Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

W10 19H1 1903 | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Suppordle Daha Az
1 Kayıtlı Üye
37.554
Cevap
654
Favori
1.272.187
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> W10 19H1 1903 | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları
Giriş
    1894 Mesaj
    iyi akşamlar daha önce sordum ama tam cevap alamadım mevcut cihazımın teknik özellikleri
    i5 3210m işlemci
    6 gb ram
    amd hd7670m ekran kartı olan 8 yıllık bir pc
    en temiz stabil uzun zaman problem çıkarmayacak hangi windows sürümü bana uygun olur ?
    pc ilk aldğımda windows 8 ile geldi yani windows lisansım var windows 10a da yükseltme yapmıştım

PSN İD: CnBozkurt
    Sağa hizala!!
  • Yarbay
    7628 Mesaj
    bende son sürümü kurdum ve gördüğüm en büyük sorun masaüstünün ve alttaki çubuğun donması şeklinde. Bir anda pc yi kullanırken bir bakıyorum alt barda hiç birşeye tıklayamıyorum. Başlat menüsüne giremiyorum. PC yi ctrl + alt + delete ile kapatıp açıyorum. Bu sorun sizce neden olabilir arkadaşlar?

Windows 7

Ya da 8.1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cnbzkrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ankara06ankara

bende son sürümü kurdum ve gördüğüm en büyük sorun masaüstünün ve alttaki çubuğun donması şeklinde. Bir anda pc yi kullanırken bir bakıyorum alt barda hiç birşeye tıklayamıyorum. Başlat menüsüne giremiyorum. PC yi ctrl + alt + delete ile kapatıp açıyorum. Bu sorun sizce neden olabilir arkadaşlar?
    explorer.exe hatası.

Temiz kurulum yaparak düzeltebilirsiniz.

İlk olarak anakart - ekran kartı driverlarını kendi sitesinden indiri.

1903 msdn sürüm indirin. ( rs yada tdb adguard dan sorunsuz indirebilirsiniz )

Bilgisayarı interneti kapalı şekilde UEFI modunda formatlayın.

Sonrasında driverları ve ekran kartını kurup yeniden başlatın

Tüm sistem güncellemelerini alıp yeniden başlatın

Sorununuz çözülecektir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    436 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

iyi akşamlar daha önce sordum ama tam cevap alamadım mevcut cihazımın teknik özellikleri
    i5 3210m işlemci
    6 gb ram
    amd hd7670m ekran kartı olan 8 yıllık bir pc
    en temiz stabil uzun zaman problem çıkarmayacak hangi windows sürümü bana uygun olur ?
    pc ilk aldğımda windows 8 ile geldi yani windows lisansım var windows 10a da yükseltme yapmıştım
    Cİhazınız için en uygun sistem Windows 8.1 PRO'dur

Şayet SSD'niz varsa Windows 10'da kurabilirsiniz.

Wİndows 10 - 1803 sürümünü kurarsanız herhangi sorun yaşamayacaksınız

İlk olarak anakart - ekran kartı driverlarını kendi sitesinden indirin

1803 msdn sürüm indirin. ( rs yada tdb adguard dan sorunsuz indirebilirsiniz )

Bilgisayarı interneti kapalı şekilde UEFI modunda formatlayın. Şayet BIOS UEFI desteği yoksa MBR de olur sorun olmaz

Tüm sistem güncellemelerini alıp yeniden başlatın . ( 1809 ve 1903 güncellemelerini almayın )

• Binbaşı
    1715 Mesaj
    güncelleme gibi bişey gelmişti tıkladım kurdu mu kurmadı mı anlamadım hop başlat çalışmıyor :)
    |
    |
    arkadaşlar bazı sitelerdeki videoları açmaya çalıştğımda html5 hatas diyor chorme kullanıyorum neden olabilir sizce
    |
    |

Windows 8.1 e hala güvenlik güncellemeleri veriliyormu suanki güncelleme kısmı nasıl çalışıyor widows 8.1 de

|
    |
    LMNTRIX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN İD: CnBozkurt
    Sağa hizala!!
  • Binbaşı
    1466 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LMNTRIX

Cİhazınız için en uygun sistem Windows 8.1 PRO'dur

Şayet SSD'niz varsa Windows 10'da kurabilirsiniz.

Wİndows 10 - 1803 sürümünü kurarsanız herhangi sorun yaşamayacaksınız

İlk olarak anakart - ekran kartı driverlarını kendi sitesinden indirin

1803 msdn sürüm indirin. ( rs yada tdb adguard dan sorunsuz indirebilirsiniz )

Bilgisayarı interneti kapalı şekilde UEFI modunda formatlayın. Şayet BIOS UEFI desteği yoksa MBR de olur sorun olmaz

Tüm sistem güncellemelerini alıp yeniden başlatın . ( 1809 ve 1903 güncellemelerini almayın )

Alıntıları Göster
    Neden 1803 hocam ? Benim sistemim arkadaşın sisteminden daha eski fakat her sürümde aldığım performans neredeyse aynı gözle görülür fark yok.
    |
    |

• Yüzbaşı
    737 Mesaj
    ya bu spot ışığı yine bozuldu genel sorun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManOftheSun -- 8 Ağustos 2019; 12:58:56 >
    |
    |

Orijinalden alıntı:

Hocam sayenizde hepimiz bilgileniyoruz.

Dün beni sıfır satın aldığım M2 SSD'imden şüphe ettiren 1903'ten sonra gidip 1803 yükledim. Battlefield 5'te ekran kartı %99 kullanım, DX11'de FPS ortalama 90-102 arası. Gayet de oynadım. Ne atma oldu ne bir şey. Mecbur olmadığım sürece aynen 1803'e devam. Sene de bir sistemi formatlar yine aynı versiyonu yüklerim. Taa ki herhangi bir ekran kartı sürücüsü daha güncel bir Windows isteyene kadar.

Abi öyle böyle değil bariz çok daha hafif, bariz daha hızlı, bariz daha stabil 1803.

Alıntıları Göster
    Herkesin söve söve bitiremediği 1903 den ben yüksek derecede memnunum.
    Bir zamanlar 1803 e de şuan 1903 e sövüldüğü gibi sövülüyordu ve ben ozamanda sorun yaşamadım.
    Ne yaşıyosunuzda son sürümlere bukadar giydiriyonuz hayret bişey.
    |
    |

• Binbaşı
    1466 Mesaj
    Net Framework AIO var mı bildiğiniz ? PC'de eksik olan sürümleri var galiba bazı programlar açılırken hata veriyor.
    2238 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NexusElite

Net Framework AIO var mı bildiğiniz ? PC'de eksik olan sürümleri var galiba bazı programlar açılırken hata veriyor.
    Şu olayları da bir türlü çözemediler. Hata veriyorsa hatanın neden kaynaklandığını bulması çok mu zor ? Şu eksik dersin direk tıklatıp indirir misal veriyorum. İlla olayın derinine inip cıvığını çıkartıp insanların zamanını çalmaktan başka bir işe yaramıyorlar.

Bu arada ben de son sürümden memnunum :) Bir ara iyiyken artık neden bilmem youtube tam ekran yaparken yavaşlama oluyordu onu da chrome dan donanım hızlandırıcısı kapatınca düzeldi.
    |
    |

Orijinalden alıntı: NexusElite

https://s4.dosya.tc/server7/15uuub/VisualCppRedist_AIO_x86_x64_24.zip.html

W10 1903 ait Microsoft OneDrive (32bit) Setup da sorun mu var. Kullandığım antivirüs uygulaması dosyayı bloke etti az önce nedense. 1903 güncellemesini kuralı aylar oluyor ve Microsoft OneDrive (32bit) Setup da hiç dokunmadım. Bugün nedense antivirüs yazılımı bloke edildi dedi.

Orijinalden alıntı: atınki

https://s4.dosya.tc/server7/15uuub/VisualCppRedist_AIO_x86_x64_24.zip.html

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam

176 Mesaj

Rica ederim
    |
    |
    NexusElite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PUP olarak algılanmış olabilir, eğer kullanacaksanız onedrive ın sitesinden bir daha setup ı indirebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    2807 Mesaj
    Oyun için diğer sürümler nasıl sizce? 1903 var şuan ama BF V ve GTA V gibi bir kaç oyunda sürekli FPS drop yaşıyorum. 1809 ya da 1803 gibi sürümlere dönmeye gerek var mı bilgisi olan var mı?

AMD Ryzen 7 2700 | MSI B450 Tomahawk | Asus Rog Strix RTX 2060 | Ballistix 16GB 3200MHz | Cooler Master LC240E RGB | Sabrent Rocket Nvme 500 GB | Phanteks P350X | Thermaltake Smart 700W 80+ | MSI CF396 Curved

Apple MacBook Air 13.3" | Apple iPhone X 64GB Space Gray

• Yarbay
    4145 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Oyun için diğer sürümler nasıl sizce? 1903 var şuan ama BF V ve GTA V gibi bir kaç oyunda sürekli FPS drop yaşıyorum. 1809 ya da 1803 gibi sürümlere dönmeye gerek var mı bilgisi olan var mı?
    1903 sürümü fps kaybı yaşatıyor denilmişti. eski sisteme dönünce o sorunun ortadan kalktığını söylemişti bir arkadaş. makinam çok yeni değil oyun oynayamıyorum, ets2 var o da düşük ayarda

windows ve oyun yüklemekten üşenmiyorum derseniz 1809 sürümüne geçin derim.
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.