Şimdi Ara

W10 1909 (19H2) | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 10 Mobil Kullanıcı ( 10 Mobil Cihaz )
37.936
Cevap
644
Favori
1.342.377
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> W10 1909 (19H2) | Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları
Giriş
    1770 Mesaj
    29 temmuzda tekrardan Windows 7'ye döndüm.

Döndükten sonra farkettimki, artık ücretsiz yükseltme şansım bulunmuyor Win 10'e, peki pişman mıyım ? Hayır. Bir türlü ısınamamıştım zaten.

Windows 7'yi seviyorum.
  • Yarbay
    8561 Mesaj

Ücretsiz yükseltme yapmaniza gerek yok siz zaten bir kez yükseltme yaptığınız için Windows 10 sahibi oldunuz. İstediğiniz zaman sıfırdan kurulum yada yükselme ile tekrardan geçebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Legolas246 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tersol

Yahu başlat menüsü gibi görsel saçmalıklarla uğraşacaklarına çekirdeği güncellesinler, uygulamalar daha verimli ve stabil çalışsın yeter. öyle über şeyler isteyen yok zaten mikisofttan. bakıyorum her güncellemede uğraştıkları şeyler arayüzle alakalı, yemişim arayüzünü sen bana solidworks'te daha stabil ve azda olsa daha verimli bir deneyim yaşat yeter. donanımları daha verimli ve daha stabil kullanmamızı sağlasınlar yeter. yoksa bilgisayarım simgesini isterlerse playboy simgesi yapsınlar dert değil bunlar.
    windows kurduğumda ilk yaptığım şeyler defender, cortana, one driver gibi saçma uygulamaları iptal etmek oluyor. cortana'nın çok ekmek yemesi lazım daha emekleme aşamasında, defender desen kendine ve cihazına hakim kullancılar için gereksiz, one driver, mağaza, xbox one senkronu gibi saçma uygulamaları kaç tane kullanıcı kullanıyor ? eğer sen bütün dünyaya hizmet veriyorsan böyle kişisel, saçma uygulamalar ile değil ''çekirdek güncellemeleri'' ile gel bana. bana de ki;

ram ve işlemci kullanımına bağlı stabilite sorunları şu kadar azaltıldı,
    render ve oyun gibi 3d uygulamalarda cpu ve gpu arasındaki haberleşme hızı şu kadar arttı.
    yeni bir dosya sistemi geliştirdik, okuma-yazma ve sıkıştırma oranında şu kadar verim elde ettik.
    çökme sorunlarının şu kadarını giderdik
    yazılımsal hevc/x265 desteği ekledik
    son kullanıcı kullanmadığı uygulama ve programları, dosyaları vesaire (one drive, cortana, media center, defender, edge) sistem kurulumu başlangıcında kurup kurmama seçeneğine sahip olacak.
    yeni bir sürücü havuzu geliştirdik, artık herkes donanımlarına ait stabil sürücülere çok daha kolay ulaşabilecek, ister el ile ister otomatik güncelleştirmelere ulaşabilecek

gibi gibi gibi .....

bana bunlarla gel aga. yoksa yemişim senin cortananı, xbox one'nını, one driver'ını bilmem neyini.

Çok haklisiniz hocam ama bunlarin başında bir bill gates yok artik yani bir gelişme beklemek saçma

|
    |

• Binbaşı
    1770 Mesaj

Windows 7'ye formatladım pc'yi. Nerden anlayacakki daha önce kurduğumu. Ayrıca tekrar geçeceğimi de düşünmüyorum ama merak ediyor insan işte.
    |
    |
    MRT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: viper17

1 senedir buglu windows 10 kullanıyorsunuz 1 gün daha sabrediverin

1 sene oldu bir tane bug görmedim

halay başını mı bekliyorsunuz o zaman saat tutarak ?

microsoft un bile kabul ettiği şeyi kullanıcılarının etmemesi..

o senin sorunun ben geen yıl 8.1 den yükseltmeyle geçtim 2 pcyede hiç format atmadım hala sorun yok. ayrıca ne beklemesi ne alaka ? varsa güncelleme yüklerim yeniliğe açık olmak gerek

6 sene boyunca sizin gibi düşünüp bilgisayarımı güncellemeleri yükledim elime geçenler:
    Bolca KASMA
    Yetersiz disk alanı

• Yüzbaşı
    332 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tersol

Yahu başlat menüsü gibi görsel saçmalıklarla uğraşacaklarına çekirdeği güncellesinler, uygulamalar daha verimli ve stabil çalışsın yeter. öyle über şeyler isteyen yok zaten mikisofttan. bakıyorum her güncellemede uğraştıkları şeyler arayüzle alakalı, yemişim arayüzünü sen bana solidworks'te daha stabil ve azda olsa daha verimli bir deneyim yaşat yeter. donanımları daha verimli ve daha stabil kullanmamızı sağlasınlar yeter. yoksa bilgisayarım simgesini isterlerse playboy simgesi yapsınlar dert değil bunlar.
    windows kurduğumda ilk yaptığım şeyler defender, cortana, one driver gibi saçma uygulamaları iptal etmek oluyor. cortana'nın çok ekmek yemesi lazım daha emekleme aşamasında, defender desen kendine ve cihazına hakim kullancılar için gereksiz, one driver, mağaza, xbox one senkronu gibi saçma uygulamaları kaç tane kullanıcı kullanıyor ? eğer sen bütün dünyaya hizmet veriyorsan böyle kişisel, saçma uygulamalar ile değil ''çekirdek güncellemeleri'' ile gel bana. bana de ki;

ram ve işlemci kullanımına bağlı stabilite sorunları şu kadar azaltıldı,
    render ve oyun gibi 3d uygulamalarda cpu ve gpu arasındaki haberleşme hızı şu kadar arttı.
    yeni bir dosya sistemi geliştirdik, okuma-yazma ve sıkıştırma oranında şu kadar verim elde ettik.
    çökme sorunlarının şu kadarını giderdik
    yazılımsal hevc/x265 desteği ekledik
    son kullanıcı kullanmadığı uygulama ve programları, dosyaları vesaire (one drive, cortana, media center, defender, edge) sistem kurulumu başlangıcında kurup kurmama seçeneğine sahip olacak.
    yeni bir sürücü havuzu geliştirdik, artık herkes donanımlarına ait stabil sürücülere çok daha kolay ulaşabilecek, ister el ile ister otomatik güncelleştirmelere ulaşabilecek

gibi gibi gibi .....

bana bunlarla gel aga. yoksa yemişim senin cortananı, xbox one'nını, one driver'ını bilmem neyini.

Tablet, telefon işine benzetmeye çalışıyorlar ama başaramadılar en iyisi win7 ve xp bence diğerleri ayar tutmadı
    |
    |

• Yüzbaşı
    332 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

şu lanet olası %100 disk sorununu çözebilsem bende w10 kullanacağım ama olmuyor. nette yazılan söylenen herşeyi yaptım düzelmiyor illet

laptop mu kullanıyorsunuz yoksa masaüstü mü?
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

redstone çıktı mı çıkmadı mı

1. sayfada amerika saatine bakın deniliyor.....
    aman Yarabbi 6 dk kalmış 😱

hayır son 1dk
    |
    |
    naxay07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    643 Mesaj
    eee noldu şimdi
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj
    quote:

hayır son 1dk

|
    |

her ikiside

|
    |

eee noldu şimdi

hiçbirşey olmadı ?

edit:

bu ne şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naxay07 -- 2 Ağustos 2016; 10:10:43 >

laptopum evde şu an işyerindeyim :D o da win7 akşama görücez artık
    |
    |
  • Yarbay
    14821 Mesaj
    henüz güncelleme gelmemiş
    |
    |

Orijinalden alıntı: hamitrf1

şu lanet olası %100 disk sorununu çözebilsem bende w10 kullanacağım ama olmuyor. nette yazılan söylenen herşeyi yaptım düzelmiyor illet

windows update çalışınca bende de oluyor

Saat 21:00-22:00 civarında gelir bence. Tahmin yapıyorum kesinliği yok ama Windows Phone kullanırken de güncellemeleri hep bu saatlerde alırdık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: HaciTTOR

Oyun oynanmayacaksa (dx12) Windows 10 kullanmak bana göre de mantıksız. Kurarım 64 bit Windows 7 yi keyfime bakarım. Gel gelelim oyun muhabbeti var. Windows 10 şart geliyor.

dx12 muhabbetine de hastayım

say bakalım yeni çıkan 3-5 oyun harici dx12 desteğini
üniversite
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.