Şimdi Ara

VW Start Stop neden bu kadar agresif ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tümsekten geçiyorum motoru kapatıyor... Kapandığı anda yeniden açıyor ama motoru

Tek arabanın sığacağı bir yolda karşıdan araba geliyor, arabaya yol vermek için yavaşlayıp, sağdaki boşluğa giriyorum, direksiyonu sola doğru çevirirken motoru kapatıyor tamamen. Çoğu kez kaza yapıyordum

Manueldeki gibi sadece ve sadece araç 0 km hızda olduğunda devreye girse şu olmuyor mu ya ?

Yazılım güncellemesi falan mı lazım anlamadım

Yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanzoli -- 10 Nisan 2019; 8:31:37 >

• C4 aracımda da böyle hatta yavaşlarken vitesi 1'e düşürmeden motoru kapatıyor ama herhangi bir sorun yaşamadım.
  • 2014 Leon 1.2 TSI DSG'de araç durmadan devreye girmiyor. Yine de ben alışamadım, araca biner binmez kapatıyorum, uzun ışıklarda açıyorum, kalkışta yeniden kapatıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

2014 Leon 1.2 TSI DSG'de araç durmadan devreye girmiyor. Yine de ben alışamadım, araca biner binmez kapatıyorum, uzun ışıklarda açıyorum, kalkışta yeniden kapatıyorum.
    Ciddi mi ya ?

Ben ışıklara yaklaşıp, hızım 10 kmnin altına düştüğü anda motoru kapatıyor

Önüme aniden bir şey falan atlasa direksiyonu bile çeviremeyeceğim
  • ilginç, başka markalarda böyle çalıştıklarını bilmiyordum.

kendi kullandığım asx aracımda araç durmadan devreye girmiyor normalde. ama bazen şu oluyor, mesela eğimli bir yolda aşağıya doğru 5 km/s hızın altında salınırken motor stop edebiliyor. frenler de şişmiyor, direksiyon da elektrik servosu çalışmasa da yeterince devrede oluyor. motor durur vaziyette hafif yokuş olduğu için yoluma devam ediyorum ve bu tarz trafiklerde araç benzin yakmıyor boşuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hanzoli

Ciddi mi ya ?

Ben ışıklara yaklaşıp, hızım 10 kmnin altına düştüğü anda motoru kapatıyor

Önüme aniden bir şey falan atlasa direksiyonu bile çeviremeyeceğim

Alıntıları Göster
    Araç 5 yıldır bizde son bir yıldır da aktif kullanmaktayım her ne kadar genelde kapatmış olsam da dediğiniz duruma şahit olmadım. Ama daha dün akşam yolda düşük hızda giden Golfün marş sesini duyunca şaşırmıştım. Benzer bir durum olabilir.

• Öyle olsa direksiyon yine iyi

Motor kapandığında direksiyonu sert bir şekilde yerinden oynatmadığın sürece motoru açmıyor.

Direksiyonu motor açılmadan hareket ettirmen imkansıza yakın bu arada, manuel dsg farketmeksizin
  • marslan1999 kullanıcısına yanıt
    Doğru, bir ara göstereyim servise
  • Start stop dünyanın en gereksiz icadı bence tam ölücü işi. Uzun süreli beklemelerde kontağı kapatıp beklersin zaten. Onun haricinde arabanın rölantide beklerken yakacağı nedir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frene sertçe basıldığı anda devreye girmiyor mu Start&Stop anlamadım nasıl tümsekten geçerken motor kendini kapatıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde Renault'da devreye sokmaya çalışıyoruz biraz sert fren yapmadan çalışmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç durmadan kapatmaması gerek servise gösterin direksiyon tam tur çeviri iken bile çalışmaz.

Start - stop büyük kolaylık şuan kullandığım diğer araçta aradığım en büyük özellik start -stop
  • Bizim aractada Start-Stop calismiyor araci aldigimdan beri.

Servise gosterdim duzelttik dediler fakat hala calismiyor , acikcasi bu durumu cok da kurcalamiyorum,sevmedigim bir ozellik zaten

Sizin durumdada guncelemme ile cozulecek gibi duruyor ha cozulmezsede komple iptali mumkun sanirim.
  • audi a4'de de araç tam durmadan devreye giriyor ve çok can sıkıcı bir durum. hiç sevemedim gitti bu özelliği, çoğu zaman kapatıyorum zaten.
    bir de vag grubu araçlarda motorun yeniden çalışması epey sarsıntılı oluyor, diğer aracım olan honda jazzda hiç bu sorunlar yok mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Start stop dünyanın en gereksiz icadı bence tam ölücü işi. Uzun süreli beklemelerde kontağı kapatıp beklersin zaten. Onun haricinde arabanın rölantide beklerken yakacağı nedir ki?
    Yakıtla ilgisi az da olsa var ama asıl amacı emisyonu düşürmek.
  • hayır anlamadıgım sen sımdı aracı N ye getirsen direk stop mu yapıcak, çok saçma
  • Servise gittiğinizde onun ayarı var yaptırmanızı öneririm. Benim A3' de de öyleydi, araç daha durmadan stop ediyordu, direksiyon kitleniyordu, manevra yapamıyordum. Diğer markalarda araç durmadan stop etse de direksiyon çalışmaya devam ettiğinden problem olmuyor.
  • bu start stop olayına motosikletimde dahi dayanamıyorum sürekli kapalı. siz arabada nasıl katlanıyorsunuz tebrik ederim. her devreye girdiğinde benzini bitmiş yolda kalmış bir daha çalışmayacak hissiyatı yaşatıyor hiç alışamadım
  • Bence kesinlikle normal değil, Seat Leon Manuel aracımda araç tamamen durmadan kesinlikle devreye girmiyor, 10 km/h'ın altında devreye girmesi resmen kazaya davetiye demek..
  • Araçta sıkıntı var. Start&Stop sisteminde aracı durdurmayı bırakın frene yeterli baskı olmazsa bile araç stop etmez. En yakın zamanda servise gidin trafikte sorun yaşatmasın size.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.