Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.542
Cevap
61
Favori
1.337.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • polo güzel araba ama vw nin bu modeline yeterli özeni vermediğini düşünüyorum. Bir kere tipi daha güzel yapılabilirdi. Çok düz bir tipi var. Önden görünüşü agresif değil. Keza arkası da öyle. Dikdörtgensel bir havası var.
    Mesela, yeni opel corsa, clio III, ve tabi peugeot 206,207. Yani isteyince oluyor, süper mini sınıfında tip arama diye birşey yok. Aynı hatayı ford da yapıyor, fiesta çok tipsiz, isteseler daha güzel yapamazlar mı bu adamlar.
    ayrıca polo nun iç plastik kalitesi de hoşuma gitmedi, bu konuda hem corsa hem de fiesta nın gerisinde bence.
    Fakat büyükşehirde kullanmak için çok ideal bir araba her halükarda, fifth gear diye bir program vardı, orda adam bu kadar ufak bir arabanın bu kadar güzel yol tutması beni şaşırttı falan diyodu.
  • arkadaşlar sizce golf 4 mü yoksa polo mü ( kedigözü olan ) bi türlü karar vermedim.
  • bence 2004 modeller güzel görünüm olarak en boşu bile konfor donanım olaraktan 2006 trend lerden üstün cok fazla parcadan kısmışlar arabayı iğrenç olmuş yaa cok uyuz oldum vw böle bişe yakıştıramadım dogrusu yurd dısındada tepki görmüş zaten bu olayy
  • selamlar,bende 2004 model kırmızı polo basicline 1.4 sahibiyim herkese tavsiye ederim,bu kadar rahat bir otomobil bulamazsınız(ayni sınıf içinde) ben 1.90 boyundayım ve hiç rahatsızlık çekmeden istanbul-antalya yaptım herkes 2006 yeni pololardan şikayet etmiş o konuda bi bilgim yok ama araştırıcam ancak 2004lerin donanım paketi son derece iyi (ki benimki en ucuz versiyonu)..düşünenlerin özellikle mertalik kırmızı ve mavi renklerini görmelerini tavsiye ederim...saygılar
  • VW'ciler merhaba! ikinci el son çıkan Kasa 2005-06-07 polo trendline 1.4 almayı düşünüyorum,ama kafamda birkaç soru işareti var,bir danışayım dedim size:
    Bu araçların kronik arızaları var mı(lütfen cevaplayın)
    1.4 16V motor kasayı zorlanmadan kaldırıyor mu?
    yakıtı nasıldır?(ş.içi-şdışı kaç ykr yakıyor?)
    renk olarak beyaz veya siyahını düşünüyorum kişisel yorumlarınızı bekliyorum (ama beşiktaşlı değilim )
    cd çalarları mp3 destekliyor mu?
    servis fiyatları çok tuzlu mu?
    4 kişilik bir aileyiz,sizce bize yeter mi(çok uzun yol yapmam,bi yazın tATIle filan)
    çok mu soru sordum yav yardımcı olursanız sevinirim

Orjinalden alıntı: gozden84

ya millet bu kedigözlü pololarda hoperlör sesini nasıl ayarlıyoruz bilen varmı acaba?? Benim arka hoperlörlerden hiç ses gelmiyordaa..

bunlarda arkada hoparlör yok zaten ..
  • öncelikle herkese iyi forumlar.
    bir süredir 2. el araba arıyorum.kısmet olursa benim ilk arabam olacak.
    VW POLO aklımda hiç yoktu.daha çok mazda 323 ve toyota corolla ile ilgileniyordum.
    polo hakkında yazılanları baştan sona okudum.benim bütçem 12-13 bin ytl.benim merak ettiğim birkaç şey var.aynı şeyler 3-4 kere daha sorulmuş fakat net cevaplar göremedim.
    1.4 sportline&1.6 AC HB arasında yakıt tüketimi,performans farkı var mı?
    klima sanırım bu 2 modelde var.ben antalyadayım ve klima çok önemli.
    klima motor performansını çok etkiliyor mu?
    12-13 bin ytl ye 97-99 arası birşey bulabilirim sanırım.
    sizin tavsiye edebileceğiniz üretim yılı var mı?
    ben 25 yaşındayım ve biraz spor araba olsun istiyorum.toyota corolla bu yüzden içime sinmiyor.POLO ya ısınmaya başladım.
    her türlü tavsiye ve bilgi benim için önemli.şimdiden herkese teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: drchtygn

öncelikle herkese iyi forumlar.
    bir süredir 2. el araba arıyorum.kısmet olursa benim ilk arabam olacak.
    VW POLO aklımda hiç yoktu.daha çok mazda 323 ve toyota corolla ile ilgileniyordum.
    polo hakkında yazılanları baştan sona okudum.benim bütçem 12-13 bin ytl.benim merak ettiğim birkaç şey var.aynı şeyler 3-4 kere daha sorulmuş fakat net cevaplar göremedim.
    1.4 sportline&1.6 AC HB arasında yakıt tüketimi,performans farkı var mı?
    klima sanırım bu 2 modelde var.ben antalyadayım ve klima çok önemli.
    klima motor performansını çok etkiliyor mu?
    12-13 bin ytl ye 97-99 arası birşey bulabilirim sanırım.
    sizin tavsiye edebileceğiniz üretim yılı var mı?
    ben 25 yaşındayım ve biraz spor araba olsun istiyorum.toyota corolla bu yüzden içime sinmiyor.POLO ya ısınmaya başladım.
    her türlü tavsiye ve bilgi benim için önemli.şimdiden herkese teşekkürler.

alabiliyorsan 2000-2001 model olan ara kasaları al. (13 bin verebiliyorsan 1500 ytl daha verip bu modelleri alabilirsin)
    en güzeli onlar. ama paran yetmezse 1.6 AC HB performans açısından seni doyurur. (yakıtı biraz farklıdır ama..)
    ama ekonomik olsun dersen 1.4 16v motor tercih etmelisin. şehir içi kullanımda 1.4 ün avantajını görürsün. uzun yolda değerleri yakındır birbirine

2001 model ara kasa trendline.
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4334256

comfortline donanımında bunlara ek olarak ABS, gece kararan dikiz aynası ve arka frenlerde disk var.
    bunlar dışında araç aynı... comfortline olanı da tahminim 15.500 e falan bulursun.
    ama 1.6 alacaksan bişey diyemem

1997 model 1.6 AC HB
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3585465

• quote:

Orjinalden alıntı: ugrvw

quote:

ya millet bu kedigözlü pololarda hoperlör sesini nasıl ayarlıyoruz bilen varmı acaba?? Benim arka hoperlörlerden hiç ses gelmiyordaa..

bunlarda arkada hoparlör yok zaten ..

iyi de benim arka kapılarda hoparlör var?? sırf görüntümü yani onlar ??
  • Maalesef onlar sadece hoparlör yuvası. Sonradan taktırman için.
  • adamlar maliyeti düşürmek için ne yapacaklarını şaşırmışlar yaaaa!! teşekürler cevaplarınız için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozden84 -- 17 Temmuz 2007; 18:54:23 >
  • quote:

Benim arka hoperlörlerden hiç ses gelmiyordaa..

hiç ses gelmiyorsa normal değil, boşluk sesi gelmeli
  • peki bu hoparlor yuvalarinda kablolar hazirmi
    yani acip direk hoparlo montaji yapâbilirmiyiz yok sa yeni tesisat mi cekilecek
  • arkadaşlar 2000 - 2001 model makyajlı pololar polo kaç oluyor?yada özel bi adı varmı? bide bende km saatinde service oil yazıyor.halbuki yağı değiştirdikten sonra çıktı o yazı.karşılaşan oldu mu hiç?
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir18rebrov

arkadaşlar 2000 - 2001 model makyajlı pololar polo kaç oluyor?yada özel bi adı varmı? bide bende km saatinde service oil yazıyor.halbuki yağı değiştirdikten sonra çıktı o yazı.karşılaşan oldu mu hiç?

onlar ara kasa diye geçiyor.
    servis yağ değişimi yaptıktan sonra sercis kilometresini sıfırlamamıştır.
    götür sıfırlasınlar.

@soylukan
    peugeot 206 ların arka hoparlöründen boşluk sesi geliyor mu?
  • teşekkürler.ya ben ehliyeti kaptırdım da servise gidemem şimdi.yakalanmayalım.kendim sıfırlayabilirmiyim onu?
  • quote:

teşekkürler.ya ben ehliyeti kaptırdım da servise gidemem şimdi.yakalanmayalım.kendim sıfırlayabilirmiyim onu?

Arkadaşım bu bahsedilen km göstergesindeki sıfırlama tuşuyla sıfırlamaya benzemiyor. VW yetkili servislerinde ve birçok özel serviste bulunan elektronik bir cihaz var. Bu cihazı arabandaki küllüğün arkasında (pololarda burada) yer alan ve beyin tabir edilen bir porta takılıyor ve cihaz üzerindeki lcd göstergeden aracının tüm arıza, km, vs. değerleri görülebiliyor. Yani olur da bir gün durup dururken ekranda yanmaması gereken bir ikaz lambası yanarsa ilk yapılacak şey bu cihazla kontrol edilerek bir arıza olup olmadığının anlaşılması. Ayrıca service oil gibi yazılarda bu cihaz üzerinden ayarlanıyor, dolayısıyla bir sonraki yağ değişim km.si geldiğinde bu ikaz yanıyor. Anlaşılan o ki sen motor yağını vw ile ilgisi olmayan bir benzinlik vs. bir yerde değiştirmişsin.

• quote:

arkadaşlar 2000 - 2001 model makyajlı pololar polo kaç oluyor?yada özel bi adı varmı? bide bende km saatinde service oil yazıyor.halbuki yağı değiştirdikten sonra çıktı o yazı.karşılaşan oldu mu hiç?

Bu bahsettiğiniz araçlar polo 4-5 vs. diye geçip geçmediğini bilmiyorum. Ancak internetten indirdiğim ve bildiğim kadarıyla 6 ayda bir güncellenen kasko değerleri tablosunda tüm modeller en açık adıyla yazdığı için oradan aldığım bilgileri söyleyeyim. VW Polo'nun 2000-2001 modelleri üç tipte mevcut, sırasıyla 1.4 trendline, 1.4 comfortline ve 1.4 highline. 2002 sonrası üretilen pololarda ise yine benzer modellere ek olarak basicline ve primeline diye türler daha geliyor ama 2002 sonrası tüm modellerin tiplerinin sonunda kapı sayısı belirtiliyor. Örneğin 2001 model bir polo "POLO 1.4 COMFORTLINE" diye geçerken sonraki yıllarda üretilenleri "POLO 1.4 COMFORTLINE 4 KAPI (75)" şekline geçiyor. (Not: 75 beygir gücünü ifade ediyor)
    Son bir bilgi. Ara kasa olarak da geçen bu modellerde comfortline ve highline yalnızca 2000 ve 2001 model varken trendline için 2002 modeli de mevcut. Ve bir kullanıcısı da benim
    Umarım yeterince açık olmuştur.

• cok teşekkürler.yeterince açık
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.