Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1453. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14511452145314541455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef yok ne gariptir ki Microsoft cephesinden de bu soruna yönelik bir açıklama gelmiyor, SSD aldırmayı çok istiyorlar galiba herkese.

Başka Windows yükleyeceksin yapacak bir şey yok.
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    Chipsetinize uygun güncel Intel RST sürücülerini yükleyince bu sorunun çözüldüğü hakkında konuşulmuştu.

@BabyYourLost, şuradaki anlatımı uygulayarak hem başlat menüsü hemde başlat çubuğunun saydamlığını daha fazla artırabilirsiniz. (İkisi ayni anda olmuyor.)
    https://www.groovypost.com/howto/increase-the-transparency-of-windows-10-start-menu-and-taskbar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 2:36:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Chipsetinize uygun güncel Intel RST sürücülerini yükleyince bu sorunun çözüldüğü hakkında konuşulmuştu.

@BabyYourLost, şuradaki anlatımı uygulayarak hem başlat menüsü hemde başlat çubuğunun saydamlığını daha fazla artırabilirsiniz. (İkisi ayni anda olmuyor.)
    https://www.groovypost.com/howto/increase-the-transparency-of-windows-10-start-menu-and-taskbar/

Hocam çok sağolun çok teşekkürler, ne desem bilemiyorum.

• quote:

2.Kasım güncelleştirmesi RedStone 3 Sürüm 1711 Kasımda gelecek.

1511 November Update
    1607 Anniversary Update
    1703 Creators Update
    1711 2nd November Update
    1807 3rd Anniversary Update (Windows 10 3 yaşında olacak.)

Üstadım dün gece 15055 yapıyı .iso oluşturdum problem olmadı eski dosyalarıda silmedim olduğu gibi bıraktım sorun çıkarmadı şimdi de 15055 yapıyı usb den laptopa kurdum hiç bir sorun yok
    tekrar teşekkür ederim emeğine yüreğine sağlık çok büyük bir sıkıntıdan kurtuldum her zaman temiz kurulumdan yanayım üstüne güncelleme yapmak sistemi zayıflatır düşüncesindeyim
    Teşekkür Ederim kolay gelsin iyi çalışmalar

• ayberat A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim arkadaşlar ben teşekkür ederim.

Edit:

8 destek oyu aldım. Daha fazla destek oyu gerekiyor. Arkadaşlar destek bekliyorum. (Insider üyeliğiniz olsun olmasın destek oyu verebilirsiniz.)

Tek yapmanız gereken Geri Bildirim Merkezine girmek ve Donanım, Cihazlar ve sürücüler bölümüne gitmek.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 13:44:13 >

• Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Arkadaş benmi seçemiyorum bunları anlamıyorum gitti.
    Burada hangisini indirmemiz gerekiyor.
    Şuan Version 15.0.2.1044 bu sürümü kullanıyorum en günceli bu tarihine baktığımızda (2017)
    Version 15.0.4.1048 üsteki sürümden yüksek ama tarih 2016
    bunu neye göre indirmemiz gerekiyor

iki veya üç sürüm önceydi hatırlayamadım onu yüklediğimde win 7 deki ssd hızını win 10'da görüm hayretler içinde kaldım inanılmaz hızlandı makina ki bunu kardeşimde fark etti. sürüm yükseltince o hız yok oldu bulamadımda sürümü.

• CorozeB C kullanıcısına yanıt
    Şuan en günceli bu gözüküyor.

Intel Rapid Storage Technology (RST) Version 15.2.10.1044 WHQL
  • CorozeB C kullanıcısına yanıt
    Dostum driverların her zaman güncel olması iyi olacağı anlamına gelmez, önemli olan kendi donanımımız için EN UYUMLU VERSİYONU yüklemektir bu yüzden anakart veya laptop sitelerinde her çıkan yeni güncel driverlar eklenmez, bakılır tam uygun hale getirilir öyle yayınlanır.
  • quote:

Rica ederim arkadaşlar ben teşekkür ederim.

Edit:

8 destek oyu aldım. Daha fazla destek oyu gerekiyor. Arkadaşlar destek bekliyorum. (Insider üyeliğiniz olsun olmasın destek oyu verebilirsiniz.)

Tek yapmanız gereken Geri Bildirim Merkezine girmek ve Donanım, Cihazlar ve sürücüler bölümüne gitmek.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

sen buraya yazmadan önce destek oyu atmıştım lakin 1607 sürümden önce ilk zamanlar realtek sürücüsünü windows update üzerinden yüklüyordu hatta logitech mouse ve klavye sürücülerinide yüklüyordu nedense sonradan update üzerinden yüklemeleri çektiler. tahminim realtek sürücüsünü çekmelerinin sebebi özelleştirilmiş ses kartlarında problem yaşamaları zaten realtek'in resmi sitesinden ses sürücüsü indirirken orada bir uyarı veriyor aynen bu şekilde

Audio drivers available for download from the Realtek website are general drivers for our audio ICs, and may not offer the customizations made by your system/motherboard manufacturer. To be sure you obtain the full features/customizations provided in your original audio product, please download the latest drivers from your system/motherboard manufacturer's website.

özelleştirilmiş ses kartları için sürücüyü indirmesini anakart sitesinden indirin yazıyor. realtek kendi sitesinden sadece genel sürücüleri dağıtıyor.

• quote:

Şuan en günceli bu gözüküyor.

Intel Rapid Storage Technology (RST) Version 15.2.10.1044 WHQL

Peki hocam bunu onların içinden nasıl seçtin.sürümü daha yüksek olan var ama tarihi eski. ben bunu anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Dostum driverların her zaman güncel olması iyi olacağı anlamına gelmez, önemli olan kendi donanımımız için EN UYUMLU VERSİYONU yüklemektir bu yüzden anakart veya laptop sitelerinde her çıkan yeni güncel driverlar eklenmez, bakılır tam uygun hale getirilir öyle yayınlanır.

Hocam doğru söylüyorsun ama MSI bu konuda zayıf görüyorum.bunlarla ilgili hiç bir çalışması veya yaptırımı yok. keşke yukarda dediğim sürümü bulabilsem sizede verebilsem gerçekten nasıl hızlandığına inanamıyacaksınız
  • Aslına bakarsan Realtek'ı sadece örnek olarak verdim. Yani tüm sürücülerin güncel versiyonlarını Windows Update üzerinden göndermeleri gerekiyor.

Test bilgisayarına IP 15055 sürümünü yükledim Realtek AC'97 Ses kartı var bu bilgisayarda güncel sürücüsü direk olarak geliyor.

Anakartın üzerindeki ses çipinin en güncel sürücüsü 8 yıl öncesine ait

Edit: @CorozeB, Sitede verilen sürücülerin Description bölümünde sürücülerin tarihleri yazıyor oradan güncel olup olmadığını anlayabilirsin..

quote:

Description :
    Date & Version du drivers: 01/13/2017,15.2.10.1044
    Console Version: 15.2.10.1044 (19/01/17)
    WHQL: oui
    Officiel: non
    Sous: Windows 7/8/8.1/10
    Systeme: 32 & 64bits (x86 & X64)
    Pour:
    PCI\VEN_8086&DEV_9D03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A102&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A103&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A282&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 200 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_2822&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_282A&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_9D07&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A107&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A106&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A28E&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A286&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    Release note: - Fix Windows 10 RS1 DPC Watch Dog Timeout system stability issue.
    Langues: English (United States), Japanese, Arabic (Saudi Arabia), Basque, Bulgarian, Catalan, Chinese (PRC), Chinese (Taiwan), Croatian, Czech, Danish, Dutch (Netherlands), Finnish, French (Canada), French (France), German (Germany), Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian; Italian (Italy), Korean, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Romanian, Russian, Serbian (Cyrillic), lovak, Slovenian, Spanish (Traditional Sort), Swedish, Thai, Turkish
    Inclus:
    Lien officiel:http://www.intel.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Mart 2017; 16:3:20 >

• quote:

Aslına bakarsan Realtek'ı sadece örnek olarak verdim. Yani tüm sürücülerin güncel versiyonlarını Windows Update üzerinden göndermeleri gerekiyor.

Test bilgisayarına IP 15055 sürümünü yükledim Realtek AC'97 Ses kartı var bu bilgisayarda güncel sürücüsü direk olarak geliyor.

Anakartın üzerindeki ses çipinin en güncel sürücüsü 8 yıl öncesine ait

Edit: @CorozeB, Sitede verilen sürücülerin Description bölümünde sürücülerin tarihleri yazıyor oradan güncel olup olmadığını anlayabilirsin..

quote:

Description :
    Date & Version du drivers: 01/13/2017,15.2.10.1044
    Console Version: 15.2.10.1044 (19/01/17)
    WHQL: oui
    Officiel: non
    Sous: Windows 7/8/8.1/10
    Systeme: 32 & 64bits (x86 & X64)
    Pour:
    PCI\VEN_8086&DEV_9D03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A102&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A103&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A282&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 200 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_2822&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_282A&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_9D07&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A107&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A106&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A28E&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    PCI\VEN_8086&DEV_A286&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
    Release note: - Fix Windows 10 RS1 DPC Watch Dog Timeout system stability issue.
    Langues: English (United States), Japanese, Arabic (Saudi Arabia), Basque, Bulgarian, Catalan, Chinese (PRC), Chinese (Taiwan), Croatian, Czech, Danish, Dutch (Netherlands), Finnish, French (Canada), French (France), German (Germany), Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian; Italian (Italy), Korean, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Romanian, Russian, Serbian (Cyrillic), lovak, Slovenian, Spanish (Traditional Sort), Swedish, Thai, Turkish
    Inclus:
    Lien officiel:http://www.intel.com/

şuan kullandığım ses chipi ALC1150

windows 10 x64 için realtekin genel sürücüsünün en son versiyonu 6.0.1.8036 (R2.81) sürücünün yayınlanma tarihi 2017/1/13

anakartımın üreticisinin en son versiyon sürücüsü ise 6.0.1.8010 yayınlanma tarihi 2017-02-07

yani özetle realtek ses sürücü yüklerken anakartın resmi sitesinden sürücü indirin her zaman en son sürücü en iyi sürücü anlamına gelmiyor ayrıca ses chipi eski bilgisayarlarda ses sürücüsünü yüklemeyin microsoftun genel ses sürücüsünü kullanın daha iyi ses geldiğini kullaklık takarken hissedebiliyorsunuz. kullandığım diğer bilgisayarımdan biliyorum

• C-AKBAL kullanıcısına yanıt
    Microsoft Update Kataloğundaki en güncel sürücü 6.0.1.8083 sürümlü 7.3.2017 tarihli sürücü şuan için.

• quote:

Microsoft Update Kataloğundaki en güncel sürücü 6.0.1.8083 sürümlü 7.3.2017 tarihli sürücü şuan için.

dediğim gibi realtek ses sürücünün versiyonuna takılmayın anakart üreticisi en son hangi sürücüyü çıkarmışsa onu kullanın eski chipe sahip ses kartlarında sürücü yüklemeyin microsoftun genel ses sürücüsünü kullanın

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Geç cevap için özür dilerim.

15055 sürümünde şöyle bir ayar gözüküyor.

En alttaki Dolby Atmos for headphones'e tıklayınca mağaza açılıyor.

Şuan için hazır değil sanırım. RTM sürüm ile birlikte hazır olup yayınlanabilir diye düşünüyorum.

• Redstone 2 geliyor yavaştan. Nisan'ın ortaları buralar karışır
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Slm windows 10 indirme aracı ile indirilebiliyor mu İSO olarak çıktıktan sonramı indirilecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş uygulamalarda olduğu gibi windows indirme aracı yayınlarlar sanırım onunla indirip ıso kalıbı olarak dvd ye yazarız ya da usb flash boot hazırlarız . Fazla bekleteceklerini sanmıyorum.

Windows update aracılığı ile de gelebilir ancak o yöntem sorunlu kurulumlara sebep oluyor onu bir şekilde iptal etmek gerek . En sağlıklısı iso ile temiz format kurulum .
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Aynen update ile hem geç iniyor hemde pc yi şişiriyor

Temiz kurulum en iyisi teşekkürler bu arada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14511452145314541455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.