Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şuan bilgisayarımda windows 8.1 industry pro sürümü var. Orjinal versiyon o yüzden korsan w10 yüklemek istemiyorum eğer orjinal sürümüne güncelleme imkanım varsa. Var mıdır şuan w8.1 i w10 güncelleme yolu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Hocam 8.1 Samsung 750EVO SSD ile Haswell notebook'ta 75 80 civarı iops alırken Windows 10'da bu değer 55 60'a düşüyor sorun ne olabilir. Tüm sürücüler güncel. Bir öneriniz var mı fazla takmamak mı gerekiyor.

Genel olarak bir performans eksikliği görüyorsan takmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: at1905

Arkadaşlar şuan bilgisayarımda windows 8.1 industry pro sürümü var. Orjinal versiyon o yüzden korsan w10 yüklemek istemiyorum eğer orjinal sürümüne güncelleme imkanım varsa. Var mıdır şuan w8.1 i w10 güncelleme yolu?

Maalesef.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam DWS ile yanlışlıkla Özel Ayarları Devre dışı bırak özelliğini kapatmayı unuttum bi sorun olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NexusElite

Hocam DWS ile yanlışlıkla Özel Ayarları Devre dışı bırak özelliğini kapatmayı unuttum bi sorun olur mu ?

Sistem geri yükleme yap istersen çok geç olmadan, sonradan kullanacağın bir şeyi devre dışı bıraktıysa sıkıntıya düşersin.
  • Sağol ya hiç aklıma gelmemişti, bir zahmet nasıl tekrar yüklendiğini anlatır mısın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: NexusElite

Sistem geri yükleme yap istersen çok geç olmadan, sonradan kullanacağın bir şeyi devre dışı bıraktıysa sıkıntıya düşersin.

Onu yaparken sistem geri yükleme noktası yapılandırılmamıştı hocam.Ne gibi sorun olur sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokomoko

Sağol ya hiç aklıma gelmemişti, bir zahmet nasıl tekrar yüklendiğini anlatır mısın :)

başlat çubuğu > sağ tık boş alana > çıkan seçeneklerden ara bölümünden arama simgesini göster yap.
  • quote:

Arkadaşlar şuan bilgisayarımda windows 8.1 industry pro sürümü var. Orjinal versiyon o yüzden korsan w10 yüklemek istemiyorum eğer orjinal sürümüne güncelleme imkanım varsa. Var mıdır şuan w8.1 i w10 güncelleme yolu?

hocam şu linkten belki yapabilirsiniz ama kesin olur demem. sizin sürümünüzden windows 10 a yükseltme varmı onu bilmiyorum. tercih sizin. linki şu:
    https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 24 Aralık 2016; 0:28:51 >

• Zaten öyle arama uygulaması da silindi cortana ile beraber.http://prntscr.com/dn7px6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokomoko -- 24 Aralık 2016; 0:32:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strongergo

quote:

hocam şu linkten belki yapabilirsiniz ama kesin olur demem. sizin sürümünüzden windows 10 a yükseltme varmı onu bilmiyorum. tercih sizin. linki şu:

Güncelleme yapamaz. Key devre dışı kalır aktivasyon uyarısı verir windows 10 a geçiş yapabilse bile. İndustry sürümlere güncelleme yapılamıyor. Dreamsparktan varsa windows 10 industry indirmesi ve yeni bir key girmesi gerek. Yoksa yapacak birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

quote:

Orijinalden alıntı: strongergo

quote:

Güncelleme yapamaz. Key devre dışı kalır aktivasyon uyarısı verir windows 10 a geçiş yapabilse bile. İndustry sürümlere güncelleme yapılamıyor. Dreamsparktan varsa windows 10 industry indirmesi ve yeni bir key girmesi gerek. Yoksa yapacak birşey yok.

sürümden dolayıysa dediğiniz gibidir muhtemelen.arkadaşa sürümden dolayı yapılırmı bilmiyorum demiştim. umarım bu uyarıyı dikkate alır. belki olur diye dedim. ve yardımcı olmak istedim. ama demekki sürümden sürüme değişebiliyor windows 10 a yükseltme. teşekkürler hocam.

@at1905 hocam bunuda dikkate alırsınız inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 24 Aralık 2016; 0:46:45 >

• windows education sürümünü aktifleştirmek için nereden key almamı önerirsiniz. teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnifical -- 24 Aralık 2016; 2:14:21 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

Sony Z5 Compact Wifi Genel Alan Yapılandırması şifresi "bilmiyorum" idi..

Win10'da bağlanmak için şifreyi yazdım, bağlanılamadı filan dedi. Şifreyi göster dediğimde i harflerini virgül olarak girmiş. Yani b,lm,yorum giriyor. ı basınca i alıyor. Değiştirdim türkçe karakter kullanmadım hemen bağlandı. Normalde klavyede sorun yok..

Bu Win10 ilginçlikleri kitap olur..

Klavye ingilizce ye geçiş yapmış Alt+Shift e basarsan dil seçeneği değişir klavyenin.

Ama sadece işlem merkezi Wifi şifresi girerken klavye eng oluyor. Normalde örn. wordde yazı yazarken tr karakter alıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mahferer kullanıcısına yanıt
    Bende bir kere yaşamıştım o sorunu saçma bir bug, her dk girmediğimiz için kafaya takmadım sizde takmayın.
  • Merhabalar Windows 10 redstone güncellenmiş halde kullanmaktayım.2 haftadır Asus notebook da Asus other driver güncellemesi yüklenip duruyor.Restart isteyip atıyorum tekrar indirip yine restart istiyor.Kısır döngüye girdi olay..Smart gesture silip yine yükledim fayda etmedi bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
  • mahferer kullanıcısına yanıt
    eğer eng klayve kullanmıyorsanız işiniz olmuyorsa Başlat > Ayarlar > Zaman ve Dil > Bölge ve dil seçeneklerinden ingilizce klavye yi kaldırabilirsiniz. Uygulamaya göre bile değişir klavye otomatik. Büyük ihtimal wifi şifre bölümünü eng klavyeye öncelik vermek için ayarlamış olabilir microsoft. Uygulamalar çoklu klavye dili seçeneği olduğunda öncelikli klavyeye göre otomatik değiştirir.
  • klavye bende bazen durduk yere okumuyor notebookta böyle bir sorunu yaşayan oldu mu son yapıdayım ...
  • quote:

quote:

quote:

Sony Z5 Compact Wifi Genel Alan Yapılandırması şifresi "bilmiyorum" idi..

Win10'da bağlanmak için şifreyi yazdım, bağlanılamadı filan dedi. Şifreyi göster dediğimde i harflerini virgül olarak girmiş. Yani b,lm,yorum giriyor. ı basınca i alıyor. Değiştirdim türkçe karakter kullanmadım hemen bağlandı. Normalde klavyede sorun yok..

Bu Win10 ilginçlikleri kitap olur..

Klavye ingilizce ye geçiş yapmış Alt+Shift e basarsan dil seçeneği değişir klavyenin.

Ama sadece işlem merkezi Wifi şifresi girerken klavye eng oluyor. Normalde örn. wordde yazı yazarken tr karakter alıyor..

ben wifi şifresini girerken farklı karakterler giriyordu. onun için şifre olmuyordu. sonra elle girdim ve şifreyi yazarken şifre görünür şekilde doğru yazılmış mı diye kontrolde ettim. benim tahminim bu. windows 10 da demek ki böyle bir durumda var. sizde de olduğunu göre. ama @WoltreX arkadaşın söylediği gibi uygulamasına göre çoklu dil seçeneğinede gelebiliyor sanırım.

• Sudafed kullanıcısına yanıt
    Hocam normal aylık guncellemeden bir hafta sonra bir toplu guncelleme daha geldi ondan beridir sürücüler sorunlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.