Şimdi Ara

VW POLO V KULÜBÜ 'BÜYÜKSÜN' (485. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.275
Cevap
55
Favori
1.052.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkwave

yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun. Kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

Acaba yeni DSG li araç alanların bir inceleme yaparsanız çok iyi olur. Özellikle Dur-kalk trafiğindeki performansı nasıl acaba ?

iyi forumlar...

7-ileri DSG'nin katkısıyla 85'ten ziyade 100 beygir gibi yürüyor ve normal kullanımda rahatlıkla 7 litrenin altında yakabiliyor.

Buna karşın sürüş pozisyonu yüksek, eşya gözleri kısıtlı, izolasyonu zayıf, DSG gaz emirlerine uyuşuk yanıtlar veriyor ve direksiyon, 50 km/s'deki hafifliğini 150'yle giderken de aynen koruyor.
  • cevap için teşekkürler. Dur-kalk trafiğinde zorlanıyor diye düşünmek gerekiyor galiba.
  • Merhaba bende polomu 2 hafta önce aldım 2013 model 1.4 Comfortline araç yeni olduğu için şehir içinde 45 kuruş ortalama yakıyor biraz devirli kullanıyorum daha sonra 30-35 kuruşlara düşer diye düşünüyorum ilk 1000 km biraz yüksek devirde kullanacağım. Henüz uzun yol denemesi yapamadım.
    Araçta rcd 310 teyp var özellikleri nedir bilen var mı? Şuan normal radyo ve cd den mp3 dinliyorum ses ayarları ve bunun gibi özellikleri var mı? Aracın hızına göre sesin artması veya azalması gibi bir özellik var mı?
    Birde yol bilgisayarını pek çözemedim yol bilgisayarındaki verilerle ilgili detaylı bilgisi olan var mı?
  • peki polo için en güzel alınabilecek jant hangisi , birde bu gti'ın ledli farlarından almak mümkünmü, nasıl iş arkadaş ya opsiyona niye koymuyorlar bunu...
  • Jant için boavista veya interlagos. Benim favorim interlagos ilerde ondan taktırmayı düşünüyorum.
    Ledli farlar var ancak araştırman lazım ben görmüştüm internette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi accountant1507 -- 22 Kasım 2013; 11:31:11 >
  • İnterlagos Polo lara harika oluyor. Benimde aklımda o var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar pazartesi günü inşallah bende polo alacağım ancak bazı kullanan arkadaşlarım çok yaktığı söylediler 1.4 benzinlinin km de 40-50 krş falan.bende hemen alternatiflere yöneldim dizel fiesta trend yada 1.25 benzinli my fiesta bu üç araçta aşağı yukarı aynı fiyatlarda tabiki temiz 2. El sizler bu konuda beni aydınlatır mısınız 30.000 tl ye hangi araç? Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: accountant1507

Jant için boavista veya interlagos. Benim favorim interlagos ilerde ondan taktırmayı düşünüyorum.
    Ledli farlar var ancak araştırman lazım ben görmüştüm internette

hocam interlagoslar pololar için opsiyon listesinde yok 18inçmiş o lastikler ,boavista var 17 inç opsiyon olarak..tabiki interlagoslar daha hoş boavistadan...gti'ın ledli xenon farlarıda yok,
    bugün bayiye uğradım 1,6 tdi 90 hp polo için bi kaç opsiyon ekledim fiyat baya arttı ama bu opsiyonlarda olmasa bisiklete bin daha iyi

ön sis farları...280 tl
    klimatronik......1730 tl
    17 boavista jant....1450 tl
    esp ve hill hold......800 tl

44200 olan araba 51000 oldu,ayrıca internet sitesindeki o opsiyonlar net fiyatmış kdv filanda ekleyeceğiz filan dedi çarptı böldü 51000 dedi,yanlışmı hesapladı ne yaptıysa sanki o kadar etmiyor 48000 filan etmesi gerekmiyormu,başka vergi gib bişeyler dahamı ekleniyor

Birde size danışayım poloya 50000 tl vereceğime trendline golfmu alsam 58000 tl'ye,, golf polo kadar hoş durmuyor sanki arka kısmı filan,ön konsol filan poloda daha yüksek ve herşey daha derli toplu gibi
    siz ne dersiniz

gti hevesim vardı herkeste birlik olmuş çok yakar ,araba kadarda benzin yakarsın diyor, doğruda gti parasını düzgün görünsün diye harcayacağız gibi poloya

• Yanılmıyorsam opsiyonlara sadece kdv değil ötv de ödüyorsunuz.

• kizilsultan kullanıcısına yanıt
    iinternet sitesindekiler vergiler dahil edilmiş olan ellerindeki liste vergisiz,ayrıca sitesinde boavista jant yok,esp'yi tek veriyor sitesinde ama bana verdikleri listede esp ve hill hold beraber sunuluyor,2014'lerde farklı herhalde
  • Hocam örneğin verdiğiniz opsiyonlardan bazılarının internet sitesinde ötv ve kdv eklenmiş halleri

Otomatik Klima Sistemi "Klimatronik" 2.860 TL
    17 boavista jant 2.396 TL
    esp ve hill hold 1.322 TL
    Ön Sis ve Statik Dönüş Farları 470 TL

demek istediğim buydu. İstediğiniz donanımlarla 51.200 yapıyor. Klimatronik olayını bende almak istedim yanlız [(1700+ötv)+kdv] saçmalığı yüzünden 1100 TL fazla ödüyorsunuz.

• En son bir bayiden opak renk Polo DSG 1.4 chrome edition için 44.600 fiyat aldım lakin seat ibiza da karar kıldım hayırlısı olur inşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Hocam örneğin verdiğiniz opsiyonlardan bazılarının internet sitesinde ötv ve kdv eklenmiş halleri

Otomatik Klima Sistemi "Klimatronik" 2.860 TL
    17 boavista jant 2.396 TL
    esp ve hill hold 1.322 TL
    Ön Sis ve Statik Dönüş Farları 470 TL

demek istediğim buydu. İstediğiniz donanımlarla 51.200 yapıyor. Klimatronik olayını bende almak istedim yanlız [(1700+ötv)+kdv] saçmalığı yüzünden 1100 TL fazla ödüyorsunuz.

sadece klimayla jantıda alabilirim,o şekildede 49,5 yapıyor çok fazla fark var ama golf'le bir uçurum var,aslında macera aramayıp 63'e golf almak sanki daha mantıklı gibi ama 13000'de az rakam değil,bu farkı hakedermi bilemiyorum...çok kararsızım ödemesi var 63000'i birde polo küçücük araba memnun olmaması var

aslında çoğu şey standart kimatronik filan ,poloya golf'comfortline donanımı teker teker eklemeye kalksan golften daha pahalıya mal olur gibime gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zultaran -- 24 Kasım 2013; 23:25:52 >

• Bütçe el verirse donanım ekletmektense bir üst sınıfı almak daha makul gibi duruyor hocam. Conf. golfde istediğiniz jant haricindekiler zaten standart donanım. Standart jantı polo gibi kapakta değil 16'' Dover. C sınıfı araç olması, yol tutuş, iç hacim artışı ve daha yeni 105 beygirlik motoruyla daha cazip. Tabi bütçeyi sarsmazsa.

• quote:

Bütçe el verirse donanım ekletmektense bir üst sınıfı almak daha makul gibi duruyor hocam. Conf. golfde istediğiniz jant haricindekiler zaten standart donanım. Standart jantı polo gibi kapakta değil 16'' Dover. C sınıfı araç olması, yol tutuş, iç hacim artışı ve daha yeni 105 beygirlik motoruyla daha cazip. Tabi bütçeyi sarsmazsa.

Birde şöyle bişey var mesela golf için 17" Dijon Aluminyum Alaşım Jantlar (Comfortline Donanım) 480 TL
    18" Durban Aluminyum Alaşım Jantlar 1.590 TL

ben şimdi comfortline golf alsam 16 inç Dover'larla geliyor , 17 iç dijon jantları niye ucuza veriyorlar 18 inç durban jantlara göre , yanınada comfortline donanım diye eklemeleri ne anlama geliyor.

• Çok kazık soru olmuş hocam cevabı bilmiyorum

• accountant1507 A kullanıcısına yanıt
    -Hocam rodaj süresince 3000 deviri geçme, 1000 km'den sonra 1500'e kadar normal kullan 1500 km'den sonra son hız denemesi yap devirli kullan.
    -motor değeri illa düşecek, ben yakmasından çok memnundum
    -rcd 310 ve hoparlörler b sınıfı için polo'da mükemmel, ses ayarı var. ses artıyor özellik adı Gala
    -2011 modelde yol bilgisayarı yoktu valla, bilemeyeceğim :)

her sorunun adresi kullanım klavuzu kardeşim, aç oku bence.
  • quote:

Çok kazık soru olmuş hocam cevabı bilmiyorum

ya zaten poloya kayıyorum biraz golf'ün dolu bir modelini almadıkça sunroof, led ön arka far ve stoplar ,ne bileyim karartılmış camlar,büyük jant dışardan pek bir halta benzemiyor,e bunları satın aldıktan sonra 70-80 olur.
    Bu hafta sonu siparişi vereceğim

boavista jant
    otomatik klima
    sis farı
    sedefli derin siyah
    panoromik tavan yani biraz dış görünüşe yönelik şeyler

iç döşemeyide açık renk olanından

önerilerinize açığım yardımcı olursanız sevinirim bu benim ilk sıfır arabam olacak bu yüzden belki biraz abartıyor olabilirim

Birde jant konusunda dışarda atıyorum interlagos orjinal jant taktırma imkanım varmış, orjinal olup olmadığından emin değilim dedim ama eleman ısrarla orjinal vw jantı diyor

• Yeni polo bir kesinleşse artık. İç tasarımında golf e benzerlik ve biraz donanım eklentisi yada highline bir paketle gelirse tadından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Yeni polo bir kesinleşse artık. İç tasarımında golf e benzerlik ve biraz donanım eklentisi yada highline bir paketle gelirse tadından yenmez

golfün iç tasarımında ne fark varki, biraz konsol daha aşağıda poloya göre sağda konsol üstünde bi kaç süsleme o kadar ,pchrome edition dizele gelse fena olmaz poloda,comfort olanı jant kapağıyla satıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.