Şimdi Ara

VW T5 2.5 TDİ 130 MARŞ PROBLEMİ YARDIM ve yurtdışından parça getirtme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracımızda uzun zamandır yaşadığımız bu probleme çözüm bulmak umuduyla bu konuyu açtım
    bu veya bu tür sorun yaşayan t5 sahipleri ve onlara çözüm sunabilecek arkadaşlar burdan yazabilirler

arızası özellikle soğuk havada ve en çok da yokuş yukarı park sonrasında daha uzun marş ile çalışan
    uzun uzun marş basma ile sonuç vermeyip çoğu zaman bir kaç marş ile ancak çalışan aracımızı yetkili servise götürdük;
    -motor sıcak olduğu durumlarda tek marşla çalışabiliyor. aracımız 230bin kmde-

yetkili serviste en iyi ihtimalli arıza tahminin bile onarımının en az 5bin tl tutabileceğini,
    motorun açılıp bakılması gerektiğini söylediler,

tavsiye üzerine götürdüğümüz özel serviste kısmen açılıp bakıldığında üst kapağın çatlak olduğu söylendi
    orijinal parça kullanımı, ıvır zıvırı ile tamamen onarımın 10bin tl ye dahi çıkabileceği söylendi

ilk sorum: arıza başka neyden kaynaklanıyor olabilir? bu tür problem yaşayan varsa paylaşabilir.
    marş dinamosu akü vs olamaz onları zaten değiştirdik

t5 2.5 lerde kapak çatlaması kronik olduğu söylenir neden başka araçlarda yok da bu modelde kronik?

bnz ve axd kodlu motorların kapakları aynı mı?

yan sanayi yedek parçalar ne kaybettirir?

yan sanayi motor kapağı alın ucuza gelsin şu marka aldım sorun yaşamadım diyen varsa hangi markayı tavsiye ediyor?

bu tür parçaların çıkması da iş görür mü?

bir de bu tür parçaların yutdışından alımında ne tür problemler yaşanabilir?
    %18 ek vergi den başka vergisi olur mu? Ebay vs den parça getirten arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

ebay vs üzerinden yurt dışından orijinal sıfır parça bulunur mu? almanya menşei yan sanayiler trdekilerden farklı mıdır?

Bu sorular genel olarak çevremde sık karşılaştığım cevapsız sorular,
    sadece benim aracım veya bu arıza için değil farklı durumlardan örnek veren arkadaşlar olursa bir çok kişinin hayrına olur
    forumdaki benzer konulardan link de verebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.