Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

VX248H Film kalitesi çok kötü. YARDIM

18
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> VX248H Film kalitesi çok kötü. YARDIM
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1318 Mesaj
    arkadaşlar hepsiburada.comdan vx248h monitör aldım 14 günlük cayma hakkım hala duruyor hem ps4 hemde film izlemek için aldım . Oyunlarda görüntü kalitesi gayet iyi fakat filmlerde renk kalitesi çok kötü oluyor + karanlık filmler izlerken adamların yüzü zor görünüyor hiç memnun değilim ayarlarıda baya kurcaladım fakat birşey çıkmadı ..

24 inç hem oyun hemde film izlemek için 600-750 tl arası monitör önerilerinizi söylerseniz sevinirim değerlendiricem ...

Edit: Sorunu hdmi kablo ile bağlanarak çözdüm şuanda kalite daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karargahx -- 18 Mart 2016; 8:50:16 >

|
    |

23.6 inc asusun ips ekranı var vx239h olması gerekiyor hem oyun hem film için ideal ama ps4 performansını bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Karargahx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam asusun monitörleri ni pek beğenmedim açıkçası pixeller kum gibi oluyor film izlerken çok rahatsız ediyor.. karanlık film hele komple rezalet.

|
    |
    0netw0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şimdi pikselleşme 1080p 23-24inc civarında çok olmaz nedeni düşük bit rateli videolar olabilir. Ek olarak 1ms tn panel kullanıyor o monitör tn panel renk paleti çok iyi değil ips ekran her açıdan daha iyi sonuç verecektir. Siyah performansı istiyorsanız oled ekran dışında piyasada çözüm yok onlarda el yakıyor. Farklı marka ips ekran isterseniz dell e bakın. Fiyat performansı yüksek ips ekranları var ama inanılmaz yansıma yapar cam gibi görüntü verir.

hocam eski 21 inç lg monitörüm de pikselleşme hiç görmedim . üstelik sadece videolarda deil ps4 oynarkende pixelleşme mevcut. aklımda ;

AOC I2481FXH 23.8 ve Samsung S24D300HS 24 var dell de iyi aslında ama hdmi olan modelleri baya pahalı şu modelini farkettim güzelmiş : Dell S2415H 24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karargahx -- 7 Mart 2016; 15:07:44 >
    |
    |
    0netw0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    BenQ VA 2424H 24 inch 8 bit full HD monitörü bulabilirseniz şiddetle alın tam film oyun monitörü VA Led teknolojisini kullanıyor siyahlar tam siyah backlight tan eser yok mükemmel 2012 yılında 550 TL almıştım çok memnunum hocam internette araştırın
    Asus monitör konusunda iyi değil

|
    |
    Oyun oynarken çok iyi ancak film izlerken kötü demişsiniz. Oyunları full hd kalitede oynadığınızı varsayarsak izlediğiniz filmlerin görüntü kalitesi nedir? Monitörden ziyade izlediğiniz filmlerin kaliteside önemli.

|
    |
    arkadaşın da dediği gibi filmlerde görüntü kalitesi düşük ise bu tarz problemler çıkabiliyor. ben arada bilgisayarı tv ye bağlayıp oyun oynadığımda ve film izlediğimde benzer sorunlar olabiliyor. kaldı ki monitörlerin yapısı tv ye göre daha farklı çözüme yönelik. kullaandığın monitörde bildiğim araştırdığım kadarıyla en sağlam monitörlerden. tn panel daha geniş kullanım alanına hitap ettiğinden tercih sebebi

Hocam inan ki en sağlam monitörler den değil tamam özellikleri çok iyi hoparlörü olsun 2x hdmi olsun tasarım gerçekten çok hoş . Oyun oynarken ki kalitesi de efsane ama gel gelelim filmler de ciddi ciddi sıkıntı yaşatıyor pixeller kum gibi görünüyor bazı oyunlar dada bu devam ediyor yani Asus okadar özelliği bu fiyata koymuş ama niye koymuş bunu da kullanınca anlıyoruz.

|
    |
    Filinta53 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

eğer tecrüben o yöndeyse aksini iddia edemeyeceğim. bu durumda ips panel senin işini daha çok görür gibi. ben farklı monitörlerin en basitinden izleme açılarından bile sıkıntılı olduğunu gördüm. büyük bi mağazada teşhirdeki cihazlardan karşılaştırıp karar verilebilir.
    |
    |
    Karargahx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

BENQ XL2430T 144hz | Logitech G930 | Logitech G710+ | Razer Deathadder | Razer Goliathus Extended SPEED

Battlelog : ErdalBaggall
  • Binbaşı
    1318 Mesaj
    hocam vx248h yi iade etmiştim hepsiburada.com dan 2-3 monitör daha denedim birisi ips paneldi onunda renkleri çok soluk geldi iade ettim ve vx248h ye tekrar döndüm eskiden vga kablo ile bağlamıştım şimdi hdmi kablosu ile bağladım şuan daha iyi eskisi gibi değil aldığım 2-3 monitörden daha iyi..
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    730 Mesaj
    Asla TN panel almayın şu MS olayınada kanmayın onlar anlık MS değerleri sürekli MS değerleri önemli olandır. MX239H kullandım bikaç yıl, kesinlikle tavsiye ederim. Ya da siyah olanı VX239H da olabilir bir arkadaş tavsiye etmiş mesela. Yerinizde olsam bahsettiğim iki monitörden birini alırdım, kesin pişman olmazsınız emin olun.

Veya youtube'da videolarına bakın bahsettiğim ürünlerin, onlar çok daha güzel anlatır benim anlatmak istediğimi.
    |
    |
    Merhaba, bende birkaç gün önce hepsiburada.com üzerinden bu monitörü aldım. HDMI kalbo ile kendi laptopuma bağladığım da, hareketli video görüntülerinde, görüntüdeki aydınlanma ve kararmalar da falan bozulmalar olduğunu fark ettim. Başka bilgisayara farklı HDMI kablo ile bağlayıp denedim sonuç aynı. Bende kurulum esnasında monitör üzerindeki etiketleri çıkarmıştım annemde çöpe atmış etiketler hariç tüm kutu içeriği duruyor. Acaba iade edebilir miyim?

Görüntü sorununu linkten görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=rstSZqTDccU

Orijinalden alıntı: frdtrkc

Merhaba, bende birkaç gün önce hepsiburada.com üzerinden bu monitörü aldım. HDMI kalbo ile kendi laptopuma bağladığım da, hareketli video görüntülerinde, görüntüdeki aydınlanma ve kararmalar da falan bozulmalar olduğunu fark ettim. Başka bilgisayara farklı HDMI kablo ile bağlayıp denedim sonuç aynı. Bende kurulum esnasında monitör üzerindeki etiketleri çıkarmıştım annemde çöpe atmış etiketler hariç tüm kutu içeriği duruyor. Acaba iade edebilir miyim?

Görüntü sorununu linkten görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=rstSZqTDccU

Hocam benim monitör de suan sıkıntı Yok. İnternet üzerinden aldıysan 14 günlük cayma hakkın var etiket sorun değil iade almazlarsa tüketici hakem heyetine başvur

|
    |

• Teğmen
    139 Mesaj
    Hocam inan ki en sağlam monitörler den değil tamam özellikleri çok iyi hoparlörü olsun tasarım gerçekten çok hoş .
    |
    |
    Evet hepsiburada'dan almıştım. Bende 24 inc ve hoparlörlü olmasından dolayı tercih etmiştim ama gerçekten bozuk gif görüntüsü gibi bir görüntü oluyordu. Bugün iade başlatıp kargoyla gönderdim. Bakalım yarın belli olacaktır.
    |
    |
    Monitörü satıcı firmaya hepsiburada üzerinden iade başlatıp iade ettim, tabi kutu açıldığı ve etiketleri söküldüğü için iade kabul etmediler (1 hafta kaybım oldu) sonra servise götürdüm ve bugün itibariyle (monitörü almamım üstünden bir ay geçti) doa kapsamında değişim/iade raporu çıkardılar. Rapor ile birlikte satıcı firmaya gittim. Sağolsun çalışan arkadaş detaylı olarak ilgilendi benimle. Hatta talebim üzerine yeni alacağım sıfır kutulu monitörü test edebilir miyiz dedim, o da kabul etti. Lakin aynı sorun yeni açtığımız monitörde de vardı. O yüzden yeni monitörü almadım, para iade talebinde bulundum. Ürünü hepsiburada üzerinden aldığım için iade işlemini de o şekilde yapmam gerekiyormuş. Herhalde 1 haftaya geri ödeme alabilirim. Bu arada Asus'un bu modelinde belki tüm serisinde sıkıntı var, o yüzden bu modelinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Sizlerin önerebileceği, görüntü kalitesi iyi olan, hd filmlerde ve görüntü efekt geçişlerinde pikselleşmeler olmayan ve sorun yaşamayacağımız başka marka ve modeller var mıdır?

Edit: Samsung LS24F350 23.6" Full HD PLS 4MS LED Monitorü satın aldım, gayet güzel bir monitör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frdtrkc -- 25 Haziran 2017; 2:53:4 >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
son dakika
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.