Şimdi Ara

VW POLO V KULÜBÜ 'BÜYÜKSÜN' (477. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.275
Cevap
55
Favori
1.052.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hack3rghost

Bende 1.4 pulse var, buna chiptuning yaptırmak istesem seçeneğim yok mu yani ?

aynen yok maalesef turbolu olması lazım aracınızın tsi-tdı lara oluyor ama atmosferık motorlara olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdim11

quote:

Bende 1.4 pulse var, buna chiptuning yaptırmak istesem seçeneğim yok mu yani ?

aynen yok maalesef turbolu olması lazım aracınızın tsi-tdı lara oluyor ama atmosferık motorlara olmuyor

Anladım hocam çok sağol cevapların için.

Jant konusuna gelecek olursak replika jantlarda bi problem yaşarmıyım ? Vede istanbulda önerebileceğiniz jant satan sağlam dükkanlar var mı bildiğiniz?
  • replıkalar hemen hemen aynıdır ama zent marka replıkalar ıyıdır avcılarda tanıdık bılındık var alıcak olursanız yardımcı olurum satıcının numarasını bılmıyorum ama adresı kolay yerde (avcılara ınerken e5 uzerınden yanyola o yolda seyredın ve camıyı gecınce sagda mıchelın bayı)
  • erdim11 kullanıcısına yanıt
    Ha biliyorum hocam e5 yan yol üzerinde olan sanırım. O zaman oraya uğrayayım bi. 16 inç boavista replika jantlar ve lastikleriyle birlikte tahmini ne kadar tutar acaba ?
  • quote:

Ha biliyorum hocam e5 yan yol üzerinde olan sanırım. O zaman oraya uğrayayım bi. 16 inç boavista replika jantlar ve lastikleriyle birlikte tahmini ne kadar tutar acaba ?

tahmını 1300 1800 arası tutar tamamen lastıge baglı ucuzada var mıchelınde var tanesı 330 lıra mesela=)
  • erdim11 kullanıcısına yanıt
    Sen hangi marka lastik öneriyosun. :))
  • valla benım lastıklerımın 4 tanası 1500 lıra tuttu jantlarda 800 tuttu cok para ama ıyı lastık. yumusak lastık onerırım pek marka bılmem yumusak hamurlu lastıkler ıyıdır contınental mıchelın gıbı
  • Aranızda 1.2 TDI kullanıcısı var mı? Ortalama yakıt değerleriniz nedir arkadaşlar?
  • Arkadaşlar motorun ısısını nerden görüyoruz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Arkadaşlar motorun ısısını nerden görüyoruz acaba ?

Isı normalin üzerine çıkarsa gösteriyormuş.
    Normalde göremiyoruz.
  • Merhaba arkadaşlar bugün Polo 1.6 tdi comfortline'ımın işlemlerini tamamladım kısmetse cuma ya da cumartesi aracı teslim alıcam.Metalik siyah aracım ve içi deniz kabuğu yani döşemeler bej bu 2 konuda çok sorun yaşar mıyım? Hata mı ettim? Ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz ?
  • Kursatcan

En iyisini yapmışsın. Ben de siyah+bej seçeneği ile aldım 15 gün önce gerçekten pololarda siyah renk ve bej döşeme çok klas ve ferah duruyor, üst sınıf havası veriyor, pişman olmazsın emin ol. Ama bej renk koltukların bakımı elbetteki biraz özen ister aracın içinde çok bir şey yiyip içmeyeceksen sorun etme veya koltuk koruma yaptır, ama bej rengi koltuklarda mutlaka belli bir zzaman sonra temizleme isteyecektir onuda sonaxtan halledersin ben 6 ayda bir veya sene de bir koltukları detaylı temizletmeyi düşünüyorum. Şuanda herhangi bir problem yok. Hayırlı olsun aracın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Arkadaşlar motorun ısısını nerden görüyoruz acaba ?

Isı normalin üzerine çıkarsa gösteriyormuş.
    Normalde göremiyoruz.

Teşekkür ederim hocam yanlız motorun ısınıp ısınmadığını nasıl anlamamızı istiyorlar onu çözmüş değilim
  • Merhaba. Abimin hesabindan yaziyorum ama ilk arabami almayi (yas 22)dusunuyorum. Polo uygun geliyor Esp'li, sis farli bir 1.6 tdi comportline dsg polo satılıyor mu? 1.6 tdi motorun bg ve york degeri nedir, kac Airbag var, 16" orijinal boavista kant bulunabiliyor mu? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 1 Ağustos 2013; 12:01:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: takma ad

Merhaba. Abimin hesabindan yaziyorum ama ilk arabami almayi (yas 22)dusunuyorum. Polo uygun geliyor Esp'li, sis farli bir 1.6 tdi comportline dsg polo satılıyor mu? 1.6 tdi motorun bg ve york degeri nedir, kac Airbag var, 16" orijinal boavista kant bulunabiliyor mu? teşekkürler.

kolay gelsin
    http://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurer89

Kursatcan

En iyisini yapmışsın. Ben de siyah+bej seçeneği ile aldım 15 gün önce gerçekten pololarda siyah renk ve bej döşeme çok klas ve ferah duruyor, üst sınıf havası veriyor, pişman olmazsın emin ol. Ama bej renk koltukların bakımı elbetteki biraz özen ister aracın içinde çok bir şey yiyip içmeyeceksen sorun etme veya koltuk koruma yaptır, ama bej rengi koltuklarda mutlaka belli bir zzaman sonra temizleme isteyecektir onuda sonaxtan halledersin ben 6 ayda bir veya sene de bir koltukları detaylı temizletmeyi düşünüyorum. Şuanda herhangi bir problem yok. Hayırlı olsun aracın

SAğol kardeşim yarın 12'de teslim aracım.Sen hangi bayiden kaç paraya aldın bir de hediye verdiler mi cevaplarsan sevinirim.
  • merhabalar 1,6 2013 polo kullanıcısıyım. aux in girişinden iphone 5 i nasıl bağlıyoruz bir türlü ses alamıyorum. bilemler pm atarsa memnun olurum.
  • Arkadaşlar tatil dönüşü yine buradayım.İstanbuldan tekirdag-kumbag oradan Çanakkale uzerınden bodrum ve tekrar İstanbul güzergagı olmak üzere bodrumdaki gezmeler dahil tam 1900 km.yol yapmışım.arabam henüz tam 1 aylık oldu km 2100de.:)) yolda en az 5.1 lt yı gordumkı bu benzınlı 1.4 lt.manuel bır araç ıcın oldukça ıyı bır değer.ortalamam farıka verılerıne cok yakın olmakla beraber 6 lt cıvarında kaldı.yanı 30 kuruş cıvarında yakmakta.dızel alsam 9000 tl cıvarında ekstra pesın verecektim zaten senede 10 ıla 15 bın km arasında yol yapmaktayım gerek gormedım.tek sıkıntım yokuşlarda bıraz bayılması oldu uzun yoldada başkaca bır sıkıntım olmadı.
  • Evet arkadaşlar bendetemmuz çıkışlı 2013 polo ile 1.4 comfortline manuel benzinli standart donanımlı araç ile 65 litre benzin ile 1200km yol yaptım
    ortlama 5.4 litre hız olarak 120km geçmedim Güzergah istanbul izmit adapazarı düzce bolu (bolu dağında yakıt tüketimi bayağı arttı)ankara kırıkkale otoban sonra yozgat sivas double yol (kilima yozgat sivas arasında açık) ardından hekimhan (yol tek gidiş geliş ve yoğun olup gece yolculuğu) malatya ve elazığ.
    Araçta 3 yetişkin ve bagajda standart valiz v.s. araca yeni alışma ile yol bilgisayarı ortalama 5 litre gösteriyor fakat benim hesaplamam ile 5.4 litre 100km benzin yaktı. Araç düşük vites ve 3000 devirlerde benzini adeta içiyor yol bilgisayarı 8litre gösteriyor fakat 5. vitese geçince 5 * 5.4 litre oluyor sarfiyat yol düz olunca yakıt 2 ile 3 litre arası gösteriyor. Daha önce 1.6 bora vardı hem benzin hem lpg Borada lpg de bile rampalarda hiç zorlandığımı bilmem bu araçta rampalarda çok zorlandı araç yani çekmiyor sanki yakıt ekonomisi düşünülünce. Yok yakıt önemli değil derseniz bir alt vites ve 3000 devirlerde araç rampayı çıkmam demiyor fakat yol bilgisayarı da aracın yakıtı içtiğini an be an gösteriyor Tüketim 8 litre. Sıfır araç ile yola çıkılmıştıraracın km si 150 idi yola çıktığımda.
    Yolda özellikle aracın sağa çektiğini fark ettim ben hava rüzgarlıydı diye ona bağladım eğer sorun devam ederse aracı servise sokacağım.
    Genel durum iyi araçta arkada kesinlikle 3 kişi ile seyahat etmek imkansız içi dar ve ortada oturan için seyahat tam bir eziyet. Emniyet kemeri takma yerleri oturanı rahatsız ediyor :(
    RCD 310 müzik sisteminin arkasından orta konsol içinden sanki bir plastik bir yere değiyor gibi ses geliyor.
    Ön konsol yumuşak plastik olup gayet güzel havalandırma ve klima gayet güzel, yalıtım iyi motor sesi yok denecek kadar az.
    aracın kapılarında sert plastik kullanılmış ben genelde sol kolumu camın olduğu yere dayadığımdan kolumu çok rahatsız etti burdak sert plastik malzeme.
    Yol bilgisayarın olması büyük avantaj özellikle ortalama 5 litre yakıt tüketimini tutturmak için. klima açık iken 1 ile 2 litre arasında yakıt sarfiyatının arttığını gördüm.
    Bayram sonu dönüşte tekrar dönüşteki izlenimlerim yazarım.
    Aklımdan hala 1.2 golf tsi bm yada jetta 1.2 tsi geçmektedir. (Maalesef 11. aya sıra var)

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendizzz

merhabalar 1,6 2013 polo kullanıcısıyım. aux in girişinden iphone 5 i nasıl bağlıyoruz bir türlü ses alamıyorum. bilemler pm atarsa memnun olurum.

Telefonunuzu aux girişine iki tarafıda stereo olan jak ile bağlayacaksınız.Piyasada 2veya 3tl. RCD 310 da media tuşuna basıp aux on yapacaksınız bu durumda iphone da bulunan müziklerinizi araçta dinleyebilirsiniz. araçta bluetooth kiti yoktur onun yerine piyasada satılan telefon bluetoothu alacaksınız ki mutlaka stereo olacak ben nokia bh 214 veya samsung tavsiye ederim. Trafikte ceza yememek için. Bluetooth ile cihazınızı eşleştirince aracın hoprlöründen gelen arama seslerini duyarsınız ve bluetooth ilede konuşur gelen aramalara cevap verirsiniz. stereo bluetooth ile iphone da bulunan müziklerinizide dinleyebilirsiiz.

• 
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.