Şimdi Ara

VW Twin Charge patladı: Detaylar içeride (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
617
Cevap
0
Favori
26.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: time_keeper

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: Kpt Sedat

quote:

Cahilliğimi bağışlayın bu kadar güzel bir motoru honda neden kaldırdı acaba , accordlara koysaydı çok iyi olurdu mesela, vergi diliminden çıkardı, araç ucuzlardı, alamayan arkadaşlar alırdı, civice talim etmek zorunda kalmazlardı. Neden 1.6 125bg araç yapmaya başladılar kendilerini neden gerilettiler, zamanında 15 yıl ileride olan bir dev şimdi neden geride?

Hayır geriletmediler. Aksine daha iyisini yaptılar. 2,0 i-Vtec 201 Hp-240 Hp. Bilginize

Acordda da koysalardı keske, acordlu aile babaları da tıslardan tokat yemek zorunda kalmasalardı....

Yazacak bir şeyiniz her zaman var. 10 farklı kişiye aynı anda tek başınıza cevap vermeye çalışıyorsunuz. Takdir ettim sizi. Gerçekten takdire şayan bir çaba bu.

teşekkürler, ben hakaret etmedikten sonra herkesle tartışmaktan çok büyük zevk alıyorum...

• Bu arada ben şimdiye kadar japonlar teknolojide,endüstride geri demedim sadece arabaları genel olarak almanlara göre daha konforsuz... söyliyim de yoksa birazdan fabrika resimleri falan koycaksınız
  • quote:

Yani ne kadar çok dalda ürün üretirse arabaları o kadar kaliteli mi oluyor?

Motor teknolojisinden bahsedildi daha önceki sayfalarda. Genel anlamda motor teknolojisi çok geniş bir yelpazeye sahip. Buna endüstrinin neredeyse bütün alanları giriyor. Yoksa tabii ki araba üretmiyle bunun bir alakası yok ama motor teknolojisiyle yüzde yüz alakalı.
  • Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın sadece motoru için veya teknik bir özelliği için , yani başka markalardan üstün olan, şu anda piyasada olan, alıncak japon araç hangisidir?
  • Mesela ben bir babayım, sedan bir araç almak istiyorum ama gençliğin tadına da varamadım o yüzden araç 200bg üzeri olsun , vergisi 2.0'ı geçmesin, iyi bir otomatik şanzımanı da olsun dersem hangi japon aracı bana önerirsiniz?....
    şöyle bir sayfaya baktım çok fazla yorum yazmışım rahatsız olanlar varsa özür dilerim.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 4 Şubat 2011; 16:05:16 >
  • quote:

Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın sadece motoru için veya teknik bir özelliği için , yani başka markalardan üstün olan, şu anda piyasada olan, alıncak japon araç hangisidir?

Böyle bir motor seçeneğinin olmaması Japonların motor teknolojisi konusunda Almanlar kadar gelişmiş olmadığını göstermez. Motor teknolojisi gelişmiş olduğu halde arabalarında tercih unsuru olmuyorsa tüketiciyi Japonların gelişmiş teknolojisi ilgilendirmez ama Japonlar yine de motor teknolojisi konusunda çok ama çok üstün.
  • quote:

quote:

Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın sadece motoru için veya teknik bir özelliği için , yani başka markalardan üstün olan, şu anda piyasada olan, alıncak japon araç hangisidir?

Böyle bir motor seçeneğinin olmaması Japonların motor teknolojisi konusunda Almanlar kadar gelişmiş olmadığını göstermez. Motor teknolojisi gelişmiş olduğu halde arabalarında tercih unsuru olmuyorsa tüketiciyi Japonların gelişmiş teknolojisi ilgilendirmez ama Japonlar yine de motor teknolojisi konusunda çok ama çok üstün.

İyi de arabalar hakkındaki bir forumda konuşuyoruz, beni zaten başka sektörlerde kullandığı motorlar ilgilendirmez ki, çok iyi klimalar yapıyolar mesela, da konuyla alakası yok.

• quote:

quote:

quote:

İyi de arabalar hakkındaki bir forumda konuşuyoruz, beni zaten başka sektörlerde kullandığı motorlar ilgilendirmez ki, çok iyi klimalar yapıyolar mesela, da konuyla alakası yok.

Ama komple bir motor teknolojisinden bahseden arkadaşlar olmuş. Tır motorundan bile bahsedenler olmuş baksanıza. Bu cevaplar aslında o insanlara. Vw araçlarındaki motor yelpazesinin daha geniş olduğu zaten bir gerçek. 1.4 motorda çift beslemeyi başarı ile kullanıp ciddi oranlarda güç elde etmek elbette ciddi bir başarı ancak hiç ortada olmayan teknolojileri geliştirip piyasaya sürme konusunda öncü olmak esas öenmli olandır.

Vw ile koskoca japon endüstrisini karşılaştıranlar olmuş. Böyle bir durumda Vw'nin kaybetmesi zaten normal değil mi?

• quote:

Mesela ben bir babayım, sedan bir araç almak istiyorum ama gençliğin tadına da varamadım o yüzden araç 200bg üzeri olsun , vergisi 2.0'ı geçmesin, iyi bir otomatik şanzımanı da olsun dersem hangi japon aracı bana önerirsiniz?....
    şöyle bir sayfaya baktım çok fazla yorum yazmışım rahatsız olanlar varsa özür dilerim.....

Bu soru da art niyet seziyorum caponları böl parçala kokusu geliyor burnuma samuraylar birbirini yerken kenardan seyret taktiği olmasın sakın sedan araba almak istyen bir baba gözüne Türkiye yolları gelince hız tutksunda vaz geçecektir.

• quote:

Mesela ben bir babayım, sedan bir araç almak istiyorum ama gençliğin tadına da varamadım o yüzden araç 200bg üzeri olsun , vergisi 2.0'ı geçmesin, iyi bir otomatik şanzımanı da olsun dersem hangi japon aracı bana önerirsiniz?....

Senin gibi genç bir baba olup bu araçtan almaya niyetli 4.999 kişi daha bulursan Honda ya talep ederiz Accord modeline koyar hazır elinde olan bu motoru :)

Vw böyle bir araç üretiyor ama birkaç yıl sonra yok efendim masraflı oldu vay efendim bu çok teknolojik oldu da servislerimiz işin içinden çıkamadı diye üretimden kaldırıyor sonra.

Zaten konu da buradan açılmıştı.

Aslında konu hep Japon Alman olayına dönüyor ama aslında iddialı sloganlarla piyasaya çıkıp imaj yapan VW in sonradan sessizce o sloganlarda tanıttığı teknolojiyi artık kullanmaması burada eleştirilen.

Hani zamanında Hitler motorundan 2-3 bin TL daha pahalıya satılan düz FSI var mı artık?

YOK

Şu an FSI motorlu araçlar Hitler motorundan daha ucuza gidiyor ama!!!

Peki twin charger için VW ne düşünüyor?

Fiat gibi bazı markalar sadece turbo ile hem de bizden daha az para harcayarak ve de daha az karmaşık bir teknolojiyle (daha sorunsuz bir şekilde diyemiyor tabii :) bu işi yapabildiğine göre ileride biz de sadece turbolu motorlar düşünebiliriz.

Hem de bu motorları ürettikten 3-5 yıl sonra!!!

Bu hikaye size de tanıdık gelmiyor mu?

Haluk

Not: Accordlu bir aile babası olarak garanti bitiminde kafan rahat olurdu böyle bir aracın olsaydı. Araç elinde patlamazdı zamanında Fsi sahiplerinin aldığı araçların şu an geldiği hal gibi.

• Genç bir baba olarak 2.0 bir araca bir ton vergi verip , 11snde 100kmye çıksam kafam pek rahat olmazdı herhalde....bir de ikinci elde kıvranırken kendimi hayal bile etmek istemiyorum...Ben genel olarak cevabımı aldım, sanırım benim çözümüm avrupa kıtasında....
    ben haftasonu avrupaya kadar gidicem yerime birisi bakıversin....
  • Lexus LFA
    Nissan GT-R
    Infiniti M serisi ve FX-50
    Honda FCX Clarity
    Toyota Land Cruiser
    Mitsubishi Lancer Evolution X FQ-400
    Subaru WRX STi

>>>>>Üst sınıf modeller için yazdıklarım.. Alt sınıfa girmeyelim bir kaç kişi çizik yiyebilir

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 4 Şubat 2011; 17:16:39 >
  • Endüstriyel anlamda Mitsubishi'yi tanımayıp, düşünemeyip; kendini japon modellerin ülkemiz vergi sistemi yüzünden getiremedikleri motor seçenekleriyle avutan bir baba olduğunuzu da unutmayın..Ben iyi gemi motoru yapıyor, güdümlü füze sistemleri var vs. diye arabasını alın demedim diyemem de ancak japonlar XXXX alanında geri kalmış derseniz işler değişir, japon teknolojisi gerekli cevabı verir. Sonuçta fabrikaları babam kurmadı.

Avrupa'ya gitmişken İngiltere'den bana bir tane Mitsubishi i-miev geitrir misiniz? Yok ya vazgeçtim Alman elektrikli araçları bekleyelim..Belki 2020'ye doğuş oto getirip 150.000 liradan satar ne dersiniz?

Taner Göde ağabeyimin mesajlarını özellikle takip ederim, severek bilgi edinerek okurum ancak son 3 gündür bu konuya ait mesajlarını anlam verememekteyim ve kendisinden VW'nin ENDÜSTRİDE japonlardan daha iyi olduğunu anlatmasını bekliyorum. Verdiğim Linke de göz atmasını diliyorum.Saygılar Taner Ağabey.

quote:

Genç bir baba olarak 2.0 bir araca bir ton vergi verip , 11snde 100kmye çıksam kafam pek rahat olmazdı herhalde....bir de ikinci elde kıvranırken kendimi hayal bile etmek istemiyorum...Ben genel olarak cevabımı aldım, sanırım benim çözümüm avrupa kıtasında....
    ben haftasonu avrupaya kadar gidicem yerime birisi bakıversin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 4 Şubat 2011; 18:17:07 >

• ee beyler kesin bilgi var mı sonuç ne. biz de 2007 1.4 tsi 140 lık golf var ne olacak şimdi? dalga geçmeyin lütfen.
  • Honda şunu yapıyor bunu yapıyor diyorsunuz ama bir dizel motor bile yapamıyor galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

ee beyler kesin bilgi var mı sonuç ne. biz de 2007 1.4 tsi 140 lık golf var ne olacak şimdi? dalga geçmeyin lütfen.

Ayvayı yediniz. Arabayı atın çöpe gitsin
  • İnsanlar dünyadan bi haber yaşıyor

Honda Accord İ-DTEC

VW Twin Charge patladı: Detaylar içeride

quote:

Orijinalden alıntı: mehmethlx

Honda şunu yapıyor bunu yapıyor diyorsunuz ama bir dizel motor bile yapamıyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 4 Şubat 2011; 18:34:22 >

• Mazdanın yaptıgı motorlardan bahsedenler olmuş. Bu motorlar nerede kullanılıyor acaba uzaydamı. Türkiyeye gelen bütün motorlarında dandik motorlar var. Bu arada biryerlerde satılıyorsa bu araçların fiyatı nedir. Niye hiç kimse kullanmıyor..
  • quote:

Honda şunu yapıyor bunu yapıyor diyorsunuz ama bir dizel motor bile yapamıyor galiba.

CRV'deki 2.2 CDTi ne oluyor o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

İnsanlar dünyadan bi haber yaşıyor

Honda Accord İ-DTEC

quote:

Ben civik modelini alabiliyorum ne olcak şimdi. Civik dizel motor resmide varmı. Benim gidip honda accorda verecek 80-90 000 tl. param yok.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.