Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim windowd uptade kapalıydı. Demin bilgisayarı kapatıp açtım. Sizi heyecanlandıracak yeni özellikler getirdik falan yazdı. Bekledim sonra bilgisayar açıldı ama ekran simsiyah mouse imleci var 3 saniyede bir f5 atar gibi oluyor ekranın altındaki windows işareti falan çıkıyor. Habire böyle tekrarlıyor. Ne yapmam gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem türüne göre değişiklik gösterek;

64-bit için 2.75 GB
    32-bit için 2.12 GB
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Sistem türüne göre değişiklik gösterek;

64-bit için 2.75 GB
    32-bit için 2.12 GB

Teşşekkür ederim beklediğimden azmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Windows 10 Home Single Language 64 bit kullanıyorum. Yaklaşık iki haftadır devam eden bir problemim var.
    "C" sürücüsünde yeni klasör oluşturduğum da , açık olan tüm klasörler otomotik olarak kapanıyor. Masaüstü görüntüsü yenileniyor.
    Klasör içinde bir dosya sildiğimde , dosya siliniyor ama klasörü yenilemediği için silinen dosya F5 yapana kadar gözüküyor. Her açılan klasörden bazen bir bazen iki tane açılıyor. Klasörler ayrı pencerelerde açılıyor.Klasör ayarlarını varsayılan yapmama ve Tüm klasörleri aynı pencerede aç yapmama rağmen bir değişiklik olmuyor.
    5 adet farklı virüs, trojan ve malware programı ile tarattım . Virüs bulamıyor. Dün gece , Windows'da yeni bir kullanıcı açtım onda bu hataların hiçbiri olmadı. Ama Yönetici olan kendi hesabımda bu hatalar devam ediyor. Windows geri yüklemeyi de denedim , değişiklik olmadı.
    Bilgiayar Yönetimi konsolunda "Olay Görüntüleyici" de Yönetim olayları kısmında aşağıda verdiğim hataları veriyor.

Bilgisayarıma format atmadan , Windowsu nasıl eski stabil haline çevirebilirim.
    Yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Olay Görüntüleyici Yönetim Olayları Hata Ayrıntıları :
    Günlük Adı: Application
    Kaynak: Application Error
    Tarih: 28.03.2017 09:22:29
    Olay Kimliği: 1000
    Görev Kategorisi:(100)
    Düzey: Hata
    Anahtar sözcükler:Klasik
    Kullanıcı: Yok
    Bilgisayar: Dell
    Açıklama:
    Hatalı uygulama adı: explorer.exe, sürüm: 10.0.14393.953, zaman damgası: 0x58ba5aa4
    Hatalı modül adı: ntdll.dll, sürüm: 10.0.14393.479, zaman damgası: 0x5825887f
    Özel durum kodu: 0xc000041d
    Hata uzaklığı 0x0000000000037a63
    Hatalı işlem kimliği: 0x1654
    Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d2a789fb503ade
    Hatalı uygulama yolu: C:\WINDOWS\explorer.exe
    Hatalı modül yolu: C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll
    Rapor kimliği: a28915fe-1ad6-4e1d-a695-f88966ebbfcf
    Hatalı paket tam adı:
    Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:
    Olay Xml'si:
    <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
    <System>
    <Provider Name="Application Error" />
    <EventID Qualifiers="0">1000</EventID>
    <Level>2</Level>
    <Task>100</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2017-03-28T06:22:29.169171200Z" />
    <EventRecordID>23428</EventRecordID>
    <Channel>Application</Channel>
    <Computer>Dell</Computer>
    <Security />
    </System>
    <EventData>
    <Data>explorer.exe</Data>
    <Data>10.0.14393.953</Data>
    <Data>58ba5aa4</Data>
    <Data>ntdll.dll</Data>
    <Data>10.0.14393.479</Data>
    <Data>5825887f</Data>
    <Data>c000041d</Data>
    <Data>0000000000037a63</Data>
    <Data>1654</Data>
    <Data>01d2a789fb503ade</Data>
    <Data>C:\WINDOWS\explorer.exe</Data>
    <Data>C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll</Data>
    <Data>a28915fe-1ad6-4e1d-a695-f88966ebbfcf</Data>
    <Data>
    </Data>
    <Data>
    </Data>
    </EventData>
    </Event>

• dvd3151 kullanıcısına yanıt
    CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girip onarım yapar mısınız? (İşlem sırasında internet bağlantınız açık olsun.)

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve alltaki komutu uygulayın.

sfc /scannow

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Dün bu yazdığınızın aynısını internetten bulmuştum uyguladım, maalesef bir değişiklik olmadı. Ama yine de ilginiz için teşekkür ederim.

Yine de tekrar dediğiniz şekilde yapıyorum . Sonucu yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dvd3151 -- 28 Mart 2017; 23:24:10 >
  • dvd3151 kullanıcısına yanıt
    dosyaları koruyu seçip sıfırlamayı deneyin sadece sonradan kurulan programların bazıları silinir dosyalar silinmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 29 Mart 2017; 0:8:32 >
  • MRT_ arkadaşın yazdıklarını uyguladım. Bir değişiklik olmadı . Microsoft destek forumuna da yazmıştım. Bir çözüm bulamaz isem sizin de yazdığınız gibi sıfırlama yapacağım. Umarım bu sorunu çözer. Sıfırlama da bir tür format gibi sanırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dvd3151

MRT_ arkadaşın yazdıklarını uyguladım. Bir değişiklik olmadı . Microsoft destek forumuna da yazmıştım. Bir çözüm bulamaz isem sizin de yazdığınız gibi sıfırlama yapacağım. Umarım bu sorunu çözer. Sıfırlama da bir tür format gibi sanırım ?

Windows 10'daki sebebi bilinmeyen saçma buglardan birine yakalanmışsınız bu durumlarda sıfırlama / format tek çözüm oluyor maalesef.
  • Ben de sonunda Microsoft Windows 10 ile noktayı koydu diyordum. Kurulurken hiç sorun çıkmadı, bir yılı geçkin bir süredir de sorun yaşamadım. Adamlar bu defa olayı çözmüş diyordum. Ama bu sefer de böyle bir sorun çıktı. Her işletim sistemi en az bir format istiyor herhalde.
  • yükleme linki açılmıyor
    gündüz indirmiştim fakat sisteminiz güncel diyor
    insider programınada kayıtlıym ben neden alamıyorum güncellemeyi ?
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Tamam, çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

yükleme linki açılmıyor

Hangi yükleme linki ? ilk sayfadaki asistan linki sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

yükleme linki açılmıyor

Hangi yükleme linki ? ilk sayfadaki asistan linki sorunsuz.

hocam sizinki çalışıyorda dh ana sayfasının verdiği çalışmıyor sizinkini indirdim en son sürüm güncel diyor ne yapmam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

W10 Creators Update 1703 = 15063

Windows10 Güncelleme Asistanı Link

Yüklemek için yukarıdaki Asistanı indirip çalıştırın.

Not : Şuan sadece ingilizce olarak kullanılabilir.

Not 2 : Hala resmi olarak yayınlanmadı Insider güncellemesi diyebiliriz, 11 Nisan'da tam sürümün çıkmasını bekliyoruz.

ilk sayfaya eklendi.

selam hocam programı indirip çalıştırdım windows güncel diyor güncelleme yapmıyor

• opsladio kullanıcısına yanıt
    İşe yaradı diyenlerde var, şuan sıkıntılı herhalde BETA zaten günde bir kere denersiniz.
  • Selam dostlar, hepinize bir sorum var. Dell marka bilgisayarım var. Windows 10 da bir driver yüzünden bilgisayar uyku durumuna geçmiyor, tam olarak kapanmıyor ve sürekli fan çalıştırıyordu, cpu ısınıyordu. Bu sebeple 7 ye döndüm tekrar. Soruna sebep olan driver : Intel® Management Engine Interface

Aynı şekilde bu sorunu yaşayan ve şuan düzeldiğini doğrulayacak var mı aranızda?

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    Tamam da bu çok genel bir soru olmuş bir sürü donanım ve buna uygun yazılım sürümü var, verdiğiniz bilgilerle istediğimiz kadar kategorilendirme yapsak gene pek sonuç çıkmaz.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Soru olması gerektiği gibi, kişisel bir problem değil veya sebebi başka driverlar değil. Sadece bu driver buna sebep oluyor. "windows 10 shutdown problem" şeklinde arama yaparsanız tüm çözümlerde bu driver in silinmesi kaldırılması vb. çözümler sunuluyor. Fakat sürekli güncellediği için ve otomatik tekrar kurduğundan, her açtığımda pc yi tekrar aynı işlemleri yapmak zorunda kalıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Soru olması gerektiği gibi, kişisel bir problem değil veya sebebi başka driverlar değil. Sadece bu driver buna sebep oluyor. "windows 10 shutdown problem" şeklinde arama yaparsanız tüm çözümlerde bu driver in silinmesi kaldırılması vb. çözümler sunuluyor. Fakat sürekli güncellediği için ve otomatik tekrar kurduğundan, her açtığımda pc yi tekrar aynı işlemleri yapmak zorunda kalıyordum.

Devre dışı bırakmayı denediniz mi ? Otomatik Windows sürücü yükleme ayarını kapatın. (ilk sayfada anlatımı var)
  • 
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.