Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1446. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.554
Cevap
623
Favori
1.759.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14441445144614471448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malum olduğu üzere gelen güncellemelerde, ilgili esd dosyasını "C:\$WINDOWS.~BT\Sources" klasörü içerisinde bulabiliyorduk. Lakin 15046 Insider güncellemesinde esd dosyasını bulamadım.
    Değişiklik hususunda bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalgaland

Malum olduğu üzere gelen güncellemelerde, ilgili esd dosyasını "C:\$WINDOWS.~BT\Sources" klasörü içerisinde bulabiliyorduk. Lakin 15046 Insider güncellemesinde esd dosyasını bulamadım.
    Değişiklik hususunda bilgisi olan var mı acaba?

günceleme sonrasında ssd yer azaldığı için windows disk temizlemeyi çalıştırmıştım şuan bende $WINDOWS.~BT klasörü yok ama dediğim gibi temizleme yaptığım için olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilkoc

hocam 2 tane hp notebookum var. wifi şifresi girmeye çalışırken şifre kutusunu yeniliyor sürekli, şifre bitmeden temizliyor yani kutuyu. o yüzden ağa bağlanamıyorum. hiç karşılaştınız mı bu sorun ile ilgili?

masaüstünde boş bir alana sağ tıklayarak bir metin belgesi oluşturun wifi şifrenizi oraya yazın sonra yazdığınız şifrenizi kopyalayın ve şifre kutusuna yapıştırdığınız an bağlana basın işe yarayabilir deneyin. benimde wifi şifremde harf karakter sorunu var sorunda demiyelim karakteri f klavyede yapamıyorum bende notebooka şifre girerken böyle yapıyorum
  • quote:

hocam 2 tane hp notebookum var. wifi şifresi girmeye çalışırken şifre kutusunu yeniliyor sürekli, şifre bitmeden temizliyor yani kutuyu. o yüzden ağa bağlanamıyorum. hiç karşılaştınız mı bu sorun ile ilgili?

Bu değil ama türkçe ingilizce klavye karışıklığı sorununu görmüştüm kafasına göre saçma buglar her zaman oluyor işte w10'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-AKBAL

quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

15046.0 yapisi Insider Preview kullanicilar icin sunuldu.

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 15046 for PC
    https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/02/28/announcing-windows-10-insider-preview-build-15046-pc

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

dün geri bildirime mesaj atmıştım insidere ekleyin 15042 sürümü diye sabah insider prewievden 15042 sürümü indirmeye açık gördüm tabi dururmuyum hemen indirdim. temiz kurulum yaptım microsoft hesabıyla insiderdan oturum açıp derleme almayı hızlı yapmaz olaydım hemen 15046 sürümü indirdi güncelledi neyse ilk izlenimlerimi yazayım merak edenler için..

1- dvi üzerinden bağlı monitör kullanıyorum stabil sürüm olan 14... sürümlerinde ekranda bulanıklık vardı ve yazı tiplerinin kenarları nasıl diyim kırıklaşıyordu net gözükmüyordu bu sürümde sorunlar giderilmiş bulanıklık yok ve yazı tipleri gayet net gözüküyor aynı ekran kartı sürücü ile..

2-defaultuser0 kullanıcısı bu sürümde yok. aslında ilk kurduğum an ona baktım vardı hay allah yine bu illet orada duruyor dedim sonra galiba net üzerinden windows etkinleşti ve o kullanıcı kayboldu öyle bir kullanıcı şuan yok galiba defaultuser0 kullanıcı windowsun otomatik etkinleşmesiyle alakalı ve önceki sürümlerde etkinleştikten sonra unutulmuş..

3-mouse hareketlerinde serilik hissettim daha akıcı hareket ediyor imleç

4-windows stop ışığı resimleri gayet stabil çalışıyor önceki sürümlerde kilit ekranında gözükmesine rağmen oturum açma ekranında gözükmüyordu

5-xbox hesabı olmayanlar için dvr kapatma ayarlar sekmesine eklenmiş

6-kurumdan sonra en hoşuna giden ise bütün sürücülerin kurulu olduğunu görmem oldu tabi ekran kartı sürücü hariç. önceki sürümlerde 10a yakın genel sürücü yüklerdi bir tanede benim internet sürücüm olan killer E2200 sürücüsünü yüklemezdi bu sürümde bütün sürücülerin yüklü olduğunu gördüm

7-şuana kadar 2 hata mesajı aldım onlarda windows defenderla ilgili şuanda kurulu olan kullandığım virüs programını hiçe sayarak pc her açılışta windows defenderda otomatik başlıyor

8-oyun performası gayet iyi game mode sayesinde mi bilmiyorum ama sahneler daha renkli canlı ve akıcı..

9-.net framework 4.7 gelmiş

10-onedrive program ekle/kaldırdan kaldırılabilir olmış

11-ses konusundada iyileştirme var daha tiz ve çevreleyici bir şekilde ses geliyor kulaklıktan

12-denetim masasından görüntü ayarları kaldırılmış

13-kişileştirmede çeşitlenmiş özel renk oluşturma falan var birde gece modu diye birşey var tam bilmiyorum

14-sorun giderme araçları güncelleştirme ve güvenliğe eklenmiş

15-windows updateyi 35 gün geçici olarak kapatma ayarı gelmiş

daha gözüme çarpan birşeyler olursa eklerim eğer insider üyeliğiniz varsa buradan image dosyası indirebilirsinizhttps://insider.windows.com/

edit.

bu iyileştirmelerin olmasında hata raporlarının microfosta gönderilmesinin büyük payı var özelliklede donanım sürücüleri konusunda sizde her daim raporları microsofta yollayın..

Windows 10'un Gelişmesine Sizde Katkıda Bulunun

Peki Microsoft’a Windows 10’u geliştirmede nasıl yardımcı olacaksınız?

Öncelikle Ayarlar'a girin ve Gizlilik sekmesine tıklayın sol en altın bir üstünde Geri Bildirim ve Tanımlamalar'a tıkladıktan sonra “Windows benden geri bildirim istemeli” sekmesini [Otomatik] ve “Cihaz verilerini Microsoft'a gönder” sekmesinide [Tam] olarak ayarlayınız.

Sonra Güvenlik ve Bakım'ı açın. Girdikten sonra Bakım bölümüne, ardından da “Sorun raporları çözümlerini denetle” başlığı altındaki “Çözümleri denetle” seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemlerden sonra ufak bir pencere belirecek ve yaşadığımız bütün sorunlar Microsoft’a gönderilecektir. “Çözümleri denetle” dediğinizde Rapor Microsoft’a gider gitmez, eğer sorunun çözümü varsa bir bağlantı beliriyor ve bu bağlantıya tıkladığınızda sorunun neden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceğini görebiliyorsunuz. Raporu hiç göndermeyen kullanıcılar ise bu özellikten bihaber...

Tüm bu gönderilen raporlar sayesinde Microsoft,işletim sistemlerinde nelerden dolayı hata oluştuğunu tespit ederek bir sonraki sürümde bu hataların olmaması için kodları güncellemekte. Bu sayede Windows 10’un geliştirilmesine yardımcı olmuş olacaksınız.

edit.

CCleaner veya Windows Disk Temizleme araçları gibi temizlik araçları hata raporlarını siliyor ve Microsoft'a rapor gönderemiyorsunuz.

ellerine sağlık güzel bilgiler. Sürüm incelemelerini seviyorum bazen bende atıyorum gelişmeleri buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Bu değil ama türkçe ingilizce klavye karışıklığı sorununu görmüştüm kafasına göre saçma buglar her zaman oluyor işte w10'da.

teşekkürler. bende 60dan fazla cihaz kurdum bi bu ikisinde sorun çıktı. işin garibii format attım yine aynı. hep aynı kurulum düzenini takip ediyorum kurduğum programlardan biri bozuyor herhalde.
  • Beyler bu yeni büyük güncelleştirme mayıs ayında mı gelecek ti ?
  • Hayır mart yani bu ayın sonlarına doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Beyler bu yeni büyük güncelleştirme mayıs ayında mı gelecek ti ?

bir çok yabancı forumda nisana ertelendiği yazıyor normalde mart ayı içerisinde gelmesi lazımdı sürüm 1703 olacaktı
  • C-AKBAL kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler arkadaşlar.
  • dalgaland kullanıcısına yanıt
    Şu klasörün içerisinde karışık isimde bir dosyanın içerisine UUP dosyalarını indiriyor.

Örn dosya adı: 4efda2789d8d0d69ab7a54605221c0df

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • quote:

Şu klasörün içerisinde karışık isimde bir dosyanın içerisine UUP dosyalarını indiriyor.

Örn dosya adı: 4efda2789d8d0d69ab7a54605221c0df

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

güncelleme 17 nisan deniyoırdu doğrumu
  • anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Benim vaioda vardı aynı sıkıntı. Broadcom wireless bundle ı intel pro ile değiştirince yapmamaya başladı. Windows 10 un broadcom ile garezi var sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • i.y4114 kullanıcısına yanıt
    Mart sonu gibi yayınlanabilir.

Resimlerdeki takvim detayına dikkat bir ipucu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Mart 2017; 16:51:46 >
  • quote:

Mart sonu gibi yayınlanabilir.

Resimlerdeki takvim detayına dikkat bir ipucu olabilir.

hocam bu defa hemen güncelleme yapmayacağım süpriz yumurta gibi oldu iyice ne çıkacağı belli olmuyor bir önceki yazınızda yazan özellik güncellemelerini geciktir seçeneğini işaretledim fakat SoftwareDistribution klasörü hayla değişiyor 2 dakika önce bile değişmiş 16:59 da 1.5 gb olmuş dosya boyutu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.y4114 -- 2 Mart 2017; 17:5:49 >
  • i.y4114 kullanıcısına yanıt
    Mağazadan oyun falan indirmiş olabilir senden habersiz

RS2 yayınlandıktan sonra ilk 4 ay sakat çok sorun olabilir. 4 ay sonra CBB versiyon yayınlanınca yüklersin.

Pro yada Enterprise sürümlerinden birini kullanıyorsan 1607 CBB sürümünden 1703 CBB sürümüne direk geçebilirsin.

Konuya tekrar bak istersen.https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-bir-windows-10-kullanmak-istiyorsaniz-cbb-guncellestirme-dalini-kullanin--124319355

15042 sürümünden 15046 sürümüne yükseltirken 32-bit versiyonda şu klasöre geliyor dosyalar.

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\b37ca5440a099694a0a5a514daefe361

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Mart 2017; 17:44:21 >
  • quote:

Mağazadan oyun falan indirmiş olabilir senden habersiz

RS2 yayınlandıktan sonra ilk 4 ay sakat çok sorun olabilir. 4 ay sonra CBB versiyon yayınlanınca yüklersin.

Pro yada Enterprise sürümlerinden birini kullanıyorsan 1607 CBB sürümünden 1703 CBB sürümüne direk geçebilirsin.

Konuya tekrar bak istersen.https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-bir-windows-10-kullanmak-istiyorsaniz-cbb-guncellestirme-dalini-kullanin--124319355

15042 sürümünden 15046 sürümüne yükseltirken 32-bit versiyonda şu klasöre geliyor dosyalar.

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\b37ca5440a099694a0a5a514daefe361

hocam magazadaki yüklenen oyun yok ama mağazadan daha önceden yüklenen oyuna dün ben müdehale ettim çünkü yüklediğim oyun en başından başlamıştı bende kendi profilimi aktardım uygulamaya bu sayede en son kayıta geldi
    fakat şuan için yüklenen bir uygulama yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.y4114 -- 2 Mart 2017; 17:48:36 >
  • windows 10da bios a nasıl giriyoruz
    şu videoda ki secenekler geliyor, secenekler arasında bios/uefi a gir yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 3 Mart 2017; 0:41:49 >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı açarken

Shift + Power
    Shift + F2 + Power
    F2 + Power

kombinasyonlarına basılı tutarak deneyin umarım biri işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

windows 10da bios a nasıl giriyoruz
    şu videoda ki secenekler geliyor, secenekler arasında bios/uefi a gir yok

shift tuşunu basılı tutarken mouse ile yeniden başlat değidinde bu ekrana gelirsin ama uefi ile kurulmamış yani eski usul bios ile kurulu bir windows 10 da bu ekrandan biosa giriş sekmesi olmaz bu özellik sadece uefi windows 10 da var
  • 
Sayfa: önceki 14441445144614471448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.