Şimdi Ara

VW ve Şahlanan Türkiye... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
5.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

İşte o iyi ilişikler gerçekte zararlı mı faydalı mı? Ülkemizde hangi görüşten olursan ol, uluslararası ve yerel güç odaklarını belli oranda arkana almadan iktidar olamıyorsun maalesef veya olunamadı. Tabi o güç gruplarının hepsinin ajandası aynı değil. Bazıları sadece rant peşinde, bazıları daha büyük şeyler peşinde. Hatta bugün hükümetin rant sağlıyor diye suçlandığı grupların belki %60 veya daha fazlası siyasi görüş olarak hükümetle aynı değil ama çıkarlar mevzu olunca iş değişiyor. Dışarıyla her türlü iyi ilişkiler içinde olmak faydalıdır ama bugüne kadar daha çok efendi uşak rolüyle bu sağlanmış maalesef. Bunu karşılıklı denge ve saygı seviyesine getirmeden gerçekten rahata eremeyiz ve bu da toplumun birlik içinde tek hedefe odaklanıp zorlukları aşmasıyla olabilecektir. Değilse bu paradokstan kurtulamayız maalesef. Çevremizdeki küçük ülkeler de büyük ülkeler tarafından bizi sınırlamak amacıyla düşman olarak koşullandırılımış. Bu da bizi standart bir ülke olarak görmediklerini gösteren başka bir işaret ve dengeli ilişki kurmayı zorlaştıran başka bir etken.

• siyaset derken ?

herhangi bir lider, şahıs, ideoloji, parti, kurum adı kullandım mı ?

sen benim siyaset yaptıgım yalanını ispatla sonra git savcılığa suç duyurusunda bulun.

millet 5 te kalkıp iş peşinde koşmayacaksa "neden arabam yok, çok pahalı" demeyecek.

bedava hayat yok.

vatandaş mutlu. vatandaş bunu seçmiş. son 10 senede araba sayısı 2 katına çıkmış.

sen ıkınmaya devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

siyaset derken ?

herhangi bir lider, şahıs, ideoloji, parti, kurum adı kullandım mı ?

sen benim siyaset yaptıgım yalanını ispatla sonra git savcılığa suç duyurusunda bulun.

millet 5 te kalkıp iş peşinde koşmayacaksa "neden arabam yok, çok pahalı" demeyecek.

bedava hayat yok.

vatandaş mutlu. vatandaş bunu seçmiş. son 10 senede araba sayısı 2 katına çıkmış.

sen ıkınmaya devam et.

Bozuk plak gibi dönüyor dönüyor aynı şeyi söylüyorsun.

Saat 10.00'da işe giden biri elaleme sabah 5'te işe gidin demeye utanır. Ama sende o utanmayı göremiyorum.

Sana ne milletin kaçta işe gideceğinden. Kendi işine bak.

Ülke ekonomisini batıranlara tek kelime edemeyip vatandaşın %70 daha fazla çalışarak bu farkı kompanze etmesi gerektiğini savunarak zaten fikrini de zikrini de ortaya koyuyorsun.

Ciddiye alınacak bir tarafın yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 14 Haziran 2021; 10:24:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serafon kullanıcısına yanıt

Sizinle aynı fikirdeyim. Ama birilerinin kendini feda edip ülkeyi düzlüğe çıkarabileceğine olan inancım çok zayıf.

• atrix1212 kullanıcısına yanıt

Senin kafa iyi gitmiş yada vatandaşın rahatsızlığını örtbas etmek için para alıyorsun başka açıklaması yok. Kimsenin ağladığı yok ki belki sülaleni satın alacak kadar zenginiz ne biliyorsun ki ? Bir mal ederinden pahalıysa pahalıdır değilse değildir. Nokta. Sabaha kadar yırtın çalış pahalı işte pahalı... Pahalılığın sebebi de vergiler. Dediklerinin hiç biri sonucu değiştirmiyor. Konuyu boş konuşarak berbat etme lütfen.

• Zamanında altına iyi kötü bir ara alan bugün onu satıp yenisini öyle ya da böyle alabilir lakin hayata yeni atılan ve ailesinden maddi anlamda bir dayanağı olmayan genç için koca bir sıfırdan ötesi yok. Hatta çoğunluğu eksilere kadar inmiş durumda bana göre de girmiyorum detaylarına.

En basiti bundan 4-5 sene önce, 80-90,000 TL bandında Passat alanlar bugün en kötüsünden 250,000 TL civarına arabayı satabiliyor. O paranın da üstüne ekleme yapan iyi kötü yine yeni bir araba sahibi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Hesaptan kitaptan anlamayan adamlar memur olmuş. Hayatının sonuna kadar rahatsın garanti iş.

Memurlar da sınav olmalı 5 senede 1 kere falan.

Alıntıları Göster

O dediğin şey hikaye.  

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Güzel bir belgesel. Bana göre bunun ilerisi de var ama en azından bazı şeylere ışık tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Güzel bir belgesel. Bana göre bunun ilerisi de var ama en azından bazı şeylere ışık tutuyor.

bu daha güzel.

el arabasında çiğ köfte satarak ticarete başlayan, bugun dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan, 1000 şubenın üzerine çıkmış girişimcinin hikayesi.

çalışan emek veren, en iyi arabaya biner.

ağlayan zırlayan, emek vermeden rahata kavuşmak isteyende forum köşelerinde gerçekleri yüzüne şamar gibi vuranlara çamur atar.

Sizin anlamak istemediğiniz şey, hayat pahalılığının çok abartılı derecede yüksek olması. Sabah işe gitmeyene ekmek yok diyorsunuz öyle değil mi ? Peki ben sabah 5 ten akşam 10 a kadar calissam hayat pahalılığının önüne gecebilecekmiyim ? Ekonomiyi duzeltebilecekmiyim ? Siz burayı Avrupa'ya benzetiyorsunuz galiba. Avrupa'da çok çaba gösteren biri emeğinin karşılığını görüyor çünkü ekonomi düzgün alım gücü yüksek ama Türkiye'de düşük bunu neden anlamiyorsunuz ? Size göre tek suçlu halk öyle değil mi ? Yöneticilerin gram suçu yok ?? Kraldan çok kralcı olmayalım..
    Ben vatandaşım ekonomiyi ben düzenleyemem, hukuku ben duzenleyemem ve eleştirme hakkım var hepimizin saygı çerçevesinde buna hakkı var. Eğer siz olmadığını düşünüyor veya ima ediyorsanız bu sizin bir sorununuz...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • daswagen kullanıcısına yanıt

Ne alaka ya bu konuya yazdığın bu yorum NE ALAKA!

Sen neyi nereye yazdığına bakmadan direkt kopyala-yapıştır yapıp geçiyor musun kardeşim Vallahi bıktık senin şu alakasız, saçma, aşırı övgü içeren yorumlarından. Adam burada ekonomi eleştirisi yapmış sen gelmişsin "roforons olon voswos bla bla" saçmalıyorsun. Defol git şu forumdan artık yeminle bıktırdın insanları.

• themann41 T kullanıcısına yanıt

yöneticiyi halk seçiyor.

halk araba alıyor, araç satışları rekor kırıyor.

yukarıda anlattığın sav, 2 veriyle çürüyor. halk istemezse bu yönetici olmaz, insanların alım gücü olmasa araç satışları rekor kırmaz.

millette para var ki alıyor.

şu da bir gerçek toplumun her kesimi hayat pahalılığın farkında. fakat ağlayarak sızlayarak değil üreterek bu işin üstesinden gelebilirsin. herkes soruna odaklarınken ben çözüme odaklanıyorum. algılanamayan nokta bu.

ek iş yap, freelancer çalış, yaptığın işte uzmanlaş, katma değer yarat.

yok ben internette şikayet edeceğim. e devam et o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 14 Haziran 2021; 18:24:50 >
  • Maşallah konuya bi üye musallat olmuş etraftan duyduğu seyleri yazıp ego kasıyor forumda, yaşam koçu maşallah

Turkiyede yaşamasak anlattıkları iş yapar da duyar kasmak olsun maksat...

Bana diyorsan yanlış değerlendirmişsin. Ben her şeyi hazır devletten beklemeye de karşıyım, kazanmak için her yolun mübah kabul edilmesine ve paranın din/tanrı vb olmasına da karşıyım. Çalışmak, emek vermek ve bunun karşılığını almak esas olmalı ama işin sosyal/manevi yanları da olmalı. Para değil; kişisel gelişim, tekamül, faydalı olma, mutlu olma ve mutlu etme ön planda olmalı.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

Troll değil para alıyor bence işi bu zaten...

• Vizyona bak kafa iyi gidik senin. Ülkenin yarısından cogu asgari ücretle eşşek gibi çalışıyor bir gelecek umudu bir şey satın alma umudu olmadan. Problem bu zaten bu kadar geberir gibi çalışmaman lazım lan. Milyonda 1 zengin olmuş adamı örnek göstermiş bide vizyonsuz herif. Bu amcayla aynı yoldan gidip batan milyonlarca girişimci nolacak o zaman ? Anladık işin bu para alıyosunda çok çalışmanın bi anlamı yok araba bile alamıyosun bu ülkede asgari maaşın 2 katıyla. Herkes kepazelik çekerek mi belli standartları yakalamak zorunda arabesk kafalı bitik.

• Şu an araç fiyatları böyle olsa herkesin 3 tane arabası olur. VW fabrikaları Türkiye'ye çalışır.  

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.