Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MrChame Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17041705170617071708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MissMacHoOo

quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras

quote:

Arkadaşlar merhaba. Lenovo G510 dizüstü bilgisayarimin anakarti islemcisi ekran karti yanmıştı. Bilgisayarcı da benim hdd ve ramlerim ile bana başka bir dizüstü bilgisayar kurdu. Icindeki parcalardan sadece hdd ve ram önceki bilgisayara ait. Diğerleri hepsi yeni. Şimdi bu bilgisayara eski windows 10 lisansli ürünü kurup kullanabilirmiyim ? Önceki bilgisayarimda e posta ile giriş yapmıştım ve serial kodunu kaydetmistim.

Eğer OEM key ise anakart değiştiği için olmaz diye biliyorum. Retail key ise olabilir.

OEM key hocam. Forumlarda gördüğüm kadarıyla e postayla giriş yapınca etkileşiyor demişlerdi. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bilgisayarı yaptırdığım yer de bilgisayara Win 10 Pro kurmuş ve lisanslı gözüküyor. Acaba buna güncelleme yapsam lisansı silinir mi ? Sürümü baya eski çünkü.

E-mail'i girince etkinleşir doğru ama OEM key anakartlara bağlı oluyor bildiğim kadarıyla. Yani Anakart değiştiği için OEM key başka bir bilgisayar gibi göreceğinden etkinleştirme yapmaz diye düşünüyorum. Bir deneyin olmazsa internette 25-30 tlye bile OEM keyler satılıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. Lenovo G510 dizüstü bilgisayarimin anakarti islemcisi ekran karti yanmıştı. Bilgisayarcı da benim hdd ve ramlerim ile bana başka bir dizüstü bilgisayar kurdu. Icindeki parcalardan sadece hdd ve ram önceki bilgisayara ait. Diğerleri hepsi yeni. Şimdi bu bilgisayara eski windows 10 lisansli ürünü kurup kullanabilirmiyim ? Önceki bilgisayarimda e posta ile giriş yapmıştım ve serial kodunu kaydetmistim.

Eğer OEM key ise anakart değiştiği için olmaz diye biliyorum. Retail key ise olabilir.

OEM key hocam. Forumlarda gördüğüm kadarıyla e postayla giriş yapınca etkileşiyor demişlerdi. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bilgisayarı yaptırdığım yer de bilgisayara Win 10 Pro kurmuş ve lisanslı gözüküyor. Acaba buna güncelleme yapsam lisansı silinir mi ? Sürümü baya eski çünkü.

E-mail'i girince etkinleşir doğru ama OEM key anakartlara bağlı oluyor bildiğim kadarıyla. Yani Anakart değiştiği için OEM key başka bir bilgisayar gibi göreceğinden etkinleştirme yapmaz diye düşünüyorum. Bir deneyin olmazsa internette 25-30 tlye bile OEM keyler satılıyor.

Peki hocam Bilgisayarı yaptırdığım yer de bilgisayara Win 10 Pro kurmuş ve lisanslı gözüküyor. Acaba buna güncelleme yapsam lisansı silinir mi ? Sürümü baya eski çünkü.

• quote:

quote:

quote:

lisansı nasıl aldınız w7 yada w8 den yükseltmeyle mi? yoksa sonradan satın mı aldınız yoksa pc ile mi geldi? yükseltmeyle olunca e postayla giriş yapıp sonradan anakart değişse de yeni anakartla aynı e postayla giriş yapınca etkinleştirme bölümünden bu cihazı kullan deyince etkinleşiyor ben sistemi yenilerken böyle yaptım oldu sizde deneyin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

quote:

quote:

lisansı nasıl aldınız w7 yada w8 den yükseltmeyle mi? yoksa sonradan satın mı aldınız yoksa pc ile mi geldi? yükseltmeyle olunca e postayla giriş yapıp sonradan anakart değişse de yeni anakartla aynı e postayla giriş yapınca etkinleştirme bölümünden bu cihazı kullan deyince etkinleşiyor ben sistemi yenilerken böyle yaptım oldu sizde deneyin bence

Bilgisayarı 4 yıl önce satın almıştım ve orjinal windows 8 yüklü gelmişti. Yükseltmeyle windows 10a çevirdim. Denemekte fayda var gibi duruyor. Ama bu sefer de elimdeki windows 10 proyu kaybederim diye korkuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MissMacHoOo kullanıcısına yanıt
    neden kaybedesin kaybetme diye bir şey olmaz deneyin bence artık dijital olarak lisans etkinleşiyor örnek alt resim. bilgisarcı bence korsan kurup kırmıştır hatta tavsiyem format atın format sırasında lisans girme bölümünü atlayın pc açılınca eksik driverleri varsa kurun en son etkinleştirin yada format sırasında micrasoft hesabı açıp devam edin sonra etkinleştirme bolümünden yapın

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Şubat 2018; 2:27:32 >

• Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Yukarıdaki resimde gözüktüğü gibi;

1511 sürümünün uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 10 Nisan 2018 tarihine kadar devam ediyor.
    1607 sürümünün desteği 10 Nisan 2018 tarihinde bitiyor. Uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 09 Ekim 2018 tarihine kadar devam ediyor.
    1703 sürümünün desteği 09 Ekim 2018 tarihinde bitiyor. Uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 09 Nisan 2019 tarihine kadar devam ediyor.
    1709 sürümünün desteği 09 Nisan 2019 tarihinde bitiyor. Uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 08 Ekim 2019 tarihine kadar devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Şubat 2018; 12:43:45 >

• arkadaşlar windows10 yükleme aracında usb flash diski seçtiğimde windows u indiriyor fakat flash sürücüyü (ham) hale getiriyor ve öylece bırakıyor.. windwos disk bölümünden biçimlendirmek zorunda kalıyorum zira yeni hdd gibi flash sürücü yok görünüyor.

usb flash sürücü seçildiğinde (fat32 olarak formatlı ve hiç sorunsuz 8gb..) yükleme aracı windows u indirip flash sürücüye yükleyip hazır hale getirmesi gerekmiyormu?

ve indirdiği windows kayboluyor.. iso dosyası dediğimde sorun yok zaten indiriyor ve rufus la hazır hale getirebiliyorum..
  • Hocam benim laptop tamirde anakart değişimi yapılmış saat 4 de almaya gidicem kafama takılan sorular var yardımcı olursanız cok iyi olur.

1) Şimdi daha önceki anakart da win 7 den win 10 a yükseltmiştim.Email ile girdim daha sonra mail adresinde pc görünüyor bi sorum çıkarmı anakart değiştiği için.

2) Win 10 1703 yükleyim diyorum daha stabildi ama güncelleştirme yaparken 1709'a geçmesini istemiyorum ne yapmam gerekliö

3)Bu meltdown spectre açıkları için win 10 güncellemesini yüklemesini istemiyorum ne yapmam lasım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chosen312

Hocam benim laptop tamirde anakart değişimi yapılmış saat 4 de almaya gidicem kafama takılan sorular var yardımcı olursanız cok iyi olur.

1) Şimdi daha önceki anakart da win 7 den win 10 a yükseltmiştim.Email ile girdim daha sonra mail adresinde pc görünüyor bi sorum çıkarmı anakart değiştiği için.

2) Win 10 1703 yükleyim diyorum daha stabildi ama güncelleştirme yaparken 1709'a geçmesini istemiyorum ne yapmam gerekliö

3)Bu meltdown spectre açıkları için win 10 güncellemesini yüklemesini istemiyorum ne yapmam lasım.

Hocam benim pc anakarti bozulunca ben de ayni sorunla karşılaştım. Microsoft canli destek hattinda isvecteki adam uzaktan bağlantı ile 5dkda halletti işimi. Olmazsa denerseniz.

• Tamamdır hocam bakalım nasıl olucak.Bu arada win 7 den yükseltme bitti artık galiba.

• Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Email adresinizde PC görünüyorsa sıkıntı olmaz. Windows 10'u ürün anahtarı girmeden kurun ve Ayarlar/Güncelleştirme ve güvenlik/Etkinleştirme bölümüne girin.

Windows etkinleştirilmiş gözüküyorsa hiç bir şey yapmanıza gerek yoktur. Eğer ki etkinleştirilmemiş olarak gözüküyorsa

Etkinleştirme bölümünün en altında Sorun gider butonuna tıklayın ve prosedürü takip ederek Email adresinizi kullanarak bilgisayarınızı etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 Pro kullanırsanız 1703 sürümünü İş için güncel Dalına (SAC) alarak 1703 sürümünü daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Eğer ki Windows 10 Home sürümünü kullanıyorsanız Hide or Show Updates programı ile Özellik güncelleştirmesini gizleyerek 1703 sürümünü kullanabilirsiniz.

Meltdown Spectre güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklenirse Program Ekle kaldır bölümündeki Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle bölümünden güncelleştirmeyi kaldırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Şubat 2018; 14:12:36 >

• Bilgisayarım 2018 de hiçbir güncellemeyi almadı. Ve Windows Update bilgisayarımın güncel olduğunu söylüyor.

Windows Update Assistant'ı da denedim onda da açar açmaz "En son sürüme güncelleştirdiğiniz için teşekkürler" yazıyor.

Bilgisayara komple format atmadan güncellememin bir yolu var mıdır?
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    şuanki en son sürümü yazar mısınız bilgisayarınızda yüklü olan? Çünkü bende bilgisayarın hakkında kısmında Sürüm: 1709 IS Derlemesi: 16299.192 yazmakta ve sizinki gibi windows update kısmı güncel demekte.
  • rocky1907 R kullanıcısına yanıt
    16299.125 gözüküyor bende.
  • Hocam bu özellik güncellemesi 1709 u engelliyemedim bi türlü ne yapmam lasım.

• rocky1907 R kullanıcısına yanıt
    16299.214 Gözükmekte.
  • Aşağıdaki linkten indirip manuel olarak kurabilirsiniz.

Kurulumdan sonra İS Derlemesi 16299.214 olur.
    http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4058258

Aşağıya direk linkler eklendi.

Windows 10 Version 1709 January 31, 2018—KB4058258 (OS Build 16299.214)

2018-x86 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1709 01 Toplu Güncelleştirmesi (KB4058258) 364,1 MB
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1709 01 Toplu Güncelleştirmesi (KB4058258) 665,0 MB

@Chosen312, Merhaba

Show or Hide Updates ile 1709 Özellik güncelleştirmesini engelleyebilirsiniz.

Yapamıyorsanız TeamViewer ID ve şifresi verin bilgisayarınıza girip ben halledeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Şubat 2018; 21:27:6 >

• Halletim galiba hocam senin konundaki linklerden 90 gün erteledim galiba.Benim cihaz win 10 pro yüklü

• Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Pro ise evet erteleme yapabilirsiniz.
  • Evet hocam halletim galiba sağolsın.

• 
Sayfa: önceki 17041705170617071708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.