Şimdi Ara

VW POLO V KULÜBÜ 'BÜYÜKSÜN' (383. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.275
Cevap
55
Favori
1.052.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdim11

@bakkos yeni bırsey daha ogrendık demekkı cok soguk olunca yaparmıs=) kardesım snde takma aracı kullan bakımda gıdıp hepsını soylersın oyle bır yapıyolar kı ben lıste vermıstım hepsınıde yapmıslardı =))

aynen kardeşim bugün götürdüm aracı servise pas paslarınız ve üzerine koyduğunuz kağıtlar nemli ondan yapmıştır ben hiç bir sorun göremedim dediler...farlara komprösörle su tuttuk herhangi buğulanma olmadı yalnız eve geldim aracı park ettim ufacık ucunda hafif bir buğu yaptı... bakalım 1-2 ay deniycem yapıcakmı ona göre götürmeyi düşünüorum... senin farların buğu durumu ne alemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakkos

quote:

Orijinalden alıntı: erdim11

@bakkos yeni bırsey daha ogrendık demekkı cok soguk olunca yaparmıs=) kardesım snde takma aracı kullan bakımda gıdıp hepsını soylersın oyle bır yapıyolar kı ben lıste vermıstım hepsınıde yapmıslardı =))

aynen kardeşim bugün götürdüm aracı servise pas paslarınız ve üzerine koyduğunuz kağıtlar nemli ondan yapmıştır ben hiç bir sorun göremedim dediler...farlara komprösörle su tuttuk herhangi buğulanma olmadı yalnız eve geldim aracı park ettim ufacık ucunda hafif bir buğu yaptı... bakalım 1-2 ay deniycem yapıcakmı ona göre götürmeyi düşünüorum... senin farların buğu durumu ne alemde?

ben farları actım arkadan parkları turuncu yapmak ıcın dedım yıne bugu olcak ama yok olmadı kafaya takmıyorum kı eskıden takardım ,sımdı takmayınca olmuyo mu ne anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ygt087

Evet arkadaşlar Aracına difüzör yaptırmak isteyenleri ilgilendirecek bir bilgi paylaşayım.

2005 model eski polomun modifiyesinde herşeyiyle ilgilenen ustama bugün gittim ve Yeni polo ma difüzör yaptırmak istediğimi bana yardımcı olmasını istedim.

Kendisi bir kaç yerle görüştü ve istediğin modelin fotosunu getir güvendiğim bir ustaya yaptıralım yaklaşık 300,00 TL ye dedi. Çok abartı olmayan çift egsoz çıkışlı GTI tarzı ama

scirocco ya da dönük bişey istiyorum :) :) Anlatım çok açıklayıcı oldu sanırım :)

Neyse velasılkelam sizlere sorum sizce henüz 6 - 7 aylık aracımın arka tamponunu kestirip rahatlamalımıyım :) Yoksa bu difüzör işinin başka yolu var mı GTI tampona da razıyım

ama bir türlü bulamıyorum.

Jantlar içinde yine lastikçim ile görüştüm 17" severler üzülecek belki ama hiç tavsiye etmedi yay coil işe yaramaz aracını çok etkiler 16 tak o bile ağır

gelebilir dedi.

Xenon ise syron gibi bişey dedi ama onu hiç bilmiyorum philips takmak istiyordum bu markayı kullanan var mı arkadaşlar.

ben 17 r jant taktım 215 40 17 arabayı etkilediğini hiç hissetmedim biraz konfor azaldı sadece bir de maxxis lastik tavsiye etmiyorum çok gürültü yapıyor ama yol tutuşu freni ii kuru zeminde abs yi çalıştıramazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: hun_estergon

kıştan görüntüler

VW POLO V KULÜBÜ 'BÜYÜKSÜN'

bunlar da yeni nesil kar zincirleri. (koçtaş da 139 tl)

hocam bu kar paletlerinden bende almıştım ama hiç kullanmadım nasıl zincirden iimi artısı eksisi ne bi de takarken bi yeri çivi gibi çok sivri diger yeri çok sivri değil ama uzun nasıl taktınız.lastiğe sivri yeri mi uzun yerimi geldi.

• @hun_estergon kardeş valla bende anlamadım nasıl bir kardır bu.çamurlu falanda değildi.koltukta iz bıraktı sinir oldum.silmeyi düşündüm ama kar suyu iz bırakıyorsa sildiğim zaman ne olacak dedim kendi kedime korktum valla
    @serhattnm artık servise gidip sildirmekte fayda var senin dediğin gibi...
    evet arkadaşlar üzülerek aracın kumandasının eski halinde olduğunu gördüm.yine 2 hatta 3. kerede kilitliyor.yarın tekrar vw iletişim hattı ile irtibata geçecem.servise bulaşmak istemiyorum.sorunu çözeceklerine sorun yaratıyorlar çünkü... canım sıkıldı ya şu güzelim arabanın keyfini bi süremedim arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: keremekici
    evet arkadaşlar üzülerek aracın kumandasının eski halinde olduğunu gördüm.yine 2 hatta 3. kerede kilitliyor.

Sanırım benim uzaktan kumanda ile aynı sorun var ... 1 kere basınca kesinlikle kilitlemiyor 2.de kilitliyor kapıları ! Bende bugün serviste bir özelliği aktif hale getirttim . Kapıları kilitleyince korna çalıyor 1 kez . Böylece kilitlendiğini işitsel olarak da anlıyosun . Kendim için değil ama eşim unutur gider kilitlenmez diye yaptırdım artık napim

Uzaktan kumandayı değiştirseler çözülür mü acaba ?

• Yarın amerikan park yapmaya elektrıkcıye gıdıcem 50 lıraya halledıcem arıza ısıgı yakmıcak bu turuncu parklar yetmedı farları acınca bellı olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro82

quote:

Orijinalden alıntı: saintaz

Bu sabah bilgisayardaki ortalama yakıt tüketim değerleri sıfırlanmış olarak gördüm. Sanırım ortalama hızda silinmiş. Bunun bir ayarı var mıdır?

Bana da aynısı olmuştu ve kullanma klavuzuna baktığımda şunu gördüm " Araç toplamda 20 saat çalıştığında hafıza sıfırlanır" Yani normal birşey ama güzel birşey değil kesinlikle Bunun bir ayarı yok ama serviste bilgisayarı bağlatıp belki yaptırabilirsiniz bilemiyorum

eğer herhangibir sıfırlama işlemi yapmazsanız araç 200o km ye geldiğin de(trip) sıfırlanır . doğal olarak trip ile birlikte diğer verilerde (ortalama hız ortalama yakıt vs de) sıfırlanır. 20 saat değil 2000 km de sıfırlanıyor. bilginize..

bir de lastik basınç sensörüyle ilgili bir paylaşım yapayım. çalışma prensibi olarak düşük basınçtaki lastikle en az 50-100 m yol almak lazım. o zaman uyarı verecektir. veya ani bir basınç değişimi(düşüşü) de uyarıya sebep olur. aslında mükemmel bir özellik yoksa ilk bindiğimizde hemen çalışacak olsa tek tekerin yere daha az temas ettiği parklardan sonra sürekli bu uyarıyı duymak zorunda kalacaktık. saygılarımla..

bu arada da dikkatimi çeken bir konu var. elektirikle çalışan ekipmanların yakıt tüketimine etkisini video ile göstereceğim. format değiştirmeye çalışıyorum..

• @maestro82: bence sizin arabanız kapılardan birisini açık olarak algılıyordur. eğer kapılardan herhangi birisi açıksa ve kumanda ile siz kilitleme yapmaya çalışıyorsanız araba kapıları kilitlemiyor. ne zaman ki açık kalan kapı kapanır o zaman dörtlüler yanıp kapı kilştleniyor ekstra bir kumanda işlemine gerek kalmaksızın. sorunun kumandadan kaynaklanmasından sa bu dediğim daha olasıdır.
    dilerseniz bir test edin . mesela sol arka kapı açıkken basın kapatma tuşuna , herhangibir şey olmayacaktır. devamında açık olan kapıyı kapatırsanız bütün kapılar ototmatik olarak kilitlenip dörtlülerle uyarı verecektir. saygılarımla..
  • arkadaşlar iyi kötü bir sürü değerler giriyorsunuz bu siteye. teknik değerlerden bahsediyorum. şimdi malum benim aracım 2011 model ve yol bilgisayarı yok. hiçbir kademe kalmadığında (yakıt ikaz ışığından bahsetmiyorum) yani hiçbir çentik kalmadığında araçta tam olarak kaç litre benzin kalıyor, bunda kesin bilgisi olan var mı? 4-5 litre diye duymuştum ben ama emin olamıyorum.
  • Arkadaslar sis fari anahtari sordum 210 lira dediler audiden arkadas var ona sordurdum dedim ayarla bir tane bana kardesim sanmiyorum ama aklimda dedi umut yok kisacasi bakalim ayrica bir tus koyacam galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandelis

arkadaşlar iyi kötü bir sürü değerler giriyorsunuz bu siteye. teknik değerlerden bahsediyorum. şimdi malum benim aracım 2011 model ve yol bilgisayarı yok. hiçbir kademe kalmadığında (yakıt ikaz ışığından bahsetmiyorum) yani hiçbir çentik kalmadığında araçta tam olarak kaç litre benzin kalıyor, bunda kesin bilgisi olan var mı? 4-5 litre diye duymuştum ben ama emin olamıyorum.

Ben 7 litre diye duydum ama emin degilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: VVVertigo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saintaz

Bu sabah bilgisayardaki ortalama yakıt tüketim değerleri sıfırlanmış olarak gördüm. Sanırım ortalama hızda silinmiş. Bunun bir ayarı var mıdır?

Bana da aynısı olmuştu ve kullanma klavuzuna baktığımda şunu gördüm " Araç toplamda 20 saat çalıştığında hafıza sıfırlanır" Yani normal birşey ama güzel birşey değil kesinlikle Bunun bir ayarı yok ama serviste bilgisayarı bağlatıp belki yaptırabilirsiniz bilemiyorum

eğer herhangibir sıfırlama işlemi yapmazsanız araç 200o km ye geldiğin de(trip) sıfırlanır . doğal olarak trip ile birlikte diğer verilerde (ortalama hız ortalama yakıt vs de) sıfırlanır. 20 saat değil 2000 km de sıfırlanıyor. bilginize..

bir de lastik basınç sensörüyle ilgili bir paylaşım yapayım. çalışma prensibi olarak düşük basınçtaki lastikle en az 50-100 m yol almak lazım. o zaman uyarı verecektir. veya ani bir basınç değişimi(düşüşü) de uyarıya sebep olur. aslında mükemmel bir özellik yoksa ilk bindiğimizde hemen çalışacak olsa tek tekerin yere daha az temas ettiği parklardan sonra sürekli bu uyarıyı duymak zorunda kalacaktık. saygılarımla..

bu arada da dikkatimi çeken bir konu var. elektirikle çalışan ekipmanların yakıt tüketimine etkisini video ile göstereceğim. format değiştirmeye çalışıyorum..

Alıntıları Göster
    @Vertigo Eksik bilgi vermişsin burada çünkü benim arabam daha 1100 km'de ve hafızam bundan 10 gün önce sıfırlandı ... Kitapçıkta yanlış hatırlamıyorsam 2000 km ya da 20 saat çalışma yazıyordu ... Bu şartlardan bir tanesi yerine geldiğinde 2.hafıza sıfırlanır

• quote:

Orijinalden alıntı: VVVertigo

@maestro82: bence sizin arabanız kapılardan birisini açık olarak algılıyordur. eğer kapılardan herhangi birisi açıksa ve kumanda ile siz kilitleme yapmaya çalışıyorsanız araba kapıları kilitlemiyor. ne zaman ki açık kalan kapı kapanır o zaman dörtlüler yanıp kapı kilştleniyor ekstra bir kumanda işlemine gerek kalmaksızın. sorunun kumandadan kaynaklanmasından sa bu dediğim daha olasıdır.
    dilerseniz bir test edin . mesela sol arka kapı açıkken basın kapatma tuşuna , herhangibir şey olmayacaktır. devamında açık olan kapıyı kapatırsanız bütün kapılar ototmatik olarak kilitlenip dörtlülerle uyarı verecektir. saygılarımla..

Araçtan iniyorum , sadece şoför kapısını kullanıyorum ve uzaktan kumandanın kilitleme düğmesine basıyorum ama kapılar kilitlenmiyor sorun burada . 2.kez aynı düğmeye bastığımda bu sefer kilitliyor yani uzaktan kumandanın kilitleme düğmesinde sorun var kilit açma normal çalışıyor

• @maestro82: haklı olabilirsiniz saat sınırlaması var mı ,yok mu bilmiyorum . çok uzun süre kullandım ama dikkatimi çekmemiş. kapı konusunda ise sadece daha olası olduğunu düşündüğüm ihtimali söyledim. aklınızda bulunsun bu ihtimalde. saygılarımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt087

Evet arkadaşlar Aracına difüzör yaptırmak isteyenleri ilgilendirecek bir bilgi paylaşayım.

2005 model eski polomun modifiyesinde herşeyiyle ilgilenen ustama bugün gittim ve Yeni polo ma difüzör yaptırmak istediğimi bana yardımcı olmasını istedim.

Kendisi bir kaç yerle görüştü ve istediğin modelin fotosunu getir güvendiğim bir ustaya yaptıralım yaklaşık 300,00 TL ye dedi. Çok abartı olmayan çift egsoz çıkışlı GTI tarzı ama

scirocco ya da dönük bişey istiyorum :) :) Anlatım çok açıklayıcı oldu sanırım :)

Neyse velasılkelam sizlere sorum sizce henüz 6 - 7 aylık aracımın arka tamponunu kestirip rahatlamalımıyım :) Yoksa bu difüzör işinin başka yolu var mı GTI tampona da razıyım

ama bir türlü bulamıyorum.

Jantlar içinde yine lastikçim ile görüştüm 17" severler üzülecek belki ama hiç tavsiye etmedi yay coil işe yaramaz aracını çok etkiler 16 tak o bile ağır

gelebilir dedi.

Xenon ise syron gibi bişey dedi ama onu hiç bilmiyorum philips takmak istiyordum bu markayı kullanan var mı arkadaşlar.

üstad aynı dertten müzdaribiz:)bende çift çıkışlı gti tampon bakıyorum ciddi anlamda araçtırmalarım var gti tamponun abs plastikden replikası yaza doğru bttuning garaj istanbulda o getircek.ama ben her daim orjinalden yanayım.serviste boya ve işçilik dahil 850 tl fiyat aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: şemsilepervane

Arkadaslar sis fari anahtari sordum 210 lira dediler audiden arkadas var ona sordurdum dedim ayarla bir tane bana kardesim sanmiyorum ama aklimda dedi umut yok kisacasi bakalim ayrica bir tus koyacam galiba

kardeş komple anahtar ve bağlantı kabloları var...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-vw-yeni-polo-icin-sis-fari-kablo-seti-ve-anahtari-57632535/detay/

• @maestro82 kardeş ikimizin derdi de aynı.ilk şikayetimde serviste kapılardan biri açık kalıyordur dediler.ama bu mümkün değil çünkü senin de dediğin gibi sadece şoför kapısını kullanıyorum.valla tik oldu bende anahtarla kilitleyip bide kapı kontrol ediyorum.
  • Herkese selamlar. Bugün arabamı garaja koymadım dışarıya koydum. sırf buğu ve buzlanma sorunu yaşayan arkadaşları anlamak için. bugün de afyonun en soğuk günlerinden hava -23 derece. araca bindiğimde buz dolabına girmiş gibi oldum ağzımdan sigara dumanı gibi buhar çıkıyodu.

-23 derecenin arabaya etkisi:

1) fanı açtığımda fan bir yere sürtüyo gibi ses geliyordu. (1 dakka sürdü sonra geçti)
    2) vitesgeçişleri daha sert.
    3) dijital gösterge, saati falan gösteren kısım. kendinden geçmiş yansammı yanmasammı göstersemmi göstermesemmi diye çabalayarak gösteriyordu.
    4) bütün tuşar (yol bilgisayarı tuşu, teyp tuşu, 4lülerin tuşu) zor basıyor sertleşmiş.
    5) camlarda içerden buzlanma hiç yok. dışardan buzlu.

arka cam

ön cam

ilk araca bindiğim an saate bakın.

arac içinden ön cam

ve camların bunlarının eridiği an

diyeceğim odur ki -23 derecelik havada (şehir içinde -19 -20 gösteriyordu gösterge iş yerine geliğimde -23 gösteriyordu) arabamı garaja değil de dışarıya koymama rağmen camlarda gram buzlanma veya buğlanma olmadı. kapılarda yapışma olmadı ve arabaya sabah ilk bindiğimde arabanın paspası ıslaktı. paspas ıslak olmasına rağmen buzlanma olmadı. ısıtma fanı hep 3 te açıktı içerdeki hafayı devirdaim tuşu açıktı. AC kapalıydı. fan da ayaklara ve ön cama verme kısmındaydı. Arka cam ısıtıcı açıktı. isterseniz yan camların ve arka camın fotografı da var uzun olmasın diye yüklemedim görelim derseniz sırasıyla yüklerim bindiğim zaman 10 dk sonraki hali ve 1 saat sonraki hali.

• quote:

@Vertigo Eksik bilgi vermişsin burada çünkü benim arabam daha 1100 km'de ve hafızam bundan 10 gün önce sıfırlandı ... Kitapçıkta yanlış hatırlamıyorsam 2000 km ya da 20 saat çalışma yazıyordu ... Bu şartlardan bir tanesi yerine geldiğinde 2.hafıza sıfırlanır

• 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.