Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1809. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
622
Favori
1.760.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18071808180918101811
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar daha önce satın aldığım 8.1 lisansımı windows 10 a yükseltmiştim. Kullandığım cihaza anakart değişimi yapıldı ve haliyle lisanslamada sıkıntı olacak. Daha önce 8.1 kurup yine yükseltme yaparak çözmüştüm bu sorunu ancak şuanda oluyor mu bu durum?

Deneyen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssphnx

Kullanmayın da zaten. Dün yaşadığım Realtek High Definition Audio ve Nvidia sürücülerini kafasına göre kaldırmasından dolayı RS4 sürümüne geri dönüş yapmak zorunda kaldım.

Temiz kurulum sonrası Windows Update ile güncellemeleri yapıp KIS 2019 kurulumunu tamamladım. Rootkit, hızlı tarama ve tam tarama yaptım. Henüz bir problem ile karşılaşmadım. KIS 2019 kurulumunu my.kaspersky.com portalına giriş yapıp edindiğim kurulum dosyası ile tamamladım. Dilerim probleminize çözüm bulabilirsiniz.

Uygulama sürümü : 19.0.0.1088 (c)
    Kötü olmuş. Sorununuzun sebebi otomatik sürücü güncellemesinin aktif olmasından kaynaklanmış olabilir. Ben formattan sonra ilk iş bu ayarı kapatırım, yoksa kafasına silip yenisini kuruyor, ki nefret ederim bu özellikten. Benim sorunuma gelince, yüksek ihtimalle bu sorunu sistemsel bir sorundan dolayı yaşıyorum. Ya da belki de secure connection yapmıştır bilmiyorum. Şu an için KIS 2018 kullanıyorum; yeterince işimi görüyor, zira KIS başlı başına alanında en iyisi bence.

• the-punisher kullanıcısına yanıt
    otomatik sürücü güncellemesini tam olarak nasıl kapatıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Younes Belhanda

o nedenle silecektim de hani sonradan bi sıkıntı çıkmasın diye sordum windows dosyaları diye geçiyo ya ne olur ne olmaz :D
    sorun olmaz onlar güncellemeyle gelen dosyalar silebilirsin istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: atınki

otomatik sürücü güncellemesini tam olarak nasıl kapatıyorsunuz?
    Bu bilgisayar sağ tık özellikler gerisi alt resimde

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • arkadaşlar bir sonraki windows kurulumunda kullanmak üzere lisansları nasıl yedekleyebiliriz? yani windows 10 otomatik etkinleştirme yapmaz ise sorunsuz şekilde yedekten tekrar yükleyebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

arkadaşlar bir sonraki windows kurulumunda kullanmak üzere lisansları nasıl yedekleyebiliriz? yani windows 10 otomatik etkinleştirme yapmaz ise sorunsuz şekilde yedekten tekrar yükleyebilir miyiz?
    yapar gerek yok
  • Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Arkadaşlar Kingston marka SSD aldım.DVD yazıcıyı çıkarıp onun yerine taktım..temiz kurulum yapıp Windows 10 son sürüm kurulumunu yaptım..ama direk açılmıyor bu hataları verip en son açılıyor..sebebi ne olabilir

• canyash kullanıcısına yanıt
    Bios tan Boot seçeneklerinden açılışta ilk seçeneği Ssd olarak seçdinizmi.
    biosda boot ayarından ssd yi ilk sırada değilse ilk alıp F10 ok deyip çık düzelmesi gerek
  • Ege.. kullanıcısına yanıt

Zaten tek seçenek var..

EFI'nın altındaki boot manager, herhangi bir alt menüye sahip mi? Sahipse bir ekran görüntüsü daha atabilir misiniz?
  • FrecoB kullanıcısına yanıt
    Değil..üzerine gelip tıklayınca başla bişey çıkmıyor..

İlk SSD kurulumunu yaptığımda bende de benzer bir sorun olmuştu. Boot menüsü altındaki UEFI HDD BSB Priorities seçeneğinden Boot Option #1'i diğer "Windows Boot Manager"ı seçerek çözmüştüm.

Eğer böyle bir seçenek yoksa veya çözüm olmazsa UEFI kurulum yaptığınıza ve kurulumun sorunsuz tamamlandığından emin olun. Yine BIOS'tan AHCI modun aktif olup olmadığını kontrol edin.

Lenovo laptopda Default Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media and hit any key Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media hatasının çözümü için Setup'da Boot Mode yani açılış modunu Legacy Support yapmalısınız. Bunun için

Bilgisayarı kapatın.

Bilgisayarı açar açmaz F2 tuşuna bas-çek yapmaya başlayın.

Lenovo Setup Ekranı geldiğinde Boot bölümüne geçin.

Boot Mode bölümünü Legacy Support olarak değiştirin.

Kaydedin ve çıkın

İnternette bunu buldum yaptım oldu..yani bood Mode bölümünü uefi den legacy support ayarına çevirdim..peki SSD nin hızlı çalışması için uefi de kalması gerekmez miydi..

Sorunun çözülmesine sevindim. Muhtemelen Legacy Support diye isimlendirilen şey bildiğimiz UEFI + Legacy'dir, yani her ikisine de destek gibi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla SSD'de bir performans kaybı yaşamamanız lazım. Okuma-yazma hızı testi yapıp deneyebilirsiniz.

Yalnız eğer bu Lenovo'da kronik bir sorun vs değilse ben UEFI kurulumunu başarılı bir şekilde yapamadığınızı düşünüyorum. Bu yüzden olacak ki Legacy desteğini açtığınız zaman SSD'den boot oldu Windows.

Disk Yönetimi'nden bir ekran görüntüsü atabilir misiniz?
    Arkadaşım ilgi ve alakan için çok teşekkür ederim öncelikle..şu an için uyumam gerek pek vaktim yok..yarın istediğin görüntüyü atarım ama dediğin gibi yüklerken bir sıkıntı olmuş olabilir..

Gerçi her zaman yaptığım gibi mediatool1809 ile ISO Windows indirdim..rufus ile flaş diske yazdım..yazarken de mbr değil de gpt seçtim..yüklerken herşey bitince bilgisayar kapa aç yapıyor sonra tekrar yüklemeye başlıyor orda açmadı bu hatayı verdi..ben kendim seçtim devam etti..

Aklıma şey de geldi..hdd normal yerinde SSD ise DVD yuvasında ya..ikisini yer değiştirmek..Biosu biraz kurcalamak da gerekecek sanırım

• Arkadaşlar şimdi bu RS5 OCT18 sürümünü (build 17763.107) indirip kuralım mı, okey midir? Herhangi bir sorunu var mı?

Malum, bir çok haber çıktı bozuk, geri çekiliyor vs diye... İndiren kuran varsa bir bilgi isterim.
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    benim packard bell laptop da sıfır sıkıntı
  • 
Sayfa: önceki 18071808180918101811
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.