Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1454. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.554
Cevap
623
Favori
1.759.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14521453145414551456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RedStone(1607) sürümünde sadece Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisinden (gpedit.msc) yapabildiğimiz CBB sürümünden CBB sürümüne yükseltme ayarını RedStone 2'de (1703) Windows Update/Gelişmiş seçenekler bölümünden yapabileceğiz.

Ayarı iş için güncel dal'a aldığınızda örnek verirsek RS2 CBB sürümünden 1506x.1xxx RS3 CBB sürümüne 16xxx.xxx yükseltme yapabiliceksiniz.

Daha fazla bilgi için: Daha Kararlı bir Windows 10 Kullanmak İstiyorsanız CBB Güncelleştirme Dalını Kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 18:46:10 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Ustad biraz geç oldu kusuruma bakma işteydim yeni geldim windows10 home 64 bit
  • Geç olsun güç olmasın kardeşim.

Buyur bu sürümü indireceksin.

Win10_1607_Turkish_x64.iso

Karşıya yüklenmiş dosya: 07/20/2016 03:55:00 GMT
    Dosya boyutu: 3808.11 MB (3993092096 bayt)
    SHA1: 8fa15057d1e4981a1ca4825877e146b4332b6d4c
    Ustadım son bi soru daha seni fazla rahatsız etmeyim bunu indirdekten sonra ne işlem yapacam
  • Çift tıklayıp dosyanın içini aç setup.exe dosyasını göreceksin. Çift tıklayıp çalıştır. Yükseltme işlemi başlayacak.
    Hocam.size iki soru soracagim

1- Suan guncel olan win 10 home 64 bit isosu var mi

2- Redstone 2 cikisini beklemeli miyiz sorunsuz stabil bir surum yayinlarlar mi yoksa yine problemli olur ilk cikisinda kurmak yerine cikisindan iki uc ay sonra kurmak gerekir mi dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan güncel olarak şu şekilde esd dosyaları var 14393.447 CBB kanalına geçtiği için refresh media olarak yayınlandı. Bunları indirip ISO dosyasına çevirebilirsiniz.

x86 / Combined ESD (Education, Pro, Home, "Home SL", "Home China")http://b1.download.windowsupdate.com/d/updt/2017/01/14393.0.161119-1705.rs1_refresh_clientcombinedsl_ret_x86fre_tr-tr_690eaaf5debf81b87941f45510c48cc71fcb9818.esd

x64 / Combined ESD (Education, Pro, Home, "Home SL", "Home China")http://b1.download.windowsupdate.com/d/updt/2017/01/14393.0.161119-1705.rs1_refresh_clientcombinedsl_ret_x64fre_tr-tr_b5dee0d78e100a51b5eb13743a01dd62f0553feb.esd

RedStone 2 Çıktığında ortalama 4 aylık Pilot kullanım sürecinde yayınlanacak tam anlamı ile stabil kullanım sunmayabilir.

Daha fazla bilgi için: Daha Kararlı bir Windows 10 Kullanmak İstiyorsanız CBB Güncelleştirme Dalını Kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 20:3:1 >
  • Son insider sürüm nasıl stabilmi tavsiye edermisiniz?
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Günlük kullanım için tavsiye etmiyorum. Test etmek için kullanabilirsiniz.
    Olsun hocam mühim değil bende de aynı şekilde çıkıyor. Hatta dolby tek çıkardı ne olduysa ikitane olmuşlar sonic falan diyor da bir işe yaramıyor test ettim dün

Gerçi merak ediyorum işte yoksa çok süper bir eq programı buldum biliyorsundur belki. https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

Kulaklık olsun, ses sistemi olsun ses süzme işini süper yapıyor. windows güncellemeleriyle lenovo'nun orjinal dolby sisteminin içine edildiği için mecbur bunu kullanıyorum. Bu yüzden dolby'yi merak ediyorum acaba lenovodaki gibi mi olacak daha mı kötü yoksa daha mı güzel olacak

windows media player'daki SRS WOW gibi basit bir ayar olmaz inşallah.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Bende iki tane uyduruk creative 1+1 hoparlör olduğu için ses işlerini pek kurcalayamıyorum.

Zaten ses konusunda değişik bir sorunum vardı müzik dinlerken seste çatlama ve patlama sesleri geliyordu, bu sorunu yeni çözdüm sayılır.

Windows varsayılan olarak sesleri oynatmak için DirectSound ses API'sını kullanıyormuş. AIMP'in içinden WASAPI Exlusive API'yı etkinleştirince sesteki çatlamalardan kurtuldum.

WASAPI'nın tek kötü yanı aynı anda 2 ayrı ses çalamaması.

Hatta bununla ilgilide bir geri bildirimde bulundum ama bir gelişme olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 20:43:54 >
    Laptop mu kullanıyorsun hocam. Öyle bile değilse üreticinin windows 8 için çıkarttığı sürücüyü denedin mi. Benzer bir sorunu ben de yaşadım. Hem dolby yazılımının bozulması hem de ses kötülüğü konusunda. Çözümü ise güncellemeyi kapatıp driverı tamamen silip laptop ile gelen recovery bölümünde bulunan ilk driver ve software'i kurarak kurtulmuştum. Gerçi bu insider sürümünde biraz zorlandım tekrar da denemedim dediğim eq programını kurdum rahat ettim :D

Bendeki sorun şöyleydi, bütün ses geliştiricileri kapalı olsa dahi. Sanki sanallaştırıcı açıkmış gibi ya da kablo hasarlıymış gibi bulanık bir ses çıkıyordu ve ses yüksekliği netliği çok kötüydü. Dolby 'i kapatınca düzeliyordu bir nebze ama istediğim tadı alamıyordum bir türlü.

Yine eski driverı kurdum ama dolby 'yi düzeltemedim bu son insider sürümde. Lenovo cihaz için kendisi entegre ediyor driver ile fakat dolby arayüzü yok ince ayar çektiğim. Uğraşmadım ben de pes ettim artık bir şey çalışıyorsa çok kurcalamıyorum, yoksa farklı farklı sorunlar çıkıyor.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Masaüstü bilgisayar. Biraz eski ama 8 yıl oldu.

Denemediğim sürücü kalmadı. Windows 7'de böyle bir sorun yoktu diye hatırlıyorum. Win 8 den sonra çıktı bu sorun neyseki WASAPI'yı etkinleştirince güzel ses geliyor. Şuan sıkıntı yok.

Sizin ses chipi Realtek miydi eğer öyleyse dolby için şu sürücüyü denemeni öneririm.

Realtek High Definition Audio (HDA) R2.8x (8083) WHQL + Dolby

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 21:10:49 >
    ustadım teşekkür ederim dediğin gibi indirdim yükledim şimdide etkinleşmiyor
    sorun olarakta bu anahtarla windows etkinleştiremez bilgisayarda yazıyor
    verdiğin show keyde yazan oem key yazan yeri girdim
  • OEM Edition: Win 8 RTM Core OEM:DM
    bide bu ney abi ben üstte yazan oem key yeri girdm
  • OEM Edition yazan key sizin bilgisayarınızın bios'una gömülü olan orjinal keyinizdir. OEM key ile etkinleşmesi gerekiyor.

Şuan Windows 10'un hangi sürümü yüklü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 21:27:57 >
    Yok abi olmuyor acaba diyorum bilgisayarın önceki sürümü bilmediğim için home yükledim pro olabilirmi
    8 startermi filan
    home
  • OEM Edition: Win 8 RTM Core OEM:DM

Bu şekilde yazıyorsa sizin lisansınız Home versiyon içindir. Yinede emin olmak için lisans numarasını showkeyplus programının içindeki bulunan Check product key bölümüne yazarsan elindeki keyin hangi sürüm için olduğunu yazar.
    ShowKeyPlus - Windows Product Key Information

Product Name: Windows 10 Home

OEM Edition: Win 8 RTM Core OEM:DM

bu şekilde yazıyor üstad acaba bilgiisayarı sıfırlama yapsam ilk girişte bu keyi tekrar
    girsem etkinleşirmi
  • 
Sayfa: önceki 14521453145414551456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.