Şimdi Ara

W/L op Bronze 5---Ranked Gunlugum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
16
Favori
17.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha da ötesini beklemezdim senden zaten.
  • Eğer support oynuyorsan kill alarak oyunu taşıman imkansız. O zaman oyunun başından itibaren bütün laneleri uyar(oyun bilgisi gerekli biraz oynadığın seviyeye kadar olması yeterli) Rakipte morde mi var o lane e kamp kurmasını söyle. Yada kassadin-tf tarzı roaming yapan herolar varsa 6 oldu dikkat edin de gibi.. Lane i wardsız bırakma. Eğer rakip jungler deli dana gibi gank atıyorsa üste 2 ward alt çimlere de 1 ward at ki laneden de gelemesin. Laneler çabuk dağılır zaten git adamların jungle ı wardla mini map ten kontrol ederek. Nehiri wardla. İlla ki tek dolananlar olacaktır. Onları kıstırın takımca zaten rakip flame e başlayacak.

Laneleri uyar dememin nedeni takım arkadaşlarının kafası dağınık olabilir yada iyi bir oyuncu olmayabilir. Düzgünce söylersen dikkate alacaktır. Biri lanede yoksa ping at. Koca karı gibi konuş gerekirse.

Örneğin rakipte ezreal var ve sen de taricsin. Adam senin adc ne q spamlamaya çalışacak mümkün olduğunca damage i sen almaya çalış önüne geçerek. Heal i direk kendine atma senin adc nin canı azalınca ona salla zaten sana da az çok heal geliyo götürür seni. Hatta canın az diye sana dalarlar bazen adc n double ı çakar gider. Exhaust atacağın zamanı iyi ayarla eğer sen boşa atarsan diğer fight ı onlar alır büyük ihtimalle.
    Bir püf nokta daha söyleyeceğim. Senin adc base attı mesela sen teksin lanede. Adc gelince de sen base atacaksan eğer rakip adc nin manasını sana kullanmasını sağla üstüne çekerek. Muhtemelen seni kesmeye çalışacak o sırada ne mana ne cs. Canın azalsın base at gel ama çok uzatma bu zamanı adc ni tek bırakma.
    Bilindik şeyler belki ama illa ki yararı olur yeni arkadaşlara.
    Not: Bu yazdıklarım takım arkadaşların insansa geçerli tabi diğer türlüsü zor özellikle supportsan.

Ek: Rakip support lane e geldiğinde itemlerine bakarak wardı var mı yok mu diye bak hep o şekilde nerenin wardlı olduğunu anlayabilirsin. Ayrıca alt çimlerde ward varsa ve sen o çimdeysen minionlar sana dalarlar ordan da anlayabilirsin. Ayrıca bot lane e gank atma kapasitesi olan bir jungler varsa vision wardla da başlayabilirsin. Nehire atıp adamın wardını temizle rakip adc tedirgin olacaktır zaten ama bunu yaparken rakipte de vision ward olmadığına dikkat et.Ve vision ward ı çimin sonuna at. Eğer rakibin vision ward attıysa drake e salla wardı vision ward range inin dışına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_961 -- 7 Mart 2013; 13:12:33 >

• Adamlarda hem Amumu hem Malphite var.Ayıptır sorması kimleri banladınız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

taric+caitlyn ile malphite+vayne i harcayamadıysanız daha oynamayın o oyunu.

üstüne 0 gold itemi almışsın. nasıl para kasmayı düşünüyodun taric ile? üstüne ward itemi de almamışsın. muhtemelen hiç ward bile almamışsındır. yazık yanındaki gariplere. ilk alman gereken item olan shurelya'yı da almamışsın, gidip ap kasma düşüncelerine girmişsin. zaten oyunu karşınızdaki vayne taşımış.

Botta oynadığım süre boyunca, hep ward aldım, kuleyi aldıktan sonra ya da kule kaybettikten sonra ward almayı bıraktım... Daha ward itemi çıkamadan oyun bitti zaten. TF pek dönmedi oyunda açıkçası. Herkes kafasına göre bir yerdeydi... Bronze 5 oyunları biraz garip oluyor, bilirmisin bilmem..

Gold itemi tercihim değil, tf sırasında kestiğim minyonlar ve asistler yetiyor

şunu demeni beklerdim: önerilerin için teşekkürler, bi dahaki sefere dediklerini yapacağım.

çünkü dediklerim doğru. support para itemi almazsa para kasamaz. çok güzel asist almışsın zaten belli oluyor burdan. shurelya denen item şu oyunun en op support itemi. onu kullanmadan supportluk yapamazsın. üstüne para iteminden çıkılıyor o item. bu de senin build tamamlamanı kolaylaştırır. sen hardcore tank değilsin, sen bir supportsun. aegis'in sadece armor-hp regen itemini tamamlayıp bu itemleri alman lazım. eğer aegis başkası kasacaksa hiç bulaşmana bile gerek yok. ward itemini de erkenden alıp yanına bir sürü ward alman lazım harita hakimiyeti için. taric=win'dir ama bu şekilde güzelim taric'i bile ziyan etmişsin. üstüne yanında caitlyn, karşında vayne+gerçek bir support olmayan malphite varken. üstüne ayakkabıyı mobility bot ya da swiftness almanlazım.

sana taric ile win'in formülünü söyleyeyim: her tarafı wardla, shurelya al, mobility bot al. tek gezenleri shurelya+stun, flash stun yakalayıp takımına kestir. bu şekilde o kadar çok kaybettiğimiz oyunu çevirdim ki anlatamam. gidip aegis rushlayıp, ninja tabi alıp adamları uzaktan izlemek, yakalandığında kaçamamak, feedlemek çok iyi olmaz.

gold itemi tercihim değil ne demek arkadaş ya. gold itemi+gold masteriesleri supportların oyundan düşmesini büyük ölçüde engelliyor. gold itemi bi support için kuraldır. muhtemelen mastery'lerin de full tank falandır. neyse...

Ukalalaık etmek istemem ama sen yapmışsın bile. Ben açıkçası paylaşmak istedim bakın bronze 5 in dibindeyim, win-lose ortada gizlim saklım yok... Ama çıkacağım diyorum, yükselişimi de adım adım forumda paylaşmak istiyorum ne var bunda?

Bu bir yardım konusu değil, ben taric hakkında yardım istersem o zaman öneri yap ben de teşekkür edeyim. Tamam bu kadar insan mesaj atmış, hatta şansa bak ki oyundaki ZED bile gelmiş, burda da sitem etmiş.. Arkadaşım oyunda iyi oynadın doğru ancak, bizim iyi olup takımın batırdığı da oluyor napalım yani şans bu, oyun bu ölellim mi şimdi,sen iyi oynadın biz batırdık diye.. Hakaret etti demişsin bu bir iftira.

Bu ss i paylaşmam ise o maçtan sonra paylaşmaya karar vermiş olmam, maça özgü bir şey değil.

Ayrıca arkadaşım hangi ligdesin bilmiyorum ama sana güvensem hesabı vereyim diyecem, al bronze 5 liginde bir oyna, bütün itemleri doğru çık oyunu kuralına göre oyna bakalım ne oyunlar dönüyor... oyunun başında junglerdan maviyi çalan mid oyuncularımı dersin, istediği lane i alamayanlar için afk olanlar mı.. Neler neler, en azından oynamaya çalışıyorum.. Farm muhabbetinize girmiyorum bile.

Bizim adc öldüğü zaman, minyonlara last hit yapmam hata mı? Bir kuraldır tutturmuşsunuz supta farm olmaz gibi. Adc yokken beleşten para kasmam lane de hata mı yoksa bir kazanç mı?

• Arkadaş sen savunma yapıyorsun, Eleştiriye açık değilsin. Kendi bildiğini okuyorsun. Forumda öneri istemen ayrı bir tezat.

Not bu arada win-lise OP!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercimen -- 7 Mart 2013; 14:06:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercimen

Arkadaş sen savunma yapıyorsun, Eleştiriye açık değilsin. Kendi bildiğini okuyorsun. Forumda öneri istemen ayrı bir tezat.

Not bu arada win-lise OP!

Forumda böyle küçük ayrıtntılara takılanlar çok... lise muhabbeti yapan yukarda da olmuş, ilk değilsin. Lose yazmam gerekirken lise yazmışım, ne büyük hata.

Eleştiye kapalıyım değil olay... Herkes tuturmuş o kadar farmı nerde yaptın bilmem ne... Açıklaması da basitr, adc yokken lane de yaptım, tf sırasında rye bastığımda ölen minyonlar, ward koyarken kestiğim yaratıklar bilmem ne. Onlar basit.. İtem mevzusunda bir şey diyemem belki haklılardır ki büyük ihtimal haklıdırlar.

Benim asıl anlamadığım, neden bu oyunda her şey kuralına göre oynanmak zorunda.

Supsuz da oyun kazanılabilir, adc siz de, tanksız da... Metaya %100 uyunca oyun mu kazanılıyor... Amaç trollemeden oyunu kazanmaya çalışmak, öyle ya da böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: * KıL

Oyunculuğun kötüyse neden ranked giriyorsun normal oyunlar oynayarak geliştirmeye çalış kendini.

Hiç Ranked girmedim bilmiyorum ama Ranked, Normal oyundan daha disiplinli değil midir? Normal oyunu Ranked kadar önemseyen var mıdır acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

taric+caitlyn ile malphite+vayne i harcayamadıysanız daha oynamayın o oyunu.

üstüne 0 gold itemi almışsın. nasıl para kasmayı düşünüyodun taric ile? üstüne ward itemi de almamışsın. muhtemelen hiç ward bile almamışsındır. yazık yanındaki gariplere. ilk alman gereken item olan shurelya'yı da almamışsın, gidip ap kasma düşüncelerine girmişsin. zaten oyunu karşınızdaki vayne taşımış.

Botta oynadığım süre boyunca, hep ward aldım, kuleyi aldıktan sonra ya da kule kaybettikten sonra ward almayı bıraktım... Daha ward itemi çıkamadan oyun bitti zaten. TF pek dönmedi oyunda açıkçası. Herkes kafasına göre bir yerdeydi... Bronze 5 oyunları biraz garip oluyor, bilirmisin bilmem..

Gold itemi tercihim değil, tf sırasında kestiğim minyonlar ve asistler yetiyor

şunu demeni beklerdim: önerilerin için teşekkürler, bi dahaki sefere dediklerini yapacağım.

çünkü dediklerim doğru. support para itemi almazsa para kasamaz. çok güzel asist almışsın zaten belli oluyor burdan. shurelya denen item şu oyunun en op support itemi. onu kullanmadan supportluk yapamazsın. üstüne para iteminden çıkılıyor o item. bu de senin build tamamlamanı kolaylaştırır. sen hardcore tank değilsin, sen bir supportsun. aegis'in sadece armor-hp regen itemini tamamlayıp bu itemleri alman lazım. eğer aegis başkası kasacaksa hiç bulaşmana bile gerek yok. ward itemini de erkenden alıp yanına bir sürü ward alman lazım harita hakimiyeti için. taric=win'dir ama bu şekilde güzelim taric'i bile ziyan etmişsin. üstüne yanında caitlyn, karşında vayne+gerçek bir support olmayan malphite varken. üstüne ayakkabıyı mobility bot ya da swiftness almanlazım.

sana taric ile win'in formülünü söyleyeyim: her tarafı wardla, shurelya al, mobility bot al. tek gezenleri shurelya+stun, flash stun yakalayıp takımına kestir. bu şekilde o kadar çok kaybettiğimiz oyunu çevirdim ki anlatamam. gidip aegis rushlayıp, ninja tabi alıp adamları uzaktan izlemek, yakalandığında kaçamamak, feedlemek çok iyi olmaz.

gold itemi tercihim değil ne demek arkadaş ya. gold itemi+gold masteriesleri supportların oyundan düşmesini büyük ölçüde engelliyor. gold itemi bi support için kuraldır. muhtemelen mastery'lerin de full tank falandır. neyse...

Ukalalaık etmek istemem ama sen yapmışsın bile. Ben açıkçası paylaşmak istedim bakın bronze 5 in dibindeyim, win-lose ortada gizlim saklım yok... Ama çıkacağım diyorum, yükselişimi de adım adım forumda paylaşmak istiyorum ne var bunda?

Bu bir yardım konusu değil, ben taric hakkında yardım istersem o zaman öneri yap ben de teşekkür edeyim. Tamam bu kadar insan mesaj atmış, hatta şansa bak ki oyundaki ZED bile gelmiş, burda da sitem etmiş.. Arkadaşım oyunda iyi oynadın doğru ancak, bizim iyi olup takımın batırdığı da oluyor napalım yani şans bu, oyun bu ölellim mi şimdi,sen iyi oynadın biz batırdık diye.. Hakaret etti demişsin bu bir iftira.

Bu ss i paylaşmam ise o maçtan sonra paylaşmaya karar vermiş olmam, maça özgü bir şey değil.

Ayrıca arkadaşım hangi ligdesin bilmiyorum ama sana güvensem hesabı vereyim diyecem, al bronze 5 liginde bir oyna, bütün itemleri doğru çık oyunu kuralına göre oyna bakalım ne oyunlar dönüyor... oyunun başında junglerdan maviyi çalan mid oyuncularımı dersin, istediği lane i alamayanlar için afk olanlar mı.. Neler neler, en azından oynamaya çalışıyorum.. Farm muhabbetinize girmiyorum bile.

Bizim adc öldüğü zaman, minyonlara last hit yapmam hata mı? Bir kuraldır tutturmuşsunuz supta farm olmaz gibi. Adc yokken beleşten para kasmam lane de hata mı yoksa bir kazanç mı?

merak etme low elonun nasıl bi yer olduğunu yeterince iyi biliyorum. zamanında sırf taric oynayarak 300 elo yükseltmiştim (700'den 1000'e). adc yokken heralde farm yapcaksın ne alakası var. para kazanmanı adc'in ölmesine bağlaman ayrı komikmiş. nedir bu kendini savunma derdin anlamadım. al gold itemini farm yapmadan kasıl mis gibi. istersen alma ısrar et. zaten kurtulamazsın bu kafayla o ligden. zed de gelmiş nasıl oynadığını anlatmış. yok yani arada fail olursun maçlarda ama adamın dediğine göre bildiğin adamın lafını dinlememişsiniz. "biliyorum kötü oynuyorum" dediğinde öneri istediğini düşünmüştüm. orda taricla win almayı basitçe de anlattım. sen hala kendini anlamsızca savunma derdindesin. neyse geçmiş olsun diyorum.

• Neyse başarılar, fakat sana tavsiyem o küme de support oynama.Takımı taşıyan herolar al.En basitinden kassadin,akali al.Support oynayarak çıkamazsın ordan.Hadi kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi above and beyond -- 7 Mart 2013; 22:09:24 >
  • oha ben 1 haftada silver 5 den altın 3 oldm sen kac senedır bronz 5 tesın ?
  • olabildiğince ranked oyuna gir. her lane'e git. ancak öyle öğrenilir bu oyun. kimseyi de tınlama. kafana göre oyna. ders çıkar hatalarından. uyuzluk da yapma takım için oyna oyunu.

başarılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcg

olabildiğince ranked oyuna gir. her lane'e git. ancak öyle öğrenilir bu oyun. kimseyi de tınlama. kafana göre oyna. ders çıkar hatalarından. uyuzluk da yapma takım için oyna oyunu.

başarılar

Dostum güzel yorumun için teşekkürler, diğerleri gibi moral katili değilsin.. Zaten her maça önemle bakıyorum asla oyunu batırmak gibi bir niyetim yok. Son ana kadar oynuyorum, sur verenlere kesinlikle hayır diyorum, oyun bu ne olacağı belli olmaz... 5 dk fazladan oynamamak için fırsatı yok etmemeye çalışıyorum
  • Bronze V nasıl çok merak ettim, yardım istiyorsan yardımcı olabilirim.
  • Oyununu geliştirmek için ranked biçilmiş kaftan. Üstüne basa basa söylüyorum, GELİŞTİRMEK için. Zaten 300-400 oyun oynadıysan bir bilgi birikimin vardır, rankedda da bu bilgi birikimini pratiğe dökersin. Ha bronze 5 olursun, çıkarsın, düşersin, hiç farketmez. Rankedda edineceğin tecrübe normal oyundan kat kat daha fazladır.
  • Tamam çok iyi oyuncu değilim falan filan ama, takım düzgün oynadığı sürece bizde az birşeyler yapabiliyoruz bu ss i o yüzden koyuyorum... Bir ss ile ön yargılı yaklaşan arkadaşlar için.

Artık ss leri sadece küme ve lkig atladıkça paylaşacağım.

Bu arada teame bakın, 3 tane solo top herosu var, ancak jayce mid gitti garen top ve panth sup gitti... Bu takımı gördüğü için alt+f4 çekecek onlarca oyuncu vardır burda eminim ama ben hiç bir zaman metaya uyulmasının zorunlu olmadığını düşündüğümden çıkmadım ve oynadık.. Sonuç ortada

W/L op  Bronze 5---Ranked Gunlugum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Oyununu geliştirmek için ranked biçilmiş kaftan. Üstüne basa basa söylüyorum, GELİŞTİRMEK için. Zaten 300-400 oyun oynadıysan bir bilgi birikimin vardır, rankedda da bu bilgi birikimini pratiğe dökersin. Ha bronze 5 olursun, çıkarsın, düşersin, hiç farketmez. Rankedda edineceğin tecrübe normal oyundan kat kat daha fazladır.

Kesinlikle aynı düşünüyorum dostum... Ben artık normal game atmıyorum bile neredeyse.. Yani zaten 30 olmuşumi ranked varken zamanımı normal game ile harcamıyorum...

Normal game de ne olacağı belli olmuyor, premade girenler oluyor, 3-4 lvl kişiler gelebiliyor hiç belli değil.. Ancak rankedda tamamen takım olarak oynamak zorundasın ve daha çok strateji var. Bana oyun oynamayı bilmiyorsan ranked girme diyenler saçmalamaktan başka bir şey yapmıyor... Bana noob gözüyle bakıp, oyun mahvettiğimi düşünenler lig yükselsin kaçsın benden bu kadar basit

@ Fasmodey

Dostum yardımdan kastın duo girmek ise seve seve kabul ederim.

• Duo jungle-sup iş yapıyor.Her lane hakim olmak şart duo bot kötü oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle merhaba dostum kendini hangi lane de iyi görüyorsan oraya gitmeye çalış derim supportla çok oyun taşıyamazsın (aynı şey bence adc ile de geçerli.).Şuanda bence en iyi bronze dan kurtulma yolu TF alman geri kalan her lane e yardım edersin, alıştın mı durdurmaları zordur ama tr de inanmıyorum ben kimsenin hakettiği yerde olduğunu açıkçası platin de çok adam gördüm weste geçse silver da zor oynar.
  • mantıklı önerileri değerlendir arkadaşım, çok yararlı bilgiler var.

• Hakettiğin yerdesin, taric ile her saniye skill spamlamıyorsun neden o stack itemini almayı tercih ettin shurelianın alt itemi olan hem de gold veren item almak yerine dostum ?
    Eğer iyi oynadığını ( diğerlerinden ) taşıyabilecek bir şampiyon kullan. Taric ile anca kendi laneni kontrol edebilirsin bir de ufak tefek takımı feedlenmesini sağlarsın. Git midde oyna , adc oyna ki bir şekilde çevirme şansın olsun. Diyorsun ki orda herkes berbat oynuyor meta yok, şu yok bu yok. Bak linki atıyorum sana ben de oradaydım 2 haftada 3 lig atladım. Win steaklerde ortada.

http://www.lolking.net/summoner/euw/34857172#profile

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.