Şimdi Ara

VW POLO V KULÜBÜ 'BÜYÜKSÜN' (347. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.275
Cevap
55
Favori
1.052.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 tdı larda ani hızlanma sorunu yok sadece birçok yeni (gaz teli olmayan] araçta olduğu gibi gaz tepki süresi biraz geç yarım saniye kadar sanırım , pedala bastıktan 0.5 saniye kadar sonra tepki veriyor eski gaz telli araçlar gibi anında tepki yok . bu da sprint booster takılarak giderilebilir.filtre sorunu nedir onu anlayamadım..
  • Arkadaşlar mistral jantlarım için ilanı ekliyorum buraya , burdan biri talip olursa fiyatım daha uygundur ilandaki fiyata göre

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-16-vw-polo-mistral-jant-5x100-69104843/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzerme jr.

Arkadaşlar mistral jantlarım için ilanı ekliyorum buraya , burdan biri talip olursa fiyatım daha uygundur ilandaki fiyata göre

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-16-vw-polo-mistral-jant-5x100-69104843/detay/

jantlardan memnun kalmadınızmı niye satıyorsunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: ataykaan

quote:

Arkadaşlar mistral jantlarım için ilanı ekliyorum buraya , burdan biri talip olursa fiyatım daha uygundur ilandaki fiyata göre

Jantları büyütücem ondan satıyorum , 18'' takmayı düşünüyorum.

• 18' jant yormazmı bu aracı performans açısından ?
  • quote:

quote:

quote:

bence 18" takmayın çok büyük olur. arabayı yükseltir,yakıt artar,çekiş düşer.en ideal 17 yada 16 ben 17 r jantı taktım 215 40 17 süper oldu 17 bile büyük gösteriyor arabanın yapısı küçük olduğu için

• arkadaşlar son hız 205km/h

bir sorum var ayak aydınlatması için acaba elektrik devresi araçta hazır mı yoksa illa servise mi yaptırmamız gerekiyor?
  • Arkadaşlar bugün birşey öğrendim öncelikle bunu paylaşayım ... Şöyle ki ; Aracın yol bilgisayarı biliyorsunuz 2 hafızalı . bu akşam 2 numaralı hafızaya geçip toplam km'de kaç lt yakıt yaktığına bakacaktım ki , bir de baktım hafıza sıfırlanmış . Önce panik yaptım beyin de mi bir sorun var diye , sonra kitapçığa bakınca öğrendim ki araç her 2000 km'de ya da toplam 20 saat çalıştıktan sonra veya 100 saat çalıştıktan sonra hafıza otomatik olarak sıfırlanıyormuş bilginize ...

2-) Şu an benzin iki diş kaldı ve benzin ışığı yandı , sizler bu ışık yandıktan sonra aracı en fazla kaç km kullandınız yazabilirmisiniz ? Ben de 50 km sonra yakıt bitecek yazıyor ama eminim tutmaz ?

Araç ortalama 8-8.5 litre yaktı diye tahmin ediyorum . 2. depoyu full'lediğimde yazıcam ama nasıl hesaplandığını unuttum :) Aynı pompadan alıyorduk vs... sonra bunun bir hesabı vardı neyse belki bilen yazar =) arabayı aldığım gün litresi 4.21 kr'dan toplam 167.09 TL'lik yakıt aldım . Yani 39.68 litre yakıt almışım ki o zaman da benzin ışığı yanıyordu (kalan km 15 felan yazıyordu şu an 45 yazıyor). Benim tahminim araç 0.35 kr yakıyor km'de ... Yani rodaj dönemi için iyi .

Arkadaşlar bir de benim şoför koltuğumda anladığım kadarıyla bir boşluk var ... Fren yaptığımda hissediyorum , özellikle bel kısmında koltuk mu yoksa sırt kısmı mı kayıyo anlayamadım ! Siz de böyle bir durum var mı ? Serviste çok beklermiyim acaba ? Hiç vaktim de yok !

Son olarak araçlarınızın deposunu full'lerken pompa attığı anda daha fazla yakıt almayın ...

• quote:

Sahibinden com a vermiş olduğunuz ilandaki camekandaki Siyah Polo bana aittir.
    Ham resimler bende mevcuttur.

VW POLO V KULÜBÜ 'BÜYÜKSÜN'

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro82

Arkadaşlar bugün birşey öğrendim öncelikle bunu paylaşayım ... Şöyle ki ; Aracın yol bilgisayarı biliyorsunuz 2 hafızalı . bu akşam 2 numaralı hafızaya geçip toplam km'de kaç lt yakıt yaktığına bakacaktım ki , bir de baktım hafıza sıfırlanmış . Önce panik yaptım beyin de mi bir sorun var diye , sonra kitapçığa bakınca öğrendim ki araç her 2000 km'de ya da toplam 20 saat çalıştıktan sonra veya 100 saat çalıştıktan sonra hafıza otomatik olarak sıfırlanıyormuş bilginize ...

2-) Şu an benzin iki diş kaldı ve benzin ışığı yandı , sizler bu ışık yandıktan sonra aracı en fazla kaç km kullandınız yazabilirmisiniz ? Ben de 50 km sonra yakıt bitecek yazıyor ama eminim tutmaz ?

Araç ortalama 8-8.5 litre yaktı diye tahmin ediyorum . 2. depoyu full'lediğimde yazıcam ama nasıl hesaplandığını unuttum :) Aynı pompadan alıyorduk vs... sonra bunun bir hesabı vardı neyse belki bilen yazar =) arabayı aldığım gün litresi 4.21 kr'dan toplam 167.09 TL'lik yakıt aldım . Yani 39.68 litre yakıt almışım ki o zaman da benzin ışığı yanıyordu (kalan km 15 felan yazıyordu şu an 45 yazıyor). Benim tahminim araç 0.35 kr yakıyor km'de ... Yani rodaj dönemi için iyi .

Arkadaşlar bir de benim şoför koltuğumda anladığım kadarıyla bir boşluk var ... Fren yaptığımda hissediyorum , özellikle bel kısmında koltuk mu yoksa sırt kısmı mı kayıyo anlayamadım ! Siz de böyle bir durum var mı ? Serviste çok beklermiyim acaba ? Hiç vaktim de yok !

Son olarak araçlarınızın deposunu full'lerken pompa attığı anda daha fazla yakıt almayın ...

Ben şöyle hesap yapıyorum.
    1- Aracı fulle (kaç lt aldığın önemli değil 2. depoda hesaplanır.
    2-KM 'yi sıfırla
    3-Işık yanana kadar git
    4-2.deponu fulle. Bu sefer aldığın litreyi yaz. Ör:38,2 Litre.
    5-Kaç km gitmişsin ona bak. Ör:620 Km
    6- 38/620=6,16 lt/100 km --- Asla ama asla şu kadar kuruş yaktım deme. 100 km de şu kadar litre(dizel-benzin vs) yaktım de. (benzin fiyatı sürekli değişiyor kim takip edecek fiyatını...

• Eyvallah , bende 12 senedir araba kullanır yakıt hesaplarım , kuruş olarak söylenmeyeceğini litre bazında söylenmesinin daha doğru olduğunu da bilirim . Sadece aynı pompa'dan 2 kere full depo yakıt alan kişilerin nasıl hesap yaptığını unutmuştum ve bunu sormuştum ...

Sabah depomu 2.kez fullleyeceğim . İlk aldığım 40 litre yakıtla 460-480 km yol yaptım sayıyorum çünkü hala 30 km kadar gidecek yakıt var aracta . yani 8.3-8.8 litre / 100 km kadar yakıyor araç ... Fabrika verilerinin 0.5 litre kadar fazlasını yakıyor demek ki ...

Umarım jazz ya da yaris gibi 7 litreli rakamları görürüz rodaj bittikten sonra ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyieee

quote:

Orijinalden alıntı: -REVOLUTİON-

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar sormuştum cevap alamamıştım park sensörü + cruise control 1000TL+kdv+ötv ile 1200 TL falan oluyordu sizce fiyat nasıl değer mi?
    Araç manuel cruise control kullanan arkadaşlar işe yarıyor deyip tavsiye ediyorlar mı yoksa fazla kullanmıyorum mu diyor ama şehirlerarası baya kullanılır sanıyorum?
    Park sensör içinde görüşlerinizi soruyorum

Değer kesinlikle
    Aracına sonradan taktırsan daha fazla fiyat çıkacak bir OPS sensör ve cruise taktırsan sonradan daha pahalı tutar.
    Ben aracıma o özellikleride eklettim ve bu şelikde alıdm cruise control çok kullanışlı kesinlikle tavsiye ederim otobanda kaymak gibi
    Park sensörü 1000 Tl lik paketi taktırırsan sipariş sırasında o şekil üretilip gelecek aracın ve görsel park desteğide alacaksın
    Bu arada kaçında geliyor POLO

REVO kusurabakma mesajına geç cevap yazıyorum vwden telefon bekliyorum henüz aramadılar malesef bekliyorum daha ondan foruma pek uğramadım yeni gördüm mesajını daha kapora yatırabilirsiniz diye aramadılar bu kadar bekleyeceğimi tahmin etmemiştim yani 1 aya gelir falan bile denmedi daha mail atıldı cevap bekleniyor denildi çok zor mu ki maile cevap atmak sizin başınıza da geldi mi bu durum? Bu arada park sensör ve cruise control siparişi verirsem geliş süresi kesinlikle artar mı yoksa değişmez mi arayıp sorcam zaten ama sen 6 ay bekledin özel sipariş diye benim cruise ve park sensör de özel siparişe girip bekletilir mi?

Kaparoyu neden vermek için bekliyorsunuz anlamadım.
    Ben siparişi vermeden önce 5000 TL nakit hemen parayı verdim ondan sonra başladı işlemler.
    Parayı vermezseniz nasıl başlayacak ??
    diğer olarak evet sadece tek bir parça özellikde taktırsanız araç özel sipariş statüsünde işlem görecek ve benim gibi bekleyerek alacaksınız.
    Size o müşteri temsilcisimi bu şekil söyledi
    kaparoyu yatırmadan aramazlar bence zaten oraya hergün yüzlerce insan geliyor evet alıcam diye...
    para verirseniz iş bir resmiyet kazanırki aranırsınız o zaman
    Ben o şekil yaptım verdim kaparoyu 6 ay bekledim araç geldi tırdan indi arandım (tabi bu arada italyada limanda orada burada şurada haber verdi üretildi vs diye ) gittim baktım kontrol ettim tamamdır hemen geri parasını peşin verdim aldım
    Bu şekilde yani benim bildiğim

REVO bana denilen mail attım cevap gelince size söyleyeceğim hesaba 1000TL kapora yatıracaksınız araba gelecek. Geldikten sonra isterseniz vazgeçersiniz kaporanızı iade ederiz yada parayı verirsiniz arabayı alırsınız. Zaten ben parayı o gün isteseler verecektim yani para vermediğimden dolayı olan bişey değil zaten beklerken 2 kere de aradık belli olunca beni arayacaklarını söylediler. Sen donanımların çoğunu aldın ondan 6 ay beklerdin de sırf cruise ve park sensör için 6ay beklemek istemem. Yarın arayayım tekrar konuşayım. Bana ödemeyi böyle açıkladı zaten pmlerden biliyorsun kiminle görüştüğümü yine tekrar aradığımda da aynı kişiyle muhattap oldum yani bekliyoruz yoğunluk diye düşünüyorum yarın tekrar ararım test sürüşünü yaptığım gün zaten hemen mail atıldı yaklaşık 2 haftadır bekliyorum. Hemen almak istiyorum

kaparo normal standartta o kadar alıyorlar ben donanım taktırdığım için o şekil çıktı kaparo
    Pm den konuştuğumuz müşteri temsilcisi dediğim gibi sağlamdır eğer o dediyse tamamdır araç gelince haber verir.
    dediğim gibi sadece cruise takılı bile istesen ekstra bekleyeceksin ki o da aynısını söyleyecek sana kardeşim.
    yarın arıyacakmışsın madem selam söyle benden kardeşim

REVO selamını ilettim dediğim gibi yoğunluktan araba yok ellerinde kotaları da var anladığım kadarıyla ocakta inşallah dedi beklemedeyim. Ankara doğuş otoyu aradım şuan Türkiyede beyaz 1.4 comfortline yokmuş onların ellerinde de sadece füme var dedi hemen teslim ama füme rengi polo yok şimdi baktımda sitesinden Tarih olarak bişey diyemeyeceklerini şuan amaçlarının ocağı çıkarmak olduğunu ocakta 1i 2si bu siparişlerle ilgilenceklerini söyledi. Yani ocaklardayım

Ocakta gelir kavuşmana az kaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: borni101

arkadaşlar belki hatırlarsanız ben 2011 polo mu pert etmiştim...neyseki kaskodan paramı alıp yenisini sipariş ettikten sonra mutlu sona ulaştım...arabama kavuştum... 2012 1.4. man. şeker beyazı,içi bej döşeme,rns 310 navi,fonk. direksiyon,sis farı,dijital klima... mtv hariç ; 33700 e aldım... bu arada yılbaşından sonra florya civarlarında poloları buluşturalım derim ben hasret gidersinler :)

Hatırlıyorum
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız güle güle kullanmak nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: djvenomss

ARKADAŞLAR AKŞAM TESLİM ALICAM BEYAZ DÜLDÜLÜ:)))

İSPANYA ÜRETİMİ İMİŞ BAKALIM KIRMIZIDAN SONRA BU BEYAZ NASIL OLUCAK

Polo geldi demek sonunda
    Bende dedim neden yok bu aralar pm alamıyorum
    Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

18' jant yormazmı bu aracı performans açısından ?

Valla performans beklentim pek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizakilic

quote:

quote:

quote:

bence 18" takmayın çok büyük olur. arabayı yükseltir,yakıt artar,çekiş düşer.en ideal 17 yada 16 ben 17 r jantı taktım 215 40 17 süper oldu 17 bile büyük gösteriyor arabanın yapısı küçük olduğu için

Bir arkadaşımda da 18 var nasıl durduğunu biliyorum hocam , zaten janttan sonra coilover alıcam direk.

• quote:

quote:

Kusura bakmayın google dan bulmuştum fotoğrafı plaka gözükmeyince ekledim ilana , eğer sorun oluyorsa kaldırabilirim ilandan fotoğrafı

• quote:

quote:

quote:

Kusura bakmayın google dan bulmuştum fotoğrafı plaka gözükmeyince ekledim ilana , eğer sorun oluyorsa kaldırabilirim ilandan fotoğrafı

Önemli değil emsal teşkil ediyor sonuçta
    fakat arabayı satma kalkmayın ruhsat bende
    buraya mistral jant resim isteseydiniz ilan için ben bir sürü gönderirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -REVOLUTİON- -- 29 Aralık 2011; 23:59:35 >

• http://www.ebay.com/itm/ES878T-ERISIN-7-VW-CAR-MULTIMEDIA-SYSTEM-GPS-TMC-DVB-T-IPOD-BLUETOOTH-USB-SD-CD-/380397341626?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item589172cbba#ht_10676wt_960
    arkadaşlar yine cevap alamıyorum yaaa bu seti alsam nerde taktırabilirim acaba bilen var mı? kendim takacaksam da nasıl olacak bu iş araç üzerindeki seti nasıl sökebilirim?

• 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.