içindi.Beynimin enerjisi tükendi saçma sapalak salak sorunlarla boğuşurken.

Neyse ki bütün vaktimi buna harcamıyorum da zihin sağlığım zarar görmüyor, yoksa tımarhanede kendi işletim sistemimi yazdıracaklar bana.

Bakalım laptopu tamir etme bahanesiyle bir hafta kadar ara verdim, flex kablo sipariş geçtim kendim tamir ediyorum laptopu. Ufaklık sağolsun kafamı dinliyorum.

Peki hangi linux sürümü tavsiye edersiniz, konuyu da fazla meşgul etmeden sormuş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 13 Kasım 2019; 23:9:34 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Valla ben huzuru ancak Windows'u terkederek bulacağım .
    Evde kurtulsam işte kurtulanam gerçi bundan
    5 yaşına gelmiş işletim sistemi adeta hala donunu ıslatıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: ORGANIKHOSAF

Gereksiz ama beni dusunduren bir soru soracagim win 10 1909 kurdum kurdugumda gorev cubugu siyah olarak basladi normalde temiz formatda beyaz olarak gelmesi gerekmiyor muydu .418 surumu

Tg adguard miydi ordan indirdim.

İndirdigim.surumde bi seylik olmasinda
    Bütün güncellemelerinin eksiksiz yaptıysan bosuna bir yerlerden indirmek zorunda kalmıssın. En son güncelleme 1903 11 i yüklediysen eğer. rdından 1909 u kur dediğinde 1mb lik bir güncelleme indirdip restart ettiriyor ve 1909 olarak açılıyor. Zaten bütün 1909 u önceki güncellemelerde sana parça parça yükletmiş ve kurmuş sadece ufak bir dosya ile aktif ettiriyor ayarları.

tüm güncellemelerini düzgün yapanlar hiç iso işiyle formatla uptade tool ile kasmasin. Direk update ten yapiştirin geçin.

• cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben bundan once 1903 kullaniyordum ve updateyi de kapatmistim.temiz format attim bugunde alt gorev cubugu siyah geldi normalde temiz formata beyaz geliyor diye biliyordum dusundurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belo Betty

Böyle işletim sistemin ben taa gelmişini geçmişini ...
    Arkadaş çıldıracağım, son yapıyı güzelce çektim, el değmemiş orjinal. tüm hdd biçimledim ki hata almıyayım. Güzelce kurdum sonuç;

Denetim masası- "sabait dik oluştur ve biçimlendir" uygulamasın "kullanıcı güvenliğiniz için engellendi" diyor.

Hesap admin hesabı UAC kapalı, herşeyi kapattım sistemden defender'i bile kazıdım yok . Dsik bölümleme yapacagım olmuyor.

Hayır ne diye Windows 10 denen garabete bulaşıyorum. Allah'ın belası işletim sistemi.
    Sabahtan beri analarına avratlarına sövmekten helak oldum, gecem heba oldu bu şeyettiğimin 10'u yüzünden
    Hayır kafasızlık bende .Ulan gül gibi çalışan sistemi bozup, ne diye bu ... ettiğim sistemine geçiyorum ki

Bu işi nasıl hallederiz arkadaşlar

Not: SSD 'ye kurulu
    biçimlendir değil de sil seçeneği varsa onu deneyin

• Windows 10 un 1903 sürümünü tüm güncelleştirmeleri yüklü bir şekilde kullanıyordum.1909 sürümünün dağıtılmaya başlanmasıyla birlikte yeni yapıyı Windows güncelleştirme üzerinden yükledim.Güncelleştirmeyi başlattığımda yaklaşık 10 sn lik kısa bir indirme yaptı ardından sistemi yeniden başlattığımda 1909 sürümü kurulum işlemi tamamlandı.Önceden uyguladığım ayarlar,programlar vs hepsi olduğu gibi duruyor ve güncelleştirme ile yükseltmede herhangi bir sorun yaşamadım.Normalde sorun yaşanabilme ihtimaline karşın temiz kurulum yapardım fakat bu sürümde güncelleştirme üzerinden yeni sürüme geçiş yaptım ve sorunsuz bir şekilde yükseltme işlemi tamamlanmış oldu.
  • Aguard.net 1909 sürümü 4.7 gb, Media Tool Programı ile 3.72 gb. Aradaki fark neden kaynaklanıyor?
  • 
Sayfa: önceki 18801881188218831884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.