Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18031804180518061807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    17763.107 yapı numarası ile yeniden yayınlandı ve WU üzerinden .134 kümülatif güncelleştirme paketini aldı. Önceki sayfalara bakınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssphnx -- 17 Kasım 2018; 1:7:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    eyv sagol bende 1809 a gectim
  • 1803 yüklediğimden beri oynadığım oyunlarda 10-15 saniye süren takılmalar kasmalar yaşıyorum, bilgisayarım fabrika çıkışlı Windows 10 yüklüydü eğer sistem hata vermezse win7 yükleyip devam edicem eğer sorun çıkarsa yeniden windows 10 kurucam, Fakat bu win10'un stabilsizliği beni yedi bitirdi, önceki sayfalarda eminim sorulmuştur ama yine sormam lazım yüklerken hangi win10 sürümünü yüklersem kafam rahat olur?

• 1809 kullanıyorum herhangi bir takılma yok. Şu ana kadar cıkmış en stabil sürüm için 1607 diyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    Benimde en rahat kullandığım memnun olduğum sürüm oydu yine ona dönücem ama Microsoft bize seçme hakkı vermeyip otomatik güncelliyor.

• Bence 1809'a güncelle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunlar için en mükemmel sürüm 1607 bence. Ama artık ltsb versiyonu hariç desteği bitti o yüzden kurunca direk üst sürüm yüklüyor. Ltsb de malum yollar hariç etkinleştirilemiyor. Araştırır yaparım diyorsan 2016 ltsb kur keyfine bak. 1607den sonraki tüm windowslarda “standby memory bug” ve “full screen optimizations” denilen 2 lanet şey yüzünden oyun performanslarında düşüş var. Evet artık çok eskidi ama hala stabilite, driver uyumluluğu ve performans açısından en iyisi bence. Tek eksisi işlemcin yeniyse desteklemeyebilir 2016 tarihli olduğı için.

• şu ana kadar hepsini kullandım ama bana en performanslısı 1809 gibi geldi laptop kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssphnx

17763.107 yapı numarası ile yeniden yayınlandı ve WU üzerinden .134 kümülatif güncelleştirme paketini aldı. Önceki sayfalara bakınız.
    Tamam sağol. Sorunlu kurmayın diye çok laf dönüyordu. O halde sorunsuz kurabilirim demek ki.
  • 1809 sürümüne yükselttikten sonra güç planındaki maksimum kullanım işe yaramaz hale geldi. Normalde %99 da kullanıyorum ısıyı düşük tutmak için ama 1809'a güncelledikten sonra hiçbir şekilde etki etmiyor bu ayarlar. Sanki %100'e ayarlı gibi. Her şey güncel. İşlemci chipset dahil. 2700x var işlemci olarak. 1803'de böyle bir problemim yok. Yardım edebilecek biri var mı?

Edit: Güç planındaki ekranı kapat mesela düzgün çalışıyor test ettim. Sanki işlemci güç yönetimi hiç çalışmıyor planda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necromyhTh -- 18 Kasım 2018; 0:59:19 >
  • beyler ben 1809 yükseltigim halde güncelleştirme bölümünde 1809 gözkümüyor nedendir acaba bileniniz varmı ve suan tekrar yüklüyorum
  • Açılışta sisteminiz ne kadar ram tüketiyor? Bende 2.2 ram le başlıyor sistem.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Meğer bana gelen güvenlik güncellemesiymiş boşuna günlerdir pc'yi kapatmamışım,

Ama meraklıyım ya uğraşmama rağmen update edemeyince bu linkten indirebilirsiniz aracı indirip 1809 kurdum sorunsuz olarak kullanıyorum sanki masa üstü uygulamalarda falan daha iyi,oyunlarda (tek oyun ATS) bir fark yok gibi verdiğin bilgiler için teşekkürler.

• Windows 10 Güncelleme Yardımcısı ile güncelleme yaptıgımda %80 de pc mavi ekran veriyor herseferinde neden veriyor acaba bilen varsa yardım edebilirmi
  • 1809'da kesinlikle daha az oluyor ancak hala var gibi. 1607 bence de en temiz sürüm şuan.
  • dun aksamdan beri kullaniyorum 1809 surumunu. gayet stabil calisiyor. en ufak sorunda 1709 surumune geri donerim :)

sadece your phone uygulamasini kuramiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paldov -- 18 Kasım 2018; 12:43:8 >
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    alemsin hocam yazar aslında update de ne olduğu neyse sorun yoksa sevindim güle güle kullan
  • Manuel olarak kurmaya çalıştım. Önce bir süre veri indirdi, ardından yüklemeyi yaptı ve yeniden başlattı. %16 seviyesine geldikten sonra bir reset daha attı ve "bilgisayarınızda yapılan değişiklikler geri alınıyor" mesajı çıktıktan sonra yeniden başlattı.

2 kere denedim, aynı sonucu aldım. Sürümü yükseltmiyor, bunun yanında disk C'de de 10 GB'lik bir alan doldurdu.

Nasıl olacak bu iş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdenayGuler -- 19 Kasım 2018; 1:22:32 >
  • 1809 bana henüz Windows Update üzerinden gelmedi, sıkıntı bende mi acaba
  • ErdenayGuler kullanıcısına yanıt
    CMD(komut istemini) yönetici olarak çalıştırın ve sırası ile aşağıdaki komutları tek tek girin. Hepsi tamamlanınca tekrar yükseltme yapmayı deneyin.

Dism /online /Cleanup-Image /RestoreHealth

SFC /SCANNOW

Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
  • 
Sayfa: önceki 18031804180518061807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.