Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.542
Cevap
61
Favori
1.337.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Polo GTI Türkiye'de niye yok? Abi koycaksın 1.4 170 hp motor Polo GTI'ya sonra Golf GT ler toz yutsun valla
  • arkadaşlar 2005 polo basic aracımıza hoperlör bağlıycam ancak teybi sökme konusunda zorluk yaşadım nasıl söküleceği yani bir püf noktasını bilen varsa yanıtlayabilirmi acaba teşekkür ederim
    not: forumda topic kirliliği yapmamak için burdan sordum yeri değilse özür dilerim
  • benim de 2004 1,4 tdi 75 bg polom var
    lastikler benimde problem oldu yani kullanim dan dolayi
    arka lastikler den biri aynisi bulunamadigi icin (yurt disinda bir koy yerinde )on arka yer degistirilmedi
    benim ki sport edition 195 /55/15 85 V
    lastikler var
    59000 km ye geldi bence bu km de iyi artik degistirmem lazim
    ama dort lastik birden degistirsem iyi olacak
    ama biraz pahali ama V seri lastik her zaman iyi
    240 km/h max hiza gore yapilmis tavsiye ederim birazda dusuk profil olunca goruntude guzel oluyor
  • arkadaslar benim araba 1,4 TDI 75 bg sport edition
    soylediginiz degerlerde olsa yakarim o arabayi
    tam doldurup otobanda 1000 km 1100 km gittigini biliyorum
    biliyorsunuzki benim araba 3 silindirli
  • tyson08 hayırlı olsun allah kazadan beladan korusun
  • ya arkadaşlar ben şehir içinde kullandığımı belirtmemişim, ama şehir içinde de ortalama 90 km/h ile gitmeye çalışıyorum malum ankara yolları artık geniş ve köprülerle dolu şehir içi için bilmiyorum normal değil mi? herkes bir depo benzinle ne kadar gittiğini yazarsa bir karşılaştırma yapabiliriz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teamtkm -- 20 Kasım 2006; 18:10:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: teamtkm

ya arkadaşlar ben şehir içinde kullandığımı belirtmemişim, ama şehir içinde de ortalama 90 km/h ile gitmeye çalışıyorum malum ankara yolları artık geniş ve köprülerle dolu şehir içi için bilmiyorum normal değil mi? herkes bir depo benzinle ne kadar gittiğini yazarsa bir karşılaştırma yapabiliriz sanırım.

Arkadasim Ankara'da sehir icinde surekli 90 km/s ile gidebilecek yol bulabiliyorsan ne mutlu sana! Biraz once eve geldim, besevler'den Tandogan'a 15-20 dakika'da (750 metre) gittim Kesinlikle abartmiyorum!
    Sehir icinde is giris-cikis saatlerinde kullandigim icin 4. vitese atamiyorum. Aracim sanki 3 vitesli

Bu arada istedigin kadar 90 km ile gitmeye calis bu sehir icinde bisey var, araba sehir icine girdigini anlayinca fazla yakmaya basliyo.
    Aslinda araclarimiz sandigimizdan daha akilli

Edit: Bu arada ben sehir icinde bir depoyla 500 km yapabiliyorum normal sartlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmoz -- 20 Kasım 2006; 18:32:13 >

• valla eryamanda oturunca istanbul yolu gidiş-geliş 4 şerit ve ortalama 90 km/h yapabiliyorum
  • ya arkadaşlar içinizde far ayarının nasıl yapıldığını bilen var mı, benim sağ farımın lambası değişmişti ama far ayarını yapmayı unutmuşlar şimdi geceleri milletin gözünü alıyor tabi, eğer kolay bir şeyse tamirciye gitmeden halladeyim diyorum
  • quote:

valla eryamanda oturunca istanbul yolu gidiş-geliş 4 şerit ve ortalama 90 km/h yapabiliyorum

Abi o yol sayılmaz, adı üstünde istanbul yolu, 90 km altında gidenlere korna çalıyolar o yolda.
    Bu arada benim polodaki far ayarı direksiyonun solunda, gösterge ışık tonu ayarının hemen yanında. 0,1,2,3 gibi değerler var. Akşam vakti düz boş bir yolda dur, ayar yap. Yanılmıyorsam 30 metre ideal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmoz -- 21 Kasım 2006; 17:06:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: drmoz

quote:

valla eryamanda oturunca istanbul yolu gidiş-geliş 4 şerit ve ortalama 90 km/h yapabiliyorum

Abi o yol sayılmaz, adı üstünde istanbul yolu, 90 km altında gidenlere korna çalıyolar o yolda.
    Bu arada benim polodaki far ayarı direksiyonun solunda, gösterge ışık tonu ayarının hemen yanında. 0,1,2,3 gibi değerler var. Akşam vakti düz boş bir yolda dur, ayar yap. Yanılmıyorsam 30 metre ideal olur.

şu anda farın birisi normal yere bakıyo diğeri de biraz yukarı doğru bakıyor, söylemiş olduğun ayar bende de var aynı yerde, far ayar düğmesi ile de denemiştim ama ordan olmuyor. farın arkasında muhtemelen bir ayar yeri olması gerekiyor manuel olarak da ayarlanıyordur herhalde, aşağı yukarı şeklinde.

• far ayari hatirladigim kadariyla
    far yukseklik ayari sifir da iken gece dumduz bir yerde duvara karsi duruyorsun
    farin merkezini olcuyorsun arabayi bes metre geri cekip duvarda ki merkezi yine ayni olcude olmasi gerekiyor
    hatirladigim boyle idi umarim isine yarar
  • farin arkarsin da plastik (galiba benimkin de oyle )vidalar olmasi gerekiyor onlari cevirip ayarliyorsun
    yalniz sag far biraz daha yukariya baksa daha iiyi olmasi gereken de o
    ama tam iyi birsey olsun diyorsan tamircinn birine git bes dakkada optik bir alatle bakip ayaliyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: focus t

polo 1.4 tdı gitmiyor arkadşlar sanki bişey tutuyor cok raharsız edici bişiy

http://img168.imageshack.us/img168/1940/goruntu1823ic6.jpg

bendede var 1,4 tdi var 75 pk
    bence 75 pk bir araba icin tatmin edici en son 180 ni goruyorum
    bu deger de normal
    sizinki en fazla ne kadar gidiyor bilmiyorum ama
    sorun olabilir
    birincisi arabanin simdiye kadar kullanis karakteristigi onemli surekli dusuk devirlerde kullanilmis bir arac buna alisiyor ve sagirlasiyor
    birde tdi ler de gorulen ufak bir sorunda
    hava filtresinden cikista debimetre diye kucuk bir alet var borunun uzerinde o bozulmus olabilir
    onuda deneyebilirsin ayni arabadan tanidigin da varsa o parcayi sokup seninkine tak ve deneme tru yap belli olur

• arkadaşlar ya benim arabam 2005 model bu yıldan sonra ki modellerde CD calar standart oldu, ben de en azından bir mp3 çalar olsun istiyorum ama orjinalini de bozmak istemiyorum bana ne önerebilirsiniz.? Benim artaştırdığım çakmağa giren ve radyo firekansından yayın yapan bir mp3 çalar var ama onda da boş radyo frekans bulma sorunu olabiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teamtkm -- 22 Kasım 2006; 10:33:37 >

• Merhaba Arkadaşlar 2004 basicline kullanıcısıyım 24000 km de ve arabayla ilgili yaşadığım sorunları ve bazı sorularımı sizinle paylaşmak istedim.
    1-Polo yu ilk çalıştırışta soğuk ve yağışlı havalarda daha belirgin bi şekilde oluşan frene basınca çıkan iğrenç ses.Bunun için servise defalarca gittim yapılan işlemden kısa süre sonra tekrar oluştu.Sizde böyle bir sıkıntı yaşadınızmı. Aynı araçtan arkadaşımdada var hemen hemen aynı zaman da aldık o araçtada aynı problem oluyomuş.
    2-Yakıtı geçenlerde 50 ytl yakıtla 210 km kadar gitti biraz daha gidebilirdi uzun yolda ortalama 100 km hızla bu tüketim normalmi?
    Genel olarak arabamdan memnunum şu seste gitse çok daha fazla sevicem.Konfor olarak Honda jazz ile kıyasladığımda artısı çok yakıt tüketimi için eksi Hondalar daha cimri az yakıyo gıcık oluyorum :)
    Bi de bu bagajı açmaktan nefret ediyorum içerden açılmaması olsaymış keşke.
    Radyo kaset çaları mp3 aparatı takmayı düşünen oldumu hiç bunu deneyen varmı
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fdemirkol -- 22 Kasım 2006; 12:10:10 >

• Bir depo benzin ile 1000KM
    Selam benim 97 Hb, 1.6, 75 HP, 8V POLO'm var ve hersene tatile giderim. birtam depo benzinle hersene yaklaşık 1000Km yaparım. (ama 90-110km süratle) Bunların yanında kalkış ve yokuşlardaki performansı Golf çüleri bile bazen kıskandırıyor sanırım. Daha önemlisi bu arat TAM 10 YAŞINDA. Bence bu gerçekten 80 ler ve 90ların başlarında VW deki kalite düşüklüğüne kendi içlerinde (Otomobil Aşkına) bir öz eleştiri ile güzel bir sonuç.
  • quote:

tyson08 hayırlı olsun allah kazadan beladan korusun

teşekkürler arkadaşım. allah daha iyisini sizlere versin.
    far ayarı ile ilgili; farın arkasında plastik vida gibi bir parça olmalı. ordan ayarlayabilirsin. farlar bağımsız olarak bu şekilde ayarlanabiliyormus. vw de soylediler.

fdemirkol, 50 ytl ile 210 km çok az bu arada. bir gariplik var o işte. arıza filan olabilir.iki katı kadar gitmesi lazım. hele de 90 km hızda.
  • arkadaşlar bu soru biraz tuhaf gelebilir ama bugün arabam(trendline-2007) yıkamadan çıkarken geri viteste yanan arkadaki beyaz lambalardan birinin yanmadığını gördüm. sol kısımdaki(şoförün tam arkasındaki lamba) yanmıyordu. yıkamacılar bunun normal olduğunu ve yeni model arabalarda o lambalardan sadece birinin yandığı söylediler. bu doğru mudur? daha 1 hafta oldu yoksa servise gidecem.
    teşekkürler şimdiden
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.