Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1739. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
622
Favori
1.760.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17371738173917401741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz geç geçtiğim 1709 sürümüne geçtiğimden beri sistemin burnu moktan kurtulmadı. Sistem stabil değil gibiydi öncesinden de Şimdi de saçma sapan etkinleştirme hatası almaya başladım. Sağ altta kabak gibi watermark belirdi "Windows'u Etkinleştir" şeklinde. Ayarlara girip bakınca etkinleştirilemedi diyor ve 0xC004f012 bu hata kodunu veriyor. Para verip satın aldığım lisansı tanıtamıyorum, windows'un kendi sitesindeki çözümler bile format atmak üstüne. Troubleshoot seçeneği de linsas var ama bu sistemin yok gibisinden saçma bir mesaj veriyor, anlaşılmıyor bile. Bu kadar saçma bir sorun olamaz. Bilgisayar çakılı programla dolu, format atmak bana epey yük. 1607'den geçen kafamı duvarlara vurayım. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Formatsız halletmem lazım mümkünse bu işi.

• Gravaze kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki komut ile etkinleştirmeyi deneyin.

Komutu Komut İstemini (Yönetici) olarak çalıştırıp girin ve çalıştırın.

slmgr.vbs -ato

Bu işlem işe yaramazsa aşağıdaki komut ile ürün anahtarını kaldırın.

slmgr.vbs -upk

Bu komut ile ürün anahtarınızı tekrar yükleyin.

slmgr.vbs -ipk XXXXX-XXXXX-....

Şimdi tekrar ilk komut ile etkinleştirmeyi tekrar deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 18 Nisan 2018; 12:33:27 >
  • 1703 sürümdeyim; şu güncelleştirmeleri yükledim yükleyeli bilgisayar inanılmaz yavaşladı, açılış-kapanış süresi uzadı. Programlar da geç açılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce Show or hide updates tool'unu masaüstüne indirip hazır tutun.http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab

Şimdi program ekle kaldıra girin. KB4023057 güncelleştirmesini kaldırın.

Show or hide updates'ı çalıştırın. Gelişmiş'e tıklayın ve İleri deyin. Sorunlar algılanıyor diyecek biraz bekleyin.

Hide updates butonuna tıklayın. KB4023057 güncelleştirmesini göreceksiniz solundaki kutucuğu doldurun ve İleri deyin.

KB4023057 güncelleştirmesi tekrar Windows Updateden gelmeyecektir.

KB4023057 güncelleştirmesini kaldırdıktan sonra bilgisayarınızın genel performansını test edin.

"Bu bilgisayarın donanımında yakın zamanda değişiklik yaptım" a tıkla.

Lisansının olduğu bilgisayar tarayıcıda görülecek, seçtiğinde etkinleşmesi lazım. Aynısı başıma gelmişti bende düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Windows Insider ile gelen yapı güncellemeleri her seferinde Upgrade olarak mı yükleniyor ve dolayısıyla önceki Windows kurulumu her güncelleme sonrası "Windows.old" klasörüne mi taşınıyor?
  • Evet. Yeni sürümler yükseltme ile sunuluyor. İsterseniz ISO ile de temiz kurulum ile de yükleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Aşağıdaki komut ile etkinleştirmeyi deneyin.

Komutu Komut İstemini (Yönetici) olarak çalıştırıp girin ve çalıştırın.

slmgr.vbs -ato

Bu işlem işe yaramazsa aşağıdaki komut ile ürün anahtarını kaldırın.

slmgr.vbs -upk

Bu komut ile ürün anahtarınızı tekrar yükleyin.

slmgr.vbs -ipk XXXXX-XXXXX-....

Şimdi tekrar ilk komut ile etkinleştirmeyi tekrar deneyin.
    Hocam öncelikle product key'i bilmiyordum dediğinizi uygulamak için product key'i aradım ancak key yerine yazı olarak error alıyorum. Ardından verdiğiniz ilk kodu deneyince de farklı bir pencerede açılan hata aldım. Onu da ekliyorum alta. Velhasıl kodun kendisini de bulamadığım için kodu silme ve yeniden girmeyi denemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutismail

"Bu bilgisayarın donanımında yakın zamanda değişiklik yaptım" a tıkla.

Lisansının olduğu bilgisayar tarayıcıda görülecek, seçtiğinde etkinleşmesi lazım. Aynısı başıma gelmişti bende düzeldi.
    Malesef bu da çözmedi hocam sorunu. Oradan devam edince de buraya yönlendiriyor ve oradan da tarayıcı üzerinden microsoft hesabına geçiyor. Orada bilgisayar görünüyor ancak aktive olmuyor yine. En iyisi elimdeki işleri bitirip sağlam bir format atmak yarın bir gün bir şeyin ortasında patlarsa sistem daha da rezil eder beni. Spring Creators güncellemesini bekleyip öyle format atayım diyordum mecbur şimdi atacağım gibi.

Format atınca ürün anahtarı girmeden mail hesabınızla giriş yapın, etkinleştirme bölümünde tekrar "yakın zamanda değişiklik yaptım" a tıklayın. Bu sefer olması lazım eğer bilgisayar görülüyorsa

• mesutismail kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir donanım değişikliği yapılmadıysa mail falan girmeye sorun gider bölümüne gerek yoktur. Format attıktan sonra internete ilk bağlandığında otomatik olarak etkinleşir.

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    İntel denetleyici (işlemci intelse) sürücüsü ve bios güncellemesi bu gibi şeylere yol açabiliyor. Benim başıma geldi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Malesef bu da çözmedi hocam sorunu. Oradan devam edince de buraya yönlendiriyor ve oradan da tarayıcı üzerinden microsoft hesabına geçiyor. Orada bilgisayar görünüyor ancak aktive olmuyor yine. En iyisi elimdeki işleri bitirip sağlam bir format atmak yarın bir gün bir şeyin ortasında patlarsa sistem daha da rezil eder beni. Spring Creators güncellemesini bekleyip öyle format atayım diyordum mecbur şimdi atacağım gibi.

Alıntıları Göster
    sistemi komple yenilediğimde bende oradan etkinleştirdim ilkinde bu hata çıktı bir kaç kez denedim oldu sizde deneyin isterseniz

• anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Update ile geldiğinde mavi ekran veriyor, yüklenmiyor temiz yüklemede sıkıntı yok hocam. Insider bug sayfasında detayları var. Ben de laptopa yükledim ntlite ile özelleştirerek bende de sıkıntı yok (temiz yüklemede) ama kernel migrate olarak işletim sisteminde sıkıntı var gerçekten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hakkaten son güncellemeden sonra performans aşırı düştü . Bi ara çok iyi hızlıydı hiç ettiler sistemi
  • terbiyesiz ergen seni hala boş boş konuşuyorsun zaten iptal olduğunu ben paylaştım neden iptal olmuş iyi oku sorun olsa zaten yazarım burada bilgisizsin hala boş boş terbiyesizlik yapıyorsun yazından belli nasıl bir ergen olduğun boş yapma boşuna önce araştır kendini geliştir laf ebeliği yapacağına direk blokluyorum ki senin gibilere yanlışlıkla bilgi vermeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Nisan 2018; 20:32:45 >
  • 1803 de şöyle bir özellik fark ettim öncekinde yoktu diye biliyorum. alt resimde ok ile gösterdiğim yere tıklayınca son yaptığım şeyler ve girdiğim sayfalar çıkıyor güzel olmuş.

• 1803 en sevdiğim özelliği bir gösterdi sonra yine iptal etti. Görev çubuğundan web araması yapabilmemizdi. Niye işe yarar şeyleri iptal eder bu Microsoft hiç anlamam...
  • kıyamete kadar win10 güncelleştirmelerini nasıl kapatabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 17371738173917401741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.